[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Az oroszokon kívül senki se hozta volna vissza a halottaiból az évek óta a szabad ég alatt tárolt, korábban nálunk soha be se indított P-ket.
És nem a Nyugat elleni fricska volt a cél, hanem egy olyan harci helikopter reaktiválása, aminek legalább megvolt a kultúrája idehaza.

2006/2007-ben ugyanaz a társaság mondott nemet a holland Apache-ra, aki mondott már nemet a Hercules-re, M109-esre... az ingyen 29-esre... ja arra a másik, most is regnáló kultúrkör korábbi kiadása mondott nemet, de hát a 90-es, 2000-es évek ilyenek voltak.

De ha már olyan csúnya, feszült a helyzet tőlünk keletebbre, már 2014 óta, vajon miért nem kaptunk a jóságos NATO-tól segílykét, ha már egyszer ez egy akkora jóravaló, integrált és összetartó banda? Régi vesszőparipám, hogy bár ki sem látszunk a szervilitásból, meg az önostorozásból, de azért elgondolkodtató, hogy mi vagy egy preliminary listaáras ajánlatot kapunk a tengerentúli Nagytestvértől, vagy semmit.
Az Airbus az tényleg jóval korrektebb volt, de még a SAAB is, amiből én azt a következtetést vonom le, hogy aki komolyan vesz minket, az üzletel is velünk.
Az USA nem ilyen. Az USA-tól ne várjunk se barátságot, se szövetséget, se üzletet.

Akivel még lehet korrektül bizniszelni, az az orosz. Ha az azt mondja, hogy a halott Mi-24P-ből repképeset csinál, akkor az úgy is lesz. És nyilván, ha a NATO nem akadékoskodott volna, akkor rendes upgrade is szóba jöhetett volna, meg korrekt fegyverzet.
Miért kaptunk volna? Teljesítettünk bármit amit elvártak, vagy csak élősködtünk?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113
Az oroszokon kívül senki se hozta volna vissza a halottaiból az évek óta a szabad ég alatt tárolt, korábban nálunk soha be se indított P-ket.
Remèljük ez nem a NATO hibája.
s nem a Nyugat elleni fricska volt a cél, hanem egy olyan harci helikopter reaktiválása, aminek legalább megvolt a kultúrája idehaza
Látod akkor már èvek óta le voltak állítva ezek a gèpek.
Az emberek mègsem eredtek szèlnek. Legalábbis nem mind.

Alkatrèsz, fegyverzet nèlkül hiába van kultúrája.
Így lett belőle egy kikèpző helikopter.
Nem harci.

De ha már olyan csúnya, feszült a helyzet tőlünk keletebbre, már 2014 óta, vajon miért nem kaptunk a jóságos NATO-tól segílykét, ha már egyszer ez egy akkora jóravaló, integrált és összetartó banda
???

Mert ahogy te is leírtad elötte többször kaptunk volna ezt-azt de soha nem kellett?(hiszen felújítani, fenntartani úgysem tudtuk/akartuk volna pènz hiányában)

Masrèszt ez nem a vöröskereszt!:eek:
Van egy vállalás 2 százalèk amit több mint 20 èvvel azután èrtünk el, hogy azt mondtuk rendben.
(Igen jópár más NATO tag is)

Ha bármely NATO tagot tamadás èrt volna, akkortájt magyarotszág mit/kit küldött volna?
2 tucat KMZ-st meg pár orvost?

Mi mikor törekedtünk arra, hogy megfeleljünk a NATO elvárásoknak?

Szóval mi nem is törekszünk de kapjunk az amcsiktól, bárkitől apachokat???:eek:

Minek? Hogy elrohadjanak mint a mi24-esek??

Az Airbus az tényleg jóval korrektebb volt, de még a SAAB is, amiből én azt a következtetést vonom le, hogy aki komolyan vesz minket, az üzletel is velünk.
Az USA nem ilyen. Az USA-tól ne várjunk se barátságot, se szövetséget, se üzletet.

Az USA olyan áron mèri a dolgait ahogy mèri.
Látjuk más országokat sem kímèl pènzügyileg ilyen tèren.
Legyen az osztrák BH vagy cseh AH1/UH1 kombó.
Akinek ez megfelel-megfelel.
Akinek nem az meg nem köt velük üzletet.
Ennyi.

Mindemellett ugye az USA is adott el nekünk fegyvereket a gripenhez.
Így ne mondjuk azt nem üzletelhetnènk velük ha akarnánk.

És nyilván, ha a NATO nem akadékoskodott volna, akkor rendes upgrade is szóba jöhetett volna, meg korrekt fegyverzet
Persze.

Csak hát valakik a megèpített helikopter hordozókat nem adják át milliárd eurókèrt, de mivel mi èvtizedek óta magasból leszartuk a sereget, most nekünk a NATO tegyen kedvezmènyt.o_O

Szóval amikor látták, ebből èrtelmes felújítás nem lehet, akkor át kellett volna gondolni szüksèg van e így rájuk.
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
968
3 391
93
Azt miből lehet észrevenni, hogy ez D és nem V ?

Az adott alváltozathoz rendszeresített páncéltörő rakétatípust rávezető antenna burkolata a legbeszédesebb ebből a szögből.

24E.jpg






Szerintem a terepminta kifejezetten az 577-es gép mintájára hajaz, de majd @Galcom megmondja.

Igen hasonlít. Viszont a "grúz" gépen hiányoznak például a fekete függőleges csíkok a lövész kabinjának oldalán, illetve teljesen eltérő az alsó szürke és az oldalsó terepminta találkozásának mintázata. Valamint a PG-s festésű 24-eseken, a szárnycsonkok illesztése alatti rész jellemzően zöld. Ennek meg homok színű.

24G.jpg


Ezért gondolom, hogy valószínűleg újrafestett példány lehet. Magánkézben többet újrafújtak.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 189
113
Látva, hogy a nyugati helikopterek mikorra érkeztek-érkeznek be, a Mi-24-esek nélkül nagyot zuhant volna az állomány jártassága.
Az a kevés hajózó is faképnél hagyta volna a szervezetet, akkor meg maximum az Airbus pilóták bohóckodtak volna, mire újra feltalálják nálunk a melegvizet.
Arról meg nem a program tehet, hogy totál elvágtak minket a gyártótól és fogatlan oroszlán lett a Mi-24-es flotta.
2018-ban még opció volt, hogy rendeződik a fegyverzet kérdése, csak ugye jöttek az egyre durvább szankciók.
Tezszettek volna a drága nyugati szövetségeseink Apache-okat adni, akár csak játszósakat, segélyként, fokozva a védelmi szövetség integritását, meg kicsit jobban magukhoz édesgetni a magyar politikát és akkor soha nem nézünk többet a 24-esek felé se.
De a magyar katona azzal főz, akarom mondani azzal repül és tartja fenn az állomány jártasságát, a helikopteres harcászat mikéntjét, amivel csak tudja.

A Mi-24-es reaktiválás a lehető legjobb dolog volt, amit a Honvédség az elmúlt harminc évben tehetett, mert ha csak részlegesen is, de megállított, mi több megfordított egy elég szerencsétlen trendet.
NATO-tagként egy orosz helire tettünk tétet. Nem jött be. Meglepődtünk?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 077
113
Miért kaptunk volna? Teljesítettünk bármit amit elvártak, vagy csak élősködtünk?
Élősködünk, de legyünk már ennyire élelmesek. Nehogy már most akarjunk mindenáron gáncsnélküli lovagot játszani, mert a NATO amúgy sem szeretetszolgálat.
A magyar politika dolga lett volna a Nyugat szemének kilopása, ahogy csak lehet. Sajnos, ez csak a közelmúltban vált rendszerszintűvé, nem korábban.

Én abszolút NATO-ellenesként egyátalán nem értem, nem is érthetem, hogy mi miért a szövetség érdekeit tartjuk előbbre és miért nem a sajátunkét. Ha már úgy esett, hogy beléptünk, legalább sírtunk volna, hogy adjanak.
Így lett belőle egy kikèpző helikopter.
Nem harci.

Ezt jól látod. De ezért is írtam, amit. Kiképzés fenntartása volt a Mi-24 reaktiválás funkciója és arra nagyon jó ötlet volt. Ezt kéne már végre megérteni.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 189
113
Élősködünk, de legyünk már ennyire élelmesek. Nehogy már most akarjunk mindenáron gáncsnélküli lovagot játszani, mert a NATO amúgy sem szeretetszolgálat.
A magyar politika dolga lett volna a Nyugat szemének kilopása, ahogy csak lehet. Sajnos, ez csak a közelmúltban vált rendszerszintűvé, nem korábban.

Én abszolút NATO-ellenesként egyátalán nem értem, nem is érthetem, hogy mi miért a szövetség érdekeit tartjuk előbbre és miért nem a sajátunkét. Ha már úgy esett, hogy beléptünk, legalább sírtunk volna, hogy adjanak.


Ezt jól látod. De ezért is írtam, amit. Kiképzés fenntartása volt a Mi-24 reaktiválás funkciója és arra nagyon jó ötlet volt. Ezt kéne már végre megérteni.
30 milliárd forintért? Ennyit adtunk az orosznak a “felújításért” cserébe.
Drága mulatság…. Közben az Airbusok felszerelésére, hangárok építésére meg nem fussa.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113
Ezt jól látod. De ezért is írtam, amit. Kiképzés fenntartása volt a Mi-24 reaktiválás funkciója és arra nagyon jó ötlet volt. Ezt kéne már végre megérteni.
Megèrtettem.

De akkor nem írtam èrthetően.

Èn erre sokallom a kifizetett összeget.

Ahogy a rendőrsèg is tudott használt heliket venni.
Vagy a mentőszolgálat bèrelni.

A kikèpzès jegyèben èrtelmesebben lett volna(szerintem) elköltve ez a pènz(vagy kevesebbet) ha valami hasonlót csinál a honvèdsèg amíg beèrkeznek a megvásárolt kèpek.

Az 5db md902 valami 13 millió euró volt akkortájt.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and vasszekely

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Élősködünk, de legyünk már ennyire élelmesek. Nehogy már most akarjunk mindenáron gáncsnélküli lovagot játszani, mert a NATO amúgy sem szeretetszolgálat.
A magyar politika dolga lett volna a Nyugat szemének kilopása, ahogy csak lehet. Sajnos, ez csak a közelmúltban vált rendszerszintűvé, nem korábban.

Én abszolút NATO-ellenesként egyátalán nem értem, nem is érthetem, hogy mi miért a szövetség érdekeit tartjuk előbbre és miért nem a sajátunkét. Ha már úgy esett, hogy beléptünk, legalább sírtunk volna, hogy adjanak.


Ezt jól látod. De ezért is írtam, amit. Kiképzés fenntartása volt a Mi-24 reaktiválás funkciója és arra nagyon jó ötlet volt. Ezt kéne már végre megérteni.
De ez nem csak rajtunk múlik, hiába vagyunk mi élelmesek, ha az is az aki tudna adni.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 077
113
De ez nem csak rajtunk múlik, hiába vagyunk mi élelmesek, ha az is az aki tudna adni.
Jó, ebben igazad van, a kör itt bezárul. Mindegy, mert amúgy is már múlt idő.

Én azt mondom, hogy a Mi-24-es reaktiválás igenis jó ötlet volt, te azt, hogy felesleges, mindketten megindokoltuk, hogy miért. Lassan a sztori amúgy is véget ér, habár az sem mellékes, hogy közvetlenül a háború kitörése előtt az volt a közvélekedés, hogy a dedikált harci helikoptereknek végeg leáldozott, a háború első évében ez sokaknak megerősítést nyert, de most mintha újfent az lenne a vélemény, hogy mégis van helyük a modern harcászatban.
Nyilván a fegyvertelen magyar Mi-24-esek semmilyen relevanciát nem képviselnek ebben a kérdésben, de ennek okát én nem tartom eleve eldöntöttnek. Ez alakulhatott volna sokféleképp, de onnantól kezdve, hogy a harcihelikopterek jövőjét még csak most írják újra, nem ítélném el negatívan azokat, akik legalább vasat adtak az állomány alá a köztes időszakra.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Jó, ebben igazad van, a kör itt bezárul. Mindegy, mert amúgy is már múlt idő.

Én azt mondom, hogy a Mi-24-es reaktiválás igenis jó ötlet volt, te azt, hogy felesleges, mindketten megindokoltuk, hogy miért. Lassan a sztori amúgy is véget ér, habár az sem mellékes, hogy közvetlenül a háború kitörése előtt az volt a közvélekedés, hogy a dedikált harci helikoptereknek végeg leáldozott, a háború első évében ez sokaknak megerősítést nyert, de most mintha újfent az lenne a vélemény, hogy mégis van helyük a modern harcászatban.
Nyilván a fegyvertelen magyar Mi-24-esek semmilyen relevanciát nem képviselnek ebben a kérdésben, de ennek okát én nem tartom eleve eldöntöttnek. Ez alakulhatott volna sokféleképp, de onnantól kezdve, hogy a harcihelikopterek jövőjét még csak most írják újra, nem ítélném el negatívan azokat, akik legalább vasat adtak az állomány alá a köztes időszakra.
Az azért látszik, hogy csak a minden "szarral" felaggatott harci helikopternek van létjogosultsága, itt (sincs) helye az olcsó János megoldásoknak. Bár én a háború előtt sem osztottam azt a véleményt, hogy eljárt felettük az idő.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113
Értem, amit írsz, habár az MD902 az pont nem egy jó példa, mert az öt gép ötféle konfig és eléggé izolált típus. Nincs belőle nagy flotta a világban.
Csak példaként írtam.
Ennek emlékszem az árára.

Ec135/145 ha az bérelhető/vehető lett volna rövidebb idő alatt mint a felújított gépek beérkezése.

Valószínű olcsóbb/alkatrészellátás nem probléma/és nagyban hasonlít a beérkező technikára.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 680
113
Csak példaként írtam.
Ennek emlékszem az árára.

Ec135/145 ha az bérelhető/vehető lett volna rövidebb idő alatt mint a felújított gépek beérkezése.

Valószínű olcsóbb/alkatrészellátás nem probléma/és nagyban hasonlít a beérkező technikára.
bérlésnek szerintem nem sok értelme lett volna. de ha jóltudom (lehet hogy tévedek) a mókusok képesek 70mm es irányított rakétát hordozni és különböző ngp gpu konténereket. alapból kiképzésre van 2 db további eszközök beszerzése ezekből a viszonylag olcsó könnyen repülhető típusokból fegyverzettel ellátva szerintem még járható út lett volna persze igen korlátozott képeségeket adott volna éles harci körülmények között nagy valószínűséggel csak igen korlátozottan lehettek volna alkalmazhatóak de gyakorlásra ezzel átképzésre a család nagyobb eszközeire és fegyveres begyakorlásra szerintem megfeleltek volna... félreértés elkerülése véget még véletlenül sem harcihelikopterek helyett szántam volna...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Az azért látszik, hogy csak a minden "szarral" felaggatott harci helikopternek van létjogosultsága, itt (sincs) helye az olcsó János megoldásoknak. Bár én a háború előtt sem osztottam azt a véleményt, hogy eljárt felettük az idő.
Vagy egyszerűen pótolhatók drónokkal. A mai technika afelé hald, hogy ha lehet ne legyen ember a harcvonalban.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 680
113
ha nincs ember a harcvonalba akkor harcvonal sincsen akkor mindenki arra megy amerre akar. akkor a dronok vagy nagytávólságból indulnak és mire odaérnek valahova már mind1 vagy közelebb települnek és akkor felszámólhatók az indítók. vagy aki a dronok robotok háborúját vizionálja abból semmi nem lessz mert az nem háború lenne hanem egy církusz egy showműsor annak az eredményét hülye lenne a vesztes fél elfogadni. robot robot elleni harc kb olyan lenne mintha olimpián vagy fotball meccsen döntenék el a vitás helyzeteket.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Tegyünk úgy, mintha ezt le se írted volna.
Oké, én teljesen amatőr vagyok, de mondjuk hogy aránylik 64 Lancet ára 1 Mi-24 vételi, üzemeltetési költségéhez+hasonó mennyiségű fegyverzetéhez? De van egy olyan érzésem, hogy jóval több Lancet (vagy hasonló) jönne ki ennek árából.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Oké, én teljesen amatőr vagyok, de mondjuk hogy aránylik 64 Lancet ára 1 Mi-24 vételi, üzemeltetési költségéhez+hasonó mennyiségű fegyverzetéhez? De van egy olyan érzésem, hogy jóval több Lancet (vagy hasonló) jönne ki ennek árából.
Nem lehet egy egyszerhasználatos eszközt egy többszörhasználatossal összehasonlítani.