1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Mil Mi-24 "Hind"

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. tonyo

tonyo Well-Known Member

Szerb vagy bolgár lehetséges.

2. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

3. papajoe

papajoe Well-Known Member

4. Anti

Anti Well-Known Member

Magyarázza el nekem valaki mint egy öt évesnek hogy ennek mi az értelme, mert nekem úgy tűnik hogy csak szimplán rövid úton pofára akar esni. :)

5. dudi

dudi Well-Known Member

Így gyorsít egy helikopter.

eevil and Anti like this.
  6. megazez

megazez Well-Known Member

Itt azért van egy kis pózerkedés a kamerás kollégának szerintem

Robur and zsolti like this.
  7. Terminator

Terminator Well-Known Member

8. tindalos

tindalos Well-Known Member

Repgépszerű felszállás. Magas tengerszintfelleti repterekről,nagy meleg esetén előfordulhat hogy nem lehetséges máshogy felszállni! Egyes gyengéb Minyók itthon is bajban vannak nyáron! Ez nem (csak) vagizás! (Bár jól néz ki és belülről elég hajmeresztő tud lenni! :) )

9. borisz

borisz Well-Known Member

Meg anno a Mi-2-k Kilitin! :D

10. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

En ugy emlekszem valami regi YT videobol, hogy Afganisztanban kellett tobbszor igy felszalni. Ha vannak itt esetleg olyanok akik meg tudjak erositeni, majd szerintem irnak.

tindalos and ravenlord like this.
  11. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Így van, egy Mi-24A-val kezdték el a repülési teszteket, mert az időközben kivitt Mi-24D-k nem bírtak jóformán semmiféle függesztménnyel operálni a magas hegyek közt a nagy melegben.
    A tesztek során elég komoly fegyverzettel is képesek voltak végül levegőbe emelkedni.
    Emelett ez a felszállási mód a Mi-6-osoknál is megvolt, ahogy gyakori napjainkban is a Mi-26-osoknál.

tindalos, fishbed and molnibalage like this.
  12. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Odatekertem a lényeghez. Tessék nézni.

sidewinder12, Nemerson, eevil and 8 others like this.
  13. rudi

rudi Well-Known Member

"Lopakodó" Mi-24 ;)
    Nagyjából 1 perccel az érkezés előtt már lehetett hallani a fűnívóban érkező Mi-24-et...

Python and fishbed like this.
  14. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nekem volt már olyan élményem mind erdős - hegyes - völgyes terepen, mind Pápán az épületek közt, ahol mivel valóban nagyon hangos tudtuk hogy ott van VALAHOL, csak azt nem láttuk sosem hogy merről jön, merre megy, mert a hang össze vissza verődött, és néha pont a hátunk mögül jött elő, láttuk 2 sec-ig majd eltűnt. Ez ilyen nagy sík terepen természetesen nem gond, mint egy repülőtér, de más környezetben nem ennyire egyszerű ám ez a hallás alapján felderíteni dolog.

rappali_ and eevil like this.
  15. papajoe

papajoe Well-Known Member

Főleg ha maga elé küld pár malacot,már nem is olyan könnyű felderíteni.:)

16. Celebra

Celebra Well-Known Member

Egy pici probléma van ezzel.A gé személyzetének is 2 mp-je van felderiteni a célt

Ocses likes this.
  17. zsolti

zsolti Well-Known Member

A harci helikopter nem gyalogos katonákat kell felkutasson önállóan. Még a mi rendszerünkben is meg van a módja annak, ahogy a legutolsó éjszakai éleslövészeten ez látható is volt, hogy megvilágították a mihuknak a célpontot.

18. Celebra

Celebra Well-Known Member

De,a harci helikopternek képesnek kell lennie önálló célkeresésre.És egy álcázott harcjárművet se fedezel fel könnyen szabad szemmel.
    A mi Mihujaink éjszakai lövészetéről meg ismered a véleményem.Semmirevaló szemfényvesztés,csak propaganda értéke van.Korszerű harctéren értéktelen,sőt,öngyilkosság

rudi and Ocses like this.
  19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Rendben. Igazad van.

20. T.Tom

T.Tom Well-Known Member

Érdemes holnap ellátogatni a gyakorlónapra Szolnokon, ma közel két órás volt a program:

fishbed, Pocok75 and zeal like this.

Ezen oldal megosztása