1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] NASAMS

Diskurzus a(z) 'Légvédelem' témában - Hpasp által indítva @ 2020. augusztus 12..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

A dátumokat hagytad ki, pedig az is fontos...

mindenen kívül likes this.
  2. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Miért ne menne?!
    Az ER az Sea Sparrow test AMRAAM irányítással.

gacsat likes this.
  3. kamm

kamm Well-Known Member

Erre gondolok:

4. megazez

megazez Well-Known Member

A gyártó honlapján az er-hez ezt írják:
    https://www.raytheonmissilesanddefense.com/capabilities/products/amraam-missile
    Designed specifically for ground-based air defense, the AMRAAM-ER missile will be integrated with the NASAMS launcher for increased air defense protection in the medium-range air defense market.
    tehát az er földi légvédelmi rendszerekre lett tervezve, nem pedig a2a-hoz

kamm and SilvioD like this.
  5. kamm

kamm Well-Known Member

Pontosan. Azert is tettem be a kapaet, mert hatalmas, no meg ESSM motorral megy, ami nem egy fighteren rangatott abusera lett tervezve, szerintem ez lehet a gond, ezert nem lett air-to-air celra meg tesztelve sem, nemhogy ajanlva.

6. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Elnézést, félreértettem ez "Az ER nem megy fighterre, ugye?"
    De attól még valós amit írtam.

Egyébként meg googlizzátok meg Sea Sparrow ot

7. dkes

dkes Well-Known Member

Egy "fallikus" szimbólum van kiállítva a képen? És ráadásul még FEHÉR is ??? Ezek teljesen megőrültek ott az USA -ban ?? :D:D

béelem (avagy "Legényanyásan": Béláim) - hol vagy ?? :eek:

Heim and kamm like this.
  8. kamm

kamm Well-Known Member

Nem ertetted felre, valoban nem megy ra semmilyen fighterre. :)

Az is surface-to-air raketa (naval), nem repulorol inditjak.

9. Terminator

Hihetetlen hogy ezt a honvédségi beszerzést sem sikerült rendesen kommunikálni. :hadonaszos:
    Azt hogy mit is szeretne venni a Honvédség 293 milliárd forintért...

fip7, migfun and endre like this.
  10. Terminator

Furcsa ez a 09.30-as határidő, mert csak a Világgazdaság írásában szerepel, máshol nem... lehet benéztek valamit.

Gondolom, Cornstein már két éve mondogatta hogy úgy is kell venni tőlük valamit, ne húzzák tovább az időt, ezért volt a beszólás az alapos kiválasztási folyamatra...

11. Terminator

mindenen kívül and arcas like this.
  12. Terminator

13. Anti

Anti Well-Known Member

Ki lett mar valahol vesezve hogy ez hany darab inditot, radart stb. jelenthet?

Nemerson likes this.
  14. Sivatagiróka

Sivatagiróka Well-Known Member

Én Nem láttam senkinél , de ha jól látom azért 40 km hatótávolságot írnak ami rendes.Az itt a környéken a hálózatos AIRBUS rendszerrel .....
    Bátor pilóta az aki vezeti a támadást egy ilyen rendszer ellen :D Kb. itt a környéken ez a rendszer lesz a legnagyobb potenciállal.

arcas likes this.
  15. Negan

Negan Well-Known Member

Patriot új generációja az ARH rakétákkal kb ugyanigy működik,csak némileg nagyobb.Nemtudom,hogy az oláhok végülis melyik változatot veszik/kapják.Hatótávra mindenesetre a régebbi változat is nagyobb.Ahogy az S300 és a HQ22 is.

16. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Pont azok nincsenek meg, eddig nagyjából a rakéták számát tudjuk. Attol is függ szerintem, hogy lesz e mellette egy másik rendszer, vagy tényleg nem NASAMS lesz.... Csak ezeket a rakétákat kell egy rendszerbe integrálni.

Firga bácsi likes this.
  17. Ocses

Ocses Well-Known Member

Miért hihetetlen? :D:rolleyes:

pöcshuszár likes this.
  18. blogen

blogen Well-Known Member

A Forint-Dollár árfolyam alakulása is hatással lehet a szerződésre majd. Lehet kivárjuk a konkrét aláírással a legjobb időpontot, amikor a legolcsóbban vehetjük a Dollárt! A demokrarák és majmaik lehet megspórolják nekünk a rendszer árának tíz százalékát!

zsolti and Firga bácsi like this.
  19. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ne csodálkozz rajta nincs benne gyakorlatuk,eddig nem kellett ilyen szándéknyilatkozatokkal molyolniuk ráadásul légvédelmi rakétakomponensekről van szó sokkal összetettebb kifejezés mint a tank,hát persze,hogy belezavarodtak.:):):).Ebből is látszik sokkal jobb,hogy csak akkor jelentenek be bármit is amikor már lepapiroztak mindent akkor elég egy pár szavas közlemény:):)

20. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Itt beraktam a holland és a litván rendszereket.

Mégegyszer. Nincs másik olyan rendszer, amelyik AMRAAM rakétákat használna. A kedvünkért (értsd: nagyon sok pénzbe kerülne) meg nem fogják másik rendszerbe integrálni az AMRAAM-ot, amikor minden más gyártónak van saját rakétája a célra. Az összesen 240db rakéta pedig olyan tétel, ami feltételezi, hogy ez lesz a rendszer fő típusa.
    UGYANAKKOR!
    Nem tudjuk, hogy kizárólag csak AMRAAM és AMRAAM ER-t fognak-e kapni az indítók. Mert ugye egy hatos indító blokkba akár vegyesen is kerülhetnek a rakéták, és eddig AIM-9-ről egy szó sem esett, pedig azért az is költséghatékonyság lehet, ha azokkal picit felhígítjuk a rakéta portfoliót. Mondjuk egy hatos indítóba 2-2-2 arányban kerül ER, AIM-120, és AIM-9.
    Ha tippelnem kellene, akkor 4-6 légvédelmi ütegre (battery) számítok. Ütegenként 4-6 indítóval, és 2-2db Sentinel radarral, valamint 1-1 FDC-vel és EO érzékelővel.
    Ha 6 üteg lenne és ütegenként több, mint 4 indítóval, akkor szerintem vesznek majd hozzá még AIM-9-et is.
    Szerintem az is fontos lenne, hogy a holland rendszerhez hasonlóan minden ütegnek kellene kapnia egy nagyobb felderítő képességű mobil radart.
    A hat üteget be lehet osztani 2 osztályba (1 osztály objektumvédelemre, 1 osztály csapatvédelemre). A 3.-ra meg talán egy ABM rendszert kell élesíteni (2-3 üteggel) ;).
    A SHORAD (Mistral) és VSHORAD (érkező csöves) rendszereket pedig meg lehet tartani Győrben is 4. osztálynak, vagy leszervezni a lövész dandárokhoz csapatlégvédelemnek.
    Mindenesetre én számítok a győri ezred, dandárrá szervezésére is. Ha a 4 osztály mind Győrben marad, akkor szerintem elkerülhetetlen.

arcas, alfa74, Sivatagiróka and 9 others like this.

Ezen oldal megosztása