[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Végig volt offolva az egész. Akár szoci, akár nem.
Ja, persze, ezert lett torolve a hsz-em a linkel a lengyel Mihu-krol, ami egy kerdesre valaszolt. Ha te torolted, akkor nyilvan nem szereted a munkadat, hiszen ha szeretned, akkor jol vegezned. Amugy legalabb annyi volt benned, hogy valaszoltal erre. Arrol ne mis beszelve, hogy fentebb meg mindig tele van stadionakkal, de azt ugye nem en irtam...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
A 24-esek felúítása minden más nélkül 20 mrd HUF. Az most cirka 75 misi USD.. Azért írtam azt, hogy simán teljes rájuk akkor is, ha nem ajándék lenne. Mind éjszaki képességes ATGM-es heli messze minden szomszédos AAA, SHORAD és MANPAD zónáján kívül és kisfogyasztású is.
Ebben az árban hol van az ATGM? Mert anélkül nem ATGM képes semmi, csak egy kis futárhelikopter, amit a kalas átlő keresztbe hosszába...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Tehat a cikk szerint: 14.5 +3.8 millio USD 16 hasznalt Kiowaert, amik korabban 3 evet alltak a foldon (Bar USA nyilvan szakszeruen tarolta oket). Fegyver ebben nincs. A cikk "donation"-t ir, tehat ez valszeg hadisegely, ami azt jelenti, hogy joval ar alatt kaptak oket, nekunk valszeg nem annyi lenne.

Masik cikk: "The overall cost of the acquisition is USD34.8 million, USD20.1 million of which is covered by a US donation and the remainder spread across the Croatian defence budgets from 2016 to 2020." -oke, koszonjuk. Tehat a 34.8-bol 20-at az USA hadisegelykent fizetett. Akkor nekunk is az most a feladatunk Mihu felujitas helyett, hogy kerjunk 20 millio dollar hadisegelyt az USA-tol es akkor tegyunk bele 14.7-et mint sajatot es vegyunk toluk helit. Oke, szolj a kormanynak, hogy csak kerni kell!
Igazából nekem az villant be, hogy szerintem nem is a horvátokat kéne lemásolni, hanem a zsidókat! Ők jobban tolják ezt a "kérünk, oszt' kapunk" fegyver dolgot, meg a hadisegélyesdit...
 
M

molnibalage

Guest
Ebben az árban hol van az ATGM? Mert anélkül nem ATGM képes semmi, csak egy kis futárhelikopter, amit a kalas átlő keresztbe hosszába...
Melyik részét nem érted annak te sügér, hogy a 75 misi feléből kijön a 12 db heli és nem a kevesebb 24-es. A másik 35 misiból szerinted mennyi AGM-114 jön ki? Mert a Mi-24-hez annyiért sem szimulátort nem kapsz, sem ATGM-et.

Zsolti, te csak trollkodin jársz ide. Nem gondolkodsz. Semmilyen szinten.
 
M

molnibalage

Guest
Igazából nekem az villant be, hogy szerintem nem is a horvátokat kéne lemásolni, hanem a zsidókat! Ők jobban tolják ezt a "kérünk, oszt' kapunk" fegyver dolgot, meg a hadisegélyesdit...
Ez is nettó faszság. Segélyt az USA nem a követelőzőnek ad, hanem annak ad, akinek számára érdekében áll adni. Szerinted a Szu hogyan csinálta ezt...? A totál pénztelen szírek szerinted miből kapnak az orosztól bármit is?

Egyébként meg volt már rá n+1 példa, hogy az USA megtagadta időlegesen fegyverek szállítását amikor Izrael nem úgy cselekedett, ahogy elváráták. Lásd F-15 leszállítások késlekedése.

De gondolom boldog vagy, hogy megvolt a napi zsidózás...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Ez is nettó faszság. Segélyt az USA nem a követelőzőnek ad, hanem annak ad, akinek számára érdekében áll adni. Szerinted a Szu hogyan csinálta ezt...? A totál pénztelen szírek szerinted miből kapnak az orosztól bármit is?

Egyébként meg volt már rá n+1 példa, hogy az USA megtagadta időlegesen fegyverek szállítását amikor Izrael nem úgy cselekedett, ahogy elváráták. Lásd F-15 leszállítások késlekedése.

De gondolom boldog vagy, hogy megvolt a napi zsidózás...
Vicces ezt idehaza olyantól olvasni számonkérően, aki 2 órával ezelőtt Hungaricumozott egy kövéret... Én itthon vagyok Magyarországon.

Hát te?

A technikai részét pedig anélkül hogy nekem meg kellett volna próbáljalak odaterelgetni téged, meg is válaszoltad. Mi nem fogunk kapni nem hogy hadisegélyt, de még csak lehúzóstól eltérő ajánlatot sem mostanában az USA-tól. Paks 2 és még jó pár geopolitikai dolog szúrja a szemüket. Nem vagyunk sem Románok, sem Lengyelek, sem Horvátok. Pláne nem zsidók.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ez is nettó faszság. Segélyt az USA nem a követelőzőnek ad, hanem annak ad, akinek számára érdekében áll adni. Szerinted a Szu hogyan csinálta ezt...? A totál pénztelen szírek szerinted miből kapnak az orosztól bármit is?

Egyébként meg volt már rá n+1 példa, hogy az USA megtagadta időlegesen fegyverek szállítását amikor Izrael nem úgy cselekedett, ahogy elváráták. Lásd F-15 leszállítások késlekedése.

De gondolom boldog vagy, hogy megvolt a napi zsidózás...
Hat ha neked az zsidozas, hogy kovetendo peldanak allitotta elenk a zsidokat,...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Hat ha neked az zsidozas, hogy kovetendo peldanak allitotta elenk a zsidokat,...
Így van. Akartam is írni, hogy igazából inkább "horvátozással" lehetne gyanusítani, mert a zsidókat pont példaképül állítottam, de hát oda se neki. Imádom mikor mostanában rasszistáznak, általában olyankor tudom hogy jó úton vagyok...
 
M

molnibalage

Guest
Miért akartok állandóan amerikai vagy orosz cuccokat venni?Áruljátok már el nekem,hogy mi az amit Európában nem gyártanak világszínvonalon és nekünk szükségünk van rá?
A harci helikopter especiel pont ilyen dolog... A legkorszerűbb európai harci heli pct. fegyvere az elavult HOT II vagy jenki TOW vagy izraeli Spike...
A Meteor-ig légiharc-rakéta nem volt BVR kategóriában...
TGP? (A francia TGP, ami Sniperhez vagy L II-höz mérhető későbbi.)

Kezdetek. Soroljak még pár dolopt?
 
M

molnibalage

Guest
Arra utal, hogy hiteltelen amit irsz, mar sok korabbi beszelgetes alapjan.
"Elbaszni 75 misis ATGM és éjszakai képesség nélkül alig fél tucat Mi-24-re vs 12 db szimes Kiowaára csőcskat ATGM FLIR toronnyal felennyiért" kérdés eldöntéséhez miért kell egy adott országban élni? Mi ez a hülység...? Kevésbé hülye ötlet támogatni a kútva ugrást, ha piréz földön vagy Alice Csodaországjában vagyok...?

Agyrém ami itt megy...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and sirdavegd

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
"Elbaszni 75 misis ATGM és éjszakai képesség nélkül alig fél tucat Mi-24-re vs 12 db szimes Kiowaára csőcskat ATGM FLIR toronnyal felennyiért" kérdés eldöntéséhez miért kell egy adott országban élni? Mi ez a hülység...? Kevésbé hülye ötlet támogatni a kútva ugrást, ha piréz földön vagy Alice Csodaországjában vagyok...?

Agyrém ami itt megy...
Oke, megegyszer, utoljara ugy teszek, mintha nem csak az erzelemeid alapjan valogatnal az adatok kozul:
Igen, fele penzen tobb helijuk lett a horvatoknak. Kikepzes koltsege mind a horvat mind a magyar projektben benne van. De:
A horvat projektben nincs fegyver, nincs pancel. Tehat eddig max hutlen kezeles amit tettek.
Jogos pont viszont, hogy marad penzuk fegyverekre, biztos vesznek majd. Oke, ha nekik megadod a lehetoseget, hogy biztos vesznek majd, akkor a magyar projektben miert zarod ki, hogy nem lesznek majd modernizalva?
Tovabba: eddig csak az 1) ar, 2) darab, 3) pancel, 4) fegyver szempontot neztuk.
Ugyanakkor a jelenlegi politikai helyzetben az egyik legfontosabb (sajnos) a 5) sebesseg. Abban is a Mihu projekt a jobb, evekbe telne uj helik rendszeresitese, kikepzes, mig a mostaniaknak mar zajlik a szemelyzet elokeszitese mikozben nagyjavulnak a gepek.
6) geopolitika: mi van ha nem az Amcsi, hanem az Orosz vagy a Kinai oldalon fogunk allni? Aki ma ki meri jelenteni, hogy a Mihu projekt butasag az vagy hulye, hisz elegtelen info alapjan itel, vagy 3. orszag keme es megszerezte a titkos tervet, hogy melyik oldalon fugunk allni. De normalis allampolgar nem tudhat mindne infot, amit viszont biztosan tudunk, hogy a horvatok koltottek egy csomo penzt helikre amiknek csak pancelja es fegyverzete nincs, de mindenre jo "elvileg". Ellenben Mo szinten elkoltott egy csomo penzt es most vannak szallitohelijei, amikkel szallitani lehet (meg kicsit lovoldozni) es csatahelijei, amivel meg harcolni lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero
M

molnibalage

Guest
Abban is a Mihu projekt a jobb, evekbe telne uj helik rendszeresitese, kikepzes, mig a mostaniaknak mar zajlik a szemelyzet elokeszitese mikozben nagyjavulnak a gepek.
Minden mihus műszaki és pilóta szakszója régen lejárt... Mitől tartana ez sokkal tovább, mint a OH-58 hadrendbe állítása...
Ezen felül, ha 10 évnyi vegetálás és 5+ évvel megszűnés és felszámolás (hahó, eladták a cuccokat) után miért lett most nagyhirtelen fontos a harci heli, ami miatt nem lehet mondjuk 1,5-et várni...?


Aki ma ki meri jelenteni, hogy a Mihu projekt butasag az vagy hulye,
Értem, mindenki hülye. Zord, Kövi és a szakma egy része is. Na ez az értelmi alapon ítélés. a Mi-24 feltámasztásának csak érzelmi alapja van, meg pénzügyi és műszaki kb. semmi.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Minden mihus műszaki és pilóta szakszója régen lejárt... Mitől tartana ez sokkal tovább, mint a OH-58 hadrendbe állítása...
Ezen felül, ha 10 évnyi vegetálás és 5+ évvel megszűnés és felszámolás (hahó, eladták a cuccokat) után miért lett most nagyhirtelen fontos a harci heli, ami miatt nem lehet mondjuk 1,5-et várni...?



Értem, mindenki hülye. Zord, Kövi és a szakma egy része is. Na ez az értelmi alapon ítélés. a Mi-24 feltámasztásának csak érzelmi alapja van, meg pénzügyi és műszaki kb. semmi.
Igen lejart, de mint irtam a projekt araban benne van az uj kepzes. Ertem a kerdest, hogy miert lenne rovidebb mint a horvat helik kepzese. Nem rovidebb, de nem is a kepzesre irtam a sebesseget, hanem a teljes projektre. Uj gepeket venni mar eleve azert lassubb mert varni kell meg ki tudja hany evet, hogy eldoljon melyik oldalra allunk peldaul. Vagy a felujitassal nem kell megvarni a valsztasokat, hiszen az ellenzek kevesbe tud belekotni abba, hogy felujitanak valamit, mintha uj fegyvereket vennenek, ez propaganda kerdese. Nem beszelve arrol, hogy uj gepekhez tender kell, legalabb a latszat miatt, megha semmilyen orszagban sem dol el valojaban tenderen, hogy ki milyen fegyvert vesz.
Miert fontos most? Hat... miert kovetel most Lo haborus karteritest No-tol? Fog onkent adni No? Sokkal hamarabb lesz itt haboru mint gondolnank. Arrol nem beszelve, ha a szomszed fegyverkezik neked is gyorsan kell, mert megha nem is lesz haboru, de a diplomaciai erod sokat csokken, ha nem veszel te is par gepet. Szijjarto tegnap mar EBESZ megfigyeloket kert Karpataljara, meg par het/honap es ENSZ csapatokat fogunk kerni oda, legalabbis en nem lepodnek meg rajta.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Miért akartok állandóan amerikai vagy orosz cuccokat venni?Áruljátok már el nekem,hogy mi az amit Európában nem gyártanak világszínvonalon és nekünk szükségünk van rá?
Nekem minden jó, csak adjanak jó ajánlatot. Ne azzal jöjjön senki hogy mennyire olcsón be lehet szerezni XY országnak ezt vagy azt a korszerű nyugati fegyverzetet, hanem hogy nekünk mit ajánlanak és mennyiért. Heli vonalon az utolsó amiről én hallottam nyugati ajánlat, az az "ingyen" UH 1 volt, ahol kilógott a lóláb, akkora lehűzás lett volna... Mi nem harcoltunk a Szerbekkel, a Horvátok meg igen, mi nem akarunk ide Ashore indítókat, és nem is hiányoznak Paks 2 be a Westinghouse fűtőrudak, Orosz metrónk van, illetve rajtuk kívül jóban vagyunk a Törökökkel, szeretnénk puszizni a Kínaiakkal is, s egyre rosszabb a liberális EU vezetéssel a viszony. Minden mindennel összefügg. Nekünk mostanában ajándék, vagy valóban jóárasított ÉS még nem rom nyugati eszközünk nem lesz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 571
79 743
113
A harci helikopter especiel pont ilyen dolog... A legkorszerűbb európai harci heli pct. fegyvere az elavult HOT II vagy jenki TOW vagy izraeli Spike...
A Meteor-ig légiharc-rakéta nem volt BVR kategóriában...
TGP? (A francia TGP, ami Sniperhez vagy L II-höz mérhető későbbi.)

Kezdetek. Soroljak még pár dolopt?

Jah sorolhatsz bár javasolnám,hogy konkrétan a kérdésemre válaszolva tedd azaz csak azt amire nekünk szükségünk van.
Tehát ne általánosságban hanem konkrétan amire nekünk szükség van.Harci helikopterre pont nincs szüksége az országnak az biztos!
A PARS 3 RL miért nem modern?

Azt magyarázd már el,hogy ha a jelenről beszélünk akkor hogy jött neked az,hogy régen mi nem volt(ugye azt írtad,hogy a Meteorig nem volt normális BVR rakéta ami európai lett volna)?
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 571
79 743
113
Oke, megegyszer, utoljara ugy teszek, mintha nem csak az erzelemeid alapjan valogatnal az adatok kozul:
Igen, fele penzen tobb helijuk lett a horvatoknak. Kikepzes koltsege mind a horvat mind a magyar projektben benne van. De:
A horvat projektben nincs fegyver, nincs pancel. Tehat eddig max hutlen kezeles amit tettek.
Jogos pont viszont, hogy marad penzuk fegyverekre, biztos vesznek majd. Oke, ha nekik megadod a lehetoseget, hogy biztos vesznek majd, akkor a magyar projektben miert zarod ki, hogy nem lesznek majd modernizalva?
Tovabba: eddig csak az 1) ar, 2) darab, 3) pancel, 4) fegyver szempontot neztuk.
Ugyanakkor a jelenlegi politikai helyzetben az egyik legfontosabb (sajnos) a 5) sebesseg. Abban is a Mihu projekt a jobb, evekbe telne uj helik rendszeresitese, kikepzes, mig a mostaniaknak mar zajlik a szemelyzet elokeszitese mikozben nagyjavulnak a gepek.
6) geopolitika: mi van ha nem az Amcsi, hanem az Orosz vagy a Kinai oldalon fogunk allni? Aki ma ki meri jelenteni, hogy a Mihu projekt butasag az vagy hulye, hisz elegtelen info alapjan itel, vagy 3. orszag keme es megszerezte a titkos tervet, hogy melyik oldalon fugunk allni. De normalis allampolgar nem tudhat mindne infot, amit viszont biztosan tudunk, hogy a horvatok koltottek egy csomo penzt helikre amiknek csak pancelja es fegyverzete nincs, de mindenre jo "elvileg". Ellenben Mo szinten elkoltott egy csomo penzt es most vannak szallitohelijei, amikkel szallitani lehet (meg kicsit lovoldozni) es csatahelijei, amivel meg harcolni lehet.

Azért nem lesznek modernizálva mert embargó van az oroszok ellen ami kiterjed az új haditechnikai eyzközök vásárlására de nagyjavításra nem.Azaz ha nekünk nincs beépítve modern FLIR a helikopterekbe akkor az oroszok biztos nem fognak beépíteni mert akkor megszegnénk a szankciókat,ezt pedig a vajda nem vállalja be.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 571
79 743
113
Nekem minden jó, csak adjanak jó ajánlatot. Ne azzal jöjjön senki hogy mennyire olcsón be lehet szerezni XY országnak ezt vagy azt a korszerű nyugati fegyverzetet, hanem hogy nekünk mit ajánlanak és mennyiért. Heli vonalon az utolsó amiről én hallottam nyugati ajánlat, az az "ingyen" UH 1 volt, ahol kilógott a lóláb, akkora lehűzás lett volna... Mi nem harcoltunk a Szerbekkel, a Horvátok meg igen, mi nem akarunk ide Ashore indítókat, és nem is hiányoznak Paks 2 be a Westinghouse fűtőrudak, Orosz metrónk van, illetve rajtuk kívül jóban vagyunk a Törökökkel, szeretnénk puszizni a Kínaiakkal is, s egyre rosszabb a liberális EU vezetéssel a viszony. Minden mindennel összefügg. Nekünk mostanában ajándék, vagy valóban jóárasított ÉS még nem rom nyugati eszközünk nem lesz.

Ha odaállítanánk bármelyik nyugat-európai gyártóhoz,hogy kell egy század közepes szállító meg egy század harci helikopter megvételre(nem lízing vásárlás!!!)akkor adnának nekünk korrekt áron.Csak ehhez kell egy normális döntés a műszaki tartalomról meg pénz.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and torsen