[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 074
13 704
113
Tapasztalataim szerint sajnos ebben nincs igazad.

18-30 éves korosztály jelentős része (30+%) képtelen lefutni 1500 métert. Ezért van pl most a seregben hogy az alapkikepzes végén van fizikai felmérő, mert olyan szinten hullottak ki rajta a jelentkezők.

Találkoztam olyan fegyveres szervhez jelentkezővel akire én (13:50 körüli idővel futom ) 3200 méteren (8 kör a 400-as pályán) 4 kört vertem. Ekkor a felmérést végző megkért hogy fussak vele hátha javít a tempójàn. Húztam vontam biztattam így lett neki 24 perc. A célban kifeküdt és levegőért kapkodott... Képtelen volt a tesi terembe visszasétàlni. A felmérő mondta hogy nem lepődik meg, minden alkalommal van ilyen.
Ezt szomorúan olvasom.

Azt sem èrtem minek jelentkezik az ilyen.
Amikor munkát kerestem èn sem jelentkeztem olyan állásra ahol társalgási szintű angolt kértek.


Remélem egy automatás kávéra a vendége voltál azért. ;)
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 171
4 961
113
Ezt szomorúan olvasom.

Azt sem èrtem minek jelentkezik az ilyen.
Amikor munkát kerestem èn sem jelentkeztem olyan állásra ahol társalgási szintű angolt kértek.


Remélem egy automatás kávéra a vendége voltál azért. ;)
Anyukája megkínált egy sütivel. Mert a felvételin ott volt anyukája és apukája is :D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 074
13 704
113
Azért tegyük hozzá -és nem az egész jóságát és tökéletességét vélve és védve, hogy baromi nagy ellenkampánya van.
- Jönnek a videóval, hogy micsoda fogyik jelentkeztek, holott az több hónapos és semmi köze a mostani toborzáshoz.
-Mantra állandóan, hogy nyócosztály... mert máshova nem elég a nyolc általános? Simán futárnak el lehet menni (persze a futárokról meg készül a zsánercikk -a diplomás futár sztorival), vagy... lehet megkapaszkodni: El lehet menni a Magyar Honvédséghez.
"legénységi állománykategóriában legalább 8 általános iskolai végzettség" - https://iranyasereg.hu/szerzodeses-es-hivatasos-katonai-szolgalat/ Akkor el kell kezdeni, hogy minden honvéd a kretén magazinból lépett ki, ikszlábú, kancsal, válogatott cigánylegény a napszámból, aki írni-olvasni is alig tud? -Mert nyilván nem ez a valóság.
- Alacsony a fizetés. Tatán, Bp.-n, meg sok helyen biztos. De nem is ott van elsődlegesen toborzás és kiképzés. És nyilván szar a határon, nyilván Tuskó Hopkins minden felettes ... de el lehet menni mondjuk több műszakba a Linemarba minimálbér körül, sokszor full hülye vezetők keze alá; vagy el lehet menni munkanélkülire -vagy az országból. Ezek nyilván jobb opciók.

Ki venne le a polcról egy terméket, aminek ilyen rossz híre van?
10000 érdeklődő pár hét alatt rossz?

Az hogy ennek a 7 százaléka jutott el odáig, hogy csinálná is szerintem sokkal nagyobb baj. o_O
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
10000 érdeklődő pár hét alatt rossz?

Az hogy ennek a 7 százaléka jutott el odáig, hogy csinálná is szerintem sokkal nagyobb baj. o_O
Ki tudja, hogy az érdeklődőket miként számolják. Ezért önmagában ez nem sokat jelent. Persze, ez is lehet egy adat, de sokadrangú.

Az, hogy tovább 7% jutott, az a rendszerről is sokat mond, meg az azt működtető emberekről. Mármint, hogy mennyire tudták valóban vonzóan eladni a dolgot, még ha szar is. De ugye mivel nem tudjuk, hogy mitől érdeklődő az érdeklődő, így maga ez a 7% is pont annyira lehet egy fals adat. És így lehet végül rossz eredményt kihozni a "lelkesedésből" is.


Az a rossz, hogy a fentieket sugallva milyen kontraszelekció van már a jelentkezők között is.
Ugyanis ha azt sugallod, hogy értelmi és testi fogyatékos, nyolcosztályt végzett emberek fognak menni, azzal már eleve egy szűrőt képzel a rendszerbe és ezzel tényleg nagyobb arányba fognak alkalmatlan emberek jelentkezni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 074
13 704
113
Ki tudja, hogy az érdeklődőket miként számolják. Ezért önmagában ez nem sokat jelent. Persze, ez is lehet egy adat, de sokadrangú.

Az, hogy tovább 7% jutott, az a rendszerről is sokat mond, meg az azt működtető emberekről. Mármint, hogy mennyire tudták valóban vonzóan eladni a dolgot, még ha szar is. De ugye mivel nem tudjuk, hogy mitől érdeklődő az érdeklődő, így maga ez a 7% is pont annyira lehet egy fals adat. És így lehet végül rossz eredményt kihozni a "lelkesedésből" is.


Az a rossz, hogy a fentieket sugallva milyen kontraszelekció van már a jelentkezők között is.
Ugyanis ha azt sugallod, hogy értelmi és testi fogyatékos, nyolcosztályt végzett emberek fognak menni, azzal már eleve egy szűrőt képzel a rendszerbe és ezzel tényleg nagyobb arányba fognak alkalmatlan emberek jelentkezni.
Az 1500m futás mint "erőnléti" felmérő.
A pár hetes gyorstalpaló aminél mèg egy okj- biztonságiőr képzés is hosszabb.
Na ezek sugallják azt amit te írsz.

Nem a 8 általános.

Amúgy 20 ève amikor felvételiztek a seregbe, volt iq-teszt is.
Azon is elbukhatott a felvételiző.
Nem tudom most van e. Mi volt a minimum.

Ès rendesen szórtak ki az embereket próbaidő végén.
Rajpk/szakasztiszthelyettes/szakaszpk összeült. Döntött. Század pk nem kérdőjelezte meg.

Abból az állományból amivel felvettek(kb 12 ember) a fele el lett küldve. 1 embernek ajánlottak logisztikát beót, mert lövésznek nem, de katonának alkalmasnak tartottak.

Pár èvre rá emberhiány miatt nem így volt.
Így sokszor tényleg agyhalottakat is felvettek, sőt meg is tartottak hosszabb távon.
Na ez rombolta a morált rendesen.


Volt kifutottunk a laktanyából/öregtókör visszafutás.
Volt egy fasz gyerek aki miatt vagy 15 alkalommal kellett megállni hogy bevárjuk.
Addig fekvő/labemeles/plank stb.

Megvan hogy az nem 1500m ès ő volt a legszarabb a szakaszban?

Szóval igen vicc a minimum elvárt, mert kell az ember.
Ès odafont a döntéshozók leszarják a minőséget.
Csak legyen meg.
Mert olyan sorsra jutnak mint Hendeapank.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 122
93
Ezt nem értem. Mi van azzal a tonnányi AMMSz-szel? Az tökéletesen megfelel a határra, csak ne tár nélkül sétáljanak vele, mint valami bohócok, legyen náluk legalább full 1+2 tár.
Gépkarabéllyal csak a baj van a méretei miatt. Nem indokolja semmi hogy ne egy pisztoly, gázspray, bilincs, gumibot kombó legyen náluk. Azért ez nem a mexikói határ. Ráadásul 2 különböző fegyverre kiképzés már tuti nem fér bele az időbe, tekintve hogy láthatóan egy fegyverre sem volt idő.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and phaidros

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 074
13 704
113
Gépkarabéllyal csak a baj van a méretei miatt. Nem indokolja semmi hogy ne egy pisztoly, gázspray, bilincs, gumibot kombó legyen náluk. Azért ez nem a mexikói határ. Ráadásul 2 különböző fegyverre kiképzés már tuti nem fér bele az időbe, tekintve hogy láthatóan egy fegyverre sem volt idő.
Hát a múltkor lövöldöztek egymást a túloldalt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 122
93
Hát a múltkor lövöldöztek egymást a túloldalt.
Tudom, de a határon átlövöldözést talán pont nem 2 hetes képzést kapott határvadásznak kellene végrehajtania. Értem a problémát, meg átlátom azt is hogy szélsőséges esetben a szerb oldalról úgy tudnának rájuk lőni, hogy semmit nem tudnak válaszul tenni. Ezzel együtt minden bizalmam ellenére, szerintem hatalmas szarvihart gerjesztene az, mikor ezek a felkészítetlen emberek elkezdenének gépkarabéllyal a szerb mélységbe lövöldözni. Csongrád megyében voltam, ott a határ déli oldalán sok ház van, utak, termőföldek stb. Véletlenül eltalálnának egy szerb állampolgárt, vagy csak egy lakóépületet vagy bármit, amit tud mutogatni a sajtó, ott nagyon nagy bajok lennének.

Végülis......nem tudom. Lehet neked lenne igazad, és inkább legyen náluk gépkarabély. De azért nagyon meleg dolog lenne ezekre a lényegében kiképzetlen, teszteletlen, kb FBŐ feladatra alkalmas emberekre rábízni azt hogy adott esetben nettó önvédelmi esetet leszámítva, bármikor is hozzányúljanak a fegyverükhöz.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
Azért tegyük hozzá -és nem az egész jóságát és tökéletességét vélve és védve, hogy baromi nagy ellenkampánya van.
- Jönnek a videóval, hogy micsoda fogyik jelentkeztek, holott az több hónapos és semmi köze a mostani toborzáshoz.
-Mantra állandóan, hogy nyócosztály... mert máshova nem elég a nyolc általános? Simán futárnak el lehet menni (persze a futárokról meg készül a zsánercikk -a diplomás futár sztorival), vagy... lehet megkapaszkodni: El lehet menni a Magyar Honvédséghez.
"legénységi állománykategóriában legalább 8 általános iskolai végzettség" - https://iranyasereg.hu/szerzodeses-es-hivatasos-katonai-szolgalat/ Akkor el kell kezdeni, hogy minden honvéd a kretén magazinból lépett ki, ikszlábú, kancsal, válogatott cigánylegény a napszámból, aki írni-olvasni is alig tud? -Mert nyilván nem ez a valóság.
- Alacsony a fizetés. Tatán, Bp.-n, meg sok helyen biztos. De nem is ott van elsődlegesen toborzás és kiképzés. És nyilván szar a határon, nyilván Tuskó Hopkins minden felettes ... de el lehet menni mondjuk több műszakba a Linemarba minimálbér körül, sokszor full hülye vezetők keze alá; vagy el lehet menni munkanélkülire -vagy az országból. Ezek nyilván jobb opciók.

Ki venne le a polcról egy terméket, aminek ilyen rossz híre van?
Részben igazad van, de sok ilyen ember jelentkezik, mint amit linkeltem. Ez csak 1 konkrét példa volt, hiába nem a mostaniba jelentkezett. A probléma ott kezdődik, hogy elfogadható bérezés kb. jövőre lesz a fegyvereseknél az is csak megtartó erejű lesz és annyit sikerült vele elérni, hogyha megszűntetik, akkor sorban fognak leszerelni. Ezt sem jó fejségből hozták, hanem azért, mert annyira nem akarnak oda menni és rengetegen szerelnek le. Alapvetően gáz ahogy sok esetben egy rendőri intézkedést elbírálnak, illetve, hogy mennyire töketlen és a saját embereihez hűtlen a rendőrség, bár az állampolgárokhoz is. Az sem vonzó, hogy papíron minden legyen jó, old meg okosba.. Persze vannak jó kapitányságok és jó csapatok, főleg ha van előrelépési lehetőség akkor megtudják fogni az embert, de a kiégető tényező óriási és igen, nem arra jelentkeztek amit végre kell hajtani. No meg maga a határvadász beosztás sem olyan vonzoó az ide-oda vezényelgetés lehetőségével.

A felmérőkön sokan kifognak esni, aztán jön majd még az éles meló.. aki volt a határon az pontosan tudja.. és itt nem 1-2 hetes turnusokról beszélünk. Nem jó ahogy van..

A drága kormányunknak sikerült kicsinálnia a hivatásos szervezeteket , mert mindig csak akkor adunk pénzt amikor már tényleg muszáj.. soha sem megbízható partnerként kezeljük őket, hanem lekell nyomni és tudatni, hogy ők apró fogaskerekek a gépben, szigorú ellenőrzés, baszogatás és büntetés. Máshol azért partnerként kezelik őket és büszkékrájuk, nálunk meg kirakatország van.

Katonáéknál nem tudom mi újság van, mert most locsolják rá a pénzt és normálisnak tűnő járműveket, felszereléseket kapnak ami azért eléggé vonzó és megtartó lehet.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Az 1500m futás mint "erőnléti" felmérő.
A pár hetes gyorstalpaló aminél mèg egy okj- biztonságiőr képzés is hosszabb.
Na ezek sugallják azt amit te írsz.

Nem a 8 általános.

Amúgy 20 ève amikor felvételiztek a seregbe, volt iq-teszt is.
Azon is elbukhatott a felvételiző.
Nem tudom most van e. Mi volt a minimum.

Ès rendesen szórtak ki az embereket próbaidő végén.
Rajpk/szakasztiszthelyettes/szakaszpk összeült. Döntött. Század pk nem kérdőjelezte meg.

Abból az állományból amivel felvettek(kb 12 ember) a fele el lett küldve. 1 embernek ajánlottak logisztikát beót, mert lövésznek nem, de katonának alkalmasnak tartottak.

Pár èvre rá emberhiány miatt nem így volt.
Így sokszor tényleg agyhalottakat is felvettek, sőt meg is tartottak hosszabb távon.
Na ez rombolta a morált rendesen.


Volt kifutottunk a laktanyából/öregtókör visszafutás.
Volt egy fasz gyerek aki miatt vagy 15 alkalommal kellett megállni hogy bevárjuk.
Addig fekvő/labemeles/plank stb.

Megvan hogy az nem 1500m ès ő volt a legszarabb a szakaszban?

Szóval igen vicc a minimum elvárt, mert kell az ember.
Ès odafont a döntéshozók leszarják a minőséget.
Csak legyen meg.
Mert olyan sorsra jutnak mint Hendeapank.
Na most, oké, 8 hét alatt nem lehet erőnlétileg sokat fejleszteni az emberen. De... ha hosszabb ideig tart, akkor szerintem nem bemeneti, hanem kimeneti követelménynek kellene egy elvárt szint. Azaz, az embert lehet és kell is képezni. Szerintem. De nyilván ez nem egy ércbe öntött dolog, mert nem én vagyok ott, ez csak ilyen "fotelből" dolog.
2 különböző fegyverre kiképzés már tuti nem fér bele az időbe
Önkénteseknek is a 8 hétben benne van a pisztoly és a g.karabély békeműveleti lőgyakorlat.

A probléma ott kezdődik, hogy elfogadható bérezés kb. jövőre lesz a fegyvereseknél az is csak megtartó erejű lesz és annyit sikerült vele elérni, hogyha megszűntetik, akkor sorban fognak leszerelni. Ezt sem jó fejségből hozták, hanem azért, mert annyira nem akarnak oda menni és rengetegen szerelnek le.
Érdekes ez az alacsony bérezésre hivatkozás. Életemben nem kerestem arányosan ennyit. Három diplomával. Tudom, én szegénységi bizonyítványom biztos, de ez van; nem panaszkodásból (mert nyilván részben saját döntés is volt a valamit-valamiért elv mellett), hanem realitás végett írom. És gyárban sem keresnek meg ennyit; ott sem jobb a főnök, ott is több műszak van és ugyan úgy, vagy még jobban kiszámíthatatlan, ja és ott is busszal utaztatnak körbe a fél megyén. Annak lehetne alternatíva. És igen, lehetne több a bér; de mikor nem?

aki volt a határon az pontosan tudja
Múltkor pont egy ex-katona (családi okok miatt szerelt le még a moratórium előtt) mesélte, hogy milyen jó volt a határon. Mikor máskor, vele egy időben meg szidták az egészet. Úgyhogy van ilyen is. :)

mindig csak akkor adunk pénzt amikor már tényleg muszáj
Mindig így volt. De meg is lett mondva, hogy először a gazdaság, után a többi -hogy legyen miből pl.: a honvédelemre költeni. Csak hát közben jöttek az események: migránsválság, covid, kitűnő szankciópolitika, háború a szomszédban -ilyen, nem elhanyagolható dolgok. Persze, lehetett volna másként is. Maradhatott volna a határőrség, lehetett volna hamarabb toborozni, hosszabb kiképzés, jobb bérezés, jobb körülmények, stb.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 063
9 000
113
A témához és az emberhiányhoz szólva.
Már párszor leírtam, de hátha okulnak belőle a szakemberek.
A saját példám. A megye 3. legerősebb gimijének tanulója voltam. Akkoriban vért izzadtam közepes átlagért. A főiskolát ehhez képest nevetve végeztem el, sokkal, de sokkal keményebben tanultam a gimis évek alatt. Előtte, az ált. suli végén jelentkeztem Szolnokra, katonai suliba. Természetesen kiszórtak. A fősuli közben úgy alakult, hogy el tudtam menni (önként) sorállományú katonaidő kitöltésre. Elég jó kondiba kerültem és nem volt problémám vele. A fősuli után az első dolgom az volt, hogy jelentkeztem a hadkiegbe, hogy szívesen lennék katona (fizikailag toppon voltam, IQ-ba se voltam az alja), de nem kellettem akkor se. Második keserű csalódás. Pont ezért jó 10 évig elkerültem a sereget. 4 éve kb gondoltam megpróbálom a ÖTT-öt. Ide már felvettek, de a melóm miatt nincs annyi szabadidőm, hogy el tudjam végezni a modulokat. Kérdeztem, hogy 2 diplomával, BM-es tapasztalattal, volt sorállományúként, drónpilóta képesítéssel tudnak valami komolyabbat ajánlani mint amit most. Hát nem. Menjek el szerződésesnek és kezdek az a alján. Na jó, ez így komolytalan. Szóval azon agyalok, hogy leszerelek az ÖTT-ből is.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Gépkarabéllyal csak a baj van a méretei miatt. Nem indokolja semmi hogy ne egy pisztoly, gázspray, bilincs, gumibot kombó legyen náluk. Azért ez nem a mexikói határ. Ráadásul 2 különböző fegyverre kiképzés már tuti nem fér bele az időbe, tekintve hogy láthatóan egy fegyverre sem volt idő.
Nem adnák nekik pisztolyt csak karabélyt. Nyílt területen vannak, potenciálisan nagy lőtávokkal. A migránsok egy része pedig katonaviselt.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 074
13 704
113
Most volt az RTLklub híradójában pár perc.
Talán 128 felelt meg eddig.
Kicsit más számokat/ magasabbakat mondtak mint ami a cikkben volt.

2 ember szólalt meg.
Egyik sem volt debil/elhízott.
Ránézésre az 1500m is menne nekik. :D
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Blitz97

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
Na most, oké, 8 hét alatt nem lehet erőnlétileg sokat fejleszteni az emberen. De... ha hosszabb ideig tart, akkor szerintem nem bemeneti, hanem kimeneti követelménynek kellene egy elvárt szint. Azaz, az embert lehet és kell is képezni. Szerintem. De nyilván ez nem egy ércbe öntött dolog, mert nem én vagyok ott, ez csak ilyen "fotelből" dolog.

Mert pont erre van kapacitás, ugye?
Önkénteseknek is a 8 hétben benne van a pisztoly és a g.karabély békeműveleti lőgyakorlat.
Mondjuk azért érdekelne, hogy azok az önkéntesek hányszor kell saját maguk döntsenek a fegyverhasználatról.. meg ugye a kettő között, az egyik főálláú, a másik önkéntes ennek megfelelően, na melyikük fog nagyobb eséllyel olyan konfliktusba kerülni?
Érdekes ez az alacsony bérezésre hivatkozás. Életemben nem kerestem arányosan ennyit. Három diplomával. Tudom, én szegénységi bizonyítványom biztos, de ez van; nem panaszkodásból (mert nyilván részben saját döntés is volt a valamit-valamiért elv mellett), hanem realitás végett írom. És gyárban sem keresnek meg ennyit; ott sem jobb a főnök, ott is több műszak van és ugyan úgy, vagy még jobban kiszámíthatatlan, ja és ott is busszal utaztatnak körbe a fél megyén. Annak lehetne alternatíva. És igen, lehetne több a bér; de mikor nem?
Tök jó, azért érdekelne az a beosztás. Nem kerestél arányosan ennyit? Hát azért van pár meló amivel a tisztit is ütni lehet. Neked volt rá lehetőséged, másnak nem biztos. Purittyapusztán pedig elsősorban nem a tisztek töltik a gázabb helyeken a szolgálatokat, de szólj ha tévedek. Illetve oké, mindenki végezze el az egyetemet.. hány tiszti és hány tiszthelyettesi beosztás van?

Egyébként pont pl. terep pótlék hiányzik .. bár akkor hirtelen nagyon sok tiszt jelenne meg kint.

Múltkor pont egy ex-katona (családi okok miatt szerelt le még a moratórium előtt) mesélte, hogy milyen jó volt a határon. Mikor máskor, vele egy időben meg szidták az egészet. Úgyhogy van ilyen is. :)
Lehet, hogy van ilyen is és a kiszakadás kellett neki. De mégis leszerelt.
Mindig így volt. De meg is lett mondva, hogy először a gazdaság, után a többi -hogy legyen miből pl.: a honvédelemre költeni. Csak hát közben jöttek az események: migránsválság, covid, kitűnő szankciópolitika, háború a szomszédban -ilyen, nem elhanyagolható dolgok. Persze, lehetett volna másként is. Maradhatott volna a határőrség, lehetett volna hamarabb toborozni, hosszabb kiképzés, jobb bérezés, jobb körülmények, stb.
Igen, van aki ezt elhiszi. :D Először a gazdaság.. csak kinek a gazdasága, a covid idején is meglehet nézni kik nyerészkedtek és mennyi jutott ténylegesen az ellátásra...
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 303
113
Az érdeklődtek és a jelentkeztek úgy tűnik szabadon felcserélhető szó...
abból a 7000 fő nagyrésze megjelent a szűrő állomásokon egy részük az eün esett ki jókora részük a felmérővizsgán (tesztet kelett csinálniuk) a mardékból vólt lemorzsolódás a fizikain. a rendőrök szűrik a jelentkezőket.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 303
113
Most volt az RTLklub híradójában pár perc.
Talán 128 felelt meg eddig.
Kicsit más számokat/ magasabbakat mondtak mint ami a cikkben volt.

2 ember szólalt meg.
Egyik sem volt debil/elhízott.
Ránézésre az 1500m is menne nekik. :D
400 fővel megindult az 1. turnus kiképzése jövő héten indul a következő.
a jelentkezők nagyrésze egyébként kiszűrésre kerül.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 303
113
várhatóan a 2. túrnus is 400 fős lessz.
persze lemorzsolódás lessz még mindegyik túrnúsnál a 3. túrnusra már nem 400 fővel terveznek. hanem kisebb létszámmal.
és nem lessznek egyből bedobva a mélyvízbe szeptemberbe a tartalékosok 200 főleg rutinos emberrel fog levonulni azért hogy a frissenképzett határvadászoknak átadjuk a "tudást" az FBÖ-k jó része is átkerül a határvadászokhoz az altiszti állomány jó részét ők fogják adni. (főleg azokra számítanak akik a csíkon töltötték napjaikat vagy a HRK-n)