[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
230
630
93
Na én jelentkeztem, regisztráltam, megkaptam a fiókot ahova feltöltöttem egy rakat papírt (sok értelme nincs mivel be is kell mutatnom mindet), felhívtak 1eztetni, volt pár tisztázó kérdés, nagyon értelmesen és normálisan beszélgettem el, de a kérdéseim 3/4re nem tudtak azonnal v@laszolni, de megígérték hgy jövő héten visszahívtak.
1enlőre ennyi...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 966
113
Már nem vagyok katona.

De amikor az voltam, sokszor nem.
Az 1 pihenőnap, aki nem a környèken lakik annak nem biztos hogy elèg rá.
Na ezért is jobb tűzoltóként! Nekünk minden nagyobb településen fix hogy van legalább egy fél rajos örs, közepes városokban már 20-30 fős tűzőrség, nagyobb városokban sok helyen egy kirendeltség, megyeszékhelyen egy sokkal nagyobb igazgatóság.

A legtöbb ember ha kell haza tud bicajjal menni, olyan a távolság.

Személyes meglátásom az, hogy sokkal több kisebb alakulattal élhetőbb lenne a Honvédség is, segíthetne a létszámhiányon, ha közelebb lehetne vinni az emberekhez a sereget. Tudom hogy nem ugyan az a két szervezet, de ez se jó, hogy most tömegesen olyan távokra laknak katonák, hogy nem érdemes neki elindulni haza 1 napra...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 966
113
Annyi a lényeg, hogy ne tömeges probléma legyen az, hogy ne érj haza a családodhoz 1 nap alatt, mert annyira kevés helyen van alakulat. A 24/72 az mesebeli volt, de alig van hely már ahol ilyen tud működni, viszont a 24/48 teljesen élhető, ha nem 200km-re van a haza.

Ennek kéne a célnak lenni többek közt, hogy ne legyen szétszopatva az állomány, mert a. létszámhiányhoz szerintem ma már több köze van az ilyeneknek, mint a fizetésnek. Ezen kéne agyaljon a felső vezetés, hogy ott voktak a Lynixes toborzó plakátok 700+ kezdő bruttóval, azt nincs elég friss katona. A megoldás ott IS van, higy élhetőbb sereg kell, én így látom kívülről.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and krisss

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 162
9 279
113
Annyi a lényeg, hogy ne tömeges probléma legyen az, hogy ne érj haza a családodhoz 1 nap alatt, mert annyira kevés helyen van alakulat. A 24/72 az mesebeli volt, de alig van hely már ahol ilyen tud működni, viszont a 24/48 teljesen élhető, ha nem 200km-re van a haza.

Ennek kéne a célnak lenni többek közt, hogy ne legyen szétszopatva az állomány, mert a. létszámhiányhoz szerintem ma már több köze van az ilyeneknek, mint a fizetésnek. Ezen kéne agyaljon a felső vezetés, hogy ott voktak a Lynixes toborzó plakátok 700+ kezdő bruttóval, azt nincs elég friss katona. A megoldás ott IS van, higy élhetőbb sereg kell, én így látom kívülről.
Sajnos 100 km is szopatós ilyen benzinárakkal. De már az 50 km is necces.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
954
2 361
93
Na ezért is jobb tűzoltóként! Nekünk minden nagyobb településen fix hogy van legalább egy fél rajos örs, közepes városokban már 20-30 fős tűzőrség, nagyobb városokban sok helyen egy kirendeltség, megyeszékhelyen egy sokkal nagyobb igazgatóság.

A legtöbb ember ha kell haza tud bicajjal menni, olyan a távolság.

Személyes meglátásom az, hogy sokkal több kisebb alakulattal élhetőbb lenne a Honvédség is, segíthetne a létszámhiányon, ha közelebb lehetne vinni az emberekhez a sereget. Tudom hogy nem ugyan az a két szervezet, de ez se jó, hogy most tömegesen olyan távokra laknak katonák, hogy nem érdemes neki elindulni haza 1 napra...

Minél több helyen lenne alakulat az biztos hogy segítene növelni a létszámot, viszont sokszorosába kerül egy új helyőrség fenntartása mint egy meglévőhöz hozzácsapni +1 alegységet. És a honvédségnél nagyon minimum egy zászlóaljnál kezdődik egy alakulat. Elvétve van persze olyan alegység vagy telephely itt-ott ahova kevés ember kell, pl raktárak vagy a réskitöltő de ezek speciális esetek. Viszont ha tele lennénk pénzzel szerintem jó ötlet lenne 1-2 zászlóalj szintű kisebb helyőrségeket alakítani minden megye nagyobb városaiban, de nem vagyunk, ezért ez max álom.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 966
113
Minél több helyen lenne alakulat az biztos hogy segítene növelni a létszámot, viszont sokszorosába kerül egy új helyőrség fenntartása mint egy meglévőhöz hozzácsapni +1 alegységet. És a honvédségnél nagyon minimum egy zászlóaljnál kezdődik egy alakulat. Elvétve van persze olyan alegység vagy telephely itt-ott ahova kevés ember kell, pl raktárak vagy a réskitöltő de ezek speciális esetek. Viszont ha tele lennénk pénzzel szerintem jó ötlet lenne 1-2 zászlóalj szintű kisebb helyőrségeket alakítani minden megye nagyobb városaiban, de nem vagyunk, ezért ez max álom.
Akkor marad a létszám hiány. Ez szerintem ennyire egyszerű.

Lehet válogatni, hogy sorkötelezettség, sok kisebb alakulat ami közelebb viszi a fogékonyakhoz a sereget, vagy konstans létszámhiány!


Ingyen adtam a HM vezetőknek ezt a forintos igazságot, de a következő már csak pénzért fog menni Uraim...
 

Elkhound

Well-Known Member
2016. május 17.
320
1 589
93
24/48 helyett nem 12/24,12/48-ra gondoltál? 24/48-nál túl sok munkaóra jön ki egy hétre vagy hónapra.
24/72 ügyeleti szolgálatnál volt, az a legjobb munkarend.
A 12/24-12/48 szolgálati időrend munkaidő szükséglete nagyobb (éves munkaidő kerete kisebb) mint a 24/48-é. (2496 óra vs. 2082 óra évente). Ennyit kell a munkahelyen tölteni.
Az, hogy kinek melyik jön be, egyéni preferencia. Egy kisgyerekes este elmegy ügyeletbe, aztán két napig otthon van, majd reggel bemegy, de este már a családdal tud lenni. Ez neki jó. (Így működnek egyébként a rendőr és tűzoltó ügyeletek, de a BV is.) A tűzoltó viszont gyakorlatilag úgy szervezheti a szolgálatát, hogy két haverjával folyamatosan nyitva tud tartani egy autószerelő műhelyt. Ez meg neki jó, hiába dolgozik többet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 966
113
A 12/24-12/48 szolgálati időrend munkaidő szükséglete nagyobb (éves munkaidő kerete kisebb) mint a 24/48-é. (2496 óra vs. 2082 óra évente). Ennyit kell a munkahelyen tölteni.
Az, hogy kinek melyik jön be, egyéni preferencia. Egy kisgyerekes este elmegy ügyeletbe, aztán két napig otthon van, majd reggel bemegy, de este már a családdal tud lenni. Ez neki jó. (Így működnek egyébként a rendőr és tűzoltó ügyeletek, de a BV is.) A tűzoltó viszont gyakorlatilag úgy szervezheti a szolgálatát, hogy két haverjával folyamatosan nyitva tud tartani egy autószerelő műhelyt. Ez meg neki jó, hiába dolgozik többet.
Sokkal jobb a 24/48, mint a 12/24-12/48, ez abból is adódik, hogy 24 ha egyben van, jár belőle min. 4 óra pihenőidő, ez meg aranyat ér REM fázisban kivéve. 12-nél éjszakázva semmi nincs, csak a totálisan elbaszott másnapod, ahol rottyon vagy teljesen, és csak minden második ciklusban vagy 2 napot szabad, nem alappértelmezés a 48!
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ and endre

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 437
8 047
113
Sokkal jobb a 24/48, mint a 12/24-12/48, ez abból is adódik, hogy 24 ha egyben van, jár belőle min. 4 óra pihenőidő, ez meg aranyat ér REM fázisban kivéve. 12-nél éjszakázva semmi nincs, csak a totálisan elbaszott másnapod, ahol rottyon vagy teljesen, és csak minden második ciklusban vagy 2 napot szabad, nem alappértelmezés a 48!
Én mindet ki próbáltam és állítom eltartottnak lenni a legjobb :oops: :rolleyes:
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 928
5 025
113
Sokkal jobb a 24/48, mint a 12/24-12/48, ez abból is adódik, hogy 24 ha egyben van, jár belőle min. 4 óra pihenőidő, ez meg aranyat ér REM fázisban kivéve. 12-nél éjszakázva semmi nincs, csak a totálisan elbaszott másnapod, ahol rottyon vagy teljesen, és csak minden második ciklusban vagy 2 napot szabad, nem alappértelmezés a 48!
Hát igen a 12/24-12/48 nem is volt túl népszerű, de a közrenden, közlekedésen ettől függetlenül elég gyakori volt. Egyetlen előnye a számolhatóság volt, hogy tudta mindenki, hogy mikor dolgozik hetekre előre. De ez a rengeteg éjszakázás tönkretette az embert.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 494
76 282
113
Épületharcászat Verpelét düledékein...

Épületharcászat kiképzésen vettek részt a Magyar Honvédség Krause Lajos 3. Területvédelmi Ezred vitéz 60. Mike József Területvédelmi Zászlóalj tartalékos katonái Verpeléten. Az elméleti oktatást követően gyakorlatban olyan harcászati eljárásokat fejlesztettek készségszintre, mint az alegység biztosítása, az épületek átvizsgálásának módjai, az épületek közötti mozgások, valamint a lakott területen való harc manőverei.