[HUN] Pzh 2000 HU

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 764
122 599
113
A PZH2000 egy gyilkológép, brutális hatótávval,és egy brutális precízióval....
Hadsereg szintű fegyverzet. Abszolút "Roham"-fegyverzet.
Hx....Egy mobilis, "csapkodunk ahová kell" rendszer. Mobilitása , az európai közúthálózatot figyelembe véve, maximális.
Ezen eszközök, hatásos felhasználásához szükséges állomány kiképzése, max ellátmánnyal.......KB 3-5 év.
Igen ez megvan, de @Szittya fejtegette, hogy magának a tüzér szakmai alapokra való kiképzésnek tartalmaznia kéne egy sima löveg kezelését mielőtt megkapnák az adott eszközre a szakkiképzést.
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin and Aladeen

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 588
14 576
113
miért van szükség vontatottra?
Ha pl. van elég erőforrás, hogy high-tech önjárót vegyél amennyit csak kell, akkor mienk vennél vontatottat?!
lassabb, könnyebb kilőni és több ember kell hozzá...
Vontatott- Olcsó....
A tüzérség általános problémája a súlya.... Egy D20-at, széthethetsz, és elcipelhetsz ahová akarsz, na ugyan-ezt egy PZH-val nem teszed meg.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 588
14 576
113
Igen ez megvan, de @Szittya fejtegette, hogy magának a tüzér szakmai alapokra való kiképzésnek tartalmaznia kéne egy sima löveg kezelését mielőtt megkapnák az adott eszközre a szakkiképzést.
Így van. Ritka alkalom, de egyet értek Vele.
A tüzérség egy csapatjáték.
Egy üteg hatástüze kb 120 ember munkája.
Igaz, 1,2 tonna Explót kűldenek a címre.
De amíg Valaki nem tudja Nekem Km-ben , saccolni a mágneses deklináció éves eltérés mértékét, addig sajnos nem tudok Vele érdemben beszélgetni....
Ugyanis fogalma sincs miről beszélek.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Így van. Ritka alkalom, de egyet értek Vele.
A tüzérség egy csapatjáték.
Egy üteg hatástüze kb 120 ember munkája.
Igaz, 1,2 tonna Explót kűldenek a címre.
De amíg Valaki nem tudja Nekem Km-ben , saccolni a mágneses deklináció éves mértékét, addig sajnos nem tudok Vele érdemben beszélgetni....
Ugyanis fogalma sincs miről beszélek.
Kb 60km ? :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 764
122 599
113
De amíg Valaki nem tudja Nekem Km-ben , saccolni a mágneses deklináció éves mértékét, addig sajnos nem tudok Vele érdemben beszélgetni....
Ugyanis fogalma sincs miről beszélek.
És ehhez szükséges hogy egy Giat F1-et nyüstöljön mondjuk vagy meg tanulhatja nélküle?
A PZH-n is megkapja a tüzér a manuális és analóg képzést a digitális rendszerek melllett (meg is kell kapnia) és a PZH automatika nélküli kezelését is.
(tekintve, hogy ha kikapcsolod a töltésrásgítést és papíron számolsz akkor pont ugyan azt csinálod mint egy TÁSBAN csak egy dobozban.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 588
14 576
113
És ehhez szükséges hogy egy Giat F1-et nyüstöljön mondjuk vagy meg tanulhatja nélküle?
A PZH-n is megkapja a tüzér a manuális és analóg képzést a digitális rendszerek melllett (meg is kell kapnia) és a PZH automatika nélküli kezelését is.
(tekintve, hogy ha kikapcsolod a töltésrásgítést és papíron számolsz akkor pont ugyan azt csinálod mint egy TÁSBAN csak egy dobozban.
Így van.
Hátulról bebújva a jobb oldalon van a panel.
Aztán meg jön szembe a fizika.
A tüzérség által használt Északi irányok közül melyik is van aktuálisan forgalomban?
 
  • Hűha
Reactions: Kalormen

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 764
122 599
113
Így van.
Hátulról bebújva a jobb oldalon van a panel.
Aztán meg jön szembe a fizika.
A tüzérség által használt Északi irányok közül melyik is van aktuálisan forgalomban?
Oké, de ha meg tudod tanulni a manuál tüzérszakmát a PZH-n, akkor szükséges-e egy vontatotton előtte bohóckodni az újoncnak?
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 796
35 039
113
Igen ez megvan, de @Szittya fejtegette, hogy magának a tüzér szakmai alapokra való kiképzésnek tartalmaznia kéne egy sima löveg kezelését mielőtt megkapnák az adott eszközre a szakkiképzést.
nem csak a tisztek altsztek kiképzésére alkalmaznám a vontatotat de tartalékba mozgósítás esetére is ezt tennék (így minden tüzér képes lenne kezelni azokat)
Mondhat akárki akármit én abba nemhiszek hogy normális tüzértisztet lehet képeznni csak szimulátorral. kell hogy valódi fegyverrel dolgozzanak.
ez nem jelenti azt hogy a szimulátor rossz lenne.
a másik hogy egaább 2 féle löveg lessz rendszerbe pzh 2000 és HX akkor melyikre mennyen a kiképézés az egyetemen? ígyse úgyse tudja a végleges rendszert megtanulni mert nembiztos hogy arra kerül.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 764
122 599
113
nem csak a tisztek altsztek kiképzésére alkalmaznám a vontatotat de tartalékba mozgósítás esetére is ezt tennék (így minden tüzér képes lenne kezelni azokat)
Mondhat akárki akármit én abba nemhiszek hogy normális tüzértisztet lehet képeznni csak szimulátorral. kell hogy valódi fegyverrel dolgozzanak.
ez nem jelenti azt hogy a szimulátor rossz lenne.
a másik hogy egaább 2 féle löveg lessz rendszerbe pzh 2000 és HX akkor melyikre mennyen a kiképézés az egyetemen? ígyse úgyse tudja a végleges rendszert megtanulni mert nembiztos hogy arra kerül.
Senki sem mondta, hogy csak szimulátorral csinálod és nem is lősz sose.
Az eszköz szimulátorról mész az eszközre.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 796
35 039
113
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 767
37 810
113
Akkor meg kell venni a bátorságot, és szakmai szinten feltenni kérdéseket.
@ijasz , vagy akár Én is a matematika nyelvén ( A Tüzérség nyelve) elmagyarázzuk a dolgot.
Csupán legyen értelmes kérdés.
én olyan mélységig kérdezek, amit még értek. :)
A Műegyetemen kettessel szigorlatoztam matekból - néhe még magam sem tudom hogy sikerült egyáltalán. :D
Szóval az már nem az én szintem, hogy ez a mágneses izé...hány km
Inkább a "beszerzősdit szeretek játszani": mit vegyünk és miért. Hobbista vagyok - nem profi.
Mindenesetre köszönöm a válaszokat mindenkinek aki igazi szakmabéli. :)
Valami mindig ragad rám azért.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 796
35 039
113
Az 5 fős pzh-n amit ha manuálban használsz akkor effektíve vontatottként üzemel nem fog csapatba megtanulni dolgozni?
Egyetemen altisztin betennei egy többmilliárdos harceszközt amit mozgatni se nagyon lehet a városi környezetbe. és még butitsd is le nekik. igazán gazdaságos. pláne hogy minimum4-5 osztálynyi tüzért kell képezni viszonylag rövid idő alatt...

én hiszek a tüzéreknek... (vólt idő amikor én is temettem a vontatottat ma már tudom hogy buta vóltam)
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 588
14 576
113
Oké, de ha meg tudod tanulni a manuál tüzérszakmát a PZH-n, akkor szükséges-e egy vontatotton előtte bohóckodni az újoncnak?
Igen. Szüksége van rá.
Ugyanis olcsóbb, gyorsabb. A kopasz tüzér, "Térben" látja a az iránytű, a felderítő (Kb), és a cél helyzetét.
Fizikailag érzékeli a pontokat, és a csomagok becsapódásának súlyát. ( csövenként 35 kiló trotil.)
Szeretném ha a Magyar hadsereg annyira gazdag lenne, hogy a kopasz tüzéreket PZH-n oktassák!