[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kishuszár

Well-Known Member
2019. június 19.
111
254
63
„Hosszútávú együttműködést tervezünk az Ohiói Nemzeti Gárdával. Tartalékosainkat rendkívül motiválja, hogy 2026-ban magyar katonák vehetnek majd részt az Egyesült Államokba megrendezett gyakorlaton” – hangsúlyozta a Valiant Panther 2024 jelentőségét Németh István százados. Az MH Klempa Kálmán 7. Területvédelmi Ezred 83. Területvédelmi Zászlóalj Kiképzőszázadának parancsnoka az újdörögdi lőtéren beszélt a tíz napos gyakorlatról.

Imádom amúgy, hogy kimennek villogni Ohioba azzal a nem tudom x számú tartalékossal, direkt figyelnek minden szuper legyen villogjon stb. itthon meg marad az acélbili és az összedőlő laktanya épület. Tartalékosok döntő többsége nem látott közelről géppuskát.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Mondjuk ez tré tényleg :D!
Most gondolj bele, jelentkeznél tartalékosnak, mert előző este nagyon sokat ittál és a fejfájás eltereli a figyelmed a józan ellenérvekről, egyetlen békepárti plakát se tántorít el a haza védelmétől így aztán egyszer csak ott találod magad a lőtéren acélbiliben és cicahát!
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: enzo, J.G. and dudi

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
785
2 017
93
Velem is ezt akarták csinálni (ÖTT ftörm), hogy mi majd jól kiképezzük a friss húst, mert mi már 5 éve bent vagyunk az ÖTT-ben... A vak vezet világtalant esete lett volna. Lement ugye a 11 alapmodul, oszt jóvan, meg volt némi fejtágítás, hogy nagyon f*sza kiképzők legyünk (alaki, meg tantermi óra tartása, stb)... Volt, aki ennyi idő után sem tudta pontosan, melyik a bal lába, vagy képtelen volt szét+összeszerelni az AK-t. Szerencsére lejárt az 5 évem és leszereltem, mielőtt ebben részt kellett volna vennem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Velem is ezt akarták csinálni (ÖTT ftörm), hogy mi majd jól kiképezzük a friss húst, mert mi már 5 éve bent vagyunk az ÖTT-ben... A vak vezet világtalant esete lett volna. Lement ugye a 11 alapmodul, oszt jóvan, meg volt némi fejtágítás, hogy nagyon f*sza kiképzők legyünk (alaki, meg tantermi óra tartása, stb)... Volt, aki ennyi idő után sem tudta pontosan, melyik a bal lába, vagy képtelen volt szét+összeszerelni az AK-t. Szerencsére lejárt az 5 évem és leszereltem, mielőtt ebben részt kellett volna vennem.
Megint az a helyzet, hogy az ötlet nem feltétlen volt rossz, de nem sikerült jól kivitelezni :(.
 
  • Tetszik
Reactions: J.G.

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
785
2 017
93
De, rossz ötlet volt. Attól, hogy valaki 5 éve hétvégi harcos, attól nem lesz kiképző. Sokan közülünk több "szezont" is lenyomtak a határon, meg részt vettünk egy-két hadgyakorlaton, de ettől nem lesz valaki kiképző. Max sivatagi papucsos szinten kb. ( - Nesze itt az AK, így tárazol be, ezzel lősz, irány az ég alja! ") Egyedül a tantermi anyag átadása, meg az alaki esetén tartom alkalmazhatónak ezt a tervet. Mert nehogy már a lőkiképzést, azt eü-t, a harcászatot, terepen mozgást olyasvalaki oktassa, aki évente lenyomja az X kötelező (haha) napot, de egyébként meg mondjuk közmunkás a városfenntartásnál...
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
952
2 351
93
Döbbenet, ennél jobban nem sok minden jelzi az emberhiányt pedig már a határra se lehet fogni hogy ott van a fél állomány.
Viszonyításként nekünk 3 főtörzs vezette a kiképzésünket, mind 20+ év harcoló beosztásban (azon belül is többféle, mesterlövész aknavetős pctörő stb) egyéb képzettségek pl CLS, missziók tömkelege, köztük Irak, Afganisztán, Mali. De még az Ural sofőrünk is 7!!! misszióban volt a balkánon.

Na akkor ezt vessük össze 5 hónap tarcsis kiképzéssel.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 096
113
az alapkiképzés egy dolog voltak gondok vele de mostanra az egységes alapkiképzés sokat fejlődött. van honnan van hova.
a probléma a kesöbbi képzések modulok tanfolyamok hiánya vagy hiányossága.

minden zászlóaéljnak rendelkezmie kelene legalább egy kiképzőtérrel. kezdetnek. (ez a tér lehet műszaki amibe bele tartozik az árokharcáászat is.) míg egy másik zászlóaljjnál teljesen más specializált kiképzőtér kellene a harmadikba megint más...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 526
14 746
113
Senki nem úgy kezdi hogy tud mindent. Kíváncsian nézném vissza hogyan mozogtatok ti kedves Dudi és Öcses életetekben először éles lövszeten fegyverrel a kézben...
Kedves Zsolti.

Egyrèszt èletem első èleslövèszetèn mint sorkatona vettem rèszt.
Így mozgás közben nem kellett lőnöm.

Masrèszt.
Ha vègignèzted a videót pár dolognak le kellett esnie.

Ez nekik nem az első èleslövèszetük. :rolleyes:Hiszen az nekik sem mozgásban kellett hogy törtènjen.;)

Az elmondottak alapján azèrt van ez a sztori megrendezte, hogy egymástól tanulhassanak.
Így mit?

Èletemben nem vettem rèszt olyan lövèszeten ahol minden lövőre, jutott egy lövető.o_O
Látszik a felvètelből, hogy ez azèrt van így, mert a lövetők arra is figyelnek, nehogy egymás elè kerüljenek a lövők.
Olyanok meg mègannyira nem vettem rèszt, ahol a lövető konkrèt fizikai kontaktusban volt velem.
Ami a teljes bizalomhiány a lövő állomány irányába.o_O
Ami a látottak alapján nem is csoda.:confused:

De, ha ez így van(így van) akkor minek lövetik őket egy nemzetközi gyakorlaton?

Gondolom veletek született minden mostani tudásotok, nyilván.
Szóval az èn tudásom onnan származott, hogy kb 10 èves korom óta èrdeklődtem a haditechnika, katonaság iránt.

Így a legtöbb pènzem ilyen irányú könyvek, szakújságokba öltem.

Így mire eljutottam odáig, hogy katona legyek volt egy az átlagnál nagyobb ismertem a tèmában.

Ne kelljen már hanyattesnem attól, hogy valaki bevonul ès ott bènán csinál valamit.

Masrèszt aktív katona koromban a havi fizetèsem kb 1/4 rèszèt költöttem arra, hogy eljárjak lőni vagy olyan felszerelèst vegyek ami használható is stb.

Remélem nem sok hozzátok hasonlóval találkoznak, hogy még ennek a kevés embernek is el egyétek a kedvét.
Èn a kedvèt senkinek nem vettem el aki nálam fiatalabb katona volt.o_O


De látom nem jött át az èrtelme annak amit írtam.
Èn nem az ott lèvő tartalèkosokat bíráltam.o_O
Hanem azt a "rendszert" ahol a tartalèkos állomány ilyen kèpessègekkel rendelkezik, ezt megmutatják amcsiknak ès ezt mèg promózzák is.:rolleyes:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Kedves Zsolti.

Egyrèszt èletem első èleslövèszetèn mint sorkatona vettem rèszt.
Így mozgás közben nem kellett lőnöm.

Masrèszt.
Ha vègignèzted a videót pár dolognak le kellett esnie.

Ez nekik nem az első èleslövèszetük. :rolleyes:Hiszen az nekik sem mozgásban kellett hogy törtènjen.;)

Az elmondottak alapján azèrt van ez a sztori megrendezte, hogy egymástól tanulhassanak.
Így mit?

Èletemben nem vettem rèszt olyan lövèszeten ahol minden lövőre, jutott egy lövető.o_O
Látszik a felvètelből, hogy ez azèrt van így, mert a lövetők arra is figyelnek, nehogy egymás elè kerüljenek a lövők.
Olyanok meg mègannyira nem vettem rèszt, ahol a lövető konkrèt fizikai kontaktusban volt velem.
Ami a teljes bizalomhiány a lövő állomány irányába.o_O
Ami a látottak alapján nem is csoda.:confused:

De, ha ez így van(így van) akkor minek lövetik őket egy nemzetközi gyakorlaton?


Szóval az èn tudásom onnan származott, hogy kb 10 èves korom óta èrdeklődtem a haditechnika, katonaság iránt.

Így a legtöbb pènzem ilyen irányú könyvek, szakújságokba öltem.

Így mire eljutottam odáig, hogy katona legyek volt egy az átlagnál nagyobb ismertem a tèmában.

Ne kelljen már hanyattesnem attól, hogy valaki bevonul ès ott bènán csinál valamit.

Masrèszt aktív katona koromban a havi fizetèsem kb 1/4 rèszèt költöttem arra, hogy eljárjak lőni vagy olyan felszerelèst vegyek ami használható is stb.


Èn a kedvèt senkinek nem vettem el aki nálam fiatalabb katona volt.o_O


De látom nem jött át az èrtelme annak amit írtam.
Èn nem az ott lèvő tartalèkosokat bíráltam.o_O
Hanem azt a "rendszert" ahol a tartalèkos állomány ilyen kèpessègekkel rendelkezik, ezt megmutatják amcsiknak ès ezt mèg promózzák is.:rolleyes:
Ez esetben remélem az volt a cél, hogy rájöjjenek hogy mi maximum korházbázisnak/EÜ centernek leszünk jók mikor bemennek Ukrajnába, mindennek van előnye, a pohár félig tele van :D !
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and hunter85

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 394
76 058
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 394
76 058
113
A területvédelmi tartalékos ezredek működését is segíti a Nemzeti Közszolgálati Egyetem...

A háromoldalú megállapodás megújítja, kiterjeszti és tematikusan összehangolja az oktatás és a kutatás számos területén jelenleg is folyó együttműködést a minisztérium, a honvédség és az egyetem között.

 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 394
76 058
113
Harctéri egészségügy tartalékos katonáknak...

Gyakorlati egészségügyi ismeretekkel folytatódott a területvédelmi tartalékos katonák hétvégi, modulrendszerben zajló képzése. A Tiszaszigeten május óta tartó felkészítés keretében a Magyar Honvédség Dombay Miksa 4. Területvédelmi Ezred vitéz Heim Géza 46. Területvédelmi Zászlóaljnál ez alkalommal egészségügyi képzésen vettek részt a katonák, ahol megismerkedtek a rendszeresített egyéni egészségügyi felszerelés (IFAK- Improved First Aid Kit) tartalmával, és a harctéren előforduló sérülésekkel. Szó volt a sérültellátás tagozódásáról harctéri körülmények között, a segélyhívás (MEDEVAC- Medical Evacuation) folyamatáról, valamint arról, hogyan kezdjék meg egy speciális műfogás alkalmazásával bajtársuk kimentését a járműből, illetve harcjárműből.

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 394
76 058
113
Tartalékosok a haza szolgálatában...

„Elhivatottság, hazaszeretet és az egyéni fejlődés iránti vágy” – foglalta össze röviden Orosz Antal alezredes, az MH vitéz Vattay Antal 2. Területvédelmi Ezred parancsnoka a tartalékos katona ismérveit. Ők azok, akik tanulmányaik vagy polgári foglalkozásuk mellett szolgálják a hazát. Magyarországon hét területvédelmi ezred működik, olyan összetartó katonai közösségek, amik saját lakóhelyük, végső soron pedig mindannyiunk védelmezői.


666ac1f5d7823590835601.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 394
76 058
113
Kisalegység harcászati kiképzés keretein belül az épületharcászat fortélyait sajátíthatták el az MH Krause Lajos 3. Területvédelmi Ezred vitéz 60. Mike József Területvédelmi Zászlóalj tartalékos katonái június 11-13. között, Egerben...


 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 394
76 058
113
A tartalékos toborzókampány kezdetével egyidőben az M1 „HadERŐ – Hazámat szolgálom!” magazinműsor teljes egészében a tartalékos katonáknak szenteli aktuális adását...
HadERŐ „Hazámat szolgálom!” - 2024.06.18-i adás
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby