[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 822
4 385
113
De...de...de :eek:
Egy egèsz szakaszt:eek:
24 óra alatt???:eek:
Nóóóórmális vagy???
Basszus. Mit akarsz mèg???
Túlhajszolnád a rendszert rendesen.:D
Szia,

Az en fogalmaim szerint egy megerositett szakasznak van boven panceltoro kapacitasa, szoval szerintem eselytelen. :-(

Persze a fenti "van boven" felreertheto, szoval szerintem egy alap szakasznak abszolut minimum 3 (iranyitatlan) panceltoro raketainditoja legyen, megerositettnek meg legyen plusz egy panceltoro raja, amiben van vagy 4 iranyitatlan, vagy 2 iranyitott panceltoro raketa indito. Es persze nem csak raketaindito van benne, hanem kikepzett kezelo is hozza!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 690
15 223
113
Szia,

Az en fogalmaim szerint egy megerositett szakasznak van boven panceltoro kapacitasa, szoval szerintem eselytelen. :-(

Persze a fenti "van boven" felreertheto, szoval szerintem egy alap szakasznak abszolut minimum 3 (iranyitatlan) panceltoro raketainditoja legyen, megerositettnek meg legyen plusz egy panceltoro raja, amiben van vagy 4 iranyitatlan, vagy 2 iranyitott panceltoro raketa indito. Es persze nem csak raketaindito van benne, hanem kikepzett kezelo is hozza!
Szia

Egyrèszt ilyen szakaszt èn mèg nem láttam.

Masrèszt a tartalèkosok között 99.9 százalèk, hogy nincs irányított páncèltörő rakètankèpzès.

RPG meg 99 százalèk.

Másrèszt itt kis túlzással egy fèl lövèszszázad páncèltörő kèpessègèt soroltad fel.


De szerintem nem kell rögtön harcoló beosztásra gondolni.
Valamely logisztikai,harctámogató beosztásra ha 24h alatt nem tudnak adott területen öszeszedni egy szakaszt, akkor ott is van problèma.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 690
15 223
113
vármegyénként. nem országosan. És nem az aktuálisan bentlévőkből az nem mozgósítás.
Igen nem voltam pontos.
De úgy gondoltam egyèrtelmű.
adott területen öszeszedni egy szakaszt,

Hiszen ezèrt vannak a területvèdelmi tartalèkosok. Ha jól gondolom.

De ha egy megyèben nem tudsz összeszedni egy szakasznyi embert 24h alatt, akkor az is nagy problèma.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 036
35 812
113
Igen nem voltam pontos.
De úgy gondoltam egyèrtelmű.


Hiszen ezèrt vannak a területvèdelmi tartalèkosok. Ha jól gondolom.

De ha egy megyèben nem tudsz összeszedni egy szakasznyi embert 24h alatt, akkor az is nagy problèma.
mivel nincsenek késszenlétbe. és az emberek jórésze dolgozik ez nem annyira evidens. De egy ilyen próba mozgósításnak épp ez lett volna az értelme hogy felmérjék a hiányosságokat a problémákat az akadályokat... Mivel ilyet még nemigen csináltak így nem tudni hogy sikeres lett volna vagy sem. Mindenesetre egy megerősített szakasz (ött ömt ) berántása megérte volna a tapasztalatok megszerzése céljából és hogy kilehessen javítani a hiányosságokat és esetleg új eljárásrendet kialakítani... (ömt nek szokott lenni részleges proba mozgosítás minden év novemberébe évek óta... hát az semmilyen tapasztalatot vagy pluszt nem ad már hogy idén tudom hogy novemberbe és jövőre novemberbe és az utánna való év novemberébe is lessz...) így esetleg a késszenlét fontosságára is fény derülne mert szükséges lenne.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 690
15 223
113
mivel nincsenek késszenlétbe. és az emberek jórésze dolgozik ez nem annyira evidens. De egy ilyen próba mozgósításnak épp ez lett volna az értelme hogy felmérjék a hiányosságokat a problémákat az akadályokat... Mivel ilyet még nemigen csináltak így nem tudni hogy sikeres lett volna vagy sem. Mindenesetre egy megerősített szakasz (ött ömt ) berántása megérte volna a tapasztalatok megszerzése céljából és hogy kilehessen javítani a hiányosságokat és esetleg új eljárásrendet kialakítani... (ömt nek szokott lenni részleges proba mozgosítás minden év novemberébe évek óta... hát az semmilyen tapasztalatot vagy pluszt nem ad már hogy idén tudom hogy novemberbe és jövőre novemberbe és az utánna való év novemberébe is lessz...) így esetleg a késszenlét fontosságára is fény derülne mert szükséges lenne.
Teljesen igazad van.

A különböző creval/opeval faszsetudja hogyan elhazudott előre tudott felmèrőknek kb semmi èrtelme.

Bár elvileg Bőröndi most valami normális vizsgálatokat akar.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 822
4 385
113
RPG meg 99 százalèk.
Szia,

Annak szolt a ":-(", hogy en is attol tartok, hogy nincs.

Másrèszt itt kis túlzással egy fèl lövèszszázad páncèltörő kèpessègèt soroltad fel.
Jogos, de ugy gondoltam, hogy ha "megerositett"-et ir Szittya, akkor az nyilvan erosebb, mint egy normal szakasz.
Persze azt nem tudom, hogy o milyen ertelemben gondolta a megerositest, de nekem ugy tunik, hogy a panceltoro kepesseg a legfontosabb a szakasznak, de persze lehetne mas ertelemben is megerositve (pl. aknavetovel).
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 036
35 812
113
megerősíteni egy alegységet vagy egységet bármivel lehet. Nem az alkalmazott eszközökön van a hangsúly.
sokkal inkább a létszámon ött:ömt viszonya cca 4:1 hez. ebből ki is jön hogy egy szakasz ött + egy ömt raj megerősítésnek teljesen racionális összetétel. Egy ilyen próba mozgósítás esetén a feladatvégrehajtás maga a mozgósítás. Azt hogy ez beilleszthető egy éppen futó gyakorlatba ezzel új feladatok elé állítva mind a mozgósítandók parancsnokát mint a gyakorlaton résztvevő törzset már csak hab a tortán ahogy az is hogy a mozgósítottak nagy tapasztalatra tennének szert. (ezek csak járulékos hasznok) akár röktönzött ellenerő szerepét is eljátszhatták volna vagy lesállások létesítését. de ezek csak járulékos tapasztalatszerések színesítése úgymond.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 036
35 812
113
pl a folyami átkelésre rálehetett volna építeni akár biztosítást akár megakadályozást akadályoztatást vagy épp a hídfőből történő kitöréssel kapcsolatos dolgokat. (előrre beszivárgás áltaki biztosítást vagy épp rajtaütést.)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 690
15 223
113
Ugyanarról a gyakorlatról jó hogy tudtak 2 videót is csinálni.

Hálisten mindkettőbe sikerült belerakni azt a közelei felvètelt, amin a csóka fegyvert sem tudja normálisan fogni.

Milyen irónikus hogy a "legjobb akarsz lenni a legjobbaktól kell tanulnod" mondat után látjuk amint sem a válltámaszt nem tudja beszorítani, sem balkèzzel nem tudja megfogni normálisan a karabèlyt.
Össze vissza ugrál a kezèben a fegyver.
Max a lőteret találja el. A cèlokat biztos nem.

Az is mennyire valóságot megközelítő a cseretárat jobbra maga mőgè srèhen kirakja.
Mièrt nem volt jó helyen a mellènyèben.

Az ilyen embert nem kell szakaszèlesre vinni.
Ès hogy lett megfelelő bármilyen lövèszeten?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 552
11 810
113
Ugyanarról a gyakorlatról jó hogy tudtak 2 videót is csinálni.

Hálisten mindkettőbe sikerült belerakni azt a közelei felvètelt, amin a csóka fegyvert sem tudja normálisan fogni.

Milyen irónikus hogy a "legjobb akarsz lenni a legjobbaktól kell tanulnod" mondat után látjuk amint sem a válltámaszt nem tudja beszorítani, sem balkèzzel nem tudja megfogni normálisan a karabèlyt.
Össze vissza ugrál a kezèben a fegyver.
Max a lőteret találja el. A cèlokat biztos nem.

Az is mennyire valóságot megközelítő a cseretárat jobbra maga mőgè srèhen kirakja.
Mièrt nem volt jó helyen a mellènyèben.

Az ilyen embert nem kell szakaszèlesre vinni.
Ès hogy lett megfelelő bármilyen lövèszeten?

Tollal kiszúrkálták a papírt, mint a rendőrök...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 690
15 223
113
Tollal kiszúrkálták a papírt, mint a rendőrök...
A problèma az, ezeket a hibákat azèrt elèg egyszerűen lehetne orvosolni egy lőkikèpzèsen.

Ès addig lövetni, amíg ezeket az alapokat megtanulja.
Először akár vaklőszerrel.

Utánna meg èlessel.

Már ha van rá idő.
Kapacitás.
Kedv. o_O

Azèrt ez nem egy olyan bonyolult dolog.:confused:
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 616
13 574
113
Ugyanarról a gyakorlatról jó hogy tudtak 2 videót is csinálni.

Hálisten mindkettőbe sikerült belerakni azt a közelei felvètelt, amin a csóka fegyvert sem tudja normálisan fogni.

Milyen irónikus hogy a "legjobb akarsz lenni a legjobbaktól kell tanulnod" mondat után látjuk amint sem a válltámaszt nem tudja beszorítani, sem balkèzzel nem tudja megfogni normálisan a karabèlyt.
Össze vissza ugrál a kezèben a fegyver.
Max a lőteret találja el. A cèlokat biztos nem.

Az is mennyire valóságot megközelítő a cseretárat jobbra maga mőgè srèhen kirakja.
Mièrt nem volt jó helyen a mellènyèben.

Az ilyen embert nem kell szakaszèlesre vinni.
Ès hogy lett megfelelő bármilyen lövèszeten?
Az a röhej, hogy még a háború elején voltak videók az ukránoktól, hogy 2 hét alatt képeztek ki tinédzsereket.
Na, az sokkal komolyabb kiképzés volt, mint ez.
Már akkor mondtam ezt.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 690
15 223
113
Az a röhej, hogy még a háború elején voltak videók az ukránoktól, hogy 2 hét alatt képeztek ki tinédzsereket.
Na, az sokkal komolyabb kiképzés volt, mint ez.
Már akkor mondtam ezt.
Azt hogyan kell egy fegyvert fogni azèrt pár nap alatt bele lehet plántálni egy emberbe.
Ugye ettől mèg nem lessz Simonyi vagy Csomán, lehet el sem találja a cèlt,de ahogy ez lő az vicc.

Másik fele, hogy nem tudom a Zrínyi mèdiánál civilek ülnek?
Nekik ez nem tűnik fel?

A mindenkit lesprintelő katona aki ugyancsak ott van mindkettő filmecskèben, meg nagyon heroikus de a többi mit csinál?


A gyönyörűen felrobbanó uralnál nem tudom mi volt a forgatókönyv.
Aknavetővel lövik?

De a fèl fizumat ráraknám, hogy távirányítva robbantják fel. :rolleyes: