[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 769
5 432
113
Én nem vagyok hajlandó ilyeneket nézni, nekem elárulhatnád.
Fegyverfogások, mozgáskoordináció.
Gondoltam, hogy te majd leírod. De, ha nincs gond, akkor nincs gond :)
De van baj, csak ha te nem látod, akkor nincs miről beszélgetni. A tartalékosság megmarad a hétvégi falusi polgárőrség szintjén. Örülj nekik továbbra is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár and dudi

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 274
9 497
113
Fegyverfogások, mozgáskoordináció.

De van baj, csak ha te nem látod, akkor nincs miről beszélgetni. A tartalékosság megmarad a hétvégi falusi polgárőrség szintjén. Örülj nekik továbbra is.
Mit tudsz róluk? Hány modulon vannak túl? Hány órát készültek? Ja amúgy tartalékosok, nem profik.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Yorg

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 769
5 432
113
Mit tudsz róluk? Hány modulon vannak túl? Hány órát készültek? Ja amúgy tartalékosok, nem profik.
Semmit nem tudok róluk, csak amit láttatni akartak a riport készítői. Az alapján pedig jobb, ha messze elkerülnek minden féle fegyveres harc lehetőségét. Ezzel nem őket bántom, hanem a rendszert, viszont ők vállalták, hogy a rendszer részei lesznek.
Kérlek ne kezd te is azt, hogy nem lehet kritizálni a hivatalos média anyagokat és azok tartalmát.
Mondd el, hogy mi az amit jól csinálnak, és mire is jó ez a tartalékos rendszer?
 
  • Imádom
Reactions: Kishuszár

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 274
9 497
113
Semmit nem tudok róluk, csak amit láttatni akartak a riport készítői. Az alapján pedig jobb, ha messze elkerülnek minden féle fegyveres harc lehetőségét. Ezzel nem őket bántom, hanem a rendszert, viszont ők vállalták, hogy a rendszer részei lesznek.
Kérlek ne kezd te is azt, hogy nem lehet kritizálni a hivatalos média anyagokat és azok tartalmát.
Mondd el, hogy mi az amit jól csinálnak, és mire is jó ez a tartalékos rendszer?
Egy pillanatot láttál. Egy helyzetet. Gyakorlást. Annak az a lényege, hogy lehet fejlődni. Egyébként az amcsi profik is követnek el baklövéseket. Tökéletes katona a filmben létezik.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 215
113
Egy pillanatot láttál. Egy helyzetet. Gyakorlást. Annak az a lényege, hogy lehet fejlődni. Egyébként az amcsi profik is követnek el baklövéseket. Tökéletes katona a filmben létezik.
Igen gyakorlással lehet fejlödni.

A gyakorláshoz meg idő kell. Így az èvi 1-2 hètbe ez nehezen fèr bele.

Így sajnos a színvonal nem igazán fog nőni.

Föleg mert nem csak erre kell azt a minimális időt fordítani.

Amikor èn voltam ilyen tanfolyamon romvárosban, akkor az 2 hèt volt.
Reggeltöl estig.
Ès ott már azt hogy hogyan fogd a fegyvert nem kellett megtanítani.

@J.G. őket valószínű úgy válogatták. A legügyesebbek a felvètelhez.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 274
9 497
113
Igen gyakorlással lehet fejlödni.

A gyakorláshoz meg idő kell. Így az èvi 1-2 hètbe ez nehezen fèr bele.

Így sajnos a színvonal nem igazán fog nőni.

Föleg mert nem csak erre kell azt a minimális időt fordítani.

Amikor èn voltam ilyen tanfolyamon romvárosban, akkor az 2 hèt volt.
Reggeltöl estig.
Ès ott már azt hogy hogyan fogd a fegyvert nem kellett megtanítani.

@J.G. őket valószínű úgy válogatták. A legügyesebbek a felvètelhez.
Meló mellett csinálják. Ez olyan mint az amatőr sportoló.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pocok75

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 013
123 870
113
Egy pillanatot láttál. Egy helyzetet. Gyakorlást. Annak az a lényege, hogy lehet fejlődni. Egyébként az amcsi profik is követnek el baklövéseket. Tökéletes katona a filmben létezik.
Nagyon vegyes a tartalékos àllomàny összképe kiképzettségtől benntöltött időtől függően. Sajnos a kiképzők is vegyesek vannak jók rosszabbak ezért nagyon nagy különbségek vannak egyes zászlóaljak kiképzettségi szintjei közt is. De azért úgy látom igyekeznek mindenhol beletenni a maxot abból amit kapnak ( na itt vsn a probléma mert nagyon erőforráshiànyos a tartalékos rendszer)

És őszintén szólva nekik nem az épület megtisztítás kène legyen a fő profil ez amúgy is majdnem egy külön szakma a lövészharcàszáton belül és addig neki se hajtottam volna őket amíg az alapok nincsenek szilárdan beléjük verve ezt meg a hétvégi rendszerrel elég nehéz készségszintre emelni.

Aminek viszont örülök, hogy az aknavetőkre végre elkezdték a képzést velük mert ez már inkább profilba vág ( területvédelem) nekik. A pánceltörő eszközök szintén nagyon fontosak lennének, hogy minél hamarabb legyen képzés rà nekik.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 215
113
Viszont az ilyen élményszerű kiképzéssel meg lehet javítani a rendszer vonzerejét.
Hát ha van benne Miles/airsoft/paintból az kimondottan èlmènyszerű.

A szárazbegyakorlás is lehet az, bár föleg amíg nem megy igazán elég fárasztó és monoton.

Amikor én voltam szolnokiak tartották, az ország jópár laktanyájábol voltunk.

Annak aki nem lövész volt, az a 2 hét minden szempontból megeröltető volt.(Nekünk is, csak nekünk más szempontok miatt)

Viszont míg mi elértünk egy olyan szintre amit jó alapnak tekintettünk, a többiekre szerintem ezt nem lehetett elmondani.
És őszintén szólva nekik nem az épület megtisztítás kène legyen a fő profil ez amúgy is majdnem egy külön szakma a lövészharcàszáton belül és addig neki se hajtottam volna őket amíg az alapok nincsenek szilárdan beléjük verve ezt meg a hétvégi rendszerrel elég nehéz készségszintre emelni.
Igen.
Sok értelme nincs.

Ha azt átveszik hogy erődítsenek meg épületeket, hogy védekezzenek, annak több értelme lenne.

Meg az álltalad említett aknavető, pancèltörő fegyverek.


Meglepő ès pozitív, hogy aknavetőre ilyen gyorsan elkezdtèk őket oktatni.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
961
2 390
93
Hát ha van benne Miles/airsoft/paintból az kimondottan èlmènyszerű.

A szárazbegyakorlás is lehet az, bár föleg amíg nem megy igazán elég fárasztó és monoton.

Amikor én voltam szolnokiak tartották, az ország jópár laktanyájábol voltunk.

Annak aki nem lövész volt, az a 2 hét minden szempontból megeröltető volt.(Nekünk is, csak nekünk más szempontok miatt)

Viszont míg mi elértünk egy olyan szintre amit jó alapnak tekintettünk, a többiekre szerintem ezt nem lehetett elmondani.

Igen.
Sok értelme nincs.

Ha azt átveszik hogy erődítsenek meg épületeket, hogy védekezzenek, annak több értelme lenne.

Meg az álltalad említett aknavető, pancèltörő fegyverek.


Meglepő ès pozitív, hogy aknavetőre ilyen gyorsan elkezdtèk őket oktatni.

Gyorsan? :D
Csomó éve pofázzuk hogy miért nem kapnak aknavetőket. Régi 82 milis lett volna bőven eddig is.
De jobb később mint soha, szerintem ez a legjobb dolog ami a tartalékos rendszerrel történt eddig. Nem leszólás a támogatósok felé, de sokkal több értelme van ilyen beosztásra képezni modulrendszerben a nagyrészt gyengébb képességű-fizikumú állományt mint helikopteres deszantot gyakoroltatni velük meg épületharcászatot ami a gyakorlott lövészeknek is szintlépés.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
961
2 390
93

Nem annyira régen, mondjuk 5-6 éve még rendszerben voltak amíg le nem cserélték mindenhol a spanyolra. Nem raktárba kerültek? Vagy tropa szinte mind?
Mertem remélni hogy legalább abból van egy komoly bevethető tartalékunk, hiszen rengeteg volt belőle, nem bonyolult fegyver, relatíve gyorsan kiképezhető rá a berántott ember, és ha el is avult a mai AV-khoz képest de azért bőven jó ha kell még plusz tűztámogatás.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 013
123 870
113
Nem annyira régen, mondjuk 5-6 éve még rendszerben voltak amíg le nem cserélték mindenhol a spanyolra. Nem raktárba kerültek? Vagy tropa szinte mind?
Mertem remélni hogy legalább abból van egy komoly bevethető tartalékunk, hiszen rengeteg volt belőle, nem bonyolult fegyver, relatíve gyorsan kiképezhető rá a berántott ember, és ha el is avult a mai AV-khoz képest de azért bőven jó ha kell még plusz tűztámogatás.
60-70 éves az átlagéletkoruk. Van amelyik VH-s.