[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Látom teljesen felesleges lenne bármit is írnom.
Dudi,a hadsereget a szervezete és a rendszere teszi harcképes erővé.Hilábo voltak pl kinának önfeláldozó harcosai,és még modern fegyverei is,az 1895ös háboruban a japánok csúnyán elpáholták őket.El akarod határolni a haderőt a vizfejtöl.Nem lehet.Az MH a HM része,az pedig az állam része.
Az a fele, lehet, hogy csak 5 lesz, volt már ilyen "hír" is ... :/
Ki tudja még mik jönnek.De nem lepne meg,ha végül a fel lenne-szalonváltozat
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 507
77 303
113
Dudi,a hadsereget a szervezete és a rendszere teszi harcképes erővé.Hilábo voltak pl kinának önfeláldozó harcosai,és még modern fegyverei is,az 1895ös háboruban a japánok csúnyán elpáholták őket.El akarod határolni a haderőt a vizfejtöl.Nem lehet.Az MH a HM része,az pedig az állam része.

Ki tudja még mik jönnek.De nem lepne meg,ha végül a fel lenne-szalonváltozat

Az nem változtatna semmin ha 15000 helyett csak 7500-an lennének a minisztériumban(max kevesebb fizetést kéne kifizetni).Te azt hiszed,hogy ez a baj és ha ez nem lenne ekkor minden fasza lenne meg szép meg jó.A legnagyobb probléma az az,hogyha meghallgatod az interjút akkor kénytelen egy repülős szakember olyan butaságot mondani,hogy egy harci helikopter fontos képessége az is,hogy tud árvizeknél segíteni.Ő is tudja,hogy ez butaság de kénytelen ezt mondani mert az emberek fejében van a baj!
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 497
113
Hogy valamit bmég terveznek venni,valóószinüleg szállit helit.Csataheli mostanában nem lesz.Különben kiválló politikusi,neszesemmi fogdmegjol ködösitő szöveg volt
Sok mindenben nem értünk egyet, de ebben igazad van szerintem is a kimondott, csatahelikopter nem lesz csak közepes heli.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Bocs a késésért,de még nyugaton sincs mindenhol internet.Nyugaton is igyekeznek kijátszani a jogállam szabályait,de a rendszer maga neheziti azt.A mi rendszerünk meg egy diktatúra rendszere.A bolsevik diktatúra tipikus példája.A nagy jogharmonizáci a rendszer alapvető hibájára nem orvosság.90töl lazitottak a rendszeren,máskérdés hogy milyen eredménnyel,de a fityisz uj alkotmány teljessen eltörőlte azt.Sőt,egy klasszikus parlamentáris többségi diktatúra,másnéven bolsevik diktatúrát épitettek ki,csak nem komonista hanem oligarha változatban.Szerintem az utóbbi 28év legfőbb tanulsága,hogy az egész államrendszernek buknia kell,és egy új kiépitése szükséges az ország továbbéléséhez

Hát hatalmasat tévedsz. Nem tudom ezeket honnan vetted, de full hülyeség.

Szerintem te nem éltél a kádárék renszerében és így fogalmad sincs mi az hogy bolsevik diktatúra. Jobbat mondok, az sem az volt, hanem bolsevik-típusú diktatúra volt.
90-től az egész jogrendszer átírásra került, úgyhogy ez az állításod is megdőlt.
Az első 89-es alkotmány német jogi dokumentumok alapján íródott, az alaptörvény pedig ennek a bővített változata, de a lényegi jogintézmények ugyanazok maradtak.
A többivel nem foglalkozok, mert nem vagyok blikk-olvasó, ui. kb az a szint.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
Amikor gyerek voltam, a fekete fehér tv elé lehetet színes üveglapot tenni, azt az illúziót keltve, mintha színes tv lenne, -de ettől persze még nem lett az!

Az egész ügy engem erre emlékeztet, de most be kell, hogy fejezzem, mert cérna szakadásom van az egésztől, képtelen lennék a továbbiakban szalonképesen megnyilvánulni.

https://m.blog.hu/la/lazarbibi/image/tv_kepernyo_szinezo_uveg_t_5391_munkacsy_1962.jpg
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az nem változtatna semmin ha 15000 helyett csak 7500-an lennének a minisztériumban(max kevesebb fizetést kéne kifizetni).Te azt hiszed,hogy ez a baj és ha ez nem lenne ekkor minden fasza lenne meg szép meg jó.A legnagyobb probléma az az,hogyha meghallgatod az interjút akkor kénytelen egy repülős szakember olyan butaságot mondani,hogy egy harci helikopter fontos képessége az is,hogy tud árvizeknél segíteni.Ő is tudja,hogy ez butaság de kénytelen ezt mondani mert az emberek fejében van a baj!


Dudi fontos a bar..mok leépítése is, mert ha felére csökkented a létszámot, akkor -elvileg- csökken annak a valószínűsége is, hogy valaki ilyen hülyeségeket nyilatkozzon. Azért az baj, ha a rendszer, még a szakemberek -nálad nyilván sokkal jobban- megfizetett körében is kitermeli a se--gg--nyal..ük tipusát. no comment, hidd el veletek vagyok, nekem is fáj ez a civil területeket is érintő, kötelező hozzáállás...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az a abaj,hogy te nem tudod szétválasztani a csapatokat meg a minisztériumot.A vízfej nem a csapatoknál lévő tiszteket jelenti...


De azért azt gondolom, hogy a vízfej inkább tud hatást gyakorolni a csapatokra, mint a csapatok a vízfejre. Elég gyakran járok, igaz más okból a HM tömbje környékén, BP-en, mindig elszörnyülkodöm azon hogy mekkora területet foglal el, a sereg méretéhez képest...
 
M

molnibalage

Guest
Az nem változtatna semmin ha 15000 helyett csak 7500-an lennének a minisztériumban(max kevesebb fizetést kéne kifizetni).Te azt hiszed,hogy ez a baj és ha ez nem lenne ekkor minden fasza lenne meg szép meg jó.A legnagyobb probléma az az,hogyha meghallgatod az interjút akkor kénytelen egy repülős szakember olyan butaságot mondani,hogy egy harci helikopter fontos képessége az is,hogy tud árvizeknél segíteni.Ő is tudja,hogy ez butaság de kénytelen ezt mondani mert az emberek fejében van a baj!
Valahogy ritkán látni homokzsákoló AH-64-et vagy Mangustát...
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 582
113
Az nem változtatna semmin ha 15000 helyett csak 7500-an lennének a minisztériumban(max kevesebb fizetést kéne kifizetni).Te azt hiszed,hogy ez a baj és ha ez nem lenne ekkor minden fasza lenne meg szép meg jó.A legnagyobb probléma az az,hogyha meghallgatod az interjút akkor kénytelen egy repülős szakember olyan butaságot mondani,hogy egy harci helikopter fontos képessége az is,hogy tud árvizeknél segíteni.Ő is tudja,hogy ez butaság de kénytelen ezt mondani mert az emberek fejében van a baj!
Pont 7500-al több katonának lehetne nagyobb bért fizetni, hogy pl. a múszakiakat ne szipkázza el a jobban fizető civil szféra, vagy több szerződéses legyen nagyobb bérért. Szóval azért lenne értelme...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hát hatalmasat tévedsz. Nem tudom ezeket honnan vetted, de full hülyeség.

Szerintem te nem éltél a kádárék renszerében és így fogalmad sincs mi az hogy bolsevik diktatúra. Jobbat mondok, az sem az volt, hanem bolsevik-típusú diktatúra volt.
90-től az egész jogrendszer átírásra került, úgyhogy ez az állításod is megdőlt.
Az első 89-es alkotmány német jogi dokumentumok alapján íródott, az alaptörvény pedig ennek a bővített változata, de a lényegi jogintézmények ugyanazok maradtak.
A többivel nem foglalkozok, mert nem vagyok blikk-olvasó, ui. kb az a szint.
Az 1948as alkotmány módositott változata volt érvénybe a mostaniig.Az alaprendszerek ugyanazok maradtak.És egyfórumtársunk nemrég idős szakinak nevezte a korosztályom.Méh szovjet hadnagy kötötte a nyakamba az üttörő nyakkendőt.Még láttam Kádárt integetni az emelvényről május 1 alkalmábol.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Az a baj,hogy a tábornoki fizetésért,és a 100% nyugdijért megteszi,lenyilatkozza.Beáll a sorba,és a szarrol is kijelenti,hogy rózsaillatú.Ilyen ez az ország.
Imkább kevés oroszlán,mint sok nyul.De az iróasztalnyulak szaporodtak el nagyon.És a HMben születnek a döntések,amik meghatározzák az MH sorsát.És a lelkes csapattisztek vagy elmennek az idő mulásával,vagy beállnak a sorba.Egy nagyobb házért,egy nagyobb kocsiért,vagy mert cipő kell a gyerek lábára.Ilyen rendszerben működik ez az ország
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szerintem Orbán azt se tudja mi az a Mi-24, vagy hogy volt-e ,van -e nekünk ilyen. Viszont van egy nagyon simulékony, jól fekvő honvédelmi miniszterünk...


Azt azért el ne felejtsed, mindenkor a vezető a felelős azért, hogy milyen beosztottakkal veszi magát körbe. És ez minden hierarchikus szintre igaz, nemcsak a Te általad citált speckó helyzetre....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 518
15 012
113
Az erős vezető nem tűr meg maga mellett erős beosztottakat, mert a fejére nőnek. Ezért - mivel ő sem Isten -, a dolgok kezdenek rosszra fordulni.
A gyenge vezető pedig azért gyenge, mert beosztottai külön harcot vívnak a feje fölött a hatalomért. Ezért - mivel a gyenge nem tesz semmit, a beosztottak meg egymással foglalkoznak és a hatalom megszerzésével -, a dolgok kezdenek rosszra fordulni..
Igen, lehet, hogy Orbán nem tudja, mi az a Mi-24..... Kérdés, milyen döntéshozót emelt fel...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 507
77 303
113
Az a baj,hogy a tábornoki fizetésért,és a 100% nyugdijért megteszi,lenyilatkozza.Beáll a sorba,és a szarrol is kijelenti,hogy rózsaillatú.Ilyen ez az ország.
Imkább kevés oroszlán,mint sok nyul.De az iróasztalnyulak szaporodtak el nagyon.És a HMben születnek a döntések,amik meghatározzák az MH sorsát.És a lelkes csapattisztek vagy elmennek az idő mulásával,vagy beállnak a sorba.Egy nagyobb házért,egy nagyobb kocsiért,vagy mert cipő kell a gyerek lábára.Ilyen rendszerben működik ez az ország

Mit kéne tennie?Nyíltan ellenállni?Annak leszerelés a vége meg az,hogy egy olyan kerül a helyére aki nem ért hozzá ellenben mindenre bólogat.Ő pont egy olyan ember aki ért hozzá...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mit kéne tennie?Nyíltan ellenállni?Annak leszerelés a vége meg az,hogy egy olyan kerül a helyére aki nem ért hozzá ellenben mindenre bólogat.Ő pont egy olyan ember aki ért hozzá...
Nem ér semmit a szakértelme.Beállt a sorba az egzisztenciájáért.Belszart a pizsamagagyájába.
Valamikor 80kiló voltam,és 600méterről lélőttem a kijelőlt célt SVDvel.Most 110kiló vagyok,és külön olvasószemüvegem van.Megvan ma is az akkori "szakértelmem"-de attol még alkalmatlanná váltam a mesterlvészi feladatokra.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 507
77 303
113
Nem ér semmit a szakértelme.Beállt a sorba az egzisztenciájáért.Belszart a pizsamagagyájába.
Valamikor 80kiló voltam,és 600méterről lélőttem a kijelőlt célt SVDvel.Most 110kiló vagyok,és külön olvasószemüvegem van.Megvan ma is az akkori "szakértelmem"-de attol még alkalmatlanná váltam a mesterlvészi feladatokra.

Teljesen rosszl látod a dolgokat!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Teljesen rosszl látod a dolgokat!
Szerintem meg Te látod rosszul,naivan.A tisztek egy része eleve a klnyelmes iróasztalhuszár életért lesz katona.Mert ilyen a rendszer,Sokszor leirtam már,bármilen komolyan vehető haderőfejlesztést a sereg mint intézmény rendszerszintű reformjával kellene kezdeni.
Valahogy ritkán látni homokzsákoló AH-64-et vagy Mangustát...
Viszont az AH60 erre a feladatra is jobban alkalmas,mint a Mihu.Miközben rohamdesszant célra is jobban megfelel,és potensebb csataképessége is van annál
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 507
77 303
113
Szerintem meg Te látod rosszul,naivan.A tisztek egy része eleve a klnyelmes iróasztalhuszár életért lesz katona.Mert ilyen a rendszer,Sokszor leirtam már,bármilen komolyan vehető haderőfejlesztést a sereg mint intézmény rendszerszintű reformjával kellene kezdeni.

Viszont az AH60 erre a feladatra is jobban alkalmas,mint a Mihu.Miközben rohamdesszant célra is jobban megfelel,és potensebb csataképessége is van annál

Azt felejted el,hogy 10000 harcoló katonára meg 100000 harcoló katonára is ugyan úgy 10 tiszt kell a kiképzési csoportfőnökségre(a számok csak a példa miatt),viszont az arányok teljesen mások...
A másik pedig az,hogy egy bármilyen haditechnikai eszköz beszerzésénél nem lehet szempont a civil felhasználhatóság!!!!
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 507
77 303
113
Bár a kiképzési csoportfőnökség pont nem a minisztérium része de ettől a példa még helyes(akit nagyon zavar az helyettesítse be pl a jogi főosztállyal az HM-es).
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba