[HUN] Mil Mi-8/17 "Hip"

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aerophyl

Member
2011. május 3.
60
0
6
A jelenleg rendlekezésre álló magyar "Minyók" egyike sem magyar lajstromban kezdte a pályafutását. A két finn mellett a két hatezres iraki volt. Csak egy apró érdekesség.
 

Janaj

Member
2010. július 22.
56
4
8
@Phoenix: Köszi, azt olvastam. De abból csak az jött le, hogy szórtak egy kis magot a disz.. izé a bürokraták elé. A 29-es felújjításnál valaki már kész ténynek kezeli a beszerzésüket. :)
 

Mark

New Member
2010. április 19.
2
0
1
A hozzászólások közt gyakran felmerül az Afganisztáni Mi-17 kiküldetés.:

Tudtommal Heliket nem küldünk ki, csak kiképző személyzetet. Akik az Afgán pilóták és műszakiak felkészítését végzik majd a saját Mi-17-eik re.
 

Rynard

New Member
2010. július 12.
2
0
1
Hali!

Átnéztem a 47-es értesítőt, és amit sikerült leszűrnöm:

Excess Defense Articles programon keresztül jönnek a UH-1N-ek. Ez az amin keresztül anno felajánlottak C-130ast nekünk, később meg a lengyeleknek. (Akik el is fogadták) A légyeg, hogy ez sincs ingyen, kiképzésért, modernizálásért fizetni kell.

Aki szemezgetni akar, hogy ki mit kapott az EDA programban annak itt van infó:
http://www.dsca.osd.mil/programs/eda/search.asp


Második: Valszeg a Navy állományából jövő gépeket kapunk, valami ilyesmiket:
http://www.navair.navy.mil/index.cfm?fuseaction=home.displayPlatform&key=0EA076DB-51B2-4CAB-B368-813E90688F26

Harmadik: a 34-es Bercsényi KMZ fogja használni őket. (Legalábbis erősen úgy tűnik, mivel csak őket meg a 86-os helikoptereseket vonjak be az egyeztetésébe.)Illetve mert a 6-8 fős szállítókapacitás pont megfelelő az ilyen kis méretű egységekre.

Negyedik: Az ajánlatkérés, egyeztetés meg az idén megtörténik.
 

Rynard

New Member
2010. július 12.
2
0
1
@ Mark: nem, kiküldünk 2 Mi-17est is, azok épp modernizáláson vannak. Azért kaptuk most ezeket a finnektől, hogy itthon "ne essen" ki gép a szolgálatból. (Legalábbis így magyaráztuk ki nekik, máskülönben lehet az afgánoknak adtak volna.)
 
G

Guest

Guest
Nekem az egész átadási ünnepségen az volt egyik különlegesség, hogy bár nem beszéltünk, de Phoenix-et megismertem legalább arcról. (persze úgy, hogy szinte minden emberke ismerős volt, és egy nem, aki értelmes volt és nem valami hülye hirados, nos akkor gondoltam, hogy HTKA...

kele
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
Hehe :) Én sajnos még 'újonc' vagyok, így csak Zordot ismertem fel... :/ De a honlapodon lévő fénykép alapján már beugrott :)
 

zerohunter

New Member
2011. június 12.
1
0
1
Eléggé felháborított, hogy a miniszter nem volt hajlandó válaszolni! Jogunkban áll ezekről tudni, a hadsereg is az adófizetők pénzéből gazdálkodik!
 
D

danielblack

Guest
És közben a Miniszter uraság folyton a honvédeség társadalom felé nyitásáról, a demokráciáról és Magyarország biztonságos szövetségi környezetben való elhelyezkedéséről beszél. Többi országban az utolsó lőszert is nyilvánosságra hozzák... Amikor fellángolt a hír a finn gépek beszerzésének lehetőségéről akkor még úgy fogalmazott Hende, hogy így már 10 üzemképes gépe lesz a Honvédségnek, szval vagy ellentmond magának, vagy most közel sem vagyunk a 10 repképes géphez és fél a sajtó hírverésétől ha kiderül milyen szörnyűek az állapotok... Mi haditechnika rajongók akik a netet bújják infókért még be is tudjuk határolni a honvédség jelenlegi állapotát és felszerelését, viszonyt egy "átlag" ember nem nagyon, van aki azt hiszi miénk közép aurópa legerősebb hadereje, van aki azt se tudja, hogy van még honvédség :-D
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Ilyen politikusoktól ne várjon az ember semmit .
Sem a fidesz-nek sem az mszp-nek nem érdeke a erős magyar hadsereg.

" És közben a Miniszter uraság folyton a honvédeség társadalom felé nyitásáról," (beszél)

Igen, ez főképpen a romáknak szól mivel biztos megélhetést biztosít .
 

marcika

New Member
2010. december 16.
21
0
1
Ez annyira szegyen. :((((
Ezereves szar szovjet gepeknek - amiket ingyen vagtak utanunk - tartunk unnepseget. Hihetetlen, hogy idaig sullyedtunk. Sokkal jobb lenne, ha nem lenne hadero. Mert akkor legalabb azt a penzt megsporolnank. Egy hadsereg vagy legyen komoly es atgondolt, vagy inkabb egyaltalan ne legyen. Ez nem olyan mufaj ami felig lehet jo! Ez a mostani mire jo? Semmire! Azt a penzt koltenek el inkabb a kozbiztonsag fejlesztesere, annak meg haszna is lenne. A mostani honvedseg ereje egyenlo a nullaval. Most komolyan, van ennek ertelme ezt fennt tartani??

Ez az "unnepseg" meg tenyleg...
Baszki, meg ha csak most vettunk volna at 40 darab zsir uj Black Hawkot, akkor megertenem. De ez. Reggel munkaba menet radioban is benne volt a hirekben, hogy mekkora szo, hogy kaptunk 2 kiszuperalt Mi8ast - amivel szerintem meg a dinoszauruszok is talalkoztak - es ez mekkora hir. En buszke vagyok arra, hogy magyar vagyok, de ilyenkor mindig lesutom a szememet...
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
Ezek a "régi szarok" jobbak, mint a jelenlegi gépeink...
 

geza

New Member
2010. június 19.
25
0
1
Mindenesetre legalább balti tesókáink odatették magukat. olé

kormany.hu-n egyébként elég fajsúlyos módon,mennyiségben írnak az MH ügyeiről, MO-n már a kommunikáció igénye is dícsérendő fejlemény - lehetne akár így se:)
persze eszem ágában sincs vitatkozni - mivel a megdézsmált "Valutatartalék" töredékéből, neki lehetett volna állni a hadsereg modernizációnak, de ez már gazdaságpolitika.

A vicc hogy én már tényleg örülnék jelképes NÉHÁNY darabos beszerzéseknek is, parádézni, bemutatózni, a morál és lélektan végett -plusz kiegészítő képességek, tapasztalatszerzés stb. - meg a tudat hogy ÉK legalább lenne a garázsba mégha 1 is :)
Az Ami EDA program nem tudom Mit hoz/hat , de lengyel iparral tényleg lehetne vmit, ha csak kombinálni is
 

marcika

New Member
2010. december 16.
21
0
1
Egyebkent az meg tenyleg felhaborito amit sokan szova tetettek, hogy mas orszagokban a hadseregek nem gyoznek onmarketinget csinalni, nem gyozik megmutatni, hogy mijuk van, azoknak akiknek a penzebol veszik az eszkozeiket. Az teljesen normalis, hogy az embereket erdekli, hogy hova tunnek az adodollarok/eurok/fontok/jenek/frankok/stb, ugylatszik nekunk meg ennyi sem jar.
 

marcika

New Member
2010. december 16.
21
0
1
"Ezek a “régi szarok” jobbak, mint a jelenlegi gépeink…"

Vakok kozt felszemu a kiraly. Azert szerintem a jelenlegi elvart technikai szinvonaltol kicsit messze vannak. Szamomra a jelenlegi szinvonalat ezek kepviselik ebben a kategoriaban: Merlin, Osprey, Black Hawk-M. Ezekhez kepest mennyi az elmaradas? 20-25-30 ev?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Sajátságos dolog ez a honvédelem.
Hende egy romhalmazt kapott, azon ül most.
Szerintem próbálkozik, de biztosan nem könnyű az ügy.
300 milliárd van erre a katonaságra.
Nem lesz több, gondolom jövőre sem.
Hát ebből az összegből kell fenntartani ami van, leépíteni a vízfejet, netán fejleszteni ?
Sajnos nekünk a közeljövőben, ha egyáltalán lesz ilyen lehetőségünk, max., valaki levetett cuccait adhatjuk a haderőnek.
Persze, a sok technikai leamortizálódás, ami eddig folyt, nem csak pénz függvénye.
Némiképp javítani kell a munkakultúrát is, ebben biztos vagyok.
Negatív példa értékkel bír, a MIG-29 és MI-24 gépek Honvédségbeli pályafutása,sorsa.
Kíváncsi leszek, UH-1-ből mennyit szeretnénk rendszeresíteni, miként oldjuk meg a karbantartást, hogy ne kannibalizáljunk egyből. :)