[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

torsen

Guest
Migráns viszont nyáron lesz megint, KURVA SOK, s ez minden évben egyre inkább így lesz,

Hogy legyen alapod a rettegésre, konkrét info: (tényleg többen vannak, mint havi 40, az elmúlt 30 napban 53, de lehet szemelgetni a nyári KURVA SOKból is, augusztus pl. kb 260)

http://www.police.hu/hu/hirek-es-in...&created[min_year]=2017&created[min_month]=08

A HATÁRVÉDELEMRE pl. pont jók lennének a Rendőrségi MD-k, azokon van éjjellátó képesség és pont ez lenne a feladatuk is. A HONVÉDELEMRE valami olyan kéne, ami éjjel-nappal képes csapásmérésre akár nagyobb távolságra is és vannak önvédelmi eszközei.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Maradjunk annyiban. A 24 ek felújítása jó is meg nem is. Annyiban jó hogy végre rászánták magukat. Továbbá minden ilyen aprób felújítás,beszerzés további beszerzések,felújításokra add majd lehetőséget. Reméljük.
De mint mindennek ezeknek a felújításoknak is vannak árnyoldalai. Ezeket ismerjük ezért nem részletezem. Idővel kiderül, hogy melyik volt a hasznosabb.
 

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
243
759
93
Őszintén.
Nem tudom mit vitatkoztok !
Az itt a kérdés hogy honvédelem vagy kisvasút-focicsarnok??
Így kell megközelíteni.
Egy képesség feltámasztása,vagy marhaságok pénzel való kitömése !!!
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Őszintén.
Nem tudom mit vitatkoztok !
Az itt a kérdés hogy honvédelem vagy kisvasút-focicsarnok??
Így kell megközelíteni.
Egy képesség feltámasztása,vagy marhaságok pénzel való kitömése !!!
Ha ez ilyen egyszeru lenne... de a kormanynak arra is kell figyelnie, hogy a kovetkezo valasztast is megnyerje, kulonben nem az lesz a kerdes, hogy melyik dolgot vegyuk meg, hanem az, hogy mit adjunk el. Tehat ha pl. kell busz is meg, repcsi is, akkor a kormany megnezi hogy a buszok megrendelese hany szavazatot hoz Szekesfehervaron es a repcsit megvetel hany szavazatot hoz Taszaron. Szfehervaron tobb szavazatot kaphatnak mint Taszaron. Tehat mivel ugyis mindketto kell, a busznak nagyobb a prioritasa, tehat veszunk 100 buszt es csak 2 Zlint. Viszont igy megnyerik a kovetkezo valasztast, es akkor majd lehet megint megkerdezni, hogy X tank hozna tobb szavazatot Tata-n, vagy Y akarmi mashol. Ha meg nem nyernek meg a valszatast, akkor most lehet hogy tobb repcsit vennenek, meg hamarabb, de az uj kormany elso 2 napjaban kivonna-eladna mindet. Tehat ha nem lenne ellenzek, akkor lehetne mindent csak szakmai szempontok szerint venni. (mielott a stadionaokat irna valaki: epitoipar meg a Szfehervari 100 busznal is tobb szavazatot hoz).
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos
M

molnibalage

Guest
Majd ha olyan lesz a helyzet, lesz elköteleződés és akarat is azonnal. Még nem olyan, hogy arra kéne készüljünk hogy tömött sorokban érkező tankhadosztályokat kéne reálisan kicsipegetni. Migráns viszont nyáron lesz megint, KURVA SOK, s ez minden évben egyre inkább így lesz, mert gyerek afrikában, meg a közel keleten egyre több, víz meg egyre kevesebb van. Hagyni fogom ezt a témát is, mert kb. 1001-re is csak ugyan azokat tudnám elmondani, amit leírtam már.
És ennek mi köze van egy harci helikopterhez? Ha szerined migráskérdés kezeléséhez a Mi-24 egy jó és megfelelő eszköz bármilyen szinten, akkor én csak pislogok, ahogy eddig...

Évekkel ezelőtt volt itt vagy talán egy lemilen egy meg nem értett zseni, aki a határellenőrzést AH-64-gyel képzelte el...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
Ezert is folosleges azon rugozni hanyan vannak a stadionokba. Ameddig a clubb fizeti a berleti tijat a tulajnak /az allamnak/ mindeggy hogy 10 vagy10 000 nezo ul a lelatokon.
On
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
És ennek mi köze van egy harci helikopterhez? Ha szerined migráskérdés kezeléséhez a Mi-24 egy jó és megfelelő eszköz bármilyen szinten, akkor én csak pislogok, ahogy eddig...

Évekkel ezelőtt volt itt vagy talán egy lemilen egy meg nem értett zseni, aki a határellenőrzést AH-64-gyel képzelte el...
Nem, nem arra optimális. Harci helikopter alap készség újra megteremtéséhez kell úgy, hogy egyébként hasznosabb lesz ha a határon repkednek pont, mint ha a Bakonyban. Igazából tényleg nem akarjátok megérteni szerintem páran, hogy kurvára nem lesz pénzt sok db. nyugati korszerű harci, vagy harcivá tett általános helikopterre minden földi jóval megrakva. Ettől még arra léptek el a jó irányba, hogy újra kell ilyen képesség, és ennek a megalapozása Mi-24 el fog megtörténni. Ez azért jobb mint a büdös nagy semmi, mert ha úgy alakul a helyzet később, lesz kiképzett mechanikus és reptetett pilóta, s innen egyszerűbb már beszerezni egy NVG képességet + PCT. eszközt rá, mint a semmiből felépíteni az egész képességet.

Az meg hogy a kiképzési feladat részeként a határon külön jól fog jönni erőt demonstrálni, ha kell embereket kirakosgatni mélységben egy elfogásnál, csak extra jó. Pont sokkal több hasznot hoz a hazának, mint gyakorolni a semmit az ország közepén.

Aki ezt nem érti, az nem akarja érteni én már azt gondolom, hogy mi a helyzet.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 134
4 193
113
Picit megszaladt a fantaziad. Annyi az egesz, hogy a gyakorlo repulesek egy reszet a hatarnal fogjak vegezni.


Kellet legyen nehany harciheli. Tul sok nyugati ajanlatra nem emlekszem. Ez azert egy picit behatarolja a lehetosegeket.
Volt egy roncsmento program az usa-bol es volt egy AW ajanlat ahol a kiserleti nyul szerepere jelentkezhettunk. Javits ki ha valamiben tevedtem! Maradt a mihu, ami eppen megteszi 10 evig. Addigra a nyugati helyzet is el fog mozdulni a holtpontrol valamerre, aztan majd kiderul, hogy vagy nagyon olcson kapunk toluk heliket, vagy egyaltalan nem.
Javíts ki ha tévedek, de a helikopterbeszerzések nem úgy szoktak működni általában, hogy kiírunk egy tendert, és a jelentkezők közül kiválasztjuk azt, amelyik megfelel, az általunk elvárt kritériumoknak, és az utána szállíthat? Én ilyenre nálunk nem emlékszem. Bemondásra, egyes politikusaink nyilatkozataira már régen nem lehet adni, ezzel kapcsolatban sem!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A stadionoknal egyebkent mindenki megfeletkezik arrol hogy azok a stadionok nem ajandekok a klubboknak... Azok a stadionok a magyar allam tulajdonai a klubbok csak berlok. /befektetes az allamnak a stadion/ hosszutavu befektetes de mi van akkor. /ha megszunik egy sportklubb ami igen. Ritka alapul helyette egy masik ami tovabb berli a stadiont./
Tényleg így lehetne, ha a stadionokban olyan focit láthatnánk, hogy mindegyikben 20-30000 néző tombolna minden meccsen. A szomorú igazság viszont az, hogy az összes meccsen együtt nincs 20000 néző, sokszor még a fele se, így a klubok szerinted miből fizetik a bérleti díjat?!! Mert a nézői bevételekből még az edző is éhen veszhetne, nemhogy a milliós fizukat semmi fociért lehúzó nemtudomkik (mert játékosnak nem nevezném őket)?!! Tehát a "bérleti díj" is állampénzből, az adókból megy, így "veszíti el az adó közpénz jellegét". A kórházakban meg közben alig van személyzet, 40-50 betegre 1 orvos 2 nővér (sajnos személyes tapasztalat), félnapokat, napokat tölthetsz a folyosón mire orvos elé kerülsz, mert "nem lehet egyik napról a másikra többet emelni a fizetésükön", mondják a megmondók. Én meg azt mondom lehetne többet emelni, csak nem másra kellene elkúrni a pénzt, ráadásul olyan dolgokra ami nem állami feladat, csak a Vührer hobbija!!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
A lenyeg a lenyegbe hogy 1-1,5 ev mulva kifizetik nekunk a hatar vedelemre forditott penzek eegy reszet jobb esetben a nagyobbikat /barmilyen hihetetlen is ez a mostani szemmel nezve/ a es a helik is ennek a reszei jelenleg /uj heli nagy osszeg miatt szemetszurna es 100% hogy nem konyvelheto koltseg./
De majd....
 
M

molnibalage

Guest
Nem, nem arra optimális. Harci helikopter alap készség újra megteremtéséhez kell úgy, hogy egyébként hasznosabb lesz ha a határon repkednek pont, mint ha a Bakonyban. Igazából tényleg nem akarjátok megérteni szerintem páran, hogy 1. Kurvára nem lesz pénzt sok db. nyugati korszerű harci, vagy harcivá tett általános helikopterre minden földi jóval megrakva.
A Mi-8/1724-re elbaszott pénzből együttesen egy fél típusváltás bizony megoldható lett volna használt helikkel. Ha meg képesség alapozása a cél, akkor arra olcsóbb heli is megfelel. Ha már hagyták szétrohadni az egészet és eladák egy hadrendbe álló gép kiszolgáló berendezéseit. 30 éve ennek töredékkért életfogyt vagy halálbüntetés járt volna szabotázs címszó alatt... Izé...

Az meg hogy a kiképzési feladat részeként a határon külön jól fog jönni erőt demonstrálni, ha kell embereket kirakosgatni mélységben egy elfogásnál, csak extra jó. Pont sokkal több hasznot hoz a hazának, mint gyakorolni a semmit az ország közepén.
A kiképzési feladatok tervezettek és ütemezettek, az igény a határnál meg nem.

Aki ezt nem érti, az nem akarja érteni én már azt gondolom, hogy mi a helyzet.
Én inkább azon vagyok, hogy jellemzően te nem értesz meg semmit, hiába magyarázzuk...

Ez a baromság pont akkora faszság, mint ami a BKV-nál ment. 20-25 éves buszokat vizsgáztattak le méregdrágán ahelyett, hogy használt nyugati buszokat szereztek volna be. Mindkettővel lesz buszod, csak a difi az, hogy az egyiknél az következő életcikluisnál 15 éves buszod lesz, amin légkondi is van, a szutyok magyar Ikarosuon meg semmi, módszerváltás előtti idők "színvonala", még alacsony padló sincs.

Pontosan ezt a faszságot sikerült most nagyobban előadni. A lépcsőzetesség elvén évi 2 db helivel felépítve a személyzetet és minden mást a Mi-24 flotta elhullásáig belefért volna 8-12 db új multirole heli, ami a 20xx után akár AGM-et és mást is kaphana. Most Ezért a pénzért egy 40 éves hidegháborús "csotrogányunk" van. Éjszakai képesség semmi, pct. képesség nulla, cserébe kurvadrágán repül a nagy GT miatt, mert a harci helinek felesleges utastér miattt a heli tömege nagy és emiatt több keróti, eszik stb.

Nettó kretének voltunk (mármint azok, akik ezt összehozták). Megint. Ez az hungarikum, nem a Tokaji...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Miért én nézzek utána mindennek? Egyszer dolgozhatnál már te is... Egy 5 sec-es keresésre nem vagy képes. Sorvezetőnek...

https://www.flightglobal.com/news/articles/first-ex-us-army-oh-58ds-delivered-to-croatia-428121/

https://thaimilitaryandasianregion....atia-receives-final-oh-58d-kiowa-helicopters/



Még csak nem is egy összegben. A Mi-24 felúításának töredékéből. Tehát lehetne szimulátorostól 35 misiból (0 adomány mellett) 12 csúcskat ATGM-es Kiowa és maradna még szállító helire életben tartásra vagy másra is.

Jó lenne már valamiféle vitakultúra és nem csak hülyeségek szajkózása. Linket nem adsz, nem érvelsz, egy keresésre képtelen vagy. De persze én vagyok a helikopter...
Tehat a cikk szerint: 14.5 +3.8 millio USD 16 hasznalt Kiowaert, amik korabban 3 evet alltak a foldon (Bar USA nyilvan szakszeruen tarolta oket). Fegyver ebben nincs. A cikk "donation"-t ir, tehat ez valszeg hadisegely, ami azt jelenti, hogy joval ar alatt kaptak oket, nekunk valszeg nem annyi lenne.

Masik cikk: "The overall cost of the acquisition is USD34.8 million, USD20.1 million of which is covered by a US donation and the remainder spread across the Croatian defence budgets from 2016 to 2020." -oke, koszonjuk. Tehat a 34.8-bol 20-at az USA hadisegelykent fizetett. Akkor nekunk is az most a feladatunk Mihu felujitas helyett, hogy kerjunk 20 millio dollar hadisegelyt az USA-tol es akkor tegyunk bele 14.7-et mint sajatot es vegyunk toluk helit. Oke, szolj a kormanynak, hogy csak kerni kell!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Áhh, pont most akartam írni én is erre, aztán széttörölték az egész topicot... Igen, ez a lényeg, hogy hadisegély, azért hogy még véletlenül SE orosz eredetű fegyvert vegyenek, illetve ebben az árban felújítandó, leállított, használt kis és páncélozás nélküli helikopter van, ZÉRÓ fegyverzettel. Azon sem lennék meglepődve, bár valóban nem ismerem a részleteket, ha csúcs elektronika sem lenne benne az árban.
 
  • Tetszik
Reactions: Matróz Kommandó

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Áhh, pont most akartam írni én is erre, aztán széttörölték az egész topicot... Igen, ez a lényeg, hogy hadisegély, azért hogy még véletlenül SE orosz eredetű fegyvert vegyenek, illetve ebben az árban felújítandó, leállított, használt kis és páncélozás nélküli helikopter van, ZÉRÓ fegyverzettel. Azon sem lennék meglepődve, bár valóban nem ismerem a részleteket, ha csúcs elektronika sem lenne benne az árban.
Azert annak milyen szar lehet mar az elete, akinek topikokat kell torolgetnie, tiszta szoci hazmester szerep...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
M

molnibalage

Guest
Tehat a cikk szerint: 14.5 +3.8 millio USD 16 hasznalt Kiowaert, amik korabban 3 evet alltak a foldon (Bar USA nyilvan szakszeruen tarolta oket). Fegyver ebben nincs. A cikk "donation"-t ir, tehat ez valszeg hadisegely, ami azt jelenti, hogy joval ar alatt kaptak oket, nekunk valszeg nem annyi lenne.

Masik cikk: "The overall cost of the acquisition is USD34.8 million, USD20.1 million of which is covered by a US donation and the remainder spread across the Croatian defence budgets from 2016 to 2020." -oke, koszonjuk. Tehat a 34.8-bol 20-at az USA hadisegelykent fizetett. Akkor nekunk is az most a feladatunk Mihu felujitas helyett, hogy kerjunk 20 millio dollar hadisegelyt az USA-tol es akkor tegyunk bele 14.7-et mint sajatot es vegyunk toluk helit. Oke, szolj a kormanynak, hogy csak kerni kell!
A 24-esek felúítása minden más nélkül 20 mrd HUF. Az most cirka 75 misi USD.. Azért írtam azt, hogy simán teljes rájuk akkor is, ha nem ajándék lenne. Mind éjszaki képességes ATGM-es heli messze minden szomszédos AAA, SHORAD és MANPAD zónáján kívül és kisfogyasztású is.