<blockquote rel="phaidros"><blockquote rel="blogen">Akkor úgy tűnik itt néhányan teljesen elszigetelve élnek az átlagemberektől...
Mert mi az átlag -szerinted? Vagy mi a mérvadó átlag?
(De úgy általában, bárkitől kérdem, hogy ma mi/ki az átlag magyar? Ki számít átlagnak? -Lehet, hogy nem bitpol. irányú téma, de most kezdi fúrni az oldalam, hogy ha sem a vasutas(?), sem a katona, sem a pedagógus nem átlag emberek között mozog, akkor ki?
___
Azt nem mondtam, hogy minden szép és jó, de egyrészt nem úgy tűnik, mint egy párthadsereg (vagy ha az, akkor vagy nagyon jól vagy nagyon rosszul csinálják); és nem közbeszéd/közröhej tárgya a TEK működése.
</blockquote>
Mi az átlag? Egy adott létszám viselkedéséből levont konzekvencia után, azt nevezzük átlagnak, ami így a többségre érvényes.
Régen nagyon sokat és nagyon sok mindenről beszélgettek el az emberek. Erre nagyon jó hely volt a gyárak öltözői, zuhanyzói, a talponállók vagy kisebb kocsmák/borozók/sörözők, a nők esetében a Gedeon bácsik, akik nem csak hallgatták, hanem tovább is mondták a dolgokat. Meg a baráti társaságok, amik akkor nem a munkatársakból álltak nagyrészt, mint ma. Ott tartunk, hogy az emberek többsége már azt sem tudja, ki lakik a szomszédban, és az mit is csinál, mivel foglalkozik, mert érdekből meg érdekeltségből indított az ismeretség, és nem érdekel-ből.
A politika is magánügy lett a személyes kontaktusnál. Ha ez így jó, miként lehet megosztani a tapasztalatokat, a nézeteket, és így a kölcsönös tudáscsere történik meg, ami látásnézetet is hozhat magával, ami azt jelenti, hogy valamelyik tábor létszáma nőtt általa? Épp azért tették ezt meg a hatalomban levők, hogy így tudják egymástól elszigetelni az embereket, így az összefogás lehetetlenné is vált általa, mert azt sem tudja az egyik, ki is az a másik, aki épp mellette áll. Jó ez így???
Hol is osztunk meg nagyrészt véleményeket mára? Hát, az ilyen arctalan területeken, ahol fingunk nincs, és nem is lehet, ki az, akivel épp trécselünk, mivel azt mond mindenki magáról, amit csak akar, hiszen egy színház színpadán vagyunk, ahol mindenki a magának elképzelt szerepét játssza el a magára öltött kis kisemlátszikjelmezében.</blockquote>
Tudom mi az átlag definíciója, Nem erre voltam kíváncsi, de azért köszönöm. Az érdekelt, hogy ma mi az átlag ember, átlag magyar, ha ezt nem definiálja valaki, akkor, hogy lehet azt állítani, hogy X vagy Y nem az átlag emberek között van.
Nem hiszem, hogy bármikor is a történelem folyamán az elsődleges beszédtéma a politika lett volna. Mindig is fontosabb volt a pletyka, az időjárás, a termés, az egészség, a helyi-lokális dolgok, és hasonló beszédtémák. Ami nem is baj. Hisz miért kellene a kisembertől független, távollevő dolgoknak meghatároznia az ember életét. Sajnos a média sok olyan dolgot közvetít, vagy hangsúlyoz túl, amire az embereknek semmi szüksége nincs -főleg, hogy általában negatívan tálalja a dolgokat. És ez sajnos sokszor a közbeszédbe is beszivárog, pedig annyi számtalan szép és jó dolog van az életben.