1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] NASAMS

Diskurzus a(z) 'Légvédelem' témában - Hpasp által indítva @ 2020. augusztus 12..

1. blogen

blogen Well-Known Member

Ez volt a katari üzlet:

The Government of Qatar has requested to buy defense articles and services from the U.S. Government in support of a Direct Commercial Sale of the National Advanced Surface to Air Missile System (NASAMS). The items Qatar requests include the following:

- forty (40) AIM 120C-7 AMRAAM missiles,
    - one (1) spare AIM 120C-7 AMRAAM guidance section,
    - one (1) spare AIM-120C-7 control section,
    - eight (8) AMRAAM Captive Air Training Missile (CATM-120C),

- missile containers,
    - classified software for the AN/MPQ-64F1 Sentinel Radar,
    - spare and repair parts,
    - cryptographic and communication security devices,
    - precision navigation equipment, other software,
    - site surveys,
    - weapons system equipment and computer software support,
    - publications and technical documentation,
    - common munitions and test equipment,

- repair and return services and equipment,
    - personnel training and training equipment,
    - integration support and test equipment,
    - and U.S. Government and contractor, engineering, technical and logistics support services,
    - and other related elements of logistical and program support.

The estimated cost is $215 million.

Náluk negyven Amraam-al volt 215, nálunk a rakéták nélkül lehet 270 millió USD, szóval minimum két, de az araboknál szokásos túlárazás esetén akár háromszor annyi indító, radar, tűzvezető központ lehet a magyar üzletben. Igaz ezek pontos számára a katari kapcsán nem találtam semmit.

mindenen kívül likes this.
  2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Háát ennél azért a katariak sokkal komolyabban rátenyereltek a "gombra". Amit felsoroltál, az megint csak rakéta, és annak is csak egy része.
    Katar lesz az első ER üzemeltető. Ezek a rakéták meg simák.
    A vége valahol 2,3Mrd USD magasságában volt. Mondjuk abban volt egy Patriot egység is. ;)

3. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

anonim999, Loken, tindalos and 8 others like this.
  4. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

5. Wilson

Wilson Well-Known Member

Én arra leszek kíváncsi ,ha úgy alakul és aláírjuk a szerződést akkor ebben a megnövelt értékű beszerzésben benne lesz-e a Sentinel-z az NCTR kònyvtár.

6. blogen

blogen Well-Known Member

Direkt fel is osztottam három részre a felsorolást, hátha valakinek nem sikerül a rakétákat, az üteget és a támogatást egymástól elkülönítenie. Hát persze, hogy van, akinek így se sikerült! :D

7. kamm

kamm Well-Known Member

Cirka 10 evvel ezelott Finnorszag kb $500M vette a teljes NASAMS rendszeret es hozza az uj radarrendszert, egyutt. Masik $100-200M volt a raketak melle.
    Anno ez kb felear volt az amugy messze jobb kepessegu, de jobban centralizalt SAMP/T ajanlathoz kepest - a finnek inkabb tobb kisebb hatotavu egyseget akartak, nem kevesebb, de 100Km sugaru utegeket es feladtak az ABM kepesseget is.

8. pöcshuszár

Akkor olvasd el még egyszer! Nincs a felsorolásodban például radar, csak a radarhoz szoftver. De nincs benne FDC sem, meg EO torony sem. Ez még a Raytheon részét sem tartalmazza egészen.

Hegylakó and kamm like this.
  9. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

A rakéta nyilván nagyon drága, viszont jó a Gripenhez is! Ez a hollandok 16 darab C8-as rakétája, 39 millió $-ért.
    https://www.dsca.mil/major-arms-sal...-advanced-medium-range-air-air-missile-amraam

Az arab túlárazás egy kicsit sztereotípia. A Leo 2 beszerzés kapcsán látszik, hogy nagy csodák nincsenek, a mi kicsit kisebb csomagunk, kicsit volt csak olcsóbb. Viszont azt nem tudni, hogy a katari csomagban benne foglaltatott-e műhely, lőtér, tároló, egyéb infrastruktúra. Azt hallani, azt is komplett a KMW építette arab tesóinknak. o_O
    Szóval, az "araboknak mindent túláraznak" mögött, azért mindig ott van egy csomó olyan egyéb szolgáltatás, nagyobb alkatrész csomag, komolyabb kiképzés, ami egy európai haderőnek nem kell, vagy másképp (okosba) akarja megoldani.

Kicsit olyan ez mint a merci vásárlók. Mi vagyunk a magyar vásárló, fapados csomaggal extrák nélkül, meg van egy Öbölmenti arab. Mindketten Mercedest veszünk, de ő full extrásat, mi meg majd a fapadosba tesszük a Tesco-s ülésfűtő párnát télen. De mercivel járunk.

10. blogen

blogen Well-Known Member

"weapons system equipment "

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az épp elég.

12. pöcshuszár

Így nézett ki a svájci AMRAAM üzlet engedélye, csupán AA célokra:

150 AIM-120C-7 Advanced Medium Range Air-to-Air Missiles (AMRAAM)
    6 AIM-120C-7 Telemetry Missiles
    24 AIM-120C-7 Captive Air Training Missiles
    1 spare Missile Guidance Section
    missile containers
    weapon system support equipment
    spare and repair parts
    publications and technical documents
    repair and return
    depot maintenance
    training and training equipment
    U.S. Government and contractor technical support services
    and other related elements of logistics and program support

Firga bácsi likes this.
  13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az meg szabadalmi ügy.

14. pöcshuszár

Hja! Előtte részletesen kiírja a radar nevét a hozzávaló szoftver esetén, majd nagyvonalúan átlép rajta, és weapon system equipment-ként hivatkozik rá. :rolleyes:
    Másrészt az FDC-hez semmi köze nincs az Amerikai Államnak.
    Nézd, ha Sentinel radart adnak el, akkor az így néz ki:
    6 AN/MPQ-64F1 SENTINEL radar systems
    6 AN/VRC-92E Vehicular Dual Long Range Single Channel Airborne and Ground Radio Systems (SINCGARS)
    spare and repair parts
    tool and test equipment
    repair and return
    software support, support equipment,
    integration,
    publications and technical data,
    personnel training and training equipment,
    communications equipment,
    U.S. Government and contractor engineering, technical, and logistics personnel support, and other related elements of logistics support.

És így néz ki, ha komplett NASAMS rendszert adnak el Indiának :D:

15. Sivatagiróka

Sivatagiróka Well-Known Member

Én nem akarok itt fantáziálni, de kormányunk elégé ügyel mostanában arra hogy csak is legmodernebbet veszi meg, ami látszódik a rakéta beszerzésen is 120C-8.
    valószínűleg NASAM3 lesz szerintem , de majd meglátjuk.

tindalos and Terminator like this.
  16. SilvioD

60 ilyen rakétáról szólt az idei amerikai jóváhagyás.

17. SilvioD

Részleteket egyelőre nem írnak sehol, miből áll a csomag?

18. blogen

blogen Well-Known Member

Majd itt fognak.

T_Robert likes this.
  19. pöcshuszár

Várjál!
    A 60db az vegyesen C7/C8 ER.
    Azaz a nagy rakétahajtómű mind a 60db-on rajta van, viszont a fejrész vagy az egyik, vagy a másik. A C8, az ugye a D. A C7, meg megegyezik a nagyobb tétel fejrészeivel.
    Lehet, hogy mind a 60db C8 lesz, de az engedély szerint lehet az ER-ek fejrésze C7 is.

Terminator and SilvioD like this.
  20. kamm

kamm Well-Known Member

Az ER nem megy fighterre, ugye?

Ezen oldal megosztása