[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Van bennük olyan dolog, ami mindig más lesz. Talán genetika, talán valami bonyolultabb okból.
De, személyesen ismerek abszolút normális egyetemet (na jó nem végzett, de abszolvált) cigány srácot, akivel minden további nélkül végig söröztük a bsct.
Le kell számolni az illúziókkal, csak itt az illúziókkal leszámolás az pont ott kezdődne, hogy jóemberkedésből nem nézünk félre.

Örülök, hogy neked vannak ilyen tapasztalataid, én a büdös életben nem láttam egy cigányt se az egyetemen. Ettől még lehetnek ilyenek, de csoportszinten a különbségek óriásiak.
Oké.
Akkor hogyan tovább?

A problémát a jelenlegi nemzetközi környezetben nem lehet megoldani, mindenkinek egyénileg kell eldöntenie, hogy szeretne-e hosszútávon egy elcigányosodó országban élni/gyermeket nevelni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Örülök, hogy neked vannak ilyen tapasztalataid, én a büdös életben nem láttam egy cigányt se az egyetemen. Ettől még lehetnek ilyenek, de csoportszinten a különbségek óriásiak.
Nem kirívó, én is ismerek többet, aki egyetemet végzett, meg aki rendesen dolgozik. Nyilván, nem velük van tele a sajtó.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Amúgy az expanzív lőszer gondolata a 2008-as Széna téren történt bankrablás után merült fel komolyabban, de elvetették, mert nagyon sokallták az árát. Meggyőződésem, hogy a döntéshozó nem tudta a különbséget a gyakorló és a szolgálati lőszer között és azt hitte, hogy 300 Ft-os lőszerekkel kell majd ezentúl gyakorolni is. Azok után, hogy a fegyvercsere évére ugyanúgy megrendelték a Makarov lőszert mint korábban és csodálkozva konstatálták, hogy hamar elfogyott a 9 mm Luger, már semmin nem lepődök meg. Azon sem, hogy a CZ-vel felszerelt állomány 2021-ben PA-63-mal lőtte a gyakorló lövészetet, mert ahhoz volt lőszer.

Ez azért odabasz
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 199
93
Amúgy az expanzív lőszer gondolata a 2008-as Széna téren történt bankrablás után merült fel komolyabban, de elvetették, mert nagyon sokallták az árát. Meggyőződésem, hogy a döntéshozó nem tudta a különbséget a gyakorló és a szolgálati lőszer között és azt hitte, hogy 300 Ft-os lőszerekkel kell majd ezentúl gyakorolni is. Azok után, hogy a fegyvercsere évére ugyanúgy megrendelték a Makarov lőszert mint korábban és csodálkozva konstatálták, hogy hamar elfogyott a 9 mm Luger, már semmin nem lepődök meg. Azon sem, hogy a CZ-vel felszerelt állomány 2021-ben PA-63-mal lőtte a gyakorló lövészetet, mert ahhoz volt lőszer.

Ez azért odabasz

Ja, annyira sokallották az árát, hogy még az önvédelmi fegyverekbe sem engedték, amihez a tulajdonos veszi a lőszert. A valóság meg az, hogy tele van még a vezetők, és a politikusok feje hülyeségekkel. Meg ugyanúgy a civilek feje is, a politika meg nekik akar megfelelni.

Éveken át ment a vetítés, hogy az FMJ azért jó, mert nem okoz szükségtelen sérülést a meglőttnek. Az hogy ez egy tőfasszság meg senkit nem érdekelt. Ugyanez volt a viperával is. Elviekben a rendőrbot a lőfegyverhasználat előtti kényszerítő eszköz, csak épp a jelenleg rendszerben lévő nem ér semmit, nem tölti be a funkcióját. De nem, nehogy már rendszeresítsük, mert ha fejbe ver egy rendőr vele egy embert, akár meg is ölheti. Az meg senkit nem zavart, hogy igy egy, a lőfegyverhasználatot potenciálisan megelőző/kiváltó rendőrségi kényszerítő eszköz nincs lényegében bent a rendszerben.

Ugyanigy ment a sivalkodás hány éven keresztül a sokkoló kapcsán, hogy megölheti a szívbeteg meglőttet. Senkit nem érdekelt, hogy az is egy lőfegyverhasználatot kiváltó eszköz lenne, és mégis túlélhetőbb mint a 9mm.

De lehetne sorolni. Pl mikor nem engedték az egyenruhásoknak a gyorstokot, mert látszik a pisztoly és túl aggressziv, meg elveszik tőlük a pisztolyt, ill. nem egységesek. Az meg akkor sem zavart senkit, hogy az elefántfüles tok gombja megnyomja a Pa tárkioldóját, ezért egy csomóan tár nélkül hordták, vagy leszigszalagozták a tárat a markolathoz. Az meg végképp nem zavart senkit, hogy balkezes szolgálati tok nem létezett 70?+ éven keresztül, mert balkezes rendőr nincs.....

Szóval nem az árával volt ott a baj, hanem a gondolkodással.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 944
19 231
113
Igen, direkt fogalmaztam szélsőségesen. Vannak ilyen vélemények is, de nem itt.
De itt is akad szerintem.

Neked nyomtak már kést a nyakadhoz, és raboltak ki? Budapest, Ferenciek tere. Éjjel. Minek mentem oda. De megtörtént Gödöllőn kertvárosban is velem... Minek mentem oda. Munkaidőben, tinédzserként 4 "katonakorú férfi" közelébe, ahogy afganisztánban mondják.

Neked szúrták már szíved egy osztálytársad, aki élsportolóból csoda, hogy túlélő lett? Budapest, Szentlélek tér. Minek ment oda? Amikor még csak körülállták, rendőrt hívott egy szemtanú, és azt kapta a diszpécsrtől, amíg nem folyt vér,, nem mehetnek. Hát egy perccel később a rohammentőt indíthatta...

Neked verték meg a családtagjaid ok nélkül (oké, egy ok volt, ő volt a legkisebb), és aláztták meg az iskolában csoportosan, és utána büntették meg a szemtanúk vallomása ellenére az áldozatot, mert a cigókat támogatni kell? (MDF-es politikus iskolaigazgatónő intézkedése...).

Neked vágták ki a családod szőlőjét egy télen, és tüzelték el? (Pest megyei falu)

Neked a caládod egy barátjának a házát bontották meg, és lopták el a kazánját, amíg kórházban volt az egyedül élő idős asszony? (Pest megyei falu)

Nem hullajtanék több könnyet a cigányokért, mint az ukránokért... vagy a libsikért, akik ezt teremtették nekünk. Még akkor is, ha ártatlan, vagy arra nem érdemesek is áldozatul esnének. Mert ez az állapot lassan visszafordíthatalan kór a társadalmunk testén, és mi magunk tápláljuk. És ha nem értesz egyet, akkor te is az ellenségem vagy.

De etessük a rendőrgyilkost élete végéig, meg kapjon esetleg mér kártérítést is... mert ez a világunk.
 

Elkhound

Well-Known Member
2016. május 17.
317
1 560
93
Ja, annyira sokallották az árát, hogy még az önvédelmi fegyverekbe sem engedték, amihez a tulajdonos veszi a lőszert. A valóság meg az, hogy tele van még a vezetők, és a politikusok feje hülyeségekkel. Meg ugyanúgy a civilek feje is, a politika meg nekik akar megfelelni.

Éveken át ment a vetítés, hogy az FMJ azért jó, mert nem okoz szükségtelen sérülést a meglőttnek. Az hogy ez egy tőfasszság meg senkit nem érdekelt. Ugyanez volt a viperával is. Elviekben a rendőrbot a lőfegyverhasználat előtti kényszerítő eszköz, csak épp a jelenleg rendszerben lévő nem ér semmit, nem tölti be a funkcióját. De nem, nehogy már rendszeresítsük, mert ha fejbe ver egy rendőr vele egy embert, akár meg is ölheti. Az meg senkit nem zavart, hogy igy egy, a lőfegyverhasználatot potenciálisan megelőző/kiváltó rendőrségi kényszerítő eszköz nincs lényegében bent a rendszerben.

Ugyanigy ment a sivalkodás hány éven keresztül a sokkoló kapcsán, hogy megölheti a szívbeteg meglőttet. Senkit nem érdekelt, hogy az is egy lőfegyverhasználatot kiváltó eszköz lenne, és mégis túlélhetőbb mint a 9mm.

De lehetne sorolni. Pl mikor nem engedték az egyenruhásoknak a gyorstokot, mert látszik a pisztoly és túl aggressziv, meg elveszik tőlük a pisztolyt, ill. nem egységesek. Az meg akkor sem zavart senkit, hogy az elefántfüles tok gombja megnyomja a Pa tárkioldóját, ezért egy csomóan tár nélkül hordták, vagy leszigszalagozták a tárat a markolathoz. Az meg végképp nem zavart senkit, hogy balkezes szolgálati tok nem létezett 70?+ éven keresztül, mert balkezes rendőr nincs.....

Szóval nem az árával volt ott a baj, hanem a gondolkodással.
Ha már balkezes. A PA-63 hoz balkezes markolathéj volt? :rolleyes:
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 199
93
Ha már balkezes. A PA-63 hoz balkezes markolathéj volt? :rolleyes:
Nem volt, de lövéskor nem is volt zavaró a jobbkezes markolathéj. Én pl balkezes vagyok, lövészetkor mindig átvettem a pisztolyt a "jobbik" kezembe, miután kivettem jobb kézzel a tokból. 3-4 méterig egyébként eltalálom az anatómiai célpontot jobb kézzel is, lőttem úgy is, mert az időre menő feladatoknál nincs idő lövő kezet váltani.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 221
4 571
113
vagy a libsikért, akik ezt teremtették nekünk.
13 éve nincs köze a "libsiknek" a törvényhozáshoz, semmi sem változott. Mert a roma szavazatok sokat érnek ám, és kevésbe kerülnek.
De a mostani vezetés által oly nagyra tartott két háború közötti korszakban sem tudták a problémát érdemben kezelni, az elrettentés csak addig oldja meg a kérdést, amíg már nincs mit veszíteni egzisztenciálisan, onnantól nem visszatartó erő.
Keretény országként illene a "tanítsuk meg halászni, adjunk hálót, és nem halat" elvét valamiféle gyakorlati, használható szociálpolitikává gyúrni, és nem a felzárkóztatási pénzek lenyúlását tökélyre fejleszteni.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 221
4 571
113
És a bíróságokhoz?
Nem tudom, nem vagyok bennfentes. de a bíró a hatályos törvények alapján ítélkezik, a rendőrség a hatályos jogszabályok mentén cselekszik. A bírói mérlegelést/döntést minimumok meghatározásával lehet befolyásolni, a rendőri tevékenységet a jogaik/lehetőségeik kiszélesítésével. Ezek a jogalkotókon múlnak.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 080
9 051
113
Ja, annyira sokallották az árát, hogy még az önvédelmi fegyverekbe sem engedték, amihez a tulajdonos veszi a lőszert. A valóság meg az, hogy tele van még a vezetők, és a politikusok feje hülyeségekkel. Meg ugyanúgy a civilek feje is, a politika meg nekik akar megfelelni.

Éveken át ment a vetítés, hogy az FMJ azért jó, mert nem okoz szükségtelen sérülést a meglőttnek. Az hogy ez egy tőfasszság meg senkit nem érdekelt. Ugyanez volt a viperával is. Elviekben a rendőrbot a lőfegyverhasználat előtti kényszerítő eszköz, csak épp a jelenleg rendszerben lévő nem ér semmit, nem tölti be a funkcióját. De nem, nehogy már rendszeresítsük, mert ha fejbe ver egy rendőr vele egy embert, akár meg is ölheti. Az meg senkit nem zavart, hogy igy egy, a lőfegyverhasználatot potenciálisan megelőző/kiváltó rendőrségi kényszerítő eszköz nincs lényegében bent a rendszerben.

Ugyanigy ment a sivalkodás hány éven keresztül a sokkoló kapcsán, hogy megölheti a szívbeteg meglőttet. Senkit nem érdekelt, hogy az is egy lőfegyverhasználatot kiváltó eszköz lenne, és mégis túlélhetőbb mint a 9mm.

De lehetne sorolni. Pl mikor nem engedték az egyenruhásoknak a gyorstokot, mert látszik a pisztoly és túl aggressziv, meg elveszik tőlük a pisztolyt, ill. nem egységesek. Az meg akkor sem zavart senkit, hogy az elefántfüles tok gombja megnyomja a Pa tárkioldóját, ezért egy csomóan tár nélkül hordták, vagy leszigszalagozták a tárat a markolathoz. Az meg végképp nem zavart senkit, hogy balkezes szolgálati tok nem létezett 70?+ éven keresztül, mert balkezes rendőr nincs.....

Szóval nem az árával volt ott a baj, hanem a gondolkodással.
Pontosan, vízfejű banda ül döntéshozó helyzetben. Egyébként a seregben megkezdődött a fiatalítás (hogyan fogják végrehajtani más kérdés), de más szerveknél nagyon kapaszkodnak még a oldtimerek.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 080
9 051
113
13 éve nincs köze a "libsiknek" a törvényhozáshoz, semmi sem változott. Mert a roma szavazatok sokat érnek ám, és kevésbe kerülnek.
De a mostani vezetés által oly nagyra tartott két háború közötti korszakban sem tudták a problémát érdemben kezelni, az elrettentés csak addig oldja meg a kérdést, amíg már nincs mit veszíteni egzisztenciálisan, onnantól nem visszatartó erő.
Keretény országként illene a "tanítsuk meg halászni, adjunk hálót, és nem halat" elvét valamiféle gyakorlati, használható szociálpolitikává gyúrni, és nem a felzárkóztatási pénzek lenyúlását tökélyre fejleszteni.
Nem felmentve a kormányt, de a bíróságok, ügyészségek liberális fertők.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
De itt is akad szerintem.

Neked nyomtak már kést a nyakadhoz, és raboltak ki? Budapest, Ferenciek tere. Éjjel. Minek mentem oda. De megtörtént Gödöllőn kertvárosban is velem... Minek mentem oda. Munkaidőben, tinédzserként 4 "katonakorú férfi" közelébe, ahogy afganisztánban mondják.

Neked szúrták már szíved egy osztálytársad, aki élsportolóból csoda, hogy túlélő lett? Budapest, Szentlélek tér. Minek ment oda? Amikor még csak körülállták, rendőrt hívott egy szemtanú, és azt kapta a diszpécsrtől, amíg nem folyt vér,, nem mehetnek. Hát egy perccel később a rohammentőt indíthatta...

Neked verték meg a családtagjaid ok nélkül (oké, egy ok volt, ő volt a legkisebb), és aláztták meg az iskolában csoportosan, és utána büntették meg a szemtanúk vallomása ellenére az áldozatot, mert a cigókat támogatni kell? (MDF-es politikus iskolaigazgatónő intézkedése...).

Neked vágták ki a családod szőlőjét egy télen, és tüzelték el? (Pest megyei falu)

Neked a caládod egy barátjának a házát bontották meg, és lopták el a kazánját, amíg kórházban volt az egyedül élő idős asszony? (Pest megyei falu)

Nem hullajtanék több könnyet a cigányokért, mint az ukránokért... vagy a libsikért, akik ezt teremtették nekünk. Még akkor is, ha ártatlan, vagy arra nem érdemesek is áldozatul esnének. Mert ez az állapot lassan visszafordíthatalan kór a társadalmunk testén, és mi magunk tápláljuk. És ha nem értesz egyet, akkor te is az ellenségem vagy.

De etessük a rendőrgyilkost élete végéig, meg kapjon esetleg mér kártérítést is... mert ez a világunk.
Volt balhém kokerókkal nem egy, nem kettő. Kurdokkal is volt. Falusi magyarokkal is volt, Szlovákiai magyarokkal is volt. Városi gazdag hülyegyerekekkel is volt. Strigókkal és drogterjesztőkkel is. Adtam és kaptam.
De akkor sem kívánom a kiirtásukat egyiknek sem, akivel gondom volt. És sem az ukránokét, sem a lipsikét, sem a fideszesekét, sem a dksokét, sem a nácikét, sem a zsidókét, sem az oroszokért, sem senkiét. Még azokét sem, akik szerint alávaló köpedelem dolog tetoválást varratni. ;)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 944
19 231
113
Volt balhém kokerókkal nem egy, nem kettő. Kurdokkal is volt. Falusi magyarokkal is volt, Szlovákiai magyarokkal is volt. Városi gazdag hülyegyerekekkel is volt. Strigókkal és drogterjesztőkkel is. Adtam és kaptam.
De akkor sem kívánom a kiirtásukat egyiknek sem, akivel gondom volt. És sem az ukránokét, sem a lipsikét, sem a fideszesekét, sem a dksokét, sem a nácikét, sem a zsidókét, sem az oroszokért, sem senkiét. Még azokét sem, akik szerint alávaló köpedelem dolog tetoválást varratni. ;)
Na, a tetováltakat ki is felejtettem! Lehet, hogy miattuk van minden rossz?