[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Van doki csak senki se jár szerintem, de mondjuk ez az egész társadalomra jellemző.
Azért ez nem túl jó. A mentális egészség megőrzése, a traumák feldolgozása, a PTSD-vel való foglalkozásnak alapnak kellene lenni.

(Nem csak orvosi színtere van, meg nem csak akkor, mikor már valami kialakult, elmélyült.)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 442
67 689
113
Azért ez nem túl jó. A mentális egészség megőrzése, a traumák feldolgozása, a PTSD-vel való foglalkozásnak alapnak kellene lenni.

(Nem csak orvosi színtere van, meg nem csak akkor, mikor már valami kialakult, elmélyült.)
Az szerintem a baj ezzel manapság, hogyha elmegy bárki bármelyik agyturkászhoz, és az felállítja a maga random diagnózisát és elkezd gyógyszert tolni a delikvensbe, mert annak úgyis mindegy a doki pragmatzmusa szerint, neki meg így máris megvan a nyaralás, annak nem jó a vége. Meg aztán egy tollvonással hirtelen hatalmat kap egy életet elbaszni. Nem csodálom, hogy senki sem jár. A civil életben sem. Én sem tenném.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 023
33 009
113
Valószínű neked egy ipari alpinistának, bányásznak kicsit más a fizetésed mint egy főtörzsörmesternek.
De van ismerősöm aki olvasztár lett miután leszerelt. 3szor annyi volt az alapfizuja, mint a honvédségi.

A tatai videókon jól látom azok akik 10 éve főtörzsek/zászlósok voltak azok most is azok.
Nem a fiatalok hiánya miatt, hanem mert nem tudnak előrelépni. Ennyi zászlós hova.
Most 40 évesen még csak-csak, de pár év és necces.


Szerintem googlezd meg az utóbbi 20 évben hány ipari alpinista hal meg munka közben.
Teljesen más egy olyan foglalkozás ahol nagyrészt magadnak köszönheted ha baj van, azaz elbaszol valamit. Mint amikor mások veszélyeztetnek, vagy veszélyes eseményeket kell elhárítanod.


Én beosztáshoz kötném.
Én egy 20 éve szolgáló tűzszerészt szívfájdalom nélkül elengednék nyugdíjba ha el akar menni.

Persze aki egész szolgálata alatt egy irodában csücsült azt nem.
Súlyoznám az évek alatt elvégzett munkát.
Emellett szóbajöhetne amit te írsz.
Bár pl. 55 évesen végigmenni egy akadájpályán, hogy bemutasd mi a feladat, az becsülendő.
Hát,én átlag 3naponta kerülök meredek helyzetbe az utakon,eddig volt már halálos balesetem is 3-és egyik sem az én hibámbol.Hamarjában 6 volt kollegámat tudom mondani,ki munka közben halt meg-volt aki elevenen égett el.Elöttem 200méterre kigyulladt,nitrohigitó rakománnyal....És van olyan kollegám,ki konkrétan olvasztárságot hagyta abba egészségügyi problémák miatt,és most kamiont vezet-71évesen.Mert olvasztárság után nem mehetett nyugdiba,hanem lerokkantositották minimál ellátásra 32év olvasztári munka után.Spec magyar szemmel jol is keresek,de arrol én nem tehetek,hogy a magyar katona fizetése szar.Ami azt illeti,meg is emelném,hogy minőségi emberek jelentkezzenek a toborzó irodán.
Meg kell találni a megfelelő megoldást,de a régi rendszer nem jöhet vissza.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 023
33 009
113
Amúgy nem sokat dolgoztam eddig együtt veletek így, de meg kell mondjam, hogy nem csinálnám ezt a melót... Legyél normális és professzionális minden retkes drogos söpredékkel, nagyszájú bunkó senkiházival, büdös alkoholista hajléktalannal úgy, hogy a jogszabályi környezet és a társadalom is teljesen ellened van.... Mindezt szar munkakörülmények közt éhbérért, és közben szedj össze hullákat heti szinten, menj be a putriba "csháládi" veszekedéshez ahol apu éppen nagykéssel nyiszálja anyu torkát, hozd el a gyámüggyel a 2 éves gyereket a metanfetamifüggő szülőktől egy drogtanyáról, csináld ezt teljesen rendszeretelenül éjjel nappal, hogy tuti alvászavarod legyen, menj fel a székes fővárosba évente többször, hogy 18 éves lila hajú újgazdag hülyegyerekek dobáljanak kockakővel....

Szedd össze a fél négyzetkilométeren szétszórt öreg néni darabjait az erdőn, vakard ki a perecbe tört drogfüggő holttestét a vonat alól, hozd ki a ami a 2 hete agyvérzést kapott öregből maradt egy panellakásból (Vödörrel részben mert már folyik) aztán így ne épülj le teljesen mentálisan 25 -30 év alatt.... Aztán hallgasd a nagytudású kamionost, hogy nem érdemled meg....

Ja és ennek java jelenleg a rendőrséggel folytatott pár hetes közös munkámban megtörtént... Pár hét alatt baszki nem évek...
Jol kifogtad azt a kiküldetést,az már biztos,Spec van 2 exrendőr kollegám jelenleg is,tudnak azok is érdekes dolgokat mesélni,de egész szolgálati idejükre elosztva,nem pár hétre.Egyik ráadásul közlekedési volt,tök jó vele kontrolba lenni.
Kamionsoförök között van egy rakat buta részeges bunkó is,de meglepődnél,ha tudnád,hogy mennyi volt katona és rendőr is.Még ex Mihu pilótával is dolgoztam együtt.Csúcs eddig egy ex országgyűlési képviselő volt-különben exFideszes.Tudott az is érdekes dolgokat mesélni.Mondjuk józanul sose,de az italt baromira nem birta,két sör után már kikotyogot ezt azt.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 305
12 664
113
Lehetővé kellene tenni az arra alkalmas altisztek részére, hogy pl. főtörzs rendfokozat után lehessen valasztani a zászlósi irány vagy a tiszti irány között.
Ezt Szálasi már bevezette, és elért egy ideiglenes nepszerűséget vele.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Tudod mi a válasz erre a piacon?Keress magadnak olyan munkát,amit el tudsz látni.
Le kéne szokni már arrol,hogy a közszolgálat az valami nemesi státusz.Nem az,csak az olyan államfeudalista országokban,mint mi vagyunk.Meg kell fizetni a munkáját,és lehetőséget kell biztositani (elsősorban oktatással,más piacképes tudás megszerzésére),hogy ha kikopik a melóbol,máshol folytathassa az életét-melóval.De számoljunk már le azzal,hogy valaki 20év akármilyen munkával "nemesi ingyenélés" jogot kapjon örök életre.
Meg kell fizetni a munkáját,és lehetőséget kell biztositani (elsősorban oktatással,más piacképes tudás megszerzésére),hogy ha kikopik a melóbol,máshol folytathassa az életét-melóval.
Nincs megfizetve a munkája, a javának nincs piacképes tudása. Még valami eget rengető véleményed?
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 597
14 917
113
Hát,én átlag 3naponta kerülök meredek helyzetbe az utakon,eddig volt már halálos balesetem is 3-és egyik sem az én hibámbol.Hamarjában 6 volt kollegámat tudom mondani,ki munka közben halt meg-volt aki elevenen égett el.Elöttem 200méterre kigyulladt,nitrohigitó rakománnyal....És van olyan kollegám,ki konkrétan olvasztárságot hagyta abba egészségügyi problémák miatt,és most kamiont vezet-71évesen.Mert olvasztárság után nem mehetett nyugdiba,hanem lerokkantositották minimál ellátásra 32év olvasztári munka után.Spec magyar szemmel jol is keresek,de arrol én nem tehetek,hogy a magyar katona fizetése szar.Ami azt illeti,meg is emelném,hogy minőségi emberek jelentkezzenek a toborzó irodán.
Meg kell találni a megfelelő megoldást,de a régi rendszer nem jöhet vissza.
Nem is a kamiomsöfőrre gondoltam (ott is veszélyeztetnek mások) hanem az ipari alpinistára amit előszeretettel gondolnak nagyon veszélyesnek mert magasban dolgoznak.



Az, hogy szar a nyugdíjazás rendszer, az más kérdés.
A korkedvezményes nyugdíjnak volt értelme. Csak még kellett volna reformálni, nem egy tollvonással megszüntetni.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 161
113
Amúgy nem sokat dolgoztam eddig együtt veletek így, de meg kell mondjam, hogy nem csinálnám ezt a melót... Legyél normális és professzionális minden retkes drogos söpredékkel, nagyszájú bunkó senkiházival, büdös alkoholista hajléktalannal úgy, hogy a jogszabályi környezet és a társadalom is teljesen ellened van.... Mindezt szar munkakörülmények közt éhbérért, és közben szedj össze hullákat heti szinten, menj be a putriba "csháládi" veszekedéshez ahol apu éppen nagykéssel nyiszálja anyu torkát, hozd el a gyámüggyel a 2 éves gyereket a metanfetamifüggő szülőktől egy drogtanyáról, csináld ezt teljesen rendszeretelenül éjjel nappal, hogy tuti alvászavarod legyen, menj fel a székes fővárosba évente többször, hogy 18 éves lila hajú újgazdag hülyegyerekek dobáljanak kockakővel....

Szedd össze a fél négyzetkilométeren szétszórt öreg néni darabjait az erdőn, vakard ki a perecbe tört drogfüggő holttestét a vonat alól, hozd ki a ami a 2 hete agyvérzést kapott öregből maradt egy panellakásból (Vödörrel részben mert már folyik) aztán így ne épülj le teljesen mentálisan 25 -30 év alatt.... Aztán hallgasd a nagytudású kamionost, hogy nem érdemled meg....

Ja és ennek java jelenleg a rendőrséggel folytatott pár hetes közös munkámban megtörtént... Pár hét alatt baszki nem évek...
Eggyel elnézted szerintem a szervezetet, de a lényeg igy van, igazságokat írtál le. Minden héten háború, hogy stílszerű legyek ;) !
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 161
113
Hát,én átlag 3naponta kerülök meredek helyzetbe az utakon,eddig volt már halálos balesetem is 3-és egyik sem az én hibámbol.Hamarjában 6 volt kollegámat tudom mondani,ki munka közben halt meg-volt aki elevenen égett el.Elöttem 200méterre kigyulladt,nitrohigitó rakománnyal....És van olyan kollegám,ki konkrétan olvasztárságot hagyta abba egészségügyi problémák miatt,és most kamiont vezet-71évesen.Mert olvasztárság után nem mehetett nyugdiba,hanem lerokkantositották minimál ellátásra 32év olvasztári munka után.Spec magyar szemmel jol is keresek,de arrol én nem tehetek,hogy a magyar katona fizetése szar.Ami azt illeti,meg is emelném,hogy minőségi emberek jelentkezzenek a toborzó irodán.
Meg kell találni a megfelelő megoldást,de a régi rendszer nem jöhet vissza.
Ebben így egyet értünk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 161
113
Hányszor íjram még le, nem az akkori nyugdíjviszonyokat állítanám vissza, azt teljesen abszurd.
55 éves életkori ÉS (nem vagy) 25 vagy 30 év szolgálati viszony és 80%-os nyugdíj.
Pontosan így van. Ennek a háromnak együtt kell teljesülni!

Először is agyatlan faszság volt, hogy kis félrenézéssel(teljesen egészséges emberek akik bekamuzták hogy jujj de rosszul vannak, mindenféle alibi problémákkal a FÜV-ön lazán aláírtak mindent, ha 3-at tüsszentett vagy hozott papírt róla hogy fáj a dereka, esetleg van egy kis magas vérnyomása) el lehetett menni 37 évesen több!!! pénzért "nyugdíjba" - még ha nem is így hívták - mint ha maradt volna tovább a rendszerben hivatásosként. Ott sem az volt az igazi probléma, hogy tömegével lepattantak 50 évesen, hanem az hogy tömegével mentek el 40 körül, volt aki 10-12 tényleges szolgálati évvel, mert még a szakmunkásképzőt, sorkatonaságot, minden szart IS beleszámolták nekik úgy, hogy közben extra szorzó ketyegett a tényleges szolgálati évekre. Ez eredményezte azt, hogy valóban ismertem nem kevés embert, akinek megmondták hogy ha 40 körül azt mondja hogy rémálmai vannak, akkor többet nem kell jönni szolgálatba és 1,3X annyi pénzt fog kapni mint ha bejárna tovább!

Ez tegye már fel a kezét aki szerint normális ?! Nyilván MÉG AZ IS kispriccelt a rendszerből, aki amúgy NEM AKART!
Nekem volt olyan kollégám negyvenes évei elején, aki imádta azt amit csinált, rágódott rajta könnyes szemmel, de mivel 3 gyereke van, ÉN mondtam neki tőle jóval fiatalabban, hogy "ezen NE gondolkozz, ha nem mész el a FÜV-re a saját családodat lopod meg azzal a pénzzel, és szabadidővel amit rájuk és velük tölthetnél"!!! S én ezt akkor is komolyan gondoltam, meg most is azt mondom, NEM ŐK voltak a kutyaütők, hanem ezt bizony az akkori MSZP kormány nagyon súlyosan elbaszta... Mostanra érik bennem a gyanú, hogy nem is volt ez annyira véletlen, mert onnan kb. rohamosan zuhant be a szint, sikerült egy megrendítő erejű gyomrost bevinni nekünk is, én pl. kurva hamar muszájból olyan beosztásba kerültem 1 év múlva, amire normál esetben még 5 évig mondjuk nem kerültem volna, s szinte elpárologtak előlem azok az emberek akiktől érdemben meg tudtam volna tanulni hogy mit és hogy kell/célszerű abban a helyzetben csinálni.

Tehát NEM ezt szeretném vissza én sem, hanem azt hogy valós ledolgozott akár bassza kutya, 30 év TÉNYLEGES! szolgálati viszony után viszont legkorábban 50 évesen(tehát egy pl. 25 évesen felszerelő ember tolja ki a 30 évet, neki már nem áll az 50, csak az 55 év így) el lehessen menni szépen SOSEM többért nyugdíjba, mint ha még fitt és kedve is lenne tovább csinálni az aktív melót.

Ennek a nyugdíjnak viszont akkor is elégnek kéne lenni a tisztes élethez, ha már ezt kell/szeretné választani az, aki letolt 30 kemény évet a hazájáért/társadalomért, no ebből meg ugye az jön, hogy a fizetésnek még jobbnak kéne lenni! Az a jó hírem van a döntéshozóknak - hátha olvassa valaki - hogy ez egy csapásra megoldaná a felvételi létszám körüli problémákat, s növelné a megtartó erőt is! Szivesen :p !
 
  • Imádom
Reactions: phaidros
K

kamm

Guest
Valószínű neked egy ipari alpinistának, bányásznak kicsit más a fizetésed mint egy főtörzsörmesternek.
De van ismerősöm aki olvasztár lett miután leszerelt. 3szor annyi volt az alapfizuja, mint a honvédségi.

A tatai videókon jól látom azok akik 10 éve főtörzsek/zászlósok voltak azok most is azok.
Nem a fiatalok hiánya miatt, hanem mert nem tudnak előrelépni. Ennyi zászlós hova.
Most 40 évesen még csak-csak, de pár év és necces.


Szerintem googlezd meg az utóbbi 20 évben hány ipari alpinista hal meg munka közben.
Teljesen más egy olyan foglalkozás ahol nagyrészt magadnak köszönheted ha baj van, azaz elbaszol valamit. Mint amikor mások veszélyeztetnek, vagy veszélyes eseményeket kell elhárítanod.


Én beosztáshoz kötném.
Én egy 20 éve szolgáló tűzszerészt szívfájdalom nélkül elengednék nyugdíjba ha el akar menni.

Persze aki egész szolgálata alatt egy irodában csücsült azt nem.
Súlyoznám az évek alatt elvégzett munkát.
Emellett szóbajöhetne amit te írsz.
Bár pl. 55 évesen végigmenni egy akadájpályán, hogy bemutasd mi a feladat, az becsülendő.
Itt az NYPDnel valami 10 ev utan elmehetsz nyugdijba, ha akarsz. Az hagyjan, de ugyan az elejen rohejes $42,500 a kezdo, de 5 ev mulva mar a duplaja felett (!) van a fizud, azaz ha ujabb 5 ev utan mesz nyugdijba, addigra mar vidaman $100k felettibol szamoljak ki azt a nyugdijat. Ja es amig szolgalsz, addig annyi de annyi tulorat szamolnak el, hogy altalaban minimum +50% osszejon eves szinten (voltak idoszakok meg precinctek, ahol +200% volt a tulorapenz, tobbet kerestek a rendorok, mint en consultantkent... teljesen gatlastalanul csalnak es hazudnak a rendorok itt, az ugyeszeknek evek ota adatbazisa van az esku alatt teljes nyugalommal hazudozo rendorokrol, akiket nem lehet mar hasznalni tanunak.)
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and phaidros

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 161
113
A bányászok 25 év után lesznek járadékosok és a nyugdijkorhatár tehát a 65 éves koruk után kapják a nyugdíjat. Apósom idén lett nyugdijas, 50 éves kora óta járadékot kapta.
Mindegy az én szememben hogy hívják, a lényeg hogy a megélhetéshez elég pénzt adjanak akkor is ha már nem tudsz tovább aktív szolgálatot ellátni, és nem basszanak ki az út szélére. Hívjuk a nyugdíjkorhatár eléréséig járadéknak, életpályának, bárminek.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Mindegy az én szememben hogy hívják, a lényeg hogy a megélhetéshez elég pénzt adjanak akkor is ha már nem tudsz tovább aktív szolgálatot ellátni, és nem basszanak ki az út szélére. Hívjuk a nyugdíjkorhatár eléréséig járadéknak, életpályának, bárminek.
Aztán meg látjuk őket építkezéseken cementeszsákot hordani (vagy bármilyen analógiája ennek), annyira munkaképtelenek lettek! Ez úgy általános látvány volt a civilek számára! Nem, csalás, kiskapuk, korrupció és a társadalom hülyének nézése a korkedvezményes nyugdíj. Eltörlése hatalmas lépés volt a társadalmi igazságosság irányába! Más megoldást kell találni a tényleg munkaképtelenné váló belügyi és honvédelmi dolgozóknak.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az szerintem a baj ezzel manapság, hogyha elmegy bárki bármelyik agyturkászhoz, és az felállítja a maga random diagnózisát és elkezd gyógyszert tolni a delikvensbe, mert annak úgyis mindegy a doki pragmatzmusa szerint, neki meg így máris megvan a nyaralás, annak nem jó a vége. Meg aztán egy tollvonással hirtelen hatalmat kap egy életet elbaszni. Nem csodálom, hogy senki sem jár. A civil életben sem. Én sem tenném.
Alapvetően nem ott kellene kezdeni, hogy akkor megyünk lelki segítséget kérni, mikor már csak a gyógyszer, meg a csoda segít.
Vannak élethelyzetek, ahol abszolút nem gáz, ha az ember -vagy egy közösség- nem tud átlendülni. (az egyéni és családi helyzeteken túl, a főnök-beosztott viszony, a munkahelyi problémák, munkahelyi előmenetel stb.)
Vannak ennek fokozatai, meg, hogy egyáltalán kialakuljanak, vagy elméjüljenek ezek a dolgok. A legtöbb ilyen segítő szakma nem is alkalmaz gyógyszert, hanem mondjuk vannak preventív színterei is. Lehet az coaching, mentálhigiéné (egyéni és csoportos), megoldási módszerek tanulása, feszültségoldó technikák (nem, nem a műszak végén a sárga földig), lelki vezetés az élet egy adott szakaszában, technikák tanulása.
A következő szint, mondjuk a pszichológus megint csak nem gyógyszerez.
A pszichiáter írhat fel gyógyszert, ami vagy tartós szedésre, vagy csak egy krízisen, nehézségen való átlendüléshez segítséget adhat. De ez sem ördögtől való, bár sajnos úgy látszik, még manapság is stigmatizált dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and kamm

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 161
113
Aztán meg látjuk őket építkezéseken cementeszsákot hordani (vagy bármilyen analógiája ennek), annyira munkaképtelenek lettek! Ez úgy általános látvány volt a civilek számára!
Ahogy mondtam, TE a kamu rémálmokkal-alvászavarral, allergiával és magas vérnyomással, hirtelen felpörgött szívdobogással, térdkopással/derékfájjással (kinek nincs már 40 körül akár?) az előző rendszerben nyugdíjba majd járulékosként élő fiatal emberek nagy részét láthattad/láthatod ilyen helyzetben, nem pl. azt az 57 éves kollégámat aki kihordott lábon két kisebb infarktust, és mindenért morog már ha meg kell mozdulni, mert ezek mellé még émelyeg is már ha autóba kell ülni, 30 percenként pisálnia kell folyamatosan prosztatagondok miatt, szarul alszik, meg hangulat ingadozásai vannak. Na ma ez nem elég ahhoz hogy ne kelljen neki bejárni, s Ő nem szimulál, most meg ez a rendszer van. Az sem volt jó, ez sem az, már rég járulékosnak/nyugdíjasnak kéne lennie, megérdemelte, kiszolgálta.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Közlekedésrendészet nagy része is az utcán dolgozik. Nincs annyi nem közterületi beosztás mint amennyi kiöregedett rendőr. Sőt most már olyan kevesen vagyunk, hogy szomszéd városi kapitányságon az alosztályvezető és osztályvezető tiszt ült be egy autóba és ment küldésre. Olyan megyei jogú város is van ahol bezárt a fogda és csak egy járőrpáros van. Egyik városból megyünk másik városba megerősíteni. Vagy katonákat raknak be mellénk mert nem tudnak egy járőrpárost összehozni.
Nyugdíj itt már rég nem a legnagyobb probléma.
Faterom szobafestő és én is végzek masodban fizikai munkát meg építkezek is, de azt sose felejtsd el, hogy mi legyen rendőr, tűzoltó, bármi olyan helyre megyünk be NEKED segíteni ahonnan te kifutsz.
És itt az a legfontosabb, hogy amikor bajba jutsz mert megtámadták a családod vagy bent ragadtál az égő házadban, na akkor a nem mindegy, hogy 30 éves vagy 65 éves térdprotézises megy hozzád.
Ja meg az sem, hogy az ács nem keresi a gyerek fejét ami leszakadt az autóbalesetben.
Hozzá teszem nem leszólni akarom más munkájat mert mindenki munkája fontos és fárasztó a maga nemében, de itt ne csak a fizikai hanem a mentális kiégésre is gondolj, és nem lesz nyugis beosztás majd 30 év múlva mert nincs. Ebben a munkában sok olyan dolog van amit egy civil nem lát és nem él át.
Déli határon évi 800-1800 óra túlóránk volt. Voltak 40! órás szolgálatok. Lehetne még sorolni...
Semmiben nem különbözik a ti szakmátok a többitől és nem is tesz különbséget a társadalom, mint azt az egykori felmérések bizonyítják a korkedvezményes nyugdíj eltörlése idejéből. Rajtatok kívül senkit nem hatnak meg az ilyen szövegek és senkit nem is érdekelnek. Hiába sírtok, soha nem fogjátok visszakapnai, abban száz százalékig biztosak lehettek. Ahelyett, hogy ezen siránkoztok, inkább valamilyen hatékony, alternatív megoldáson gondolkozzatok, mert abban van igazság, hogy ki lehet öregedni fizikailag ebből, arra tényleg kell megoldás, de a korkedvezményes nyugdíj, meg a leszázalékolás csalásáradata és vérlázító igazságtalansága nem térhet vissza. Amúgy se lesz, aki fizesse a nyugdíjakat, nem hiányzik, hogy egy halom álnyugdíjas évtizeddel előbb döntse be a rendszert!
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ahogy mondtam, TE a kamu rémálmokkal-alvászavarral, allergiával és magas vérnyomással, hirtelen felpörgött szívdobogással, térdkopással/derékfájjással (kinek nincs már 40 körül akár?) az előző rendszerben nyugdíjba majd járulékosként élő fiatal emberek nagy részét láthattad/láthatod ilyen helyzetben, nem pl. azt az 57 éves kollégámat aki kihordott lábon két kisebb infarktust, és mindenért morog már ha meg kell mozdulni, mert ezek mellé még émelyeg is már ha autóba kell ülni, 30 percenként pisálnia kell folyamatosan prosztatagondok miatt, szarul alszik, meg hangulat ingadozásai vannak. Na ma ez nem elég ahhoz hogy ne kelljen neki bejárni, s Ő nem szimulál, most meg ez a rendszer van. Az sem volt jó, ez sem az, már rég járulékosnak/nyugdíjasnak kéne lennie, megérdemelte, kiszolgálta.
Száz százalékig ugyanez a helyzet az összes többi embernél is. Semmiben nem különböztök a többi megterhelő fizikai munkát végzőtől, ahogy a pszichoszociális kóroki tényezők se csak nálatok léteznek! Értsd már meg, hogy nincs oka a társadalomnak arra, hogy kivételezzen veletek a többi hozzátok hasonló ellenében!