[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 453
76 185
113
Nem tudom isteni jelként kell e értenem, de a honvédség.hu n ha oda mentek a toborzáshoz és a legördülőben a tartalékosra klikkelsz akkor 404 hiba...
Valószínűleg a legújabb toborzási kampány miatt frissítették az oldal egy részét, a többit meg nem, így néhány link már nem létező oldalakra mutat. A link az Irány a sereg oldalra vitt volna.
 

TribunusAlex

Active Member
2021. június 21.
78
200
33
ennek régebben volt funkciója egész komoly funkció egyébként csak aztán szépen lassan elsorvadt... De a beosztás megmaradt. Munkát nem végeznek istenigazából semmi fejlődés nincs. komunikálnak a járási székhely polgármesterével néha elmennek egy egy koszorúzásra (általába ezt vagy lepasszolják vagy embert kérnek rá kiknyp tvz től akik koszorúznak majd elmennek pogácsázni az elittel hisz őnekik olyankor ott a helyük és nagyon fontos hogy ott legyenek. csak épp semmit nem rendeznek... általába azért kérnek embert a parancsnokságtól mert ők azt sem tudják kikhez is nyulhatnának és ugye próbák felkészítés stb. és ugye semmilyen helyről nem gondoskodott ezért nincs is hol begyakorólni... no meg egy tároló láda sincs hogy fehérkesztyűt tartson a rendőrséggel se vette fel a kapcsolatot hogy két karabély díszelgési célokkal el legyen zárva valamelyik örsön... így a feltételek nem adottak (pedig ő korábban nagyon próbálta megteremteni dehát ez van) ő meg a saját otthonába nem fog fehérkesztyűt tárólni sőt semmit ami nincs a nevén...

ezek általába nyugdíj elötti 55-60+ os főtisztek van aki már 50 évesen odakerül. igazából a karierjük már zátonyrafutott korábban... ki nem rúghatják őket van ez a hely oda jók lessznek... a sorállomány megszünése és a tartalékos rendszer létrejötte közötti időbe valóban nem sok dolguk LETT VOLNA. De mostmár újra lenne a 2 időszak özött is lett volna de az még fogjuk rá belefért...
Kurvára kevered a szezont a fazonnal! Az világos, hogy fogalmad sincs a jelenlegi struktúráról.
Segítek: Az járásoknál lévő Helyi Védelmi Bizottságokban ülő (ÖMT) alezredes (vagy őrnagy, esetleg százados) korkedvezményes nyugállományú katona, rendőr, határőr, NAV-os kolléga volt előzőleg (egy-két kivétel van, akinek nincs ilyen jellegű előélete). Ők ezt a tevékenységet nem főállásban végzik (hanem a 15%-os adókedvezményért 3 évente 6 hónapra behívhatók). Alapvetően (ha nincs vis mayor helyzet) tavasszal és ősszel kerülnek behívásra a védelmi és riasztási tervek pontosítása céljából. Természetesen segítik a toborzást és minden más honvédelmi jellegű tevékenységet is, hiszen ők a HVB-k honvédelmi elnökhelyettesei. (Nemigen járnak koszorúzni, vagy pogácsázni), díszelegni meg főleg nem.
A TVZ-knél már nincsenek járási századok. A zászlóaljak alapvetően 3 százados felépítésben vannak, sok kiegészítő elemmel.
A díszelgési feladatokat (ahol nincs műveleti besorolású alakulat) elláthatják a TVZ katonái is, de ez általában csak kisebb rendezvényeknél szokott előfordulni (a műveleti besor. alakulatok helyőrségtámogató alegysége, vagy ahol van önálló helyőrségtámogató szervezet ellátja őket LUR alapján a szükséges kellékekkel (fegyver, fehér kesztyű stb.) és szükség esetén fel is készíti őket. Viszont kegyeleti díszelgési feladatokba egyenlőre a TVZ állomány nem került bevonásra.
A vármegyei TVZ-k mindegyike megoldotta a (fegyver stb.) tárolási feladatokat, ahol van műveleti alakulat ott fegyverszobában, ahol nincs ott rendőrségnél (egyenlőre). Tárolóláda van rogyásig és adottak a feltételek. Aki mást mond az nem a jelenlegi valós helyzetet mondja.
 
  • Tetszik
Reactions: Pista a hegyről

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 400
7 903
113
https://honvedelem.hu/hirek/roma-fiatalok-a-magyar-honvedseg-tartalekosai-kozott.html?type=video
Lehet ezért akarják engedélyezni, hogy büntetett előéletűek is szolgálhassanak... :oops: Az tény, hogy sok magával semmit kezdeni nem tudó fiatal van köztük...a kitörési lehetőség adott.
Sok olyan sztorit hallok hogy 15-16 évesen elkaptak fuvezesert bekerült a rendszerbe ergo egyenruhás már nem lehet stb stb.
Persze azért olyat ne engedjünk aki olyat követett el, de simán mehetnek első sorban tűzharcba pl az adócsalók :oops:
Aki meg csempészett mehet a határra szigorúan csak zöld határra mert már tudja a járást vagy a felderítők hoz talán meg egy kis fusira is jut idő munka időben
Aki lopott raktarosnak
A piroman tűzoltónak Kecskemétre
A gondatlan szerelő akit elítéltek mert nem rakta vissza a féket meg Szolnokra h145m et szerelmi
Van itt potenciál uraim :):rolleyes:
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 631
18 925
113
Sok olyan sztorit hallok hogy 15-16 évesen elkaptak fuvezesert bekerült a rendszerbe ergo egyenruhás már nem lehet stb stb.
Persze azért olyat ne engedjünk aki olyat követett el, de simán mehetnek első sorban tűzharcba pl az adócsalók :oops:
Aki meg csempészett mehet a határra szigorúan csak zöld határra mert már tudja a járást vagy a felderítők hoz talán meg egy kis fusira is jut idő munka időben
Aki lopott raktarosnak
A piroman tűzoltónak Kecskemétre
A gondatlan szerelő akit elítéltek mert nem rakta vissza a féket meg Szolnokra h145m et szerelmi
Van itt potenciál uraim :):rolleyes:
A finánc beszéljen belőled! :rolleyes: ;)
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 716
4 088
113
Sok olyan sztorit hallok hogy 15-16 évesen elkaptak fuvezesert bekerült a rendszerbe ergo egyenruhás már nem lehet stb stb.
Szia,

Szerintem akit elkaptak 15-16 evesen fuvezesert, annal szoba sem kerul, hogy buntetett eloeletu lenne (ertsd: meg ha 2 ev felfuggesztett szabadsagvesztest kapna 16 evesen, akkor is 18 eves korara megszunik a buntetett eloelete, es nyilvan ennel kevesebbet kap).
 

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
397
1 045
93
1 éves próba idő után vki lehet katona? Mert amennyi embert kérdeztem annyi választ kaptam! Csak kíváncsiság kedvéért! Mert mindenki csak próbaidőről beszél
 

TribunusAlex

Active Member
2021. június 21.
78
200
33
1 éves próba idő után vki lehet katona? Mert amennyi embert kérdeztem annyi választ kaptam! Csak kíváncsiság kedvéért! Mert mindenki csak próbaidőről beszél
A Magyar Honvédségnél jelenleg 6 hónap a szerződéses állományba jelentkezők próbaideje, ez július 01-től 4 hónapra fog csökkenni.
1 éves próba idő soha nem is volt. Nem tudom kitől van ennyire fals infód. Javaslom menj be egy toborzóirodába (minden vármegye székhelyen van, a fővárosban több is) és ott minden részletre kiterjedő tájékoztatást kaphatsz, vagy ha nincs erre időd, mert messze van tőled javaslom a www.iranyasereg.hu oldalt, ahol regisztrációt követően felteheted a kérdéseidet.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Ocses and krisss

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 400
7 903
113
A Magyar Honvédségnél jelenleg 6 hónap a szerződéses állományba jelentkezők próbaideje, ez július 01-től 4 hónapra fog csökkenni.
1 éves próba idő soha nem is volt. Nem tudom kitől van ennyire fals infód. Javaslom menj be egy toborzóirodába (minden vármegye székhelyen van, a fővárosban több is) és ott minden részletre kiterjedő tájékoztatást kaphatsz, vagy ha nincs erre időd, mert messze van tőled javaslom a www.iranyasereg.hu oldalt, ahol regisztrációt követően felteheted a kérdéseidet.
Lehet keveri más szervel mert rendőrségnél régen 1 év volt nálunk Nav-nal máig 1 év a próba idő
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 234
113
Visszaolvastam sok hozzászólást.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre azért bár...
45 leszek, van család, nagySUV, nyaralás, megtakarítás, munka, stb...
Végre visszanyertem 20éves korom versenysúlyát, elkezdtem edzeni és úszni újra. Beszélek angolul jól, picit németül (elfelejtettem), kevéske spanyol. Gyerekek kezdenek kirepülni.
Megbeszéltem asszonnyal, jelentkezek tartalékosnak, ha kellek. Nem a pénz miatt, hanem mert 19évesen a zrínyire felvételiztem elsőre....
Hülyeség lesz? Megfelelek vajon a felvételin? Hagggyam a picsuba?
Nyugodtan fikázzatok, kíváncsi vagyok mit gondoltok.

Általánosságban mondom, hogy ha valami érdekli az embert ennyire, akkor abba bele kell vágni. Lehet, hogy nem fog tetszeni, és amint lehet, megpattansz, de ha kihagyod, talán örökké bánni fogod.

a kitörési lehetőség adott.

Ez? Betörési lehetőség.
Egy olyan csoportot akarnak minél nagyobb részben bevonni egy (újabb) fegyveres szervhez, amely csoport mindeddig képtelen volt beilleszkedni a társadalomba, ellenben jó ideje benne van a fejekben a szeparatizmus gondolata, illetve általánosságban a megvetés a befogadó nemzet, a többségi társadalom iránt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Loken

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 515
44 298
113
Az egy éves probaidőt nem mint szolgálati időnként kérdezem hanem büntetésire értettem
Erre gondolsz?
65. § (1) A bíróság a vétség, valamint a háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett miatt a büntetés kiszabását próbaidőre elhalaszthatja, ha alaposan feltehető, hogy a büntetés célja intézkedés alkalmazásával is elérhető.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Loken

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 234
113
Sok olyan sztorit hallok hogy 15-16 évesen elkaptak fuvezesert bekerült a rendszerbe ergo egyenruhás már nem lehet stb stb.
Persze azért olyat ne engedjünk aki olyat követett el, de simán mehetnek első sorban tűzharcba pl az adócsalók :oops:
Aki meg csempészett mehet a határra szigorúan csak zöld határra mert már tudja a járást vagy a felderítők hoz talán meg egy kis fusira is jut idő munka időben
Aki lopott raktarosnak
A piroman tűzoltónak Kecskemétre
A gondatlan szerelő akit elítéltek mert nem rakta vissza a féket meg Szolnokra h145m et szerelmi
Van itt potenciál uraim :):rolleyes:

Feltételezem, a jogalkotói szándék valami olyasmi lehetett, hogy egy kisebb stikli a múltból még beleférjen. Ha megnézed újra, akkor pl folyamatban lévő eljárás továbbra is kizáró ok.
Bár legtöbbeknek egyből a "kocsmai verekedés" jut eszébe, de egy csomó mindenből összejöhet egy bcs., ha nem figyel az ember, vagy ha kicsit duhaj, és nincs szerencséje. Tudok olyanról, de őszintén fogalmam sincs már, hogy ki, hogy valamelyik magyar-román meccsen eldobott egy félig teli műanyag poharat, a pohár eltalált egy rendőrt, azt ripsz-ropsz hivatalos személy elleni erőszak. Valószínűleg egy ilyennel nem veszik fel az embert.
Egyébként a félkegyelmű Novák Előd kezdet valamelyik nap ordenáré nagy bűnözőzésbe, holott földi halandó az ő dolgaiért is kapott volna már egy-egy felfüggesztettet legalább.

Ja, azt meg nem árt tudni, hogy miután a nyomozati szakaszt a Rendőrség lezárta, és továbbküldi az ügyet, az ügyész simán visszaküldheti azt átcímkézve. így mondjuk egy garázdaság vétségéből lehet bűncselekmény. Az ügyészek meg egy igen furcsa viszonyban vannak a valósággal.

Majd az alkalmazásból úgyis kiderül. rossz esetben összefüggésben állhat ezzel a "roma fiatalok" nevű dologgal.

1 éves próba idő után vki lehet katona? Mert amennyi embert kérdeztem annyi választ kaptam! Csak kíváncsiság kedvéért! Mert mindenki csak próbaidőről beszél

Szerintem itt minden válaszoló félreértett téged. Nem a felvétel utáni próbaidő a kérdés, hanem a próbára bocsátásról, illetve, azon idő leteltére gondolsz, nem?
Ez mintha benne lenne a jogszabálytervezetben. Egyébként egy csomó dolog idővel eltűnik az erkölcsiből egy idő után. Gondolom ezen akartak gyorsítani, hogy néhányan kicsivel előbb szerelhessenek fel.