[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
872
4 954
93
Ez is egy igazi visszatartó erejű ítélet:

A gyermekvédelmi szakellátás sok helyen ugyanúgy működik, mint 100 évvel ezelőtt, Móricz Árvácskájának az idején, vagy mint 170 éve, A kőszívű ember fiainak meghalató intézetében. A mélyén semmi nem változott. A legocsmányabb bűnöket követik el nap, mint nap a legkiszolgáltatottabbakkal szemben.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 326
9 623
113
A gyermekvédelmi szakellátás sok helyen ugyanúgy működik, mint 100 évvel ezelőtt, Móricz Árvácskájának az idején, vagy mint 170 éve, A kőszívű ember fiainak meghalató intézetében. A mélyén semmi nem változott. A legocsmányabb bűnöket követik el nap, mint nap a legkiszolgáltatottabbakkal szemben.
Van olyan Gyámhivatalos, döntéshozó helyzetben akinek se családja se gyereke. 10 éve egyedül él, de nap mint nap gyermekek, családok sorsáról dönt, Ez is a rendszer abszurduma (mondjuk karrierista ez tény, az államnak ingyen hülye, aki feláldozza mindenét egy barom rendszerért).
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
883
4 455
93
Sportolóként meg sem védheti magát?
57 kg, és ott a video is, amin legalábbis a feje látható vállig. Gondolom olyan 165-170 cm magas lehet a bokszoló legényke. Amúgy meg 20k nem ér annyit, hogy kibelezzenek. Ha már eljutott odáig a helyzet, hogy ott áll közvetlenül mellette egy nő és egy sanszosan nála sokkal nagyobb darab férfi, akkor mit csináljon minimum egy, de lehet két kés ellen?

Szerintem teljesen jól döntött.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 220
19 969
113
57 kg, és ott a video is, amin legalábbis a feje látható vállig. Gondolom olyan 165-170 cm magas lehet a bokszoló legényke. Amúgy meg 20k nem ér annyit, hogy kibelezzenek. Ha már eljutott odáig a helyzet, hogy ott áll közvetlenül mellette egy nő és egy sanszosan nála sokkal nagyobb darab férfi, akkor mit csináljon minimum egy, de lehet két kés ellen?

Szerintem teljesen jól döntött.
Bizony! Szerencsére megelégedtek ennyivel.

Anno egy (él)sportoló osztálytársam odaadta mindenét ami nála volt, de utána még heccből szíven is szúrták... Szerencsére megúszta, felépült, de a versenysport karrierje megszakadt.

Ráadásul biztos meghurcolnák ezt a gyereket is, ha a tudását sikeresen megcsillogtatta volna. Hiába, anarcho-zsarnokság kell a népnek.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 204
33 427
113
57 kg, és ott a video is, amin legalábbis a feje látható vállig. Gondolom olyan 165-170 cm magas lehet a bokszoló legényke. Amúgy meg 20k nem ér annyit, hogy kibelezzenek. Ha már eljutott odáig a helyzet, hogy ott áll közvetlenül mellette egy nő és egy sanszosan nála sokkal nagyobb darab férfi, akkor mit csináljon minimum egy, de lehet két kés ellen?

Szerintem teljesen jól döntött.
Ott a gond, hogy ha fenyegetik már az embert...el sem kellene jutni odáig...amikor a "babakocsis" kezdte, már egy határozott NEM kijelentéssel lezárhatta volna. Viszont "áldozatként" viselkedett...ki is használták a lehetőséget...egy sportoló-ökölvívó csak önvédelemből, tárcsázhatná a 112t.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 220
19 969
113
Ott a gond, hogy ha fenyegetik már az embert...el sem kellene jutni odáig...amikor a "babakocsis" kezdte, már egy határozott NEM kijelentéssel lezárhatta volna. Viszont "áldozatként" viselkedett...ki is használták a lehetőséget...egy sportoló-ökölvívó csak önvédelemből, tárcsázhatná a 112t.
Segíteni akart, ez a baj. Atomizáljuk tovább a társadalmat. Persze ez is azt segíti, és én se segítenék valószínűleg, van már érzékelőm a problémás alakokra, de akkor is ez a helyes út? Mindenki csak lefelé csak rúgjon, mert a társadalmon élősködők ellen nem lép fel senki? A politikum épp énnek a szemléletnek veszi a hasznát, ezzel is az összefogás ellen kondicionál mindenkit.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 204
33 427
113
Segíteni akart, ez a baj. Atomizáljuk tovább a társadalmat. Persze ez is azt segíti, és én se segítenék valószínűleg, van már érzékelőm a problémás alakokra, de akkor is ez a helyes út? Mindenki csak lefelé csak rúgjon, mert a társadalmon élősködők ellen nem lép fel senki? A politikum épp énnek a szemléletnek veszi a hasznát, ezzel is az összefogás ellen kondicionál mindenkit.
Az a baj, ha egy ökölvívó elver valakit, akkor az bűntény...ha nem, akkor balfék. Pedig csak az antennáit kiengedve, lehet, hogy érzékeli a veszélyt...Az atomizálás már megtörtént...látod, babakocsi+gyerek-érzékenyítés...a környéken lévők nem szálltak be a buliba...egy egészséges helyzetben ez nem fordulhatna elő. A Népligetnél, ami ugye frekventált hely...biztonsági őr jelenlétében...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 220
19 969
113
Az a baj, ha egy ökölvívó elver valakit, akkor az bűntény...ha nem, akkor balfék. Pedig csak az antennáit kiengedve, lehet, hogy érzékeli a veszélyt...Az atomizálás már megtörtént...látod, babakocsi+gyerek-érzékenyítés...a környéken lévők nem szálltak be a buliba...egy egészséges helyzetben ez nem fordulhatna elő. A Népligetnél, ami ugye frekventált hely...biztonsági őr jelenlétében...
azért ahol kés van, és nem csak az én kezemben, ott kétszer is meggondolnám, hogy beszállok-e a buliba. Én nem szúrás-vágás álló ingben járok az utcán.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 204
33 427
113
azért ahol kés van, és nem csak az én kezemben, ott kétszer is meggondolnám, hogy beszállok-e a buliba. Én nem szúrás-vágás álló ingben járok az utcán.
Jó, ne indítsunk vitát ebből. De azt gondolom, hogy fel lehet venni a kesztyűt úgy is, ha 3-5 ember csak hőzöng és kérdőre vonja a próbálkozókat. De hagyjuk is...a tanulságot vonjuk le...
Nézd, nekem volt konfliktusom távolsági buszon, tömegben, rászóltam egy Rigójancsira, hogy hagyja abba egy csaj inzultálását...jött a szöveg, meg a haverja, 167cm színtiszta alkohol voltam akkor, két megállóval a párbeszéd után szálltam le...szerencsére valami túrán voltam előtte, volt nálam egy pár eszköz.
Mielőtt leszálltam volna, a velem szemben, az ajtónak háttal, a lépcsőn álló csaj jelezte a szemével, hogy nem "csak" ketten vannak...leszálltam, majd összevissza kanyarogva a kisuccákban, bevártam őket, mert leszálltak utánam, megfelelő eszközeimmel....nem jöttek, szerencséjükre.