[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 424
76 130
113
A tartalékos toborzókampány kezdetével egyidőben az M1 „HadERŐ – Hazámat szolgálom!” magazinműsor teljes egészében a tartalékos katonáknak szenteli aktuális adását...
HadERŐ „Hazámat szolgálom!” - 2024.06.18-i adás
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 424
76 130
113
Tűzben edzett tartalékosok...

Égő járművek és gázsátor is várt az MH Krause Lajos 3. Területvédelmi Ezred és az MH Klempa Kálmán 7. Területvédelmi Ezred egységes alapkiképzést teljesítő, mintegy kilencven közkatonájára az ócsai tűzakadálypályán tartott foglalkozáson június 18-án.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Yorg

Active Member
2017. április 21.
100
234
43
  • Tetszik
Reactions: kampfi and Hortator

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 689
5 157
113
Szép és jó. De. Nyamvadt 3 gépesített lövészdandárt sem vagyunk képesek felszerelni és feltölteni.
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
229
613
93
Visszaolvastam sok hozzászólást.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre azért bár...
45 leszek, van család, nagySUV, nyaralás, megtakarítás, munka, stb...
Végre visszanyertem 20éves korom versenysúlyát, elkezdtem edzeni és úszni újra. Beszélek angolul jól, picit németül (elfelejtettem), kevéske spanyol. Gyerekek kezdenek kirepülni.
Megbeszéltem asszonnyal, jelentkezek tartalékosnak, ha kellek. Nem a pénz miatt, hanem mert 19évesen a zrínyire felvételiztem elsőre....
Hülyeség lesz? Megfelelek vajon a felvételin? Hagggyam a picsuba?
Nyugodtan fikázzatok, kíváncsi vagyok mit gondoltok.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 394
7 879
113
Visszaolvastam sok hozzászólást.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre azért bár...
45 leszek, van család, nagySUV, nyaralás, megtakarítás, munka, stb...
Végre visszanyertem 20éves korom versenysúlyát, elkezdtem edzeni és úszni újra. Beszélek angolul jól, picit németül (elfelejtettem), kevéske spanyol. Gyerekek kezdenek kirepülni.
Megbeszéltem asszonnyal, jelentkezek tartalékosnak, ha kellek. Nem a pénz miatt, hanem mert 19évesen a zrínyire felvételiztem elsőre....
Hülyeség lesz? Megfelelek vajon a felvételin? Hagggyam a picsuba?
Nyugodtan fikázzatok, kíváncsi vagyok mit gondoltok.
Nyugodtan vagj bele, ha nem teszed évek múlva majd úgy is bánni fogod. Szóval hajrá!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 382
67 511
113
Visszaolvastam sok hozzászólást.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre azért bár...
45 leszek, van család, nagySUV, nyaralás, megtakarítás, munka, stb...
Végre visszanyertem 20éves korom versenysúlyát, elkezdtem edzeni és úszni újra. Beszélek angolul jól, picit németül (elfelejtettem), kevéske spanyol. Gyerekek kezdenek kirepülni.
Megbeszéltem asszonnyal, jelentkezek tartalékosnak, ha kellek. Nem a pénz miatt, hanem mert 19évesen a zrínyire felvételiztem elsőre....
Hülyeség lesz? Megfelelek vajon a felvételin? Hagggyam a picsuba?
Nyugodtan fikázzatok, kíváncsi vagyok mit gondoltok.
Szerintem csináld meg, hiszen akarod!
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 349
113
Visszaolvastam sok hozzászólást.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre azért bár...
45 leszek, van család, nagySUV, nyaralás, megtakarítás, munka, stb...
Végre visszanyertem 20éves korom versenysúlyát, elkezdtem edzeni és úszni újra. Beszélek angolul jól, picit németül (elfelejtettem), kevéske spanyol. Gyerekek kezdenek kirepülni.
Megbeszéltem asszonnyal, jelentkezek tartalékosnak, ha kellek. Nem a pénz miatt, hanem mert 19évesen a zrínyire felvételiztem elsőre....
Hülyeség lesz? Megfelelek vajon a felvételin? Hagggyam a picsuba?
Nyugodtan fikázzatok, kíváncsi vagyok mit gondoltok.
Mindenki megfelel, emiatt ne aggódj ( több gerincsérvet "láttam" a tartalékosoknál mint egy nyugdíjas gerincsebész egész életében).
 

Faboo78

Well-Known Member
2018. január 4.
267
1 026
93
Visszaolvastam sok hozzászólást.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre azért bár...
45 leszek, van család, nagySUV, nyaralás, megtakarítás, munka, stb...
Végre visszanyertem 20éves korom versenysúlyát, elkezdtem edzeni és úszni újra. Beszélek angolul jól, picit németül (elfelejtettem), kevéske spanyol. Gyerekek kezdenek kirepülni.
Megbeszéltem asszonnyal, jelentkezek tartalékosnak, ha kellek. Nem a pénz miatt, hanem mert 19évesen a zrínyire felvételiztem elsőre....
Hülyeség lesz? Megfelelek vajon a felvételin? Hagggyam a picsuba?
Nyugodtan fikázzatok, kíváncsi vagyok mit gondoltok.
Respect gomb meg emoji itt nincs, így ezúton is respect!
 
  • Tetszik
Reactions: Lupus80

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
229
613
93
Ne azokra hallgass akik felbuzdítanak vagy leszólnak, hanem akiknek tapasztalata van benne. Mondjuk az itteniek talán egy kivételével mind leszereltek.
Pont ez érdekelne.
Parasztvakítás az egész, vagy alapjaiban egy hasznos dolog e, tud adni nekem ez a dolog pozitívat és én tudok e adni olyat ami hasznos a hazának?
A lövöldözéses rész marhára nem izgat mivel 22éve járok versenyezni. Tankotgrippenth145öt meghagyom a fiataloknak. De kritikus infrastruktúrában dolgoztam, vegyvédelmi felszerelésben, csapatban 20évet. Van e hasznom a piaci szegmenstől függetlenül...
Tudok e ezzel példát mutatni a fiamnak? Érezhetem e hogy egy tényleges csapat része vagyok?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
Pont ez érdekelne.
Parasztvakítás az egész, vagy alapjaiban egy hasznos dolog e, tud adni nekem ez a dolog pozitívat és én tudok e adni olyat ami hasznos a hazának?
A lövöldözéses rész marhára nem izgat mivel 22éve járok versenyezni. Tankotgrippenth145öt meghagyom a fiataloknak. De kritikus infrastruktúrában dolgoztam, vegyvédelmi felszerelésben, csapatban 20évet. Van e hasznom a piaci szegmenstől függetlenül...
Tudok e ezzel példát mutatni a fiamnak? Érezhetem e hogy egy tényleges csapat része vagyok?
Melyik vármegye?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 349
113
Pont ez érdekelne.
Parasztvakítás az egész, vagy alapjaiban egy hasznos dolog e, tud adni nekem ez a dolog pozitívat és én tudok e adni olyat ami hasznos a hazának?
A lövöldözéses rész marhára nem izgat mivel 22éve járok versenyezni. Tankotgrippenth145öt meghagyom a fiataloknak. De kritikus infrastruktúrában dolgoztam, vegyvédelmi felszerelésben, csapatban 20évet. Van e hasznom a piaci szegmenstől függetlenül...
Tudok e ezzel példát mutatni a fiamnak? Érezhetem e hogy egy tényleges csapat része vagyok?
Nem.
 
  • Hűha
  • Szomorú
Reactions: Loken and Lupus80

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
Akkor lesznek lehetőségeid Gödöllőn meg harcjármű közelébe is lehet kerülni. Minden hétvégén van kiképzési foglalkozás és elég sokszor racsatlakoznak a tiszti altiszti képzésre.

Akkor inkább véleményezd az összeset már, úgyis szeretsz szőnyeg szélén nyaralni.
Nagyon vegyes a kép. Ketté is választanám a dolgot ahol ezred parancsnokság van és azokra ahol nincs. Ahol vannak ezredparancsnoksagok ott a felszerelés általában rendbe szokott lenni kiképzési foglalkozások rendszeresek és az alapkikepzesen tartása miatt kikepzoi állomány is úgy ahogy rendbe van folyamatos a képzésük és van lehetőség modulszeruen racsatlakozni a kiképzők kiképzésére. Ezeken a helyeken is probléma az objektumok hiánya de kevésbé mint a csupán zaszloaljaknal az ezred törzs próbál gondoskodni magáról és ezzel a helyi zászlóalj objektumpro lemait is részben orvosolja persze nem egészben.

Vannak ezredek zászlóaljak ahol igazán értelmes képzéseket biztosítanak az állomány számára de sajnos ez sok helyen kimerül hogy csináljunk valamit aminek nem sok az értelme de papíron jól mutat van olyan is ahol a látszatra se adnak az se baj ha nem mutat jól a papíron se de a fehér alapon fekete karakterek hátha nem olvassa senki ha mégis valszeg nem szól majd érte ha mégis akkor duma...

Vannak zászlóaljak ahol hatalmas problémák vannak és ezred is akad ilyen. Vannak zászlóaljak mejelk tevékenységet ezredek is megirigyelhetnek és vannak ezredek is amik nyújtanak és teljesítenek....

Nagyon vegyes a kép a központi irányítás parancsnokság folyton változik tehát ezen nem kell csodálkozni. Mindig akad egy egy zászlóalj ezred ami a parancsnokság nélkül is az elképzelt irányvonalat vinné ezt megtalálják és promozzak mivel előttük is ezt az irányt tartotta adott alegyseg sok dolguk nincs vele csak reflektalni még okoskodni...
És fel lehet mutatni hogy ő a kevés idő alatt ezt meg ezt az hogy nem egészen így van senkit nem érdekel....


A lehetőségek korantsincsenek kihasználva seholsem hogy ötletet el e fogadnak? Jelentkezés útján a parancsnok általában nem. Dohányzóba több ember bevonásával és azok lépéseivel érhetőek el eredmények...


Nagyon furcsa helyet all fenn vannak dolgok amire azt mondom nagyon jó az irány csak így tovább vannak dolgok ahol látszik a próbálkozás mégha a megoldás kreatív is úgymond de rengeteg dolog van ami még csak pénzt sem igényelne pofon egyszerű lenne a végrehajtása vagy nagyon hasznos lenne kiképzési szempontból sőt kötelezően tudni is kellene néhány dolgot de semmilyen lépés nincs ezekbe az irányokba tévé és ez dühítő és érthetetlen...

Egyszóval hatalmas a szórás de a legnagyobb baj hogy ez a szórás sokszor nem területekre korlátozódik hanem komplett alegysegekre. Tehát nem csupán azok képességeire ellátottsága rá felkészültségere egyik vagy másik eleme elteresre hanem van ahol kb semmi sincs de olyan nincs ami példaértékűnek működne. Rossz példa van jó példa sajnos nincs. Ez nem jelenti azt hogy minden alegyseg egyformán silanyan szar lenne csak hogy nincsenek kiemelkedően jól mukodoek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
hozok egy pl-t a járási századok esete.
minden járásba van fizetve egy kapcsolattartó aki kitudja mit csinál othonról dolgozik mert nincs objektum de emberei sincsenek.
,eg annyi sincs hogy adott járás önkormányzatától egy iroda meglegyen igényelve vagy bármi. az hogy központi szállítás vagy hogy a járási századok állománya valahova letudja tenni a cuccát áttudjon öltözni vagy csak elmenni wc re még erre sincs lehetőség...
így döglött az egész. de egy egy megye nagy. pl bajáról feljárni egy tartalékosnak kecskemétre vagy teszem azt hercegszántóról azért elég macerás és valljuk be nincs az a hétvégi kiképzés amiért ezt csak úgy bevállalná az ember önként mégha részben fizetik is az utiköltséget pláne központi szállítás híján sajátkocsival vagy tömegközlekedéssel. napos kiképzés meg teljesen felejtős de a hétvégi is ,acerás mert helyybe kecskeméten sincs elhelyezés biztosítva tehát estére haza kellene mennie hogy másnap mehessen....

ilyen orbitális bagatel hibák vannak miközbe ez csak megbeszélés tárgya lenne az adott védelmi bizottsági elnöknek ami köteezően dolga. hogy adjanak már legalább egy helyiséget egy kulurházba egy könyvtárba egy kis jukat az önkormányzatnál vagy bárhol önkormányzati lakásba bármit meg egy parkolót... de ezt nem képesek elérni mikor civil szervezetek könnyen megoldják... mert komolyan ha egyetlen egy m2 sincs az nagyon gáz hamár egy db konténer lenne már lenne valami... és ez nem egy hatalmas dolog de eddig még semelyik ezrednek nem sikerült megugorni semelyik zászlóaljnak nem sikerült megugorni... vagy rendőrséggel vagy a katasztrófavédelemmel vagy a vízüggyel beszélni vagy az agrárminisztériummal munkaügyi központal bármivel egyetlen egy m2 se jött össze egy 3m2 felmosótároló se jött össze de még egy fegyverszekrényt sem tudtak intézni a rendőrségekre.... vagy egy bádogszekrényt a katazstrófavédelemhez ahol katsztrófavédelmi szakanyagot tárolnának legalább járásonként.

olyan van hogy a rendőrség megengedi hogy oda parkoljanak kocsival valamelyik kapitánysághoz az udvarra. maximum.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
a járási parancsnokokat összekötőket mind lelehetne cserélni. 1 emberről tudok aki összerántja az állományt időközönként (menetgyakorlatra) járási pk létére. de ő is azért mert a lányának valami rendezvényére csatlakoznak rá... ami hasznos és jó és csak így tovább. de a valódi indok ennyi... amúgy a legtöbb járási összekötő parancsnok azt sem tudja hány tartalékos van a járásába.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and fip7