[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 014
113
Láttam a riportot, jól csinálta amit csinált. Amennyire én tudom, 10 feletti találata volt csajnak
11-et lőtt, 9 talált testet. 2 csak ruházatot.

Amúgy ki mennyire fagy le fegyverhasznalattól.
Nincs időm újrahalgatni de emlèkeim szerint azt mondja, az első 2 lövès megnyugtatta, amikor látta hogy eltalálja a csókát.

DE mindenkinek jobb ha nem hal meg senki. Ha felszólításra eldobja a fegyvert, vagy egyszerűen csak megadja magát, akkor az egy sokkal jobb dolog a rendőröknek is. Mert ha az a vége az egésznek, hogy bilincsben a nyomorult, senki nem sérült, akkor a teljes résztvevő állomány nyugodtan mehet haza, nincs olyan tét, ami miatt görcsölni kellene.
Szóval a jogi hacacárè miatt jobb mindenkinek szerinted.

A BV-s dolgot meg nem értem. Az hogy valaki kemény bűnöző, az nem azt jelenti hogy ok nélkül megszurkál egy őrt, hogy kapjon érte még Isten tudja hány évet. Voltam fogdaőr, vigyáztam emberöléssel gyanúsított bűnözőre is, meg rablókra stb. Volt amelyik két fejjel volt magasabb nálam, miért ütött volna le, mit nyert volna vele?
Ki mondta, hogy ok nèlkül?

Amúgy mennyire logikus hogy rendőrökre lövökdözöm egy teherautóból?
Mit nyert vele?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
11-et lőtt, 9 talált testet. 2 csak ruházatot.

Amúgy ki mennyire fagy le fegyverhasznalattól.
Nincs időm újrahalgatni de emlèkeim szerint azt mondja, az első 2 lövès megnyugtatta, amikor látta hogy eltalálja a csókát.


Szóval a jogi hacacárè miatt jobb mindenkinek szerinted.


Ki mondta, hogy ok nèlkül?

Amúgy mennyire logikus hogy rendőrökre lövökdözöm egy teherautóból?
Mit nyert vele?
"Jogi hacacáré." Nem akarok belemenni mélyen. Nem tudom hogy mikor aktiv voltál kellett-e menned a katonai nyomozó ügyészségre. Én voltam. Nem olyan fasza még tanúként sem.

A teherautóból lövöldöző majom menekülni akart, azért lőtt. Valamennyi esélye volt megúszni, és elmenekülni. Általában egy előfutóval és egy utánkövetővel mennek a csempészek. Tehát megy előtte pár km távolságban autóval egy felderítő, meg mögötte is megy egy másik autó, szintén pár km távolságban. Ha lebuknak, akkor tőgázzal elmegy valameddig a csempész, leszarja a migriket, kiugrik a kocsiból és elfut. Aztán ha nem kapják el, akkor telefonál a cimbiknek, és valamelyik felveszi. Tudom, hogy itt a hiradóban is elmondták, hogy dolgoztak rájuk, de azt nem tudta a majom. Abban a tudatban volt, hogy ha ott egérutat nyer, akkor felveszi valamelyik haverja és esélyesen kijutnak az országból. Ezért "megéri" lőni. Azért lőtt, hogy el tudjon menekülni egy olyan helyzetben, amikor az ő tudomása szerint a személyazonossága ismeretlen volt a hatóságok felé, és ha ott nem kapják el, akkor megússza.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Erre olyan nagy lenne a társadalmi igény?
Nekem tetszik! Múltkor hetekig úgy autóztam, hogy (azt hittem, hogy) nincs nálam a forgalmim, és aggódtam feleslegesen azon, amiért úgyis berádióz a rendőr igazoltatásnál. Amúgy a forgalmi nálam volt, csak el vot csúszva egy helyre, és amikor kerestem, nem vettem észre, aztán sok más helyen kerestem potyára.

Végre egy dolog, amivel a nem tilosban járó embernek nem kell megütnie a bokáját triviális apróságokon. Mert a legtöbb dolog az alapvetően törvénytisztelő, de kicsit néha bakizó embert tudja szopatni, a tilosban tudatosan járó áltaában már felkészült, mert tudja, hogy tilosban jár.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Senkinek nem jut eszébe a szakbizottságban elelmélkedni arról, hogy mi lesz Horvátország és Románia schengeni csatlakozásával? Se kérdés se tájékoztatás nincs ezzel kapcsolatban a jegyzőkönyvben, csak az, hogy Magyarország a Schengeni zóna déli határa... úgy néz ki már nem sokáig - vagy ezt is meg fogjuk vétózni???
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 056
30 523
113
Senkinek nem jut eszébe a szakbizottságban elelmélkedni arról, hogy mi lesz Horvátország és Románia schengeni csatlakozásával? Se kérdés se tájékoztatás nincs ezzel kapcsolatban a jegyzőkönyvben, csak az, hogy Magyarország a Schengeni zóna déli határa... úgy néz ki már nem sokáig - vagy ezt is meg fogjuk vétózni???
A hollandok vétózzák nem mi.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
A hollandok vétózzák nem mi.
on 8 December the Justice and Home Affairs Council will vote on the full participation of Bulgaria, Romania and Croatia to the Schengen area without internal border controls
nemsokára meglátjuk. Én mindenesetre úgy tudom, hogy a horvát bővítést ők biztosan nem ellenzik.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Pár helyen ahol járhatóbb a terület van kiborítva de a többségében vízi határ van aztán nincs műszaki akadály nagyon.
A műszaki dolgokkal nem nagyon tudsz mit csinálni, illetve bontani kell, de humán erőt kell fenntartani a határ védésére, amit a csatlakozással át lehet irányítani más határszakaszra. Azt hittem ebben a topikban ez a téma.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
A műszaki dolgokkal nem nagyon tudsz mit csinálni, illetve bontani kell, de humán erőt kell fenntartani a határ védésére, amit a csatlakozással át lehet irányítani más határszakaszra. Azt hittem ebben a topikban ez a téma.
Nincs ott senki évek óta.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Nincs ott senki évek óta.
polgárőrök vannak kis létszámba helyi és környékbeli rendőrök pár katona van összekötőnek (ők nemhiszem hogy járőröznének) lovas rendőröket szoktak oda vinni néha megerőnek néha kutyások a környékbeli kapitányságokról. a természetőrök vadászok halőrök mezőőrök vannak még bevonva helyi színten. ilyen össznépi meló jelenleg meg ugye a NAV. a bács részen (ott is van egy horvát magyar határ réssz) a dunán és közvetlen a duna dunántúli oldalán van komoly védelem még.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Nincs ott senki évek óta.
Meg bevándorlási veszélyhelyzet sincs IRL már sok éve, csak papíron de így, hogy schengeni határ lesz, egyre nehezebb lesz a szörnyű határvédelmi terhekkel részben nyüszögnie részben dicsekednie a kormánynak... belátható időn belül csak a szerb és ukrán határ fog ellenőrzött határ maradni... a horvát 99% kiesik, a románra is van most esély, de meglátjuk, most vagy valamikor belátható időn belül. A maradék erőforrások ezekre a határszakaszokra összpontosíthatóak vagy átirányíthatóak más rendvédelmi feladatokra.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
aa mélységi elfogó rendsszere viszont elég jól kiépített (álítólag híradásokba is szerepelnek néha)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Meg bevándorlási veszélyhelyzet sincs IRL már sok éve, csak papíron de így, hogy schengeni határ lesz, egyre nehezebb lesz a szörnyű határvédelmi terhekkel részben nyüszögnie részben dicsekednie a kormánynak... belátható időn belül csak a szerb és ukrán határ fog ellenőrzött határ maradni... a horvát 99% kiesik, a románra is van most esély, de meglátjuk, most vagy valamikor belátható időn belül. A maradék erőforrások ezekre a határszakaszokra összpontosíthatóak vagy átirányíthatóak más rendvédelmi feladatokra.
minden határszakaszunkat ellenőriztük. szlovákot is románt is szlovént is osztrákot is. ezután is tudjuk. a szlovákhoz pl kevés ember kell a terep miatt. hiába a leghosszabb határszakaszunk.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
minden határszakaszunkat ellenőriztük. szlovákot is románt is szlovént is osztrákot is.
A schengeni szabályok megszüntetik a belső határellenőrzéseket[....] A schengeni térségen belül az emberek a határokon ellenőrzés nélkül kelhetnek át és utazhatnak az egyik országból a másikba. A nemzeti hatóságok azonban ellenőrizhetik a belső határokon vagy annak közelében az embereket abban az esetben, ha rendőrségi információk vagy tapasztalatok megkövetelik a felügyelet átmeneti fokozását.
A COVID miatt meg a szír buli miatt voltak anomáliák, de az EU is el fogja várni a visszatérést a leírt szabályokhoz, már ha a főni akar az unióban maradni... vagy a schengeni zónában, meg meg akarja kapni a zárolt pénzeket, de azoknak per pill más, EU által fontosabbnak ítélt akadályai vannak, de ez is előjöhet. Ha valamelyik jogvédő rámutat, hogy kettősbeszéd van a schengeni határellenőrzés tekintetében.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
A schengeni szabályok megszüntetik a belső határellenőrzéseket[....] A schengeni térségen belül az emberek a határokon ellenőrzés nélkül kelhetnek át és utazhatnak az egyik országból a másikba. A nemzeti hatóságok azonban ellenőrizhetik a belső határokon vagy annak közelében az embereket abban az esetben, ha rendőrségi információk vagy tapasztalatok megkövetelik a felügyelet átmeneti fokozását.
A COVID miatt meg a szír buli miatt voltak anomáliák, de az EU is el fogja várni a visszatérést a leírt szabályokhoz, már ha a főni akar az unióban maradni... vagy a schengeni zónában, meg meg akarja kapni a zárolt pénzeket, de azoknak per pill más, EU által fontosabbnak ítélt akadályai vannak, de ez is előjöhet.
ho-ho gondolom utaztál már eun bellül. akkor tudod hogy ez csak az eun bellüliekre vonatkozik külföldiek nem mozoghatnak szabadon továbbra sem... elvileg másik sorba is kell beállnod sok helyen. PL DÁNIÁBA még az eust is ellenörzik schengen ide vagy oda... a német is megvizsgál mélységbe a benzinkutakon mindig ottvannak a rendőrők akik a rendszámokat nézik... (nekem többször a kocsit is átnézték amég dániába jártam dán rendszámos kocsival.)
egy moldáv vagy egy orosz nem mozoghat szabadon az eun bellül még egy brazil sem. reptéren is ugyan úgy lecsekkolnak mégha eun bellül is repülsz.
a szlovák határon is pl az eus állampolgár át van engedve egy albán már ellenőrizve van rendesen. (eusnál csak mint egy sima ellenőrzés benéznek az ablakon max csomagtartót nyissa fel) ehhez bármelyik fegyveres szervnek joga van különösebb indoklás nélkül közuti jármű esetébe.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby