[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 616
11 288
113
Újságíró: Szeptemberig miként fogják megszervezni a határvadászati állomány toborzását, kiképzését, felszerelését és szolgálatba állítását, illetve milyen bérezésre számíthatnak az új határvédők?
Gulyás Gergely: Törvényt kell erről alkotni. Gyors kiképzésre lesz lehetőség. A tisztek a készenléti rendőrség kötelékében szolgáló rendőrök lesznek. A határvadászok bérezésének ügyében végleges döntés nem született.
 
  • Vicces
Reactions: PFZ

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 200
9 330
113
Újságíró: Szeptemberig miként fogják megszervezni a határvadászati állomány toborzását, kiképzését, felszerelését és szolgálatba állítását, illetve milyen bérezésre számíthatnak az új határvédők?
Gulyás Gergely: Törvényt kell erről alkotni. Gyors kiképzésre lesz lehetőség. A tisztek a készenléti rendőrség kötelékében szolgáló rendőrök lesznek. A határvadászok bérezésének ügyében végleges döntés nem született.
Fantasztikus lesz. Főleg, ha a beosztott többet keres mint a főnöke :)
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 345
93
Háát, szeptemberben fel kell álljon. Legyen szept 15. Az úgyis jeles ünnep, mert 2015-ben azon a napon zártuk le a határt. Hehe, jó buli volt, ott voltam. Ha aug 1-én nullás embereket elkezdenek képezni, akkor lesz 6 hetük a képzésre. Ha nem szarakodnak, akkor járőrtárs szintre el lehet épp jutni. Tehát egy normális határvadász rendőr mellé biztositónak. Igazából az a baj, hogy az idő nem is csak a képzésre kell, hanem hogy az ember beleszokjon a parancsuralmi rendszerbe, másrészt a tényleg baromállatok kiszűrésére legyen már egy kis idő. Meglátjuk. Igazából leszarom hogy kik lesznek ott, csak nekem ne kelljen lemenni.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 200
9 330
113
Háát, szeptemberben fel kell álljon. Legyen szept 15. Az úgyis jeles ünnep, mert 2015-ben azon a napon zártuk le a határt. Hehe, jó buli volt, ott voltam. Ha aug 1-én nullás embereket elkezdenek képezni, akkor lesz 6 hetük a képzésre. Ha nem szarakodnak, akkor járőrtárs szintre el lehet épp jutni. Tehát egy normális határvadász rendőr mellé biztositónak. Igazából az a baj, hogy az idő nem is csak a képzésre kell, hanem hogy az ember beleszokjon a parancsuralmi rendszerbe, másrészt a tényleg baromállatok kiszűrésére legyen már egy kis idő. Meglátjuk. Igazából leszarom hogy kik lesznek ott, csak nekem ne kelljen lemenni.
Talán az elején az fbő-k lesznek kivezényelve. Ők már hozzászoktak. Utána jönnek a többiek, de honnan azt nem tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: Shed

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 003
30 318
113
  • Hűha
Reactions: hendrick

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113

Ebből az érettségis marhaságból nem tudnak szabadulni. A rendőrök fizetésén a fél ország röhög, a másik fele sír. Ezek meg azon meditálnak fent, az íróasztal mellett, hogy a határvadászok még kevesebbet érnek fizetésben, mint a meg nem fizetett rendőrök, mert nem lesz kötelező az érettségi nekik ? Elképesztő ez az értelmiségi íróasztal főokosság, ami ennyire nincs tisztában a valósággal.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 200
9 330
113
A krém lesz besorozva :)
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 200
9 330
113
  • Tetszik
Reactions: endre and LMzek 2.0

gepard145

Member
2018. szeptember 23.
54
99
18
Ebből az érettségis marhaságból nem tudnak szabadulni. A rendőrök fizetésén a fél ország röhög, a másik fele sír. Ezek meg azon meditálnak fent, az íróasztal mellett, hogy a határvadászok még kevesebbet érnek fizetésben, mint a meg nem fizetett rendőrök, mert nem lesz kötelező az érettségi nekik ? Elképesztő ez az értelmiségi íróasztal főokosság, ami ennyire nincs tisztában a valósággal.
Alig volt demoralizáló, amikor az érettségizett, 6 hónap +1 év, vagy 2 éves sulit elvégzett, intézkedésre nem csak jogosult (a járőrtárs végzettségűeket most hagyjuk), hanem ugyebár kötelezett rendőrök nyolc általánost végzett katonákkal egy járőrben nyomták (nyomják), akik tár nélkül, intézkedésre nem jogosultként, magasabb fizuért elvoltak a határon.
A fokozott igénybevételi pótlékot fel sem hozom, mert azzal megint sikerült beleszarni a ventilátorba, bár ugye a NER mindig is az oszd meg és uralkodj mentén mozog.
Szóval ha most ebből megint az lesz, hogy egy legénységi beo-ban többet fog kapni egy határvadász, mint egy végzett rendőr, aki komoly felelősséggel a hátán járkál címről-címre és oldja meg a problémákat (sokszor egyedül), akkor megint adtak egy rohadt nagy pofont a városok és községek közrendjének.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Ebből az érettségis marhaságból nem tudnak szabadulni. A rendőrök fizetésén a fél ország röhög, a másik fele sír. Ezek meg azon meditálnak fent, az íróasztal mellett, hogy a határvadászok még kevesebbet érnek fizetésben, mint a meg nem fizetett rendőrök, mert nem lesz kötelező az érettségi nekik ? Elképesztő ez az értelmiségi íróasztal főokosság, ami ennyire nincs tisztában a valósággal.
Muszáj mert így nagyobb réteget tudnak elérni. Főleg a keleti szegényebb országrészből lesz így is a több jelentkező.
Ha érettségihez kötnék nem találnának ennyi embert.
Sokáig ez sem lesz nyerőképes, csak a jogi és intézkedési jogkör valamint a kényszerítő eszközök tárházának bővítése jelent majd megoldást.
Katona kollegát arcon lőtték csapágygolyóval, kővel, deszkával dobálnak minket, stb.. na most az 50 éves Józsi bácsi vagy bárki hirtelen oda pottyanva a civil életből most vagy elfutni fog vagy kitáraz rájuk. Kíváncsian várom a fejleményeket, lényeg, hogy nekem akkor szeptembertől elvileg nem kell mennem.
Aztán elfogynak és megint megyünk mi és a katonák...
De szerintem rendőr mindig lesz ott és nem csak a helyi kirendeltségekről mert különben káosz lesz, legalábbis az elején biztos.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 200
9 330
113
Muszáj mert így nagyobb réteget tudnak elérni. Főleg a keleti szegényebb országrészből lesz így is a több jelentkező.
Ha érettségihez kötnék nem találnának ennyi embert.
Sokáig ez sem lesz nyerőképes, csak a jogi és intézkedési jogkör valamint a kényszerítő eszközök tárházának bővítése jelent majd megoldást.
Katona kollegát arcon lőtték csapágygolyóval, kővel, deszkával dobálnak minket, stb.. na most az 50 éves Józsi bácsi vagy bárki hirtelen oda pottyanva a civil életből most vagy elfutni fog vagy kitáraz rájuk. Kíváncsian várom a fejleményeket, lényeg, hogy nekem akkor szeptembertől elvileg nem kell mennem.
Aztán elfogynak és megint megyünk mi és a katonák...
De szerintem rendőr mindig lesz ott és nem csak a helyi kirendeltségekről mert különben káosz lesz, legalábbis az elején biztos.
Inkább tárazzon ki Józsi bácsi :)
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0 and hete

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
De szerintem rendőr mindig lesz ott
Ha jól figyeltem, elsősorban a katonák állandó létszámát akarják csökkenteni, hogy tudjanak menni kiképzésre.

de honnan azt nem tudom
Ismerősöm, mikor jelentkezett tarcsisnak egyből körberajongták, hogy lehet menni határra is; mondjuk ő most azt mondta, hogy szívesen vállal valamennyit, mert életkora miatt kb a bruttót viszi haza, az meg jobb fizetés, mint itthon; meg legalább van. Mert sokan tévedésben vannak, hogy mindenhol mekkora nagy a jólét és mennyire lehet munkahelyekben válogatni. Aztán persze majd akkor meglátjuk.

De amúgy, mikor mondták, hogy xy határvadász azt hittem, hogy dobok egy hátast.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Ha jól figyeltem, elsősorban a katonák állandó létszámát akarják csökkenteni, hogy tudjanak menni kiképzésre.


Ismerősöm, mikor jelentkezett tarcsisnak egyből körberajongták, hogy lehet menni határra is; mondjuk ő most azt mondta, hogy szívesen vállal valamennyit, mert életkora miatt kb a bruttót viszi haza, az meg jobb fizetés, mint itthon; meg legalább van. Mert sokan tévedésben vannak, hogy mindenhol mekkora nagy a jólét és mennyire lehet munkahelyekben válogatni. Aztán persze majd akkor meglátjuk.

De amúgy, mikor mondták, hogy xy határvadász azt hittem, hogy dobok egy hátast.
Rendőröket is ki akarják vonni amennyire tudják mert az otthoni kapitányságokon már alig lehet kiadni a szolgálatokat.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
fizetni lehet nem azalapján fizetnek de még határreddész sem lehetsz éretségi nélkül... nehéz úgy embert találni egy oktatásilag elmaradott területen ahol a szakmunka és a földművelés állattartásnak van hagyománya... Hogy melette gimnáziumi végzetséget vársz el...
szakközép is érettségit ad, és azért egy érettségi igazán nem nagy elvárás.