[HUN] Rába Magyar Vagon- és Gépgyár / Rába Járműipari Holding Nyrt.

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 920
5 017
113
attól még később lehet nekik modernebb gyártósor, ami ha kész a hm rebdeléseivel akkor gyárt civil piacra
A Rába azért számolta fel a gyártósort, mert nem jöttek a HM megrendelések. Nem is hallani róla, sem itt a fórumon sem a magyar sajtóban, hogy nagyobb darabszámú modern tgk-t szerezne be a MH. Tatára vettek 30 MAN HX-et és kész, de az sem Győrben készült. Viszont október óta egyre többer írnak a sajtóban a Rába-ST közös gyártásról. Az ST termékei közül pedig a mindig jól értesült portfolio.hu is a Terrexet favorizálja. És ahogy az elmúlt napokban látható volt a RM igencsak aktív hazánkban. Egy ilyen lehetőség a RM-nak is jól jönne: fegyverreit, szenzorait, mérnöki tudását tudná hozzáadni a közös céghez.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 887
29 906
113
A Rába azért számolta fel a gyártósort, mert nem jöttek a HM megrendelések. Nem is hallani róla, sem itt a fórumon sem a magyar sajtóban, hogy nagyobb darabszámú modern tgk-t szerezne be a MH. Tatára vettek 30 MAN HX-et és kész, de az sem Győrben készült. Viszont október óta egyre többer írnak a sajtóban a Rába-ST közös gyártásról. Az ST termékei közül pedig a mindig jól értesült portfolio.hu is a Terrexet favorizálja. És ahogy az elmúlt napokban látható volt a RM igencsak aktív hazánkban. Egy ilyen lehetőség a RM-nak is jól jönne: fegyverreit, szenzorait, mérnöki tudását tudná hozzáadni a közös céghez.
Ém se azt mondtam, hogy most hanem majd pár évvel később szerintem olyan 2024 ben, az ST-től szerintem Bornco jön, mert apc- nek szerintem Boxer lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Nagy eséllyel viszi tovább a teherautókat, csak nem mint Rába H, hanem rendes MAN
Tuti nem teherautót vagy nem csak azt, mert Szijjártó harcjárműről beszélt. Ha tippelnem kell Bronco az úszóképesség eddig feltűnően hiányzik. Ezek békeidőben is besegíthetnek a katasztrófavédelemnek. Ezenfelül marha univerzális felhasználási terűlete van.

A BTR még évekig elgurul.
Viszont ez a 8 felújított PTSZ nemtom meddig lesz üzemképes.
 
K

kamm

Guest
Ém se azt mondtam, hogy most hanem majd pár évvel később szerintem olyan 2024 ben, az ST-től szerintem Bornco jön, mert apc- nek szerintem Boxer lesz.

Igen, ezen filozofaltam en is, hogy @pöcshuszár megboldogulasan :D kivul a Bronco konkretan kivaltana az utolso KMWs technologiat is, a lancos alapjarmuveket, ami egyelore hianyzik az RM portfoliojabol, raadasul oveke lenne az articulated design licensze is, amivel meg a BAE SYStems BvS-et is kinyomhatnak szamtalan helyrol, kulonosen ha Bronco 3-on demozott hirtenbergeres uj auto-toltos mortarrendszerre gondolunk.

Tuti nem teherautót vagy nem csak azt, mert Szijjártó harcjárműről beszélt. Ha tippelnem kell Bronco az úszóképesség eddig feltűnően hiányzik. Ezek békeidőben is besegíthetnek a katasztrófavédelemnek. Ezenfelül marha univerzális felhasználási terűlete van.

A BTR még évekig elgurul.
Viszont ez a 8 felújított PTSZ nemtom meddig lesz üzemképes.

Igen, a Broncot kabe minden szervezet tudna hasznalni, akar a rendorok is a hegyek kozott, telen stb.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 680
5 496
113
A Rába azért számolta fel a gyártósort, mert nem jöttek a HM megrendelések. Nem is hallani róla, sem itt a fórumon sem a magyar sajtóban, hogy nagyobb darabszámú modern tgk-t szerezne be a MH. Tatára vettek 30 MAN HX-et és kész, de az sem Győrben készült. Viszont október óta egyre többer írnak a sajtóban a Rába-ST közös gyártásról. Az ST termékei közül pedig a mindig jól értesült portfolio.hu is a Terrexet favorizálja. És ahogy az elmúlt napokban látható volt a RM igencsak aktív hazánkban. Egy ilyen lehetőség a RM-nak is jól jönne: fegyverreit, szenzorait, mérnöki tudását tudná hozzáadni a közös céghez.

Pedig valahogyan cserélni kell lassan az Uralokat, Rába H-kat, Kraz-okat és hazai gyártásból lesz a tgk, ha már IFV, radar stb is itthon készül. Nagy most az összeborulás a RM-lal, de kérdés, hogy Terrex feljavításba beszállna e, saját Boxerének akar e konkurenciát csinálni.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 940
7 699
113
Pedig valahogyan cserélni kell lassan az Uralokat, Rába H-kat, Kraz-okat és hazai gyártásból lesz a tgk, ha már IFV, radar stb is itthon készül. Nagy most az összeborulás a RM-lal, de kérdés, hogy Terrex feljavításba beszállna e, saját Boxerének akar e konkurenciát csinálni.

Nem feltétlen konkurencia , inkább alternatíva , egy dragább heavybb premium boxer , meg egy olcsóbb könnyebb terrex , mind kettőre van igény ... Nem mindenkinek opcio a szuper draga fegyverek
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 920
5 017
113
Pedig valahogyan cserélni kell lassan az Uralokat, Rába H-kat, Kraz-okat és hazai gyártásból lesz a tgk, ha már IFV, radar stb is itthon készül. Nagy most az összeborulás a RM-lal, de kérdés, hogy Terrex feljavításba beszállna e, saját Boxerének akar e konkurenciát csinálni.
Kellene a modern tgk, de egyenlőre nem látni a szándékot a nagy darabszámú beszerzésre. És igen, ha már IFV-t gyártunk akkor tgk-t is kellene. Meglátjuk mi lesz, én inkább azt mondanám, hogy a MAN-nak áll a zászló. Korábban én is Boxerre gondoltam, de pár körülmény rontja az esélyeit: a zalai RM üzem kapacitása le lesz kötve az IFV-vel, talán 2028 után tudná elkezdeni a Boxer gyártásá, a magas ára: elég jól kiköltekeztünk. Vettünk 2 milliárd euróért IFV-t, nem hiszem, hogy APC-re is óriási összeget költenénk, a Boxer közös RM-KMW termék és rossz a viszony a RM és a KMW között (2 éve a RM megpróbálta felvásárolni a KMW-t, amit nem különösebben díjazott a KMW igazgatósága) úgyhogy azóta fagyos a viszony a 2 cég között, RM igyekszik olyan termékeket eladni amihez nem kell a KMW hozzájárulása pl. ezért jött jól Gidrán-projekt a RM-nak, saját üzletpolitikai érdeke: ha látja a RM, hogy nem tudja eladni a drágább saját terméket (Boxert), a vevő egy másik, olcsóbb terméket favorizál (Terrex), akkor annak a gyártásában kell részt venni.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74
K

kamm

Guest
Pedig valahogyan cserélni kell lassan az Uralokat, Rába H-kat, Kraz-okat és hazai gyártásból lesz a tgk, ha már IFV, radar stb is itthon készül. Nagy most az összeborulás a RM-lal, de kérdés, hogy Terrex feljavításba beszállna e, saját Boxerének akar e konkurenciát csinálni.

Egyreszt nem akar, masreszt ahhoz lenne a KMWnek is par keresetlen szava, ugy hiszem, a RM csak 64% tulajdonol az ARTECben. Erosen kivancsi leszek, mi lesz majd az irany a KNDSnel a kovetkezo 5-10 evben, a KMW+Nexterbol letrejott uj holdingnal, tekintve, hogy pl a briteknel a Boxer utotte ki a franciak VBCI kerekeset... ;)

Nem feltétlen konkurencia , inkább alternatíva , egy dragább heavybb premium boxer , meg egy olcsóbb könnyebb terrex , mind kettőre van igény ... Nem mindenkinek opcio a szuper draga fegyverek

Ugyan mar, Dunat lehet rekeszteni a kerekesekkel, szo szerint van legalabb egy tucat, szinte mind olcsobb a Boxernel - csak fejbol:

- Patria
- Rosomak
- Pandur
- VBCI
- Piranha
- Freccia
- LAV
- Stryker
- Lazar
- Otokar
- Terrex

plusz az osszes szovjet-orosz kerekes (BTR, BRDM) plusz a kinaiak, a del-afrikai csodak (le sem irom a nevet) stb stb.

A Terrexnek nincs ertelme szerintem az RM szempontjabol, hogy keszen vegyen egy ujabbat Azsiabol, mikozben a Boxerrel kapcsolatos osszes technologia ott van a fiokban, csak masfelet kell tervezni.
Tovabbra is inkabb a Bronconak lenne ertelme, ahogy amr emlitettem, azzal a KNDS (KMW+Nexter merger) lancos alapjait is kivaltana (bar lehet, hogy ezt a Lynx kapcsan mar kidolgoztak?)

Az egyetlen ok az lenne a Terrexre, ha mi akarnank azt gyartani - lasd a torok Otokar verziojat avagy a lengyelek Rosomak Patriajat - es befuztuk az RMet, hogy szalljon be ebbe is, mert ugye akkor a hajtast nagyreszt nallunk, de minimum a kozelben lehetne gyartani plusz az inttegracioban is besegit/osszefesulik a Lynxszel, amit lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely and ms07

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egyreszt nem akar, masreszt ahhoz lenne a KMWnek is par keresetlen szava, ugy hiszem, a RM csak 64% tulajdonol az ARTECben. Erosen kivancsi leszek, mi lesz majd az irany a KNDSnel a kovetkezo 5-10 evben, a KMW+Nexterbol letrejott uj holdingnal, tekintve, hogy pl a briteknel a Boxer utotte ki a franciak VBCI kerekeset... ;)



Ugyan mar, Dunat lehet rekeszteni a kerekesekkel, szo szerint van legalabb egy tucat, szinte mind olcsobb a Boxernel - csak fejbol:

- Patria
- Rosomak
- Pandur
- VBCI
- Piranha
- Freccia
- LAV
- Stryker
- Lazar
- Otokar
- Terrex

plusz az osszes szovjet-orosz kerekes (BTR, BRDM) plusz a kinaiak, a del-afrikai csodak (le sem irom a nevet) stb stb.

A Terrexnek nincs ertelme szerintem az RM szempontjabol, hogy keszen vegyen egy ujabbat Azsiabol, mikozben a Boxerrel kapcsolatos osszes technologia ott van a fiokban, csak masfelet kell tervezni.
Tovabbra is inkabb a Bronconak lenne ertelme, ahogy amr emlitettem, azzal a KNDS (KMW+Nexter merger) lancos alapjait is kivaltana (bar lehet, hogy ezt a Lynx kapcsan mar kidolgoztak?)

Az egyetlen ok az lenne a Terrexre, ha mi akarnank azt gyartani - lasd a torok Otokar verziojat avagy a lengyelek Rosomak Patriajat - es befuztuk az RMet, hogy szalljon be ebbe is, mert ugye akkor a hajtast nagyreszt nallunk, de minimum a kozelben lehetne gyartani plusz az inttegracioban is besegit/osszefesulik a Lynxszel, amit lehet.
És neked fejből -első helyen- nem az Mbompe ugrik be? :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Watson

Active Member
2020. október 27.
130
57
28

Míg a Lynx lánctalpas gyalogsági harcjárművek Zalaegerszegen, a 4×4-es páncélozott terepjárók és más kerekes harcjárművek Kaposváron fognak készülni, addig a győri Rába jövőjével kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy a nagy múltú állami cég igen komoly átszervezésen megy keresztül.


A kérdés hogy mit fog gyártani a Rába ?
 

Watson

Active Member
2020. október 27.
130
57
28
Míg a Lynx lánctalpas gyalogsági harcjárművek Zalaegerszegen, a 4×4-es páncélozott terepjárók és más kerekes harcjárművek Kaposváron fognak készülni, addig a győri Rába jövőjével kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy a nagy múltú állami cég igen komoly átszervezésen megy keresztül.


A kérdés hogy mit fog gyártani a Rába ?
Mit szerveznek át rajta ?