[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Az is mennyire valóságot megközelítő a cseretárat jobbra maga mőgè srèhen kirakja.
Mièrt nem volt jó helyen a mellènyèben.

Tény hogy sokkal jobb a felszerelésük mint mondjuk 10 éve a szerződéses állományé de azért van 1-2 kakukktojás. Akit mondasz annak pl a retek BW heveder jutott csak, gondolom azért rakta ki a tárat hogy ne szenvedjen a szar zsebeivel (persze ettől még igazad van!!). Gondolom mindenféle helyről jöttek a tarcsisok és van ahol már fasza plate carrier-t kapnak, van ahol a mil-teces airsoft mellényt és van ahol csak a régi selejt jut.
Másik fele, hogy nem tudom a Zrínyi mèdiánál civilek ülnek?
Nekik ez nem tűnik fel?

Jaja, civilek. És szerintem korábban se lehettek katonák.

A gyönyörűen felrobbanó uralnál nem tudom mi volt a forgatókönyv.
Aknavetővel lövik?

De a fèl fizumat ráraknám, hogy távirányítva robbantják fel. :rolleyes:

Az Uralt kicsit sajnáltam is :D marketplace-n 300-400 ezerért látom az ilyen régi konténer-felépítményeket kerti bódénak stb. eladóként
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ugyanarról a gyakorlatról jó hogy tudtak 2 videót is csinálni.

Hálisten mindkettőbe sikerült belerakni azt a közelei felvètelt, amin a csóka fegyvert sem tudja normálisan fogni.

Milyen irónikus hogy a "legjobb akarsz lenni a legjobbaktól kell tanulnod" mondat után látjuk amint sem a válltámaszt nem tudja beszorítani, sem balkèzzel nem tudja megfogni normálisan a karabèlyt.
Össze vissza ugrál a kezèben a fegyver.
Max a lőteret találja el. A cèlokat biztos nem.

Az is mennyire valóságot megközelítő a cseretárat jobbra maga mőgè srèhen kirakja.
Mièrt nem volt jó helyen a mellènyèben.

Az ilyen embert nem kell szakaszèlesre vinni.
Ès hogy lett megfelelő bármilyen lövèszeten?
Hát, ez van, ha nincs megfelelő mennyiségű lövészet és esélyesen úgy megy gyakorlatra, hogy nagyságrendileg másodjára van éles fegyver a kezében.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 187
113
Fèl èvig használtam külszolgálatban.
Retek szar. :rolleyes:
De basszus az kb 2005-ben volt.
Lassan 20 ève.:confused:
Te panaszkodsz?30+ éve vezettem Uralt.......De legalább a mübör tártáskám gyöngyvászonbol volt (nehezebb volt ki-berángatni a tárat belőle,mint a műbörböl)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 670
15 113
113
Te panaszkodsz?30+ éve vezettem Uralt.......De legalább a mübör tártáskám gyöngyvászonbol volt (nehezebb volt ki-berángatni a tárat belőle,mint a műbörböl)
De jobban nézett ki. :D

Azért írtam mert mi is jeleztük ez szar.o_O
De még mindíg nem kukázták.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 670
15 113
113
Helyre gondoltam.
Van mindenhol megfelelő lőtér?
:eek:

Vannak buszai a honvédségnek.

Hogy megtanulja karabélyal lőni elég egy 100m-es lőtèr.

De vannak civil lőterek is pl Tata is jár.

De kb nincs olyan laktanya, ahol egy 100m-est ne lehetne kialakítani.

Masrèsz egy szakaszèles előtt vannak egyèni lőgyakorlatok,tűzbárban vègrehajtottak,rajèles.
Ezután jöhetne a szakaszèles.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
:eek:

Vannak buszai a honvédségnek.

Hogy megtanulja karabélyal lőni elég egy 100m-es lőtèr.

De vannak civil lőterek is pl Tata is jár.

De kb nincs olyan laktanya, ahol egy 100m-est ne lehetne kialakítani.

Masrèsz egy szakaszèles előtt vannak egyèni lőgyakorlatok,tűzbárban vègrehajtottak,rajèles.
Ezután jöhetne a szakaszèles.
És ahol nincs laktanya?
Ugyanis a képen, illetve a gyakorlaton nagyrészt tartalékosok vannak. Van megye, ahol nincs laktanya és a buszoztatással elég sok el tud menni a napból, meg ugye plusz költség. Pl. Békéscsabához a laktanyák kb. 1 órányi autóútra vannak, busszal már el is ment 3 óra a napból. Ilyen méretű civil lőtér meg szerintem Békésben nincs is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 291
113
Az ilyen embert nem kell szakaszèlesre vinni.
Ès hogy lett megfelelő bármilyen lövèszeten?

Ha nem viszed ki, soha az életben nem derül ki, mit csinál ilyen helyzetben szarul.

Egy gyakorlatnak alapvetően nem arról kell szólnia, hogy a tisztek lepapírozhassák hogy minden nagyon fasza és tökéletes, hanem a hibák és hiányosságok feltárásáról majd korrigálásáról.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 670
15 113
113
És ahol nincs laktanya?
Ugyanis a képen, illetve a gyakorlaton nagyrészt tartalékosok vannak. Van megye, ahol nincs laktanya és a buszoztatással elég sok el tud menni a napból, meg ugye plusz költség. Pl. Békéscsabához a laktanyák kb. 1 órányi autóútra vannak, busszal már el is ment 3 óra a napból. Ilyen méretű civil lőtér meg szerintem Békésben nincs is.
Nem bunkóságból. De.
Igen? o_O
Ès???

Tudom hogy tarcsisok.

Egy ht/szerződéseseknek tartott lövészet is sokszor nem 8 órás nap.

Alap lőgyakorlatról beszélek.

Ahol megtanulja kezelni a fegyvert.
Megtanul lőni.
Alap szinten.

Erre elég egy 100as lőtér.

És igen. Kell rá bizonyos időt szánni.

Múltkor pocshuszar rakta be, USMC 3 nap asszem 530 lőszer.

Szóval 1 hetet illene rászánni.

Ilyen méretű civil lőtér meg szerintem Békésben nincs
Nekem 40km-en belül van 5 lőtér amiről tudok.

1 olyan ahol nincs csak 25ös lőtér.
De ott csak el van hanyagolva a 100as.
2 nap fűkasza. Kicsi földmunka és mehetne.


1ha-on "bárhol" ki lehet alakítani lőteret.
Ahol statikusan egyszerre több tucat ember lőhetne.
Mehetne az alaplövészet.
meg ugye plusz költség
Ha ez mérvadó,akkor be kell szántani a tarcsisokat.
Nem hinném,hogy ez olyan összeg.


A kötelékl őgyakorlatokra meg igen, el kell utazni nagyobb lőterekre.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 670
15 113
113
Ha nem viszed ki, soha az életben nem derül ki, mit csinál ilyen helyzetben szarul.

Egy gyakorlatnak alapvetően nem arról kell szólnia, hogy a tisztek lepapírozhassák hogy minden nagyon fasza és tökéletes, hanem a hibák és hiányosságok feltárásáról majd korrigálásáról.
Alap lőgyakorlaton ennek ki kell derülnie.

Ez az ember nem tudja fogni a fegyvert.

Hogy lőtt megfelelőt ezelött?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 670
15 113
113
Ha nem viszed ki, soha az életben nem derül ki, mit csinál ilyen helyzetben szarul.

Egy gyakorlatnak alapvetően nem arról kell szólnia, hogy a tisztek lepapírozhassák hogy minden nagyon fasza és tökéletes, hanem a hibák és hiányosságok feltárásáról majd korrigálásáról.
Amúgy gondolom ezek után plussz lövészetekben részesítették. :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
1ha-on "bárhol" ki lehet alakítani lőteret.
Kb. erre lett volna a lőtérprogram, amiből nem túl sok valósult meg. Nem nagy összeg, de kellene.
Én nem tudok 100-as lőteret a környéken.

Nem hinném,hogy ez olyan összeg.
Nem, de ebből lehetne költeni pl. lőtérre.

Nem bunkóságból. De.
Igen? o_O
Ès???
És... kellene erre több energiát szánni, több lehetőséget adni, több foglalkozást; meg normálisabb humánpolitikát, de ez már más téma.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 670
15 113
113
Kb. erre lett volna a lőtérprogram, amiből nem túl sok valósult meg. Nem nagy összeg, de kellene.
Én nem tudok 100-as lőteret a környéken.
A legközelebbi lőtèr hozzám abból újult meg.
Amin nincs 100m es.

Nem tudom amúgy mi lett a programmal.

Elhiszem hogy nincs a közeletekben.

Bár az 5 ből 2ről èn is csak fatális vèletlenből tudok.
1 ről meg mert olyan közel van.
Ha pár faluval odébb laknék valószínű nem tudék arról sem.

És... kellene erre több energiát szánni, több lehetőséget adni, több foglalkozást; meg normálisabb humánpolitikát, de ez már más téma.
Ha normális tartalèkos erőket szeretnènk arra időt kell szánni meg pènzt.
Alap kèpzettsèghez is idő kell.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and phaidros

Kishuszár

Well-Known Member
2019. június 19.
111
254
63
Alap lőgyakorlaton ennek ki kell derülnie.

Ez az ember nem tudja fogni a fegyvert.

Hogy lőtt megfelelőt ezelött?
Tartalékos vagyok. Legalábbis ezt nem szoktam mondani mert néhányan már a szótól röhögnek.
Lényeg a lényeg, hogy lövészettel zárul ugye a kiképzés, mindenkinek előre be van írva hogy megfelelő pedig ha lehetek őszinte néha veszélyesebbek a saját tartalékos bajtársaim, mint az ellenség.

Még egy megjegyzés hogy ment itt a vita kinek milyen mellény lett kiosztva stb... Maradjunk annyiban én még nem láttam, nem is volt rajtam mellény. Szerintem ez kurva gáz. Adjunk már magunkra tényleg. Az egész tartalékos rendszer csak egy politikai tűzoltás. Az utóbbi időben fejlődget de még mindig vannak nagyon gáz részek.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 670
15 113
113
K

kamm

Guest
Lényeg a lényeg, hogy lövészettel zárul ugye a kiképzés, mindenkinek előre be van írva hogy megfelelő pedig ha lehetek őszinte néha veszélyesebbek a saját tartalékos bajtársaim, mint az ellenség.
Hat ez az pontosan az a szar, szemet nephadsereges mentalitas, amit tuzzel-vassal irtanek. Es ez megint oda megy vissza, hogy nincs fegyelmi, nincs fenyites, mert meg kilep a kikepzo is - mert nincs anyagi stb visszatarto ero, ugye.