[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ahogy mondtam, TE a kamu rémálmokkal-alvászavarral, allergiával és magas vérnyomással, hirtelen felpörgött szívdobogással, térdkopással/derékfájjással (kinek nincs már 40 körül akár?) az előző rendszerben nyugdíjba majd járulékosként élő fiatal emberek nagy részét láthattad/láthatod ilyen helyzetben, nem pl. azt az 57 éves kollégámat aki kihordott lábon két kisebb infarktust, és mindenért morog már ha meg kell mozdulni, mert ezek mellé még émelyeg is már ha autóba kell ülni, 30 percenként pisálnia kell folyamatosan prosztatagondok miatt, szarul alszik, meg hangulat ingadozásai vannak. Na ma ez nem elég ahhoz hogy ne kelljen neki bejárni, s Ő nem szimulál, most meg ez a rendszer van. Az sem volt jó, ez sem az, már rég járulékosnak/nyugdíjasnak kéne lennie, megérdemelte, kiszolgálta.
Ennek egy része lelki okokra vezethető vissza. Tudom, mert én is átestem jóval fiatalabban ezeknek egy részén. Ha nem kezelteti magát, akkor miért járna neki -és tényleg nem személyeskedni, vagy megsérteni szeretném- vagy bárki másnak bármilyen kedvezmény. Sajnos a testi-lelki egészségre áldozni kell. Akár időt, akár pénzt. És ez nem feltétlen azt jelenti, hogy le kell szedálni az embert, meg jön a muszájkabát és a gumiszoba. Persze, van az a szint és helyzet, amikor lehet, hogy egy fél szem xanax (meg modernebb cuccok) átlendít egy szakaszán, az se szégyen és nem feltétlen örökre szól; bár tudom, hogy pl. nálatok se szeretnek sehova menni és inkább titkolják, hogy tulajdonképen az egész állománynak vérnyomás problémái vannak. -Nem véletlenül.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 161
113
Száz százalékig ugyanez a helyzet az összes többi embernél is. Semmiben nem különböztök a többi megterhelő fizikai munkát végzőtől, ahogy a pszichoszociális kóroki tényezők se csak nálatok léteznek! Értsd már meg, hogy nincs oka a társadalomnak arra, hogy kivételezzen veletek a többi hozzátok hasonló ellenében!
Azért te meg hidd el, hogy van. Én számtalan esetben fogtam hullát a kezemben, előttem is haltak meg nem egyszer. Nem ritkán pár közeli címnél egy kajálás/wc/zuhany/sportfoglalkozás után vagy csak hajnali 2-kor kell izomból sprintelni felfelé lépcsőn +20 kg cuccal ODA ahonnan közben az ács/kőműves/kamionos és egyéb valóban kemény melót végző ember fejhangon visítva menekül el.

Ettől jobban nem tudom megfogalmazni, hogy nálunk minden héten háború van, ami élesben megy. Aki akarja megérti, aki nem akarja annak meg nem magyarázom tovább, mert felesleges.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 023
33 009
113
Meg kell fizetni a munkáját,és lehetőséget kell biztositani (elsősorban oktatással,más piacképes tudás megszerzésére),hogy ha kikopik a melóbol,máshol folytathassa az életét-melóval.
Nincs megfizetve a munkája, a javának nincs piacképes tudása. Még valami eget rengető véleményed?
Ezen kéne változtatni,és megalkotni azt a rendszert,amiben van jó fizetés,és van jó felnőtképzési rendszer.

Sajnálom fiuk,de sem én,sem a társadalom nem fogja elfogadni,hogy 50 évesen elmenjetek nyugdijba,miközben az átlagember számára nincs meg ez a lehetőség-akármilyen veszélyes és kemény munkát dolgozik is.Meg kell(ene) becsülni a munkátokat,és a becsületes szolgálattal eltöltött éveket honorálni kell.De azt nem fogja elfogadni a társadalom,hogy az átlagember lassan akármilyen kemény és veszélyes munkában lassan 70éves koráig dolgozhat,és ha nem birja mehet az utcára,addig a rendőr/katona meg elsődleges munkábol kikopva,de azért még életerősen nyugdijba mehet.
Azt sem fogadom el,hogy mert a társadalmat szolgálja,és kockáztatja az életét a többiekért.Spec én voltam sorkatona,ingyen,állampolgári kötelességből szolgáltam.És ha háború lett volna,mentem volna a frontra.Spec voltam is a határon a jugó háború alatt-és nem kérdezték,akarok e menni.Végül mi nem keveredtünk bele,csak néztük ahogy a túlparton lövik egymást.Továbbra is van sorkatonai kötelezettség,bármikor elrendelhetik a sorozást-és mehetnek a behivott emberek a frontra.Ami azt illeti,az általam propagált sorköteles Nemzetörség konkrétan újra életbe léptetné a sorozást-és egyuttal továbbszolgáló munkakört kinálna a Honvédségből kikopó embereknek.Osztrák,német,holland rendőrség is meg tudja oldani a kérdést.
A társadalom és én is el tudná fogadni az 55éves nyugdijkorhatárt a rendőröknek,katonáknak,30év szolgálattal talán még az 50et is.-ha az átlagember is elmehetne 60 évesen.
Nem egy egyszerű probléma,de melyik az?Valahogy meg kell találni rá a megoldást.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 161
113
Ennek egy része lelki okokra vezethető vissza. Tudom, mert én is átestem jóval fiatalabban ezeknek egy részén. Ha nem kezelteti magát, akkor miért járna neki -és tényleg nem személyeskedni, vagy megsérteni szeretném- vagy bárki másnak bármilyen kedvezmény. Sajnos a testi-lelki egészségre áldozni kell. Akár időt, akár pénzt. És ez nem feltétlen azt jelenti, hogy le kell szedálni az embert, meg jön a muszájkabát és a gumiszoba. Persze, van az a szint és helyzet, amikor lehet, hogy egy fél szem xanax (meg modernebb cuccok) átlendít egy szakaszán, az se szégyen és nem feltétlen örökre szól; bár tudom, hogy pl. nálatok se szeretnek sehova menni és inkább titkolják, hogy tulajdonképen az egész állománynak vérnyomás problémái vannak. -Nem véletlenül.
Egyértelmű, egyet értünk. Régen még legalább a tömeges alkoholizmus is jelen volt, ez legalább mostanra már kikopni látszik. Bizony, az egészségért legyen az testi - lelki, áldozni kell, viszont akkor is szűklátókörűség azt állítani, hogy nem két végén égeti a gyertyát az, aki ilyen szolgálatot lát el.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros and krisss

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Azért te meg hidd el, hogy van. Én számtalan esetben fogtam hullát a kezemben, előttem is haltak meg nem egyszer. Nem ritkán pár közeli címnél egy kajálás/wc/zuhany/sportfoglalkozás után vagy csak hajnali 2-kor kell izomból sprintelni felfelé lépcsőn +20 kg cuccal ODA ahonnan közben az ács/kőműves/kamionos és egyéb valóban kemény melót végző ember fejhangon visítva menekül el.

Ettől jobban nem tudom megfogalmazni, hogy nálunk minden héten háború van, ami élesben megy. Aki akarja megérti, aki nem akarja annak meg nem magyarázom tovább, mert felesleges.
Igen, elhiszem. Aztán majd jönni fog egy nálad is keményebb és megterhelőbb munkát végző ember és kiröhög, hogy te már ennyit se bírsz! Te hidd el, hogy több civil végez keményebb munkát a belügyi dolgozóknál! Minden harmadik, negyedik dolgozót korkedvezményes nyugdíjba küldhetnénk, ha univerzális feltételek (fizikai elhasználódás, pszichoszociális kóroki tényezőknek kitettség) szerint menne és nem csak a belügyesekkel kivételeznénk! Ez viszont nem járható út, az járható út, hogy másfajta munkát kell találni a belügyeseknek is, ha elhasználódtak, ahogy másfajta munkát keres az is, aki már nem bírja az árokásást, vagy a szociális munkát vagy akármi más így vagy úgy megterhelőt!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 161
113
Igen, elhiszem. Aztán majd jönni fog egy nálad is keményebb és megterhelőbb munkát végző ember és kiröhög, hogy te már ennyit se bírsz! Te hidd el, hogy több civil végez keményebb munkát a belügyi dolgozóknál! Minden harmadik, negyedik dolgozót korkedvezményes nyugdíjba küldhetnénk, ha univerzális feltételek (fizikai elhasználódás, pszichoszociális kóroki tényezőknek kitettség) szerint menne és nem csak a belügyesekkel kivételeznénk! Ez viszont nem járható út, az járható út, hogy másfajta munkát kell találni a belügyeseknek is, ha elhasználódtak, ahogy másfajta munkát keres az is, aki már nem bírja az árokásást, vagy a szociális munkát vagy akármi más így vagy úgy megterhelőt!
Aki ettől lelkileg és fizikailag megterhelőbbet végez, ami a társadalomnak legalább ilyen hasznos, az ha jön és van rá bizonyíték, az is megérdemli. Azt gondolom tömegesen nem fogják letaposni egymást az ilyenek. Amúgy a helyzet az, hogy ez egy már eldőlni látszó helyzet, mert a döntéshozók vagy lépnek valamit ez ügyben, vagy össze fog csuklani több belügyi szervezet is, de nem itt polémia szintjén ahol most két - több - fórumozó osztja a nézeteit, hanem a valóságban.

Szóval fentre üzenem, lépéskényszerben vagytok, bízom a józan belátásotokban!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Aki ettől lelkileg és fizikailag megterhelőbbet végez, ami a társadalomnak legalább ilyen hasznos, az ha jön és van rá bizonyíték, az is megérdemli. Azt gondolom tömegesen nem fogják letaposni egymást az ilyenek. Amúgy a helyzet az, hogy ez egy már eldőlni látszó helyzet, mert a döntéshozók vagy lépnek valamit ez ügyben, vagy össze fog csuklani több belügyi szervezet is, de nem itt polémia szintjén ahol most két - több - fórumozó osztja a nézeteit, hanem a valóságban.

Szóval fentre üzenem, lépéskényszerben vagytok, bízom a józan belátásotokban!
Az összes dolgozó ember hasznos a társadalomnak és a társadalom a belügyi dolgozók bérezése kapcsán van lépéskényszerben, a nyugdíjazásukkal kapcsolatos problémákat már évekkel ezelőtt megoldotta a korkedvezményes nyugdíj felszámolásával!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Alternatív megoldás, esetleg valami szolgálati járulék (50%?) ami mellett valami kisebb munkában akár 4 órásban bejelentve meg lehet élni.
Munkaerőpiaci szempontból ez nagyon rossz, gondolj a vagyonőrök fizetésére a korkedvezményes nyugdíj időszakában, amikor azért volt a béka segge alatt, mert a sok korkedvezményes nyugdíjas vagyonőrködött és nekik mindegy volt mennyit keresnek (gyakran csak az számított, hogy ne legyenek otthon az asszony mellett), mert a nyugdíjat is kapták, míg azoknak, akik tényleg ebből éltek volna nagyon nem, de akkor még ezer korkedvezményes nyugdíjas jutott egy picsogó normális helyére, úgyhogy bele kellett törődniük a bérrendezés lehetetlenségébe!

Minden egyedi kivétel súlyosan torzítja az egész rendszert! Gyakran teljesen más területen üt vissza a kivételezés.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 161
113
Az összes dolgozó ember hasznos a társadalomnak és a társadalom a belügyi dolgozók bérezése kapcsán van lépéskényszerben, a nyugdíjazásukkal kapcsolatos problémákat már évekkel ezelőtt megoldotta a korkedvezményes nyugdíj felszámolásával!
Nem a te vagy az én véleményem a döntő hogy mit írunk ide le, hanem az hogy ács, kőműves és kaminos lesz, tűzoltó, rendőr, smasszer meg nem. Nincs tovább ezt hova fingfűrészelni, ez a jövő ha a lépéskényszerbe hozott vezetés nem változtat meg valmit, nagyon gyorsan.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
Az összes dolgozó ember hasznos a társadalomnak és a társadalom a belügyi dolgozók bérezése kapcsán van lépéskényszerben, a nyugdíjazásukkal kapcsolatos problémákat már évekkel ezelőtt megoldotta a korkedvezményes nyugdíj felszámolásával!
Ez a te véleményed. (azért nehogy a társadalmi igazságosság nevében rákapj a transzjogokért való kampányolásra következő lépésként...)
Ami főleg az ífjúsági nevelő programos ötleteid alapján néha eléggé "érdekes" formát tud ölteni.
Tessék csinálni aztán meglátod, hogy ez a vélemény, hogy változik.

Katonád nem lesz nélküle, a magyar társadalom nemlétező társadalmi kötelezettségére nem tudsz építeni ebben az ügyben, szóval bukta.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and zsolti

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
Munkaerőpiaci szempontból ez nagyon rossz, gondolj a vagyonőrök fizetésére a korkedvezményes nyugdíj időszakában, amikor azért volt a béka segge alatt, mert a sok korkedvezményes nyugdíjas vagyonőrködött és nekik mindegy volt mennyit keresnek (gyakran csak az számított, hogy ne legyenek otthon az asszony mellett), mert a nyugdíjat is kapták, míg azoknak, akik tényleg ebből éltek volna nagyon nem, de akkor még ezer korkedvezményes nyugdíjas jutott egy picsogó normális helyére, úgyhogy bele kellett törődniük a bérrendezés lehetetlenségébe!

Minden egyedi kivétel súlyosan torzítja az egész rendszert! Gyakran teljesen más területen üt vissza a kivételezés.
A lényegi különbség, hogy a mostani számok az említett szervezetek akkori méretéhez képest töredékméretűek lennének.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ez a te véleményed. (azért nehogy a társadalmi igazságosság nevében rákapj a transzjogokért való kampányolásra következő lépésként...)
Ami főleg az ífjúsági nevelő programos ötleteid alapján néha eléggé "érdekes" formát tud ölteni.
Tessék csinálni aztán meglátod, hogy ez a vélemény, hogy változik.

Katonád nem lesz nélküle, a magyar társadalom nemlétező társadalmi kötelezettségére nem tudsz építeni ebben az ügyben, szóval bukta.
Csinálom. Most állok át kevesebb futásra, több más irányú kardióra, hogy ne kopjon tovább a térdem a szükséges kondícióm megtartása közben. Ja, és nem picsogok korkedvezményes nyugdíjért! De talán az se jó, ha felhorkanunk egy nap, hogy a társadalom milyen elutasító a fegyvereseivel szemben, majd megemlítjük, hogy nekünk járna korkedvezményes nyugdíj is...
 
  • Hűha
Reactions: pöcshuszár

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A lényegi különbség, hogy a mostani számok az említett szervezetek akkori méretéhez képest töredékméretűek lennének.
45 ezer rendőr, 12 ezer katvédes, 30 ezer katona aktív most hozzávetőleg, ez évi sok ezer korkedvezményest jelentene +a rendszerbe visszakerülő régiek tömege.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
Csinálom. Most állok át kevesebb futásra, több más irányú kardióra, hogy ne kopjon tovább a térdem a szükséges kondícióm megtartása közben. Ja, és nem picsogok korkedvezményes nyugdíjért! De talán az se jó, ha felhorkanunk egy nap, hogy a társadalom milyen elutasító a fegyvereseivel szemben, majd megemlítjük, hogy nekünk járna korkedvezményes nyugdíj is...
A társadalom a teljes elhülyítés és a szocializmus miatt olyan a fegyvereseivel amilyen....
A lengyeleknél miért nem merül fel ez kérdésként ?

A csinálás alatt meg azt értem, hogy menj szépen hullát kikaparni égő autóból....
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 023
33 009
113
Aki ettől lelkileg és fizikailag megterhelőbbet végez, ami a társadalomnak legalább ilyen hasznos, az ha jön és van rá bizonyíték, az is megérdemli. Azt gondolom tömegesen nem fogják letaposni egymást az ilyenek. Amúgy a helyzet az, hogy ez egy már eldőlni látszó helyzet, mert a döntéshozók vagy lépnek valamit ez ügyben, vagy össze fog csuklani több belügyi szervezet is, de nem itt polémia szintjén ahol most két - több - fórumozó osztja a nézeteit, hanem a valóságban.

Szóval fentre üzenem, lépéskényszerben vagytok, bízom a józan belátásotokban!
Össze fog omlani,de nem a korkedvezményes nyugdij hiány amiatt.A fizetés hiánya miatt fog összeomlani.25 éves fiatal nem azért lép le,mert 50 évesen nem mehet nyugdijba,hanem mert ma szar a fizetése.És mivel szar a fizetés,nincs elég kollégája,hogy ne legyen túlterhelve.
Nem mindenki alkalmas rendőrnek.De nem mindenki alkalmas mondjuk mentősnek se.Én példul biztos,hogy pocsék rendőr lennék.Nincs nekem ahoz türelmem,és bizonyos dolgokra hamar felkapom a vizet-nekem kéne letartóztatni mondjuk egy pedofilt,az tutti kiesne menekülés közben az ablakon.....Márpedig a rendőr nem lehet biró és hóhér egy személyben.
Mentős se lennék,nem birom a szenvedés látványát se.Hülyén hangzik egy volt vadásztol,de igy van.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A társadalom a teljes elhülyítés és a szocializmus miatt olyan a fegyvereseivel amilyen....
A lengyeleknél miért nem merül fel ez kérdésként ?
Ja, de a korkedvezményes nyugdíjt is abból a szocializmusból örököltük.
A csinálás alatt meg azt értem, hogy menj szépen hullát kikaparni égő autóból....
A roncstelepen a lángvágós, aki a hulla maradékával találkozik is menjen korkedezményesre? Vagy az útkaparó, aki még talál cafatokat a padkán és ő rugdossa odébb a vízelvezetőbe?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
Ja, de a korkedvezményes nyugdíjt is abból a szocializmusból örököltük.

A roncstelepen a lángvágós, aki a hulla maradékával találkozik is menjen korkedezményesre? Vagy az útkaparó, aki még talál cafatokat a padkán és ő rugdossa odébb a vízelvezetőbe?
Hát mivel láttam már odaégett maradékot is meg cafatot meg egészet is (többé kevésbé egészet is) más élmény a dolog.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Áh, szóval más élmény. Értem. Erre mondják azt, hogy aki nem bírja, az ne csinálja! Ha még én, aki egy erőteljesebb, militaristább szellemben nevelném a társadalmat, hogy fegyelmezettebb, céltudatosabb legyen felnőttként is elutasítom, akkor képzelheted, hogy az átlagos civil mit gondol! Nem éri meg erőltetni, mert csak még nagyobb ellenszenvet kelt a társadalomban a saját fegyveresei iránt!