[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Sokszor tárgyaltuk románékat, itt nem akarom, sokra nem tartom őket, és szerintem beszerzéseikből is csak a töredéke lesz meg, gazdaságilag meg még annyi napig sem bírnak egy katonai konfliktust mint mi.

A jugó és donyecki konfliktusokat kell alapul venni itt, igen.
A high-techre ITT a térségben nem lehet kizárólagosan alapozni. Nekünk se és másoknak sem, anyagi források híján.
A szárazföldieknek kéne sok minden, jelentős menyiségben.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Nem kicsi, nulla.

Nem nulla, hanem kicsi. Korszerű harci helikopterek beszerzésre kerülnek majd. Annak az esélye kicsi, hogy amerikai terméket vegyünk. Az amerikaiak legendásan jók, hogy brutálisan túlárazott és számos más szempontból is előnytelen ajánlatokat tegyenek és mindezt nagylelkűen! Magyarán jó terméket akarnak teríteni, teljesen versenyképtelen feltételekkel.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Hát, olvasva is a sok high tech dolgot,, azt azért elfelejtitek hol is vagyunk, miféle háborúk várhatnak ránk. Tegyük fel, befejeződik a Z2026. lesz modernizált t72, 2-300Rosomak, tüzérség, CarlG, nagyjából meglesz a három dandár. Románék szerintem vagy egy kárpátaljai konflikus a reális, amibe szerintem belekeveredhetünk annyira, hogy összfegyvernem kelljen. Sokszor tárgyaltuk románékat, itt nem akarom, sokra nem tartom őket, és szerintem beszerzéseikből is csak a töredéke lesz meg, gazdaságilag meg még annyi napig sem bírnak egy katonai konfliktust mint mi.
Szóval,, mindenki felkészül, minden elsővonalbeli cuccot bedob, majd szerintem két hét alatt mindkét fél elpuffogtat mindent. Nekünk fele Gripen flotta, 15 EC kilőve, stb. Marad az egyszerű cucc amit pénz és nagyhatalmi segítség nélkül is beküldhetsz. Annyi mindenről beszéltek itt, hogy mivel kéne azt a szerencsétlen mihut védeni, hogy a szomszéd le ne szedje,,,, szerintem meg két hét után a mihut max. AK-val lőné a kedves szomszéd.


AZrínyi 2026 kb. arra jó jelen infók szerint, hogy itt még 8 évig várjuk a messiást, aztán kezdjük előlről, mondván most már biztosan eljön. Mint ahogy a szekták várták, várják a világvégét!
 
M

molnibalage

Guest
A szerb-horvát, és a bosnyák-szerb háborúkban még második világháborús vackok is előkerültek. Láttam jugósított M18 Hellcat-ot is.
A háború törvénye nem papíron és számítógépen működik, steril körülmények között, hanem amid van, azt használod, és ameddig tudod. Egyszerű motorhiba megállt 72-est pusztítottak el úgy a horvátok, amíg várták a szerbek a szerelőkocsit valaki gránátot nyomott a csőbe aztán kezitcsókolom.
Nekünk KKEu-i szinten kell gondolkodni nem németben, hollandban, dánban. Mondjuk a holland kéksisakosok halálra vált, sápadt arcát nem nehéz felidézni, amikor megjelentek Mladic emberei, akik az ötvenes évek színvonalán tartottak 93-ban.
Talan, mert nem volt nehezfegyverzetuk es kevesebben voltak? Borzalmasan rossz pelda volt a minoseg vagy barmilyen összehasonlításhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
AZrínyi 2026 kb. arra jó jelen infók szerint, hogy itt még 8 évig várjuk a messiást, aztán kezdjük előlről, mondván most már biztosan eljön. Mint ahogy a szekták várták, várják a világvégét!

Az eddig belengetett dolgok jönnek szépen. Szóval nagyon úgy tűnik, hogy Z26 teljesül. Igen, sajna a lemázolt mihuk is megjöttek. A Mi-8/17 szériát szívem szerint addig nagyjavítanám újra és újra, amíg szerkezetileg ez lehetséges még akkor is, ha új közepes helikoptereket is beszerzünk. Nem baj, ha van. De a mihu pénzkidobás volt értelem, cél és nyereség nélkül. Viszon fut, mint program. Azt mondták megtörténik és megtörtént. Oké, pazaroltunk, nem kicsi pénzt, de láthatóan a hasznos beszerzésekre is jut már! Ott a fegyvergyár, ott a H145, ott a szállítórepülő park fejlesztése és még sok minden!
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az eddig belengetett dolgok jönnek szépen. Szóval nagyon úgy tűnik, hogy Z26 teljesül.


Szerintem várjuk ki a végét. De eddig még érdemleges beszerzés nem történt. Kérlek szólj akkor, ha elkezdődik a beígért MO-i kézifegyver gyártás. De addig maradj csendben. Nagy kérés lenne??? Csak viccnek szántam, hiszen a bizonytalanság a motorja az itteni kommenteknek...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
...ha elkezdődik a beígért MO-i kézifegyver gyártás...

Nekem megpenditette a fülemet a tisztavatáskor elhangzott mondat az egyik közvetitésből, hogy a felsorakozott tartalékosok már magyar gyártású -vagy összeszerelésű- BREN-t tartottak a kezükben. (YTube)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Abban biztosak lehetünk, hogy jön az új harci helikopter, a negyven helikopterből feltehetően tíz harci helikopter lesz és tíz közepes szállító.

Nem tudom miért, de valahogy nekem is ez az érzésem, hogy igy lesz...és szerintem nem állunk meg itt az Airbus-nál, lesz más is tőlük...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Nem tudom miért, de valahogy nekem is ez az érzésem, hogy igy lesz...és szerintem nem állunk meg itt az Airbus-nál, lesz más is tőlük...

Biztos, hogy megállunk, mert az Airbus nem tud mit kínálni nekünk. Nincs korszerű közepes szállíthelikopterük, csak korszerűsített. Minimum elvárás kell legyen a rámpás desszantolási lehetőség például. Ráadásul az lenne az érdekünk, hogy a második csomag, a harci és a közepes helikopterek is egy gyártótól érkezzenek. Namost az Airbusnak használható harci helikoptere sincs, a Tiger egy problémahalmaz iszonyú beszerzési áron.

AgustaWestland indulni tud a Merlin + új lengyel együttműködésben készülő AW harci helikopterrel.

A másik lehetőség, hogy tényleg komolyak a pletykák a kínai harci helikopterről, ez esetben pedig a közepes helikopter esetében lehet, hogy az orosz embargó végét várjuk és Mi-171-re tervezünk.

Mindkettő jó választás lenne. A legjobb az AW helikopterek, de ár/érték arányban a kínai és orosz termékek verik őket.

Ki tudja persze, de abban biztos vagyok, hogy az Airbustól ennyit vásároltunk és nem többet.
 
  • Tetszik
Reactions: eevil

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Nincs korszerű közepes szállíthelikopterük, csak korszerűsített.

Pont ezért nálam elméleti szinten valószinűbb, hogy "költséghatékonyság" cimszó alatt - és a meglévő közös projektek miatt is, hiszen láthatóan nagyon jó az együttműködés az Airbussal, megvannak a kapcsolatok - a szállitó tőlük lesz. Személy szerint nem tartom prioritásnak a harci helit, főleg 10db-os mennyiségben, de nem tudom miért kinézem belőlük, hogy a köv. 20 gép meg legyen igy osztva, mert végül is ráépül a Mi-24-es üzemeltetésére (vagy csak az agyam megpróbálja ezzel megmagyarázni a megmagyarázhatatlant, hogy miért is kellett felújitani őket)...Kiváncsian várom a fejleményeket mindenesetre...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Pont ezért nálam elméleti szinten valószinűbb, hogy "költséghatékonyság" cimszó alatt - és a meglévő közös projektek miatt is, hiszen láthatóan nagyon jó az együttműködés az Airbussal, megvannak a kapcsolatok - a szállitó tőlük lesz. Személy szerint nem tartom prioritásnak a harci helit, főleg 10db-os mennyiségben, de nem tudom miért kinézem belőlük, hogy a köv. 20 gép meg legyen igy osztva, mert végül is ráépül a Mi-24-es üzemeltetésére (vagy csak az agyam megpróbálja ezzel megmagyarázni a megmagyarázhatatlant, hogy miért is kellett felújitani őket)...Kiváncsian várom a fejleményeket mindenesetre...

Mitől lenne valószínűbb. Már a szállítrepülőnél is kiemelik, hogy "rámpás", nagyon nem véletlenül. Nem fognak ugyanannyi pénzért szarabbat venni. Biztosak lehetünk benne, hogy a közepes szállítóhelikopternél is alapkövetelmény -nagyon helyesen- a hátsó teherrámpa. Éppen azért nem hiszek Blackhawk megrendelésben, mert hiába szeretnék a szolnokiak divatból, ők most megkapták a H145-öt a kis akcióikhoz és a közepes helikopter paraméterei között pedig a hadsereg és a katasztrófavédelem igényei alapján komoly teheremelési és szállítási képesség is lesz!

Az Airbus semmit nem tud nekünk szállítani ebben a kategóriában. Szerintem még pár évet várunk a bejelentéssel, úgy hiszem, hogy a kormány az orosz embargó feloldásában reménykedhet, hogy a hadseregnek nagyon is megfelelő Mi-171-esek jöhessenek és az így, a nyugati közepes helikopterhez képesti árkülönbségen felszabaduló pénzt is a harci helikopterbeszerzés büdzséjéhez vághassák hozzá!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Ми-171Ш-ВН

20157850_1229707927156277_6038486045932811818_o-1440x810.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson and zsolti

vpet

Member
2018. július 24.
23
55
13
Sokan írátok, hogy a helikopterek felújítása képesség növelés nélkül értelmetlen pazarlás volt, és ha csak kiképzésre használjuk is lehetett volna jobb megoldás. De új helikoptereket egy jó ideig oroszoktól nem vehetünk a nyugati ellenállás miatt. Más beszerzések kapcsán elindult a tippelgetés, hogy az amerikaiaktól mit szerezhetünk majd be, mert a kormány barátkozik minden irányba, így ez valószínűleg meglátszik majd a beszerzésekben is. Ez a felújtás nem illeszthető be ebbe a sorba, hogy így mégiscsak tudtunk tőlük is beszerezni, még ha csak felújítás formájában is?
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Sokan írátok, hogy a helikopterek felújítása képesség növelés nélkül értelmetlen pazarlás volt, és ha csak kiképzésre használjuk is lehetett volna jobb megoldás. De új helikoptereket egy jó ideig oroszoktól nem vehetünk a nyugati ellenállás miatt. Más beszerzések kapcsán elindult a tippelgetés, hogy az amerikaiaktól mit szerezhetünk majd be, mert a kormány barátkozik minden irányba, így ez valószínűleg meglátszik majd a beszerzésekben is. Ez a felújtás nem illeszthető be ebbe a sorba, hogy így mégiscsak tudtunk tőlük is beszerezni, még ha csak felújítás formájában is?
Új helikoptert az oroszoktól amúgy sem kéne venni. Ami van nekik az már elavult az újak meg még nincsenek igazán készen.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
.Elektronikai szinvonala messze a MihuP felett,a bell nagyjavitás cimsz alat akár UH-1Y szintre is átépiti-persze ezt már nem kétfillérért.75m dolcsibol 2századot simán kistafirungozol,na nem Y szintre,de a Spike ER integrálás talán még belefér.

Csak a tisztán látás kedvéért:

-Az USA által térítés mentesen felajánlott UH-1N-eket a 70-es években gyártották
-A gépek rendszerbe állítása felszerelésekkel kiképzéssel 426 millió dollárba került volna (cca14M$/db)
-32db gépről szólt az ajánlat, így valószínűleg, ha kevesebbet kértünk volna, a kondiciók/árak is változtak volna, s nem lefelé.

Forrás:
Az “ingyenhelikopter” a legolcsóbb?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Ez a legversenyképesebb ár/érték arány jelenleg igen. Nekünk tabu szerintem.

Csak amíg megvan az embargó. De olyan sok választásunk nincs. Teherszállításra (lőszer, utánpótlás, legalább egy félszakasz méretű erő desszantolására, vagy polgárok evakuálására, jelentős teheremelésre mind például homokzsákok alkalmas közepes szállítóhelikopter, korszerű kialakítással (teherrámpa hátul alapkövetelmény) igen kevés van: Mi-171, AW101, Z-18, S-92 és ennyi.