[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
megjegyzem 1x vóltam én is fokos a legelején állítólag (jó az még egy teljesen más rendszer vólt) nekem a munkám kimerült a rögtönzött táborok felállításán és a hidak (átereszek) építésének szemlézésén maga a határvédelem ment a saját lábán. De én anno olyanokat nem engedélyeztem a katonai állománynak hogy túlhajszólják őket.

Ez a lőnek rád rádióba bejeleneteni dolog meg... Vóltak valóban belövések az utobbi időbe de vólt sok téves is . én nem tudok rólla hogy bejelentés miatt bárki is ügyészségre menne ahogy befújás miatt sem... sőt pont hogy ezek jelentésre kötelezett események ha nem jelenti azért jár ügyészség...

De rádióba történő lejelentésért még senkit sem halottam ügyészségre menni még sárgagommbot megnyomó majd rádiót kikapcsoló illetőkról sem hallotam hogy üögyészség lett vólna.... az ipse 30 éve szolgál 7 év után elsőnek leviszik a határra aztán beszél össze vissza ráadásúl még posztolja is...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Mondjuk az a Fokos rendszer még nem ez a fokos rendszer vólt a rendőrökhöz kb semmi közöm nem vólt csak tudtam róluk hogy vannak.
vólt egy szentesi müszaki csapatom (szakaszerő) akik a hidakat építették. (azzal a megoldással amit korábban javasóltam még a zár építésénél ahol egy századom vólt pár napig a végén.) egy támogató raj akik a lagzist rendezték (mert arra esett a választásom mert bár az ovinak jobb vólt az alap kialakítása a vakolat omlott penészledés megkezdődött a higéniális helyiségek használhatatlanok vóltak (zuhany ugyan úgy nem vólt cserébe mini kölyök wc k álltak rendelkezésre. stb...) és pár vegyes rajom őrszolgálatra.
egy hétig vóltam azthiszem. a nagyobb léptékű tartós kitelepülés előkészületeinek megszervezése vólt a feladatom... A konténer táborok létesítése színtén egy korábbi javaslatom része vólt. de azok telepítéséhez annyi közöm vólt hogy szemléznem kelett egy be nem rendezett lakókonténert meg arra adtam választ hogy a tűzzáró ajtókat a wifi jel részleges leárnyékolása miatt hagyják résnyire nyitva ha netezni akarnak nagyobb sávszélességen.
ja meg kijelöltem egy szállásmestert a lagzisba meg egy fbö hölgyet (a nöi katona állomány és az esetlegesen női belépők miatt láttam szükségességét) aki azóta is bazsajog rám amikor meglát :D a zujanyzó függönyök elvágásától eltekintettem (ami egy korábbi bevált ötletem vólt (tudom most sokan hülyének néznnek e miatt és sokan hülyének mondtak ismeretlenűl) de annak a funkciónak a lényege hogy a lábgombásodás rohamos terjedését megszüntesse (ami célját megjegyzem teljesítette. ugyanis nem a vízzel borított járófelületen terjed a gomba hanem a nedves éppen hogy csak vizes helyeken..) de itt ez nem vólt szükséges a konténerek kialakítása miatt ez gyárilag adott képesség vólt. (késöbbiekben tettem pár javaslatot ami meghalgatásra talált de ezek már beosztás nélküli időkből származó javaslatok.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
engem speciál nem különösebben érdekel a bagett de hogy másoknak adjam mindig szoktam csereberélni. Bácsba 12 es szolgálatokat tolnak valaki vagy folyton nappalos valaki folyton élyszakás abba a 3 napba ameddig lent vannak. Én nemtudom tinektek milyenek a fokosaitok de ezekszerint nagyon nem tud taszkereket jóváhagyni... nem is értem hogy lehetnek ekkora különbségek...
Bácsba sem 12.. mert 12 az kint a kerítésnél aztán érj ki K.halason van a szállás és onnan mész b.almásra vagy kelebiára. Rendőröknek utazást és mindent bele számítva 15 legalább egy szolgálat. De ha bejönnek és keresni is kell őket akkor lehet 20 óra is. És akkor még a haza utazás utána 300 km-t. Aztán haza érsz örülj ha van pihenőnapod, általában másnap reggel vagy este kezdünk vissza mert itthon is kevesen vagyunk. Lenyegében 4 fél 5 körül kelsz és legalább 8 mire a szállásra érsz, de gyakori, hogy éjfélre érsz vissza aztán 4-kor megint kelhetsz :) na így már sok a 3 nap :) volt akit lefujtak a kerìtesnél ejszakásba aztán mehettek kórházba majd ügyész meghallgatta őket aztán 2 órát aludtak. Haza is küldték őket :) mi csak irigykedünk, hogy ti 6-kor le vagytok váltva.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: endre, bel and PFZ

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 224
9 375
113
november 3 aznap épp a csíkon vóltam a rendőrők arról beszélgettek hogy melyik mit fog vacsorázni. az eggyik rántott csírkemellet kért a másik nem eszik csirkét ezért ő bécsi szeletet a harmadiknak mindegy vólt ő pörköltet kért. a bagetjüket jó szokás szerint elcserélték (4db ot mert a többit már másokkal elcserélték) egy győri édes kekszre meg 2 májkrémre és egy sportszeletet meg egy snikerset dobtunk még nekik gratiszba...

autók és a rácsozás... a csíkon használt autók a csíkon vannak azok nem kerülnek máshol alkalmazásra max mélységbe. hogy olyan helyen vannak ahol dobálóznak és hajlandó beleüllni a nem rácsozott kocsiba az az ő hibája. ha szólt és mégis beleparancsolták akkor meg a kb ki nem szarja le kategória a végrehajtó állomány részéről (ő jelezte ha tényleg migránsok művelték) semmi következménye nem lesz ránézve.

az hogy áznak fáznak a határon a rendőrök megin kicsit túlzásnak tartom pláne egy betört szélvédővel történő panaszkodás melett...

3 nap egy évbe 3-4 alkalommal (de sokaknak 0 vagy 1-2 alkalom egy évbe.) az évi 4 alkalmas már nagyon határos csóka.

a rádióba lejelentésbe mit szabad mit nem meg ne beszéljenek mert a rádioforgalmazás legaapvetőbb szabájait is sértik...

a mellékelt szöveg meg nemtudom eldönteni hogy mi akar lenni. mert hivatalosnak nem hivatalos privátnak nem privát (jó rendőröknél kitudja mi a módi de a seregbe ez egyből látszana hogy nem okés.)

már az operátor nemtudom mi a fszt keres a szlogálatvezetők és az alosztályvezetők melett megszólításba...
A készenlétisek és a határvadászok nem kapnak ellátmányt.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 224
9 375
113
Bácsban igem, de csongrádban más a helyzet. Azért unalmas a bagett mert ezt esszük 7 eve. Én sem tudom megenni, behánytam makdnem multkor is tőle. Es nekünk 16-20 óras a szolgalat, de volt 30 is. 3 nap alatt dolgozol 55-60 órát azért sok. Utana haza mész aztán másnap reggel mész ott is, várnak az ügyiratok stb... más mint nektek hidd el :) örülj, hogy nektek adjuk a bagettet inkább :)
Így vagyok én a pulykahússal, kösz traniz kaja :D
 
  • Tetszik
Reactions: jOkA

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
A készenlétisek és a határvadászok nem kapnak ellátmányt.
a határvadászokkat eddig a honvédség részellátmányozta (bácskában a szállás mellé) a készenlétiseknek meg nem számla fejében kell a készenlétizsákot feltölteni ? az a számla visszatérítés sem jár? annak azért mindenképp kellene hogy járjon. az törvényi. (komplett fegyveres testületekre vonatkozó) különleges jogrend esetén sem csorbúl (pláne hogy nem még nagyobb mozgásteret is kap.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 224
9 375
113
a határvadászokkat eddig a honvédség részellátmányozta (bácskában a szállás mellé) a készenlétiseknek meg nem számla fejében kell a készenlétizsákot feltölteni ? az a számla visszatérítés sem jár? annak azért mindenképp kellene hogy járjon. az törvényi. (komplett fegyveres testületekre vonatkozó) különleges jogrend esetén sem csorbúl (pláne hogy nem még nagyobb mozgásteret is kap.)
Mai infó, hogy nem kapnak ellátmányt a határvadászok és a készenlétisek. Az ellátmány alatt a kaját értem. De vannak ennél durvább dolgok is.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Szerintem Pintér már készük a decemberi zárószavazásra. Horvátország illetve Románia bekerülhet a schengeni zónába és ezzel csak a szerb és az ukrán határ fog maradni. De ezzel a "kezeléssel" nyilván elveszi a kedvet a határvadászoknak attól, hogy másik állami karhatalomnál próbáljanak szerencsét...
@PFZ a beposztolt facebook poszt alatt szépen ki van tárgyalva...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Szerintem Pintér már készük a decemberi zárószavazásra. Horvátország illetve Románia bekerülhet a schengeni zónába és ezzel csak a szerb és az ukrán határ fog maradni. De ezzel a "kezeléssel" nyilván elveszi a kedvet a határvadászoknak attól, hogy másik állami karhatalomnál próbáljanak szerencsét...
@PFZ a beposztolt facebook poszt alatt szépen ki van tárgyalva...
A horvát már eldőlt, a román engedélyezés december 9-én derül ki. Ergo a horvát-magyar határról már biztosan le kell vonulni hamarosan, a román-magyar meg nemsokára kiderül.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Mai infó, hogy nem kapnak ellátmányt a határvadászok és a készenlétisek. Az ellátmány alatt a kaját értem. De vannak ennél durvább dolgok is.
a határvadászok eddig sem kaptak mi biztosítottunk számukra ellátmányt és szállást is pihenő időbe.

a többire meg már 1000x fel lett ajánlva hogy megoldjuk a (sereg) a BM esek étkeztetését is. nem kellett. most is egyszerübb ha kifizetitek és nem kell felszámolnuni a konyhát. hogy aztán újra visszatelepüljön.

nemtudom miért nem éltek vele. mármint a vezetőitek.
eggyes konténertáborokat is megkaptok (igaz többszörösen adjátok a konténrt a tranzitból.)

még a közös tankolás is fel lett ajánlva 2 éve jó vólt a határ vezetőségetek és a csíkon tankoltak titeket. majd a következő turnus ezt nem alkalmazata... de a segítségből ők sem kértek. nekünk is megérte vólna anyagilag nektek is gazdaságosabb lett vólna. a tartályautóinkba lett vólna anyag mindig bőven nektek is...

ezt azzal basszátok el hogy hagyjátoik hogy olyan vezetők kerüljenek le vizsgázni amilyenek és nem osztjátok meg az újakkal az infókat.

a régi eresztés rendőröknél megoldott mindent ezek a mostaniak csongrádba meg csak szenvednek.... de a ti fönökeitek. több a pénz mint anno és rosszabb a működés hatásfoka...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
nemtudom nállatok hogy megy de ha nem a pk nak a törzsből valakinek adjátok át az infókat akik már tapasztaltak mások hogy oldották meg korábban.
ne csesszetek már ki magatokkal... a sok első haáros vezető miatt (nállunk is kiképzés része vizsga aztán megy az infomáció áramlás. pedig nekünk a beszédhez is engedély kell papíron.)
(de ne nekem kelljen már ilyen alap dolgokat elmagyarázni) külön szervezet vagytok meg kell tudnotok óldani) ... nem akkora feladat mi sokkal nagyobb erőkkel vagyunk lent. és tartalékos pk elvezeti a századot rendbe
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
kajátok (beleértve a védőitalt is) mi papírszerint is biztosítjuk nektek egy kis anyagiakért cserébe (jelenleg ingyen is adunk pl vízet teát)
szállást színtén (jelenleg is adunk)
kaja színtén
tankolás színtén
hazamenetel elött sofőr pihentetése. (régenbbei vezető turnus úgy oldotta meg hogy a sofőrt pihentette utolsóó nap cserébe a rendőr mellé katona ült járőr társnak.)
ezek mind már kipróbált beváélt módszerek amibe a sereg partner.
adjátok tovább az infót az új turnusnak.
és készüljetek inkább az átmeneti időre ameddig nem lessz katona lent. csak max kis létszámban... mert a magasabb képességeket lenthagyjuk. tehát kontakt lehetőség megmarad.
nem most kellene hogy gáz legyen hisz még semmi nem változott. mi lesz amikor részlegesen kivonulunk???
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 224
9 375
113
kajátok (beleértve a védőitalt is) mi papírszerint is biztosítjuk nektek egy kis anyagiakért cserébe (jelenleg ingyen is adunk pl vízet teát)
szállást színtén (jelenleg is adunk)
kaja színtén
tankolás színtén
hazamenetel elött sofőr pihentetése. (régenbbei vezető turnus úgy oldotta meg hogy a sofőrt pihentette utolsóó nap cserébe a rendőr mellé katona ült járőr társnak.)
ezek mind már kipróbált beváélt módszerek amibe a sereg partner.
adjátok tovább az infót az új turnusnak.
és készüljetek inkább az átmeneti időre ameddig nem lessz katona lent. csak max kis létszámban... mert a magasabb képességeket lenthagyjuk. tehát kontakt lehetőség megmarad.
nem most kellene hogy gáz legyen hisz még semmi nem változott. mi lesz amikor részlegesen kivonulunk???
Amikor toborzás volt akkor ellátásról beszéltek a fejesek. Tök jó amit írsz, de te is tudod, hogy nem így működik. A vezetőkről már írtam... Egyébként nem vagyok határvadász. És nem is leszek szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
ezek egy részét az aktuális szakasz pk nak is meg kell tudnia oldani. őt meg ismeritek. hisz ő a pk tok.
század pk tok szokott kijárnni ellenőrizni. neki lehet említeni jelentéskor a hiányosságokkat és lehet javaslatot tenni szóban vagy írásban előterjeszteni.
(csak egy század pk. nem egy akkora kutya hogy be kelljen tőle szarnotok.)
a felett meg egy ZL PK színt van. és ez a szint már a felsoroltakon túl is képesnek kell hibákat megoldani hiányosságokat pótólni... és ez még csak nem is a teljes határszakasz...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Amikor toborzás volt akkor ellátásról beszéltek a fejesek. Tök jó amit írsz, de te is tudod, hogy nem így működik. A vezetőkről már írtam... Egyébként nem vagyok határvadász. És nem is leszek szerintem.
vezető... egy század pk képes minden panaszotokat elintézni...egy turnus alatt 1x minimum találkoztok vele. mert szemléz. (ez kötelező nekik átadás átvételkor)

Nehogy márkkatonai vezetésnek kelljen elmagyarázni (kiképezni) a vezetőiteket. (segítünk szívesen bármibe de ez a ti dolgotok alapvetően)

csak század pk szinten kellene segítenetek a kp tokat már nem lenne gondotok. (akivel a seregbe napi kapcsolatba van az amber még a KK is)

nem hiszem el hogy nem tudjátok elintézni mert annyira elcseszett a hierarchia a vizsgázóitoknál. (valahogy csak megtudjátok oldani a kapcsolatfelvételt) csak van összeköttetés (biztosított?)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
durva de ilyen színtű melókat egy talpraesetteb hadnagynak el kell tudnia hárítani.... (a hadnagynak aki még nem is tiszt) csak tisztecske.) egyébként el is tudják intézik nállunkáltalába max sír egy sort azt lehet halgatni meg morgolódni)... Olyan problémákról írtok amit sima belső legénységi (ami nállatok most a határvadász) szóbeli panaszra el kellene tudni intézni---- 24-48 órán bellűl tartósan. megérkezős étkezést aznapit max 1 órán bellül....

ezért nenm értem a problémát. ez mind olyan megoldási szerepkoör aki irányába nektek közvetlen kapcsolatotok van. (még a most kapun belápő határvadásznak is.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
ezért nenm értem a problémát. ez mind olyan megoldási szerepkoör aki irányába nektek közvetlen kapcsolatotok van. (még a most kapun belápő határvadásznak is.)
ez annyira alacsony problémakezelési színt (elhárítási).
ezek a problémák nállunk kb a dohányzóból megoldható problémák. csak egy telefon kell (több híváshoz)
1 kv 2 cigis problémák.