[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
tehát ez felfogni nem tudom hogy a ti szakaszokon ez hogy ennyire nem megoldható. de akár hogyis lokális . de ezt a lokális pk t nektek is el kell tudnotok érni. (hát úgy kell kinyomoznotok ki a pk tok vagy mi?)
az első tiszt orvosólni kellene hogy tudja ezeket a problémákat. aki szembejön veletek. de egy tapraesettebb altisztnek zászlósnak meg kutya kötelessége ezt megoldani. és ti mind altisztek vagytok. nállunk még a legénységi is tehet lpéseket az ilyen problémák elhárításában. ami egy átlagos határvadász vagy FBÖ s a ti szemetekbe. (lehet még a takarító nő is elintézné nállunk. De komolyan )
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Egyébként meg fegyveres testület vagytok ti is. jogotokban áll pl az élelmezésetekért felelős személyek bármelyikével találkozni és szabad véleményt nyilvánítani... A kajáról ennyit. (vagy ez a BM nél nem így megy? mert ez is szerintem rátok is vonatkozik.)
az ellátmányért felelősnek meg kötelessége a panaszt meghalgatni.
az meg hogy fontolóra veszi vagy ssem meg elhatározás kérddése (egyéni döntés)
de ha többször kap az mellett már ő sem mehet el.
és ez jog. ezért nem részesűlhet senki megrovásba. semmilyen háttrány nem érheti emiatt...
ha ezt nemteszi legyen az bármilyen magasan az illető (elmulasztja) ezért a mulasztásért felelőségre vonható.
a seregbe legalábbis így megy. (ez a törvényi a sereg igazából törekszik arra hogy minden törvényt betartson (néha túlságosan is igaz...)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
sennkit nem érhet hátrány azérrt mert panaszkodik szállásra vagy kajára az erre illetékes szervnél.
és az illetékes szerv bármely lépcsőfokát elérheti akár a legalsósszíntről.ami ellátmányt és elhelyezést illeti. ebből az ellátmány pl a leges legsgyszerűbb. (ez igazából tényleg egy takarítónő el tudja intézni egy egy alkalom erejéig. de egy altiszt/zászlós hadnagy tartósan. váltásokat átívelően...
egy század pk nak meg sok egyéb hiányosságot is orvosólnia kellene tudni azonnali átmeneti vagy tartós megoldásba.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 700
113

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Basszus, aki rendőrre lő, azt célzott lövéssel meg kell semmisíteni, nem figyelmeztető lövést leadni...

Az valahol a profizmus jele, hogy nem sérült meg senki, és mindenki megy a bíróság elé. Nagyjából ez az elvárt itt Európában. Elképzelhető hogy valahol felesleges kockázatot vállaltak, és megsérülhetett volna valaki, de nincs videó róla, tehát az csak találgatás lenne. Szóval legyünk elismerőek a birtokunkban lévő adatok alapján. Meg hátha dob infót a csempész szervezetről.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 708
113
Nem kapnának és ne terjesszünk paralizáló faszságokat!
Akkor nem szóltam, bocsi.
Csak néha van olyan érzése az embernek, hogy a jogszabályi környezet miatt a rendőrök túlságosan is visszafogják magukat a hasonló helyzetekben. De ez csak állampolgári észrevétel.
Aztán ha azt mondjátok, hogy minden okés, akkor hiszek nektek ;)
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Árnyalnám kicsit. Más tanyán lövöldözni úgy, hogy ha a retek mellé megy pár lövés, akkor nem találsz el senkit, meg más lövöldözni Budapest belvárosában. Illetve, persze, azért ez nem Ukrajna. Kiváncsi lennék hogy hány kemény legény fagyna le, mikor lőni kellene. Nyilván ebbe a potenciális lefagyásba magamat is beleértem. Klaviatúra előtt könnyű azt mondani, hogy duplázzunk a mellkasba. Ezzel együtt én is azt az álláspontot osztom tét nélkül egy fórumon irkálva, hogy lőfegyveres támadót, főleg ha lőtt, le kell lőni, mielőtt civil vagy rendőr megsérül. Másrészt mindenkinek jobb, ha senki nem sérül meg.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 014
113
Ezzel együtt én is azt az álláspontot osztom tét nélkül egy fórumon irkálva, hogy lőfegyveres támadót, főleg ha lőtt, le kell lőni, mielőtt civil vagy rendőr megsérül.
Döntsd már el szerinted mi a jó.
Másrészt mindenkinek jobb, ha senki nem sérül meg.

Gondolom sokan nem nèztètek meg amikor először beraktam ezt meg a megszúrkált rendőrrel kèszűlt riportot.
Pedig kurva èrdekes.



Árnyalnám kicsit. Más tanyán lövöldözni úgy, hogy ha a retek mellé megy pár lövés, akkor nem találsz el senkit, meg más lövöldözni Budapest belvárosában. Illetve, persze, azért ez nem Ukrajna. Kiváncsi lennék hogy hány kemény legény fagyna le, mikor lőni kellene. Nyilván ebbe a potenciális lefagyásba magamat is beleértem. Klaviatúra előtt könnyű azt mondani, hogy duplázzunk a mellkasba.

Most mi okoz gondot?
Lelőni valakit?
Vagy Budapesten lelőni valakit mert mi van ha más is megsèrül?



Szerèny vèlemènyem szerint még az az ideális ha lelövik a támadót.
Minimum lenyomorodik.
Mert így lehet majd egy meghegyezett fogkefèvel leszurkál majd egy börtönőrt.
Hisz már megmutatta nem fèl fegyvert használni egyenruhásokkal szemben.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Döntsd már el szerinted mi a jó.


Gondolom sokan nem nèztètek meg amikor először beraktam ezt meg a megszúrkált rendőrrel kèszűlt riportot.
Pedig kurva èrdekes.





Most mi okoz gondot?
Lelőni valakit?
Vagy Budapesten lelőni valakit mert mi van ha más is megsèrül?



Szerèny vèlemènyem szerint még az az ideális ha lelövik a támadót.
Minimum lenyomorodik.
Mert így lehet majd egy meghegyezett fogkefèvel leszurkál majd egy börtönőrt.
Hisz már megmutatta nem fèl fegyvert használni egyenruhásokkal szemben.
Láttam a riportot, jól csinálta amit csinált. Amennyire én tudom, 10 feletti találata volt csajnak.

Szerintem elég egyértelműen írtam le, hogy más napközben belvárosban lövéseket leadni, meg más külterületen. Elég nehéz elszámolni egy meglőtt civillel. Emlékszem mekkora patáliát csapott pl. a sajtó abból az esetből, ami vagy 15 éve történt, mikor lőtt a rendőr, a lövedék megpattant és a lövő rendőr mögött/mellett álló gyerek vállába szaladt bele. Nem hiányzik az senkinek. Azt nem értem, mi abban az ellentmondás, hogy azt mondom: Lőfegyveres bűnözőnél szerintem sem kell habozni, mert ki tudja kit lő még le, DE mindenkinek jobb ha nem hal meg senki. Ha felszólításra eldobja a fegyvert, vagy egyszerűen csak megadja magát, akkor az egy sokkal jobb dolog a rendőröknek is. Mert ha az a vége az egésznek, hogy bilincsben a nyomorult, senki nem sérült, akkor a teljes résztvevő állomány nyugodtan mehet haza, nincs olyan tét, ami miatt görcsölni kellene.

A BV-s dolgot meg nem értem. Az hogy valaki kemény bűnöző, az nem azt jelenti hogy ok nélkül megszurkál egy őrt, hogy kapjon érte még Isten tudja hány évet. Voltam fogdaőr, vigyáztam emberöléssel gyanúsított bűnözőre is, meg rablókra stb. Volt amelyik két fejjel volt magasabb nálam, miért ütött volna le, mit nyert volna vele?
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez de hülyeség, b+!

Mi a hülyeség?
Igazság szerint bármilyen azonosítónak sincs sok értelme magyar állampolgárként.
A rendőrnek elég egy szolgálati mobil - aminek manapság már alapnak kellene lennie.
Egy a nyilvántartóra kapcsolódó appal bármikor a személyi adataid bemondásával is tudnia kellene azonosítani, az appba megjelenő kéoed alapján.
A forgalmi engedély is tök felesleges.
Ott meg rendszám meg alvázszám alapján is működnie kellene nemcsak az azonosítás, de a nyilvántartasban szereplő forgalomra alkalmas/nem alkalmas státusznak.
Különben a rendőr jelenleg sem tud magától eldönteni semmit egy igazoltatás során. Max. azt, hogy kapásból látja, hogy milyen kiválló volt a séród a fényképezésnél. Az okmányokon lévő információk igazságtartalmáról meg semmit nem tud. Azt úgy is ellenőriztetnie kell a központtal.
Viszont legalább, ha éppen elfelejtetted magaddal vinni az okmányt akkor vegzálhatnak emiatt.