[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Elfogytak az autók, gatyán van minden és mindenki.
Igen, lehet így járni, ha minimálisan sincs költve a járműparkra és a legapróbb javításra is felsőbb engedély kell.
A zsaruelláttós cikkben levő autón, ha csak üvegcsere kell, akkor az kb. egy délután megldnne takarítással.
Szerintem -ha még az van mint mondjuk év elején láttam; több száz autó állhat javításra várva az országban és nem feltétlen mind valami nagy hiba miatt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
november 3 aznap épp a csíkon vóltam a rendőrők arról beszélgettek hogy melyik mit fog vacsorázni. az eggyik rántott csírkemellet kért a másik nem eszik csirkét ezért ő bécsi szeletet a harmadiknak mindegy vólt ő pörköltet kért. a bagetjüket jó szokás szerint elcserélték (4db ot mert a többit már másokkal elcserélték) egy győri édes kekszre meg 2 májkrémre és egy sportszeletet meg egy snikerset dobtunk még nekik gratiszba...

autók és a rácsozás... a csíkon használt autók a csíkon vannak azok nem kerülnek máshol alkalmazásra max mélységbe. hogy olyan helyen vannak ahol dobálóznak és hajlandó beleüllni a nem rácsozott kocsiba az az ő hibája. ha szólt és mégis beleparancsolták akkor meg a kb ki nem szarja le kategória a végrehajtó állomány részéről (ő jelezte ha tényleg migránsok művelték) semmi következménye nem lesz ránézve.

az hogy áznak fáznak a határon a rendőrök megin kicsit túlzásnak tartom pláne egy betört szélvédővel történő panaszkodás melett...

3 nap egy évbe 3-4 alkalommal (de sokaknak 0 vagy 1-2 alkalom egy évbe.) az évi 4 alkalmas már nagyon határos csóka.

a rádióba lejelentésbe mit szabad mit nem meg ne beszéljenek mert a rádioforgalmazás legaapvetőbb szabájait is sértik...

a mellékelt szöveg meg nemtudom eldönteni hogy mi akar lenni. mert hivatalosnak nem hivatalos privátnak nem privát (jó rendőröknél kitudja mi a módi de a seregbe ez egyből látszana hogy nem okés.)

már az operátor nemtudom mi a fszt keres a szlogálatvezetők és az alosztályvezetők melett megszólításba...
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and cirqle

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
november 3 aznap épp a csíkon vóltam a rendőrők arról beszélgettek hogy melyik mit fog vacsorázni. az eggyik rántott csírkemellet kért a másik nem eszik csirkét ezért ő bécsi szeletet a harmadiknak mindegy vólt ő pörköltet kért. a bagetjüket jó szokás szerint elcserélték (4db ot mert a többit már másokkal elcserélték) egy győri édes kekszre meg 2 májkrémre és egy sportszeletet meg egy snikerset dobtunk még nekik gratiszba...

autók és a rácsozás... a csíkon használt autók a csíkon vannak azok nem kerülnek máshol alkalmazásra max mélységbe. hogy olyan helyen vannak ahol dobálóznak és hajlandó beleüllni a nem rácsozott kocsiba az az ő hibája. ha szólt és mégis beleparancsolták akkor meg a kb ki nem szarja le kategória a végrehajtó állomány részéről (ő jelezte ha tényleg migránsok művelték) semmi következménye nem lesz ránézve.

az hogy áznak fáznak a határon a rendőrök megin kicsit túlzásnak tartom pláne egy betört szélvédővel történő panaszkodás melett...

3 nap egy évbe 3-4 alkalommal (de sokaknak 0 vagy 1-2 alkalom egy évbe.) az évi 4 alkalmas már nagyon határos csóka.

a rádióba lejelentésbe mit szabad mit nem meg ne beszéljenek mert a rádioforgalmazás legaapvetőbb szabájait is sértik...

a mellékelt szöveg meg nemtudom eldönteni hogy mi akar lenni. mert hivatalosnak nem hivatalos privátnak nem privát (jó rendőröknél kitudja mi a módi de a seregbe ez egyből látszana hogy nem okés.)

már az operátor nemtudom mi a fszt keres a szlogálatvezetők és az alosztályvezetők melett megszólításba...

A rendőrök -valószínűleg- épp arról beszéltek, hogy melyik mit fog rendelni magának , amikor elvileg ellátmányt kéne kapjanak.. ami egyébként az uitazás napjaira sem kapnak már (semmit sem). Hát nem tudom, hogy mennyire határszakasz függő, de a mi környékbeli rendőreink ellátmányát és szálláshelyeit láttam... hát nem kicsit hagyna kivánnivalót magaután (bár ez a BM szerveire közösen igaz).

Azért az megvan ugye, hogy nem az van, hogy hajlandó-e vagy sem hanem a járműre osztják és mindehol, országosan probléma a járműállomony... de nem csak a rendőrségnél , bv, okf,omsznél mindenhol szakadt hulladék autók vannak, nálunk pl. NINCS szabad tartalékautó a megyében, hónapok óta és nem azért, mert olyan sokat kellene hirtelen cserélni.. és amik futnak autók azok is úgy futnak, hogy majd akkor lesznek leállítva, ha lesz tartalék autó, addig futniuk KELL.

Csak mondok 1 konkrét példát, mennyire nincs pénz: Ha te defektet kapsz valahol a mentővel, akkor 3 (!) különböző árajánlatot kell bekérned és továbbitanod a megyei / régióvezető felé, amik közül majd valamelyiket elfogadják, addig a mentő ott áll az útszélén.

Ugye megvan, hogy csak a honvédségnél (ha ott még úgy van) és az okf-nél van visszadiktálás , a továbbiaknál "szabad" forgalmazás van.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
A rendőrök -valószínűleg- épp arról beszéltek, hogy melyik mit fog rendelni magának , amikor elvileg ellátmányt kéne kapjanak.. ami egyébként az uitazás napjaira sem kapnak már (semmit sem). Hát nem tudom, hogy mennyire határszakasz függő, de a mi környékbeli rendőreink ellátmányát és szálláshelyeit láttam... hát nem kicsit hagyna kivánnivalót magaután (bár ez a BM szerveire közösen igaz).

Azért az megvan ugye, hogy nem az van, hogy hajlandó-e vagy sem hanem a járműre osztják és mindehol, országosan probléma a járműállomony... de nem csak a rendőrségnél , bv, okf,omsznél mindenhol szakadt hulladék autók vannak, nálunk pl. NINCS szabad tartalékautó a megyében, hónapok óta és nem azért, mert olyan sokat kellene hirtelen cserélni.. és amik futnak autók azok is úgy futnak, hogy majd akkor lesznek leállítva, ha lesz tartalék autó, addig futniuk KELL.

Csak mondok 1 konkrét példát, mennyire nincs pénz: Ha te defektet kapsz valahol a mentővel, akkor 3 (!) különböző árajánlatot kell bekérned és továbbitanod a megyei / régióvezető felé, amik közül majd valamelyiket elfogadják, addig a mentő ott áll az útszélén.

Ugye megvan, hogy csak a honvédségnél (ha ott még úgy van) és az okf-nél van visszadiktálás , a továbbiaknál "szabad" forgalmazás van.
az ellátosukkal dumáltak. bácskiskunba konkrétan nyaralókba vannak elszállásólva. pl majsán.
ellátmányuk bagett határszolgálatba. de nem eszik mindig elcserélik velünk bármire is mi meg örülünk neki mert jók.
nem is azt írtam hogy hajlandó e vagy sem. jelezni kell. onnétól kezdve nem az ő felelősége.
hogy nincs tartalékautótok (velünk is előfordul néha de mindig megoldjuk) a BM nél meg mindent kiszerveztek ez a bm baja... ahogy az is hogy ne legyn legénységi állományuk és ezzel az altisztek fizetését lerugdosták... a belső állomány támgatta ezeket ez az állomány támogatásával végbement baromság.
sajnállak hogy a bm alá kerültökde vannak vezetőitek ki kell állniuk melletetek az érdekeitekért ha nem teszik alkalmatlanok. de ezek az emberek a ti támogatásotokkal jutottak előrébb.
szabad forgalmazás a rendőrőknél nagyon szabad... neveket simán bemondanak káromkodás simán megy ezerrel rendfokozat traccsolás hívónevek önkényes megváltoztatása hívónevek nem alkalmazása így azt sem tudni kinek is szólt stb... vannak bajok nálluk híradózás terén... persze nem szükséges hogy olyan katonásaklegyenek mint mi de azért na...

3 napos szolgálatokat nyomnak le egy évbe 1-2 alkalommal és sír a szájuk... (ez lofasz) tisztelet a kivételnek. arról nem is beszélve hogy sok mit művel...
nincs velük bajom (örülökhogy legalább nem pofáznak bele a dolgunkba mert belátja a többség a helyzetet... de nem szeretem amikor sajnáltatják magukat) tavaj elött 10X2 hetet vóltam lent a csíkon
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
a védőitaljukat meg ha emlegetik a nyilvánosságnak egyszer megköszönhetnék nekünk is nyilvánosan hogy mindig megvannak kínálva forróteával és/vagy hidegvízzel... mert mi mindenkit megkérdezünk az fböket is senkit nem hagyunk ki a honvédségi teából hogy igyon ha akar. a kv fözősök a kvt is mindig megkérdezik isznak e? nem találkoztam olyan kvfőzős katonával aki ne tette vólna ezt a csíkon rendőrrel.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
egyébként fix hogy kamu mert 1. ei a kíírás és 1. jénn is szolgálatba vóltam 3. án is ez 4 váltás rendőr és eggyik sem említette. szomszédos szektorok rendőreivel 20+ fő akivel beszéltem +a külföldi rendőrőket kísérők és mástól sem halottam a táborba pedig ennek lett vólna hangja a katonák között az fix .
de megyek le hamarosan újra akkor úgyis megtudom mi a helyzet.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
napi 2 étkezés jár nekik 1 et vontak meg (egy meleg egy hideg jár nekik)
313400107_3353705164885516_3706057194533194251_n.png
ha erre a képre gondolsz ami a nem normális szállás katona szemmel műveletbe ez nem rossz (én a lagzisba járok) élyszakás szolgálat végén mi sem kapunk reggelit (az élyszakás csomagba van a hideg reggeli) ha nappalosok vagyunk semi meleg ételt nem kapunk csak hidegcsomag. és nem rinyálunk. legalábbis nem különösebben mint bármi más miatt...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
és itt még létra is van meg leesés gátló a miágyainkon nincs. ahogy ágynemű sem szivacs van jobb esetben huzatba (vagy jobb esetbe anélkül) azt akkor mi van és mi 2 hetet vagyun az ágyba nem 3 napot (2)...
a lagzishhoz képest luxus szálló. és mégis elvagyunk a lagzisba a 2. nap már alig várjuk hogy beérkezzünk és elvagyunk (nem is olyan rossz) majd az 1. hét végére már hazának hívja mindenki. a végére meg jön hogy jobb mint a római tábor.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Ebben van igazság?

“Nem lehet a rádióba lejelenteni, ha lőnek ránk, ha lefújnak minket, mert mehet mindenki az ügyészségre. “

Mert miért ne lehetne lejelenteni? Mi ebben a (kicsavart) logika?
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
“Nem lehet a rádióba lejelenteni, ha lőnek ránk, ha lefújnak minket, mert mehet mindenki az ügyészségre. “

Mert miért ne lehetne lejelenteni? Mi ebben a (kicsavart) logika?
Gondolom, hogy ne legyen vele papírmunka. Ha eljárás lesz belőle, a talpas rendőr kiesik a szolgálatból, ha meghallgatásra kell mennie. Ilyesmi lehet az ok.
Nem tudom, csak tippelek.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
"Mindössze 811 határvadász tett esküt október 10-ig...

A statisztikákból tehát az látszik, hogy a feltételeknek a már lezárult alkalmassági vizsgálatokon a jelentkezők 36 százaléka bizonyult alkalmatlannak.
  • 2077 fő nyújtotta be jelentkezését a szerződéses határvadász képzésére
  • a 2077 jelentkező közül 1265 személy alkalmassági vizsgálata zárult le
  • az alkalmassági vizsgálaton 811 fő “megfelelt minősítést szerzett”, ők esküt is tettek
  • 454-en viszont megbuktak az egészségi, pszichológiai, fizikai alkalmasságin vagy a vizsgán"

Ha ez közben előfizetős lenne, a narancs is átvette.

 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Te lent vagy 1 szakaszon és bizonyos helyekről van infód. Ezekszerint ott nem olyan gáz az ellátás, mint ahol a milyeink vannak.
a bagett nekik gáz. szerintünk meg jó.
a főt étel terén éttermből rendelnek nekik (amit kérnek egy bizonyos összeghatáron bellül) nem főznek rájuk központilag. a szállásuk bácskiskunban színtén nem központi elhelyezés nyaralókba panziókba vannak (eggyesek családiházakba amik állami tulajdonúak) a panziósók és a nyaralósok nagyobb foku otthonosságot élveznek cserébe meszebb vannak.) míg a családiházasok családiház jellegéből adódóan kisebb konfortfokozattal rendelkeznek (ez alatt ne a közművesítést értsd) sokkal inkább a családiház jellegű kialakítást (ami egy 5 fős családnak tökéletes egy nagyobb csoportnak macera a panzióval ellentétbe amit direkt nagyobb csoportok kiszolgálására terveztek.) Panaszkodni mindenesetre nem szoktak ezek miatt. A panasz a hazautazástérinti hogy a kijelölt sofőr nem mindig kap mentességet a szolgálat alól utólsó nap ezért gyakran előfordúl hogy nem tudnak azonnal indulni mert a sofőrnek pihennie kell míg a végrehajtó állománynak megfelelne a gépjárművön való alvvás is. De ezt küldő szervezete válogatja egyéni parancsnoki döntések általánosságot e téren nem lehet kijelenteni (az meg hogy kiknek milyen a pk ja és annak hozzáállása nagyobb mértékben műlik adott állományon mint a központi vezetésen.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
a bagett nekik gáz. szerintünk meg jó.
a főt étel terén éttermből rendelnek nekik (amit kérnek egy bizonyos összeghatáron bellül) nem főznek rájuk központilag. a szállásuk bácskiskunban színtén nem központi elhelyezés nyaralókba panziókba vannak (eggyesek családiházakba amik állami tulajdonúak) a panziósók és a nyaralósok nagyobb foku otthonosságot élveznek cserébe meszebb vannak.) míg a családiházasok családiház jellegéből adódóan kisebb konfortfokozattal rendelkeznek (ez alatt ne a közművesítést értsd) sokkal inkább a családiház jellegű kialakítást (ami egy 5 fős családnak tökéletes egy nagyobb csoportnak macera a panzióval ellentétbe amit direkt nagyobb csoportok kiszolgálására terveztek.) Panaszkodni mindenesetre nem szoktak ezek miatt. A panasz a hazautazástérinti hogy a kijelölt sofőr nem mindig kap mentességet a szolgálat alól utólsó nap ezért gyakran előfordúl hogy nem tudnak azonnal indulni mert a sofőrnek pihennie kell míg a végrehajtó állománynak megfelelne a gépjárművön való alvvás is. De ezt küldő szervezete válogatja egyéni parancsnoki döntések általánosságot e téren nem lehet kijelenteni (az meg hogy kiknek milyen a pk ja és annak hozzáállása nagyobb mértékben műlik adott állományon mint a központi vezetésen.)
Bácsban igem, de csongrádban más a helyzet. Azért unalmas a bagett mert ezt esszük 7 eve. Én sem tudom megenni, behánytam makdnem multkor is tőle. Es nekünk 16-20 óras a szolgalat, de volt 30 is. 3 nap alatt dolgozol 55-60 órát azért sok. Utana haza mész aztán másnap reggel mész ott is, várnak az ügyiratok stb... más mint nektek hidd el :) örülj, hogy nektek adjuk a bagettet inkább :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Bácsban igem, de csongrádban más a helyzet. Azért unalmas a bagett mert ezt esszük 7 eve. Én sem tudom megenni, behánytam makdnem multkor is tőle. Es nekünk 16-20 óras a szolgalat, de volt 30 is. 3 nap alatt dolgozol 55-60 órát azért sok. Utana haza mész aztán másnap reggel mész ott is, várnak az ügyiratok stb... más mint nektek hidd el :) örülj, hogy nektek adjuk a bagettet inkább :)
engem speciál nem különösebben érdekel a bagett de hogy másoknak adjam mindig szoktam csereberélni. Bácsba 12 es szolgálatokat tolnak valaki vagy folyton nappalos valaki folyton élyszakás abba a 3 napba ameddig lent vannak. Én nemtudom tinektek milyenek a fokosaitok de ezekszerint nagyon nem tud taszkereket jóváhagyni... nem is értem hogy lehetnek ekkora különbségek...