[HUN] NASAMS

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Szerintem jó döntés. Ha amerikai haditechnikát is kellett/akartunk/illendő volt beszereznünk, akkor ez az egy szerintem jó döntés volt. Kiváncsian várom mi lesz belőle,...mert ugye még mindig csak kitartóan dolgoznak rajta, hogy ez legyen...
DE
Ami nekem furcsa, hogy a nagykövetség szellőzteti meg...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 478
113
Az USA-ból vesz légvédelmi rakétarendszert a Magyar Honvédség

Az Egyesült Államoktól vesz légvédelmi rakétarendszert a Magyar Honvédség – a mintegy egymilliárd dolláros beszerzésről szóló szándéknyilatkozatot Benkő Tibor honvédelmi miniszter és David Cornstein, az Egyesült Államok magyarországi nagykövete írta alá szerdán Budapesten.

A dokumentum értelmében a Magyar Honvédség elfogadja az Egyesült Államok ajánlatát, és a továbbfejlesztett föld-levegő rakéta rendszer (National Advance Surface-to-Air System – NASAMS) szükséges komponenseit az amerikai Foreign Military Sales programon keresztül szerzi be, legkésőbb 2020. szeptember 30-ig.

..

https://www.vg.hu/kozelet/kozeleti-...i-raketarendszert-a-magyar-honvedseg-2762201/


Ez a szeptember 30. dátum miből adódhat? A 180 db-os AMRAAM jóváhagyás érvényessége nem jár le augusztus 27-én?
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and Bleroka

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
Szerintem jó döntés. Ha amerikai haditechnikát is kellett/akartunk/illendő volt beszereznünk, akkor ez az egy szerintem jó döntés volt. Kiváncsian várom mi lesz belőle,...mert ugye még mindig csak kitartóan dolgoznak rajta, hogy ez legyen...
DE
Ami nekem furcsa, hogy a nagykövetség szellőzteti meg...
Ez nem maga a szerződés volt, csak egy LOI. Itt ez még csak polikai szinten van. Az biztos, hogy most felgyorsulnak majd az események.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
Hogy az átrepülő gólyák nálunk megállnak-e pihenni a kiskunsági nemzeti parkban vagy elkerülnek és ausztrián kereszül mennek?
áááááááááááá
Mégis miben? Mi a cím? USAnak rokettája van. A kilövő egység norvégisztáni.
Te még mindig itt tartasz? A norvégok mindig is függetlenül kezelték fegyvereladást, és a Norvég alapok ügyét. Ha te még mindig abban élsz, hogy a "gonosz" norvégok nem akarták eladni nekünk a NASAMS rendszert, akkor igazán sajnálom...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Hogy az átrepülő gólyák nálunk megállnak-e pihenni a kiskunsági nemzeti parkban vagy elkerülnek és ausztrián kereszül mennek?
áááááááááááá
Mégis miben? Mi a cím? USAnak rokettája van. A kilövő egység norvégisztáni.
Szerintem az usának van annyi ereje még, hogy egy norvégisztánt maga alá gyűrjön főleg, hogy szemmel láthatólag elmúltak azok az idők odakint, hogy gáz legyen lehajolni pár milliárd dollárért, mondván aprópénz.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
Ha ők nem hajlandók eladni az általuk gyártott részegységeket, gondolod hogy az USA-ban nem lesz rá vállalkozó/gyártó - dollárért??!! :):):D:p
Akkor fordítsuk meg! Próbálj már meg AMRAAM-ot venni a Kongsbergtől!
Az FDC hardvere és szoftvere a norvég Kongsberg szellemi tulajdona. Meg lehet kerülni őket, csak azt már nem úgy hívják, hogy NASAMS. Én meg úgy emlékszem a friss hírben arról volt szó. ;)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Nehogy valami kimaradjon:
1. Egyszer jóváhagyták ezt:
- sixty (60) AIM-120C-7/C-8 AMRAAMER missiles,
- two (2) spare AIM-120C-7/C-8 AMRAAM-ER guidance sections.
- four (4) AMRAAM-ER training missiles (CATM-120C);
- missile containers;
- spare and repair parts;
- cryptographic and communication security devices;
- precision navigation equipment;
- software, site surveys;
- weapons system equipment and computer software support;
- publications and technical documentation;
- common munitions and test equipment;
- repair and return services and equipment; personnel training and training equipment;
- integration support and test equipment;
and U.S. Government and contractor, engineering, technical and logistics support services; and other related elements of logistical and program support

2. Korábban meg ezt:
- one hundred and eighty (180) AIM-120C-7 Advanced Medium Range Air-to-Air Missiles (AMRAAM),
- four (4) spare AIM-120C-7 AMRAAM guidance sections.
- four (4) spare AIM-120C-7 control sections,
- six (6) AMRAAM training missiles (CATM-120C),
- missile containers, classified software (for the AN/MPQ-64F1 Sentinel Radar requested by Hungary through Direct Commercial Sale),
- spare and repair parts, cryptographic and communication security devices,
- precision navigation equipment,
- other software, site surveys,
- weapons system equipment and computer software support,
- publications and technical documentation,
- common munitions and test equipment,
- repair and return services and equipment,
- personnel training and training equipment,
- integration support and test equipment, and U.S. Government and contractor, engineering, technical and logistics support services, and other related elements of logistical and program support

Ami kétszer szerepel, annak a feléért veszünk bort a másik feléért meg piát...:D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 776
113
Nehogy valami kimaradjon:
1. Egyszer jóváhagyták ezt:
- sixty (60) AIM-120C-7/C-8 AMRAAMER missiles,
- two (2) spare AIM-120C-7/C-8 AMRAAM-ER guidance sections.
- four (4) AMRAAM-ER training missiles (CATM-120C);
- missile containers;
- spare and repair parts;
- cryptographic and communication security devices;
- precision navigation equipment;
- software, site surveys;
- weapons system equipment and computer software support;
- publications and technical documentation;
- common munitions and test equipment;
- repair and return services and equipment; personnel training and training equipment;
- integration support and test equipment;
and U.S. Government and contractor, engineering, technical and logistics support services; and other related elements of logistical and program support

2. Korábban meg ezt:
- one hundred and eighty (180) AIM-120C-7 Advanced Medium Range Air-to-Air Missiles (AMRAAM),
- four (4) spare AIM-120C-7 AMRAAM guidance sections.
- four (4) spare AIM-120C-7 control sections,
- six (6) AMRAAM training missiles (CATM-120C),
- missile containers, classified software (for the AN/MPQ-64F1 Sentinel Radar requested by Hungary through Direct Commercial Sale),
- spare and repair parts, cryptographic and communication security devices,
- precision navigation equipment,
- other software, site surveys,
- weapons system equipment and computer software support,
- publications and technical documentation,
- common munitions and test equipment,
- repair and return services and equipment,
- personnel training and training equipment,
- integration support and test equipment, and U.S. Government and contractor, engineering, technical and logistics support services, and other related elements of logistical and program support

Ami kétszer szerepel, annak a feléért veszünk bort a másik feléért meg piát...:D
Plusz a kettő együtt 730 millió dollár volt és mi most 1 milliárd dollárra emeltük a tétet. Valószínűleg a radarok, képzés stb..