[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
<blockquote rel="phaidros"><blockquote rel="blogen">Akkor úgy tűnik itt néhányan teljesen elszigetelve élnek az átlagemberektől...

Mert mi az átlag -szerinted? Vagy mi a mérvadó átlag?

(De úgy általában, bárkitől kérdem, hogy ma mi/ki az átlag magyar? Ki számít átlagnak? -Lehet, hogy nem bitpol. irányú téma, de most kezdi fúrni az oldalam, hogy ha sem a vasutas(?), sem a katona, sem a pedagógus nem átlag emberek között mozog, akkor ki?

___
Azt nem mondtam, hogy minden szép és jó, de egyrészt nem úgy tűnik, mint egy párthadsereg (vagy ha az, akkor vagy nagyon jól vagy nagyon rosszul csinálják); és nem közbeszéd/közröhej tárgya a TEK működése.


</blockquote>

Mi az átlag? Egy adott létszám viselkedéséből levont konzekvencia után, azt nevezzük átlagnak, ami így a többségre érvényes.

Régen nagyon sokat és nagyon sok mindenről beszélgettek el az emberek. Erre nagyon jó hely volt a gyárak öltözői, zuhanyzói, a talponállók vagy kisebb kocsmák/borozók/sörözők, a nők esetében a Gedeon bácsik, akik nem csak hallgatták, hanem tovább is mondták a dolgokat. Meg a baráti társaságok, amik akkor nem a munkatársakból álltak nagyrészt, mint ma. Ott tartunk, hogy az emberek többsége már azt sem tudja, ki lakik a szomszédban, és az mit is csinál, mivel foglalkozik, mert érdekből meg érdekeltségből indított az ismeretség, és nem érdekel-ből.
A politika is magánügy lett a személyes kontaktusnál. Ha ez így jó, miként lehet megosztani a tapasztalatokat, a nézeteket, és így a kölcsönös tudáscsere történik meg, ami látásnézetet is hozhat magával, ami azt jelenti, hogy valamelyik tábor létszáma nőtt általa? Épp azért tették ezt meg a hatalomban levők, hogy így tudják egymástól elszigetelni az embereket, így az összefogás lehetetlenné is vált általa, mert azt sem tudja az egyik, ki is az a másik, aki épp mellette áll. Jó ez így???

Hol is osztunk meg nagyrészt véleményeket mára? Hát, az ilyen arctalan területeken, ahol fingunk nincs, és nem is lehet, ki az, akivel épp trécselünk, mivel azt mond mindenki magáról, amit csak akar, hiszen egy színház színpadán vagyunk, ahol mindenki a magának elképzelt szerepét játssza el a magára öltött kis kisemlátszikjelmezében.</blockquote>

Tudom mi az átlag definíciója, Nem erre voltam kíváncsi, de azért köszönöm. Az érdekelt, hogy ma mi az átlag ember, átlag magyar, ha ezt nem definiálja valaki, akkor, hogy lehet azt állítani, hogy X vagy Y nem az átlag emberek között van.

Nem hiszem, hogy bármikor is a történelem folyamán az elsődleges beszédtéma a politika lett volna. Mindig is fontosabb volt a pletyka, az időjárás, a termés, az egészség, a helyi-lokális dolgok, és hasonló beszédtémák. Ami nem is baj. Hisz miért kellene a kisembertől független, távollevő dolgoknak meghatároznia az ember életét. Sajnos a média sok olyan dolgot közvetít, vagy hangsúlyoz túl, amire az embereknek semmi szüksége nincs -főleg, hogy általában negatívan tálalja a dolgokat. És ez sajnos sokszor a közbeszédbe is beszivárog, pedig annyi számtalan szép és jó dolog van az életben.
 

cagnamadre

Member
2016. március 23.
95
0
6
<blockquote rel="cagnamadre"><blockquote rel="phaidros"><blockquote rel="blogen">Nép alatt a lakosság döntœ többségét értjük. És nem tudom hol élsz te, de a TEK-en a hülyeségeik sorozata miatt már rég csak röhög ez a többség.

Érdekes, Eltorrohoz hasonlóan én sem hallottam még, hogy a TEK-en röhögjenek.
A TEK annyiban különbözik -szerintem- az elődszervezeteitől, hogy sokkal jobban központosított, ami a mai kor kihívásainak talán jobban megfelel és úgy tűnik, hogy anyagilag is jobban meg van támogatva, ami meg megint csak nem hátrány.

Hogy mennyire párthadsereg? Az elmúlt 6 év alatt hány embert vittek be, akinek csak az volt a bűne, hogy a fideszt kritizálta, vagy hány ellenzéki politikus csücsül a TEK "titkos pincebörtöneiben"? Így működik egy párthadsereg, nem úgy mint a TEK. </blockquote>
Amiről nem tudsz, még nem jelenti azt, hogy nem létezik, ugye?

Érdekes, hogy mennyire kevered a rendőrség és a TEK feladatát. Olyan szinten építették le a yard megtehetőségi jogait, és adták át a TEK-nek, hogy lassan a rendőr csak a gyorshajtást meg a kukázást bírságolhatja meg, de egy bűnöző elfogását már nem teheti meg, mert az csak a TEK joga megtenni. Egy drogdílerre is a TEK száll ki, holott az rendőrségi jogkör kéne legyen. Vagy tévedek?

</blockquote>

Te most miről is beszélsz? Hol olvastad tőlem, hogy a jogkörökről beszéltem volna?
A szakmai vita egy dolog, mint írtam, az kell. Más kérdés, hogy úgy beállítani, hogy általános téma a TEK működése, az azért erős túlzás.
Kritizálni egy szervezet működését pusztán a média megjelenésekből meg megint csak ingoványos talaj.

Egyébként ha már jogkör, ugyan az megvan, hogy a rendőrségnek nem mindenhol /és Mo.-n sem mindig volt így/ ekkora a jogköre. Miért ne lehetne azt megváltoztatni? Nincs kőbe vésve. </blockquote>

A beszél, beszél, de nem mond vele semmit esete.

Írtam, hogy általános téma a TEK működése itt, amire válaszoltál, vagy más hsz-ban? Nem emlékszem rá. Feledékenység? Rámutatnál, ha az?

Van yard a körömben, nem is egy, így van tudomásom is arról, amiről írtam, nem a kisujjamból lett kiszívva. Nem hiszem, hogy hazudnának nekem, mikor ilyenekről beszélgetünk.
Ha valami ingoványos, akkor arról már nem is lehet beszélgetni, az emberben levő infót megosztani mással, és a másiktól meg meghallgatni rá a benne meglevőt? Mert erről írsz ám! Arról meg semmit, hogy mi erről a Te nézeted. Vagyis, a tipikus eset, hogy csak tagadni tudsz, ellenkezni a másikkal, de arra cáfolatot írni, már nem. Az a logikus szerinted, hogy erre rá kell kérdezzek, hogy tudjam, miért ellenkezel az én álláspontommal? Ez lenne a normális, szerinted, egy ilyen esetben???

Mindenki úgy viselkedjen csak, amire a posztját megalapították. A rendőrségi feladatokat a rendőr végezze el, a terrorelhárításit a TEK. Egy drogdíler vagy kurvafuttató nem terrorista, így a yard dolga begyűjteni, nem a TEK megy ki rá. Mert azok kameráznak, ilyen feliratos a filmecske a hírekben. Luke sem hiszem, hogy terrorista volt, hogy ezt a beöltözöttet ne a rendőrség gyűjtse be, ha úgy viselkedik, hanem a terrorelhárító kócerájt küldjék ki rá. És ez áll meg egy gyilkosnál is, aki megölte a családtagját, vagy valaki mást, és el akarják kapni, ki akarják vonni abból a környezetből, és áttenni a megfelelőbe a tettei miatt.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="szuvorov">Látom a médiából tájékozódsz, a TEK nem olyan rossz ahogy a sajtó beállitja. Az ilyen szervezetek sikereit a jótékony homály fedi a kudarcait meg fényesen beragyogja a nap. Az biztos hogy a kommunikációjuk nagyon béna :)
A rendőröknek azért van rossz véleménye róluk, mert bármilyen technikai eszközt megkapnak, néha indokolatlanul drága marhaságokat és a fizetésük magasan átlag feletti.

A nyilvánosság az, ahol nyilvánosságra jut mindaz ami nyilvános. Minden az, aminek látszik, különben baszhatod az orientációt és fogódzó hijján egy véleményalkotásra képtelen posztmodern figura leszel!</blockquote>

De hülyeségek (mainstream) alapján meg ne nyilvánítsunk véleményt, pláne ne törjünk pálcát a szerv felett.

Tisztázzuk, lehet, hogy van ami igaz a cikkből. Én is hallottam ellentétekről, de ez leginkább a fizetések közötti különbségből fakad. Ahogy arról is beszéltek nekem két éve (ez szerintem azóta is igaz), hogy a Készenléti felszámolóit akarják TEK szintre felhozni, ez a verseny pedig a parancsnokok közötti (presztízs) ellentétből fakad.
Gyakori lenéző vád, hogy Orbán magánhadserege. Ez igaz, de ha magánhadseregi minőségét veszi fel, akkor nekünk már tökmindegy, valszeg az életünkért, településünk, utcánk védelmén fogunk dolgozni, kimaradó áramszolgáltatás stb. mellett.
Amiért létrejött, pedig az, hogy Magyarország, de a kormány és maga az állam szereplői is rendkívül megosztottak. Orbán rendkívül taktikus módon építi, illetve őrzi meg a hatalmát, felkészült a kijevi stílusú puccsra. 2013-tól napjainkig több gyenge próbálkozás is volt, azóta is folyamatosan igyekeznek építeni a helyi Majdan erőit, de ez ilyen-olyan okokból nem megy.
Kell neki egy erősen militarizált titkosszolgálat, akikben megbízhat.
Igen, ezzel arra akarok utalni, hogy valami nem stimmel a többi három- és négybetűs céggel.
Ettől még nem lesz rosszabb szervezet a TEK, hogy vannak ellenlábasai házon belül is, politikai és szakmai ellentétekből kifolyólag.
Amit látni kellene, az két dolog. Az egyik, hogy (főleg) az általam linkelt médium évek óta folyamatosan a destabilizációra játszik, a fent említett törekvések zászlóvivője. Ha igaz is amit ír (nagyrészt nem az), azt akkor is a befolyásolás, a bizalmatlanság növelése céljából teszi, elég a retorikai és logikai fogásait szemügyre venni.
A másik, hogy nem tudom miért várják egyesek, hogy a TEK sikereit reklámozzák, mint a police.hu-n a Rendőrségét. TITKOSszolgálatról beszélünk. a'la FSzB.

A közelmúlt és a jövő történéseihez pedig tényleg nagyon hangsúlyozottan ajánlom a következő előadást:
https://www.youtube.com/watch?v=P5f-n0nGA7g
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Másrészt, miben látványos az alkalmatlanságuk? Nem vagyok a hangzatos bullshitekre kíváncsi, szakmai tényeket közölj.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Én a Készenléti Rendőrökért fogok imádkozni, mert tőlük nem félek. ...
A Keszenletisek kepzese es eszkozei leginkabb a tomegoszlatasra vannak. Emellett objektumok orzes-vedelmevel foglalkoznak. Teljesen atlagos rendori kepzest kapnak, csak a munkajuk ter el az atlag rendor munkajatol. Nem helyettesitik a terrorelharitokat. Az egy masik munka. (Magasabb felveteli kovetelmenyekkel es kepzesi szinttel.)

...
Érdekes, hogy mennyire kevered a rendőrség és a TEK feladatát. Olyan szinten építették le a yard megtehetőségi jogait, és adták át a TEK-nek, hogy lassan a rendőr csak a gyorshajtást meg a kukázást bírságolhatja meg, de egy bűnöző elfogását már nem teheti meg, mert az csak a TEK joga megtenni. Egy drogdílerre is a TEK száll ki, holott az rendőrségi jogkör kéne legyen. Vagy tévedek?
Tovabbra is a rendorok dolga maradt a letartoztatas/eloallitas. Alapesetben kiadjak az eppen dolgozo jarorparosnak az ilyen feladatokat. Ha kemenyebbnek igerkezik a feladat akkor az orsrol kuldenek par tapasztaltabb kollegat. Ha meg ezt is tul kockazatosnak itelik akkor kerik a TEK beveteset.
... Mi több a szervezett bűnözés sem erőszakos a rendőrséggel szemben. A TEK az ezerkétszáz munkanélkülit jelent. ...

Mintha csak a Dezso Bandit olvasnam. Ennel nagyobban nem is tevedhetnel, meg szandekosan se. :/
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Volt itt "hibbantnéróra" elnevezett miniszterelnöke az országnak.
Az, 2006 őszén kire is támaszkodott, amikor nem bízott benne, hogy a zsernyákok kihúzzák a xarból?
Az INKAL-ra, na akkor kellett volna "magánhadsereg"ezni, nem most, mert megfigyeléstől kez
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 190
26 906
113
Melyik része volt összeesküvés-elmélet Drágaság?

Az volt tündérbogaram, hogy szakmai ellentétek vannak a TEK és a létező belügyi szervek között. Nincsenek, nem lehetnek, mert a TEK-nek nem igazán van szakmaisága.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 190
26 906
113
<blockquote rel="blogen">Én a Készenléti Rendőrökért fogok imádkozni, mert tőlük nem félek. ...
A Keszenletisek kepzese es eszkozei leginkabb a tomegoszlatasra vannak. Emellett objektumok orzes-vedelmevel foglalkoznak. Teljesen atlagos rendori kepzest kapnak, csak a munkajuk ter el az atlag rendor munkajatol. Nem helyettesitik a terrorelharitokat. Az egy masik munka. (Magasabb felveteli kovetelmenyekkel es kepzesi szinttel.)</blockquote>

Dehát épp ez az, nincs semmilyen speciális terrorelhárítás a TEK-nél. Éppenhogy az kritikák legfőbb lényege, hogy ez csak egy felduzzasztott bevetési osztag, egy ököl agy nélkül.

Mintha csak a Dezso Bandit olvasnam. Ennel nagyobban nem is tevedhetnel, meg szandekosan se. :/

Nem igazán emlékszem, hogy itt komoly szervezet bűnözői egységek vívnának tűzharcot a bemerészkedő rendőrséggel a felosztott gettóik határán.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Bezzeg, ha egy sima járőr, tűzharcba keveredne, és netán bele is halna, az itt TEK-ezők, "Hol volt a TEK"-et ordítanának.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 190
26 906
113
Volt itt "hibbantnéróra" elnevezett miniszterelnöke az országnak.
Az, 2006 őszén kire is támaszkodott, amikor nem bízott benne, hogy a zsernyákok kihúzzák a xarból?
Az INKAL-ra, na akkor kellett volna "magánhadsereg"ezni, nem most, mert megfigyeléstől kez

Az INKAL semmivel sem játszott komolyabb szerepet anno, mint most a VALTON. Egyszerűen csak kisegítenek élőerővel a rendezvénybiztosítás technikai és nem hatósági feladataiban.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Ne aggódj, ha tűzharcba kerül és a TEK-en fog múlni, akkor bizony szerencsétlen ott fog elfeküdni..
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
<blockquote rel="szuvorov">Látom a médiából tájékozódsz, a TEK nem olyan rossz ahogy a sajtó beállitja. Az ilyen szervezetek sikereit a jótékony homály fedi a kudarcait meg fényesen beragyogja a nap. Az biztos hogy a kommunikációjuk nagyon béna :)
A rendőröknek azért van rossz véleménye róluk, mert bármilyen technikai eszközt megkapnak, néha indokolatlanul drága marhaságokat és a fizetésük magasan átlag feletti.

A nyilvánosság az, ahol nyilvánosságra jut mindaz ami nyilvános. Minden az, aminek látszik, különben baszhatod az orientációt és fogódzó hijján egy véleményalkotásra képtelen posztmodern figura leszel!</blockquote>

Az egyik egykori tanárom azt mondta, hogy egy szót nem magyarázunk, definiálunk ugyan azzal a szóval.:)
A val
<blockquote rel="phaidros"><blockquote rel="cagnamadre"><blockquote rel="phaidros"><blockquote rel="blogen">Nép alatt a lakosság döntœ többségét értjük. És nem tudom hol élsz te, de a TEK-en a hülyeségeik sorozata miatt már rég csak röhög ez a többség.

Érdekes, Eltorrohoz hasonlóan én sem hallottam még, hogy a TEK-en röhögjenek.
A TEK annyiban különbözik -szerintem- az elődszervezeteitől, hogy sokkal jobban központosított, ami a mai kor kihívásainak talán jobban megfelel és úgy tűnik, hogy anyagilag is jobban meg van támogatva, ami meg megint csak nem hátrány.

Hogy mennyire párthadsereg? Az elmúlt 6 év alatt hány embert vittek be, akinek csak az volt a bűne, hogy a fideszt kritizálta, vagy hány ellenzéki politikus csücsül a TEK "titkos pincebörtöneiben"? Így működik egy párthadsereg, nem úgy mint a TEK. </blockquote>
Amiről nem tudsz, még nem jelenti azt, hogy nem létezik, ugye?

Érdekes, hogy mennyire kevered a rendőrség és a TEK feladatát. Olyan szinten építették le a yard megtehetőségi jogait, és adták át a TEK-nek, hogy lassan a rendőr csak a gyorshajtást meg a kukázást bírságolhatja meg, de egy bűnöző elfogását már nem teheti meg, mert az csak a TEK joga megtenni. Egy drogdílerre is a TEK száll ki, holott az rendőrségi jogkör kéne legyen. Vagy tévedek?

</blockquote>

Te most miről is beszélsz? Hol olvastad tőlem, hogy a jogkörökről beszéltem volna?
A szakmai vita egy dolog, mint írtam, az kell. Más kérdés, hogy úgy beállítani, hogy általános téma a TEK működése, az azért erős túlzás.
Kritizálni egy szervezet működését pusztán a média megjelenésekből meg megint csak ingoványos talaj.

Egyébként ha már jogkör, ugyan az megvan, hogy a rendőrségnek nem mindenhol /és Mo.-n sem mindig volt így/ ekkora a jogköre. Miért ne lehetne azt megváltoztatni? Nincs kőbe vésve. </blockquote>

A beszél, beszél, de nem mond vele semmit esete.

Írtam, hogy általános téma a TEK működése itt, amire válaszoltál, vagy más hsz-ban? Nem emlékszem rá. Feledékenység? Rámutatnál, ha az?

Van yard a körömben, nem is egy, így van tudomásom is arról, amiről írtam, nem a kisujjamból lett kiszívva. Nem hiszem, hogy hazudnának nekem, mikor ilyenekről beszélgetünk.
Ha valami ingoványos, akkor arról már nem is lehet beszélgetni, az emberben levő infót megosztani mással, és a másiktól meg meghallgatni rá a benne meglevőt? Mert erről írsz ám! Arról meg semmit, hogy mi erről a Te nézeted. Vagyis, a tipikus eset, hogy csak tagadni tudsz, ellenkezni a másikkal, de arra cáfolatot írni, már nem. Az a logikus szerinted, hogy erre rá kell kérdezzek, hogy tudjam, miért ellenkezel az én álláspontommal? Ez lenne a normális, szerinted, egy ilyen esetben???

Mindenki úgy viselkedjen csak, amire a posztját megalapították. A rendőrségi feladatokat a rendőr végezze el, a terrorelhárításit a TEK. Egy drogdíler vagy kurvafuttató nem terrorista, így a yard dolga begyűjteni, nem a TEK megy ki rá. Mert azok kameráznak, ilyen feliratos a filmecske a hírekben. Luke sem hiszem, hogy terrorista volt, hogy ezt a beöltözöttet ne a rendőrség gyűjtse be, ha úgy viselkedik, hanem a terrorelhárító kócerájt küldjék ki rá. És ez áll meg egy gyilkosnál is, aki megölte a családtagját, vagy valaki mást, és el akarják kapni, ki akarják vonni abból a környezetből, és áttenni a megfelelőbe a tettei miatt.

</blockquote>

"A beszél, beszél, de nem mond vele semmit esete." Mondod Te...

Nem arról volt szó, hogy ITT mi az általános téma, hanem a közbeszédről volt szó, a kettő nem ugyan az. Arra mondtam, hogy 1) ki az átlg ember, de erre még mindig nem kaptam választ, csak Te jöttél a Gedeonoddal; 2) Leírtam, hogy én nem tapasztalom, hogy ez lenne a közbeszéd, meg leírtam, hogy mit tapasztalok a közbeszédben. Ez nem konkrét? Hahó.
Feledékenység? Milyen feledékenység.
Azt mondtam, hogy lehet és kell beszélni szakmailag róla -szerinted ebből az jön le, hogy én a szervezetet tökéletesnek tartom? Szerintem nem. De ne abból induljunk már ki, hogy mit ír az index (például), nem hiszem, hogy annak kell a mérvadónak lenni.
Képzeld, nem csak a Te környezetedben van rendőr, csak van, aki megtiszteli őket, hogy nem "yard"-ozza le. Ja... nem panaszkodnak róla. Sok mindenről panaszkodnak -főleg anyagi és bürokratikus témában- a volt és jelenlegi rendőr ismerősök, de még konkrétan a TEK-ről nem hallottam volna még véleményt sem.
De nyugodtan jeleskedhetsz konkrét javaslatokban, hogy tényszerűen, mi a rossz az említett szervezet működésében, felszerelésében, szervezeti felépítésében.

Régen is a "kommandósok" végezték az elfogások egy részét -még olyan esetekben is, ahol nem lehetett fegyveres ellenállásra számítani - szerintem ebben nem sok minden változott. Az nem fedi a valóságot, hogy "Egy drogdíler vagy kurvafuttató nem terrorista, így a yard dolga begyűjteni". Ezt nem én, és gondolom nem Te fogod eldönteni, hogy ki mit végez, ezért kár ezen pörögnöd. Egyébként meg a TEK -ha jól gondolom- akkor nem csak terror elhárít, még ha a nevében ez is szerepel, a jogkörét meg nem a neve dönti el. Vagy szerinted majd üljenek 10 évig a seggükön, csak gyakorlatozzanak és ha beüt a gebasz, akkor majd minden szakmai gyakorlat, éles bevetés nélkül tegyék jól a dolgukat? Mert ez nem így működik.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 197
10 967
113
<blockquote rel="beta"><blockquote rel="silurusglanis">

A cikket akkor lehet igazán csak kritizálni, ha valami valóban nem úgy van, ahogy leírják. A TEK-ről eddig is nyilvánvaló volt, hogy gyakorlatilag Orbán magánhadserege. Nem véletlenül volt a kormánynak a hatalomra jutása után az egyik első intézkedése a TEK megalapítása, saját, megbízható emberének élére állítása és a szervezet pénzzel kitömése. Minden diktatúrának szüksége van saját, megbízható, jól felszerelt erőszakszervezetre. Az hogy most éri kritika a karhatalmat az nem gond, mivel most nincs terrorveszély. Most kell kritizálni, mert ha valóban terrorveszély lesz, akkor tényleg nem lehet kritizálni. Most lehet változtatni a rendszeren ha valami nem jól működik.</blockquote>

Nem hinném hogy 1200 fős magánhadsereg kell olyan pártnak, amelyik feltehetően most is tisztán tudna választást nyerni.
A TEK gyors létrehozása inkább előrelátás volt, amit a volt szoci kormányok nem igazán akartak előrelátni.
Egyfajta hiánypótlást hajtott végre a Fidesz, azonnal hatalomra kerülés után e téren.
Most ha nem lenne egy ilyen erőnk, akkor mit szólnál ?
Akkor amikor itt a migránskérdés, valamint az ebből fakadó esetleges terrorveszély ?
Mert van, ha nem hiszed akkor is.
Hány vadember is ment át az országon az ősszel ?
Vajon ha itt lett volna kedvük épp valami csalafintaságra, a köztük minden bizonnyal vonuló, paradicsomba készülőknek ?
Erőt kell mutatni, mert ahol gyengeséget éreznek ezek, ott lesz a következő gyilkolászás részükről.
Jó dolog hogy van a TEK, még akkor is ha eddig szerencsénk is volt és nem volt szükség éles bevetésükre a vadak ellen.
Kivéve Röszkét, ahol ha kellett volna akkor Ők vitték volna el a balhé oroszlánrészét.
De nem kellett, szerencsére.
Azonban ez nem jelenti azt, hogy a jövőben bármikor, nem lesz szükség a munkájukra.
Mellesleg, de nem utolsósorban, minden európai országnak megvan a maga terrorelhárítása.
Örüljünk hogy ebben legalább nem vagyunk lemaradva és itt még a színvonal és felszerelés, fegyverzet is, első vonalban van.
</blockquote>

Ha nem a kormányváltástól számolna az időszámításod, tudnád, hogy volt egy TESz, ami a a ReBiSz-hez, majd a kertészeti rendőrséghez tartozott.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
blogen:
Nem a legjobb pelda, de legalabb friss, tegnapi cikk. Ilyen szelidek a bunozok: hirado.hu
"Nem egy olyan eset volt, amikor a bíró azért kérte a kizárását az ügyből, mert az ügyfél megírta neki, hogy tudja, látta, hogy a gyermeke melyik iskolába jár, hány órára szokták vinni, meddig marad ott.
...
...talán Süveges Péter, a Tescós pénzszállító kirablásával többször megvádolt férfi a rekorder. Az ő esetében ötször kellett elölről kezdeni a tárgyalást, mert a bírók egymást után estek ki az ügyből.

Amikor Kalina József bíró végül elvállalta a pert, őt folyamatosan kommandósok őrizték."

Mondd blogen, te hol elsz?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis">Melyik része volt összeesküvés-elmélet Drágaság?

Az volt tündérbogaram, hogy szakmai ellentétek vannak a TEK és a létező belügyi szervek között. Nincsenek, nem lehetnek, mert a TEK-nek nem igazán van szakmaisága.</blockquote>

Nyuszifül, nem akarlak szapulni de inkább hiszek a Készenlétisnek aki nekem mondta :D