[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Egy modern harckocsi tornya automatikusan fordul a fenyegetés felé.

Ahhoz észre is kell venni és csak a tornya fordul az oldala (teknő) az nem. Egyébiránt sok olyan extra van az autómnál is, ami működik, de nem használom. A filmekből az jott le nekem 85%-ban észre se vették a tánadást, sem nappal sem éjszaka..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 565
79 734
113
Ahhoz észre is kell venni és csak a tornya fordul az oldala (teknő) az nem. Egyébiránt sok olyan extra van az autómnál is, ami működik, de nem használom. A filmekből az jott le nekem 85%-ban észre se vették a tánadást, sem nappal sem éjszaka..

Alig látni modetn harckocsit amit kilőttek persze,hogy nem látsz de pl van egy videó 2 szír T-72M1M-ről:az egyiket találat éri a másik lövege már fordul is és tüzel.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Fedélzeti Rendszerek Tanszék Repülőfedélzeti Fegyvertechnikai szakirány SZÁLLÍTÓ HELIKOPTEREK ÖSSZEHASONLÍTÓ ELEMZÉSE, A FEGYVERZETI ESZKÖZÖK PARAMÉTEREI ALAPJÁN
Ha egszer rendet csinálnák a ht kisknyvtáramban......Talán megtalálnám amit keresek.......Ez 2008as tanulmány.Ha tudnámis,hogy kell,be is linkelném.pdf
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hát én ebben nem vagyok szakember, te tudod az árát, és hogy hány magyar T-72-en van felszerelve? És hány környező ország harckocsijára?
A magyar t72-en sanszosan sohanapján.De szlovák,szerb vagy a román TR85M bármikor.Az sem lepne meg,ha már most is lenne valameliken
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Amúgy ha vesznek hozzá NVG-t az csak annyit jelent hogy a gép este is felszállhat, de a fegyvereit - ami egyenlőre nincs - nem fogja tudni használni.
Azért álljon már meg egy kicsikét az odarohanás, az éjszakai repülés nem az NVG-vel kezdődött!! A RAF Bomber Command jóformán teljes világháborús harci tevékenysége éjszaka folyt!! Hol volt akkor még NVG?!! Az NVG-vel nyilván jobb, egyszerűbb és biztonságosabb az éjszakai repülés, de azért anélkül is lehetséges.
 
M

molnibalage

Guest
Azért álljon már meg egy kicsikét az odarohanás, az éjszakai repülés nem az NVG-vel kezdődött!! A RAF Bomber Command jóformán teljes világháborús harci tevékenysége éjszaka folyt!! Hol volt akkor még NVG?!! Az NVG-vel nyilván jobb, egyszerűbb és biztonságosabb az éjszakai repülés, de azért anélkül is lehetséges.
Hohó...
Az éjszakai repülésnek semmi köze az éjszakai harcképességhez, tűzerőhöz és annak pontosságához...

A kedves RAF néha egy rohadt várost nem talált el vagy a célpontot sem találta meg a II. vh. alatt...
Az AH-64A 30+ éve meg éjszaka 6-8 km-ről lőtt szét egy néhány méteres harckocsit.
Izé...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Hohó...
Az éjszakai repülésnek semmi köze az éjszakai harcképességhez, tűzerőhöz és annak pontosságához...

A kedves RAF néha egy rohadt várost nem talált el vagy a célpontot sem találta meg a II. vh. alatt...
Az AH-64A 30+ éve meg éjszaka 6-8 km-ről lőtt szét egy néhány méteres harckocsit.
Izé...
Ez így van csakhogy én nem ezzel vitatkoztam, olvasd el azt a hsz.-t amire válaszoltam. Rudi arról írt, hogy ha lesz NVG, akkor felszállhat a gép, én meg erre írtam hogy sokan felszálltak már éjszaka NVG nélkül is. Az éjszakai repülés és az éjszakai harctevékenység az két különböző lépcsőfok, de először repülni kell tudni éjszaka, csak azután harcolhatsz sötétben. Az elsőhöz pedig még NVG se kell, persze könnyebb ha van.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Hová van leírva,hogy nem lesz?
2030 ig a környékken nem várható új modern MBT max reinkarnáció, modernizálás. A romiknál is max akkor amikor térdre ereszkednek és kapnak pár tucat M1A2. Ilyen szempontból ha kapnak valami modernebb atgm et a Mihuk akkor még jól is állnának.
 
  • Tetszik
Reactions: marton
T

Törölt tag 1586

Guest
Ez így van csakhogy én nem ezzel vitatkoztam, olvasd el azt a hsz.-t amire válaszoltam. Rudi arról írt, hogy ha lesz NVG, akkor felszállhat a gép, én meg erre írtam hogy sokan felszálltak már éjszaka NVG nélkül is. Az éjszakai repülés és az éjszakai harctevékenység az két különböző lépcsőfok, de először repülni kell tudni éjszaka, csak azután harcolhatsz sötétben. Az elsőhöz pedig még NVG se kell, persze könnyebb ha van.
A "night VFR" repülés fényévekre van attól hogy egy harci helikopter éjszaka 30 m-en + 200 km/h-val kerülgeti a villanyvezetékeket és az egyéb tereptárgyakat.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and borisz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 565
79 734
113
A "night VFR" repülés fényévekre van attól hogy egy harci helikopter éjszaka 30 m-en + 200 km/h-val kerülgeti a villanyvezetékeket és az egyéb tereptárgyakat.

Jah csak mind a kettőnek ugyan annyi értelme van ha nem tudsz közben harcolni:SEMMI!
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 129
7 152
113

Korábban többen emlegették itt, hogy bár az MiHu-k is úgy újulnának meg, mint a 4-es metró szerelvényei, hogy db kimegy, db visszajön, de már csak a váz a régi. Hát úgy tűnik, hogy tényleg így lesz:

"A pilótafülkében nem csak a világítást alakítják át, az avionika is megújul és valószínűleg néhány analóg műszert is többfunkciós kijelzők fognak váltani."
"Nem csak a sárkányszerkezetek újulnak meg, a TV3-117V turbinák visszatérnek a Klimovhoz nagyjavításra és üzemidő hosszabbításra."

Tehát a 70 millió Euró (21 milliárd Ft) nem is lesz olyan nagy pénzkidobás, mint ahogy azt sokan korábban mondogatták.