[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 335
9 679
113
Friss, ropogós történet. Adott egy vidéki álláshirdetés a Bevándorlásiaktól. Követelmény, főiskola, RZs ismeret, idegennyelv, közigazgatási tapasztalat, stb... kíváncsiságból beadtam, a felsoroltak nálam megvannak, gondoltam beszélgetünk, szakmai kérdésekre majd válaszolnak. Ilyenek. Nos, még csak fel se hívtak. Sír a szájuk, hogy nincs ember, de a PR-os megint valami fogyatékos lehet, aki képtelen az önálló életre, de cserébe hatalmat adtak a kezébe. Poén, a hirdetésben rossz email címet adtak meg (elgépelték), nekem feltűnt, gondolom amannak az asztal másik oldalán már nem.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
2 018
5 410
113
Mikor valamennyire egyenesbe jön a költségvetés, és a rengeteg tartozást kiegyenlitik, pl. a rendőrség 23 milliárdos adósságát, akkor lehet még beleönteni az állami cégekbe, szervezetekbe az elmaradt karbantartások, leürített raktárkészletek, egymást beérő elavult eszközök cseréjének, az elmaradt fejlesztések, lerohadt gépkocsi flották stb cseréjének, elmaradt fizetésemelések összegét is. Úgy nagyjából a teljes állami szektorban. Utána lehet tovább emelni a költségvetését ezeknek a szervezeteknek, mert már eleve a tartozások is sok helyen azért alakultak ki hosszú évek alatt, mert nem volt elég pénz az adott évre.

Kihagytam valamit?

Szerintem a világ minden pénze és egy évtizednyi folyamatos fejlesztés nem lenne elég arra, hogy egyenesbe legyen rakva az, ami most itt le lett rohasztva az utóbbi pár évben.
Lesz még ennek következménye. Lassan, de biztosan romlani fog a közbiztonság. Egyre több csöves, drogos lesz egyre több helyen majd jönnek az agresszív tarhálások, kisebb lopások, rablások stb. Már folyik a tűzoltás a HÉV-en, a János Pál pápa téren, a Feneketlen-tónál stb, de ez csak a jéghegy csúcsa. Majd amikor a zemberek a médiában fognak panaszkodni, hogy már a villamosra sem mernek felszállni majd akkor jön a kapkodás.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 521
16 688
113
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Blitz97

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 521
16 688
113

Én is most akartam hozni. Ez biztos visszatartó erejű ítélet:


A nyomozó ügyészség gyanúsítottként hallgatta ki a – közlekedési bűncselekmény és erőszakos bűncselekmények miatt korábban már kétszer elítélt – férfit, aki beismerte a cselekmény elkövetését.

Az ügyben a Makói Járásbíróság hivatalos személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés vétségének kísérlete miatt 2 év, végrehajtásában 4 év 6 hónap próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztésre és 450 ezer forint pénzbüntetésre ítélte a férfit. Az ügyészség az ítéletet tudomásul vette, míg a terhelt és védője enyhítésért jelentett be fellebbezést.


 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 139
19 706
113
Én is most akartam hozni. Ez biztos visszatartó erejű ítélet:


A nyomozó ügyészség gyanúsítottként hallgatta ki a – közlekedési bűncselekmény és erőszakos bűncselekmények miatt korábban már kétszer elítélt – férfit, aki beismerte a cselekmény elkövetését.

Az ügyben a Makói Járásbíróság hivatalos személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés vétségének kísérlete miatt 2 év, végrehajtásában 4 év 6 hónap próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztésre és 450 ezer forint pénzbüntetésre ítélte a férfit. Az ügyészség az ítéletet tudomásul vette, míg a terhelt és védője enyhítésért jelentett be fellebbezést.


Megnyitom a linket, és minden előítéletem beigazolja a fotó... Szomorú vagyok.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
795
2 410
93
Én is most akartam hozni. Ez biztos visszatartó erejű ítélet:


A nyomozó ügyészség gyanúsítottként hallgatta ki a – közlekedési bűncselekmény és erőszakos bűncselekmények miatt korábban már kétszer elítélt – férfit, aki beismerte a cselekmény elkövetését.

Az ügyben a Makói Járásbíróság hivatalos személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés vétségének kísérlete miatt 2 év, végrehajtásában 4 év 6 hónap próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztésre és 450 ezer forint pénzbüntetésre ítélte a férfit. Az ügyészség az ítéletet tudomásul vette, míg a terhelt és védője enyhítésért jelentett be fellebbezést.



Baszki ha tudom hogy ezt ilyen olcsón meglehet úszni,akkor én is megfejeltem volna a multkor a rendőr haveromat,mert megette a kakaós csigámat és letagatta...
szégyen amit ebben az országban megcsinálnak "ítélet" címen...
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 040
10 066
113
Baszki ha tudom hogy ezt ilyen olcsón meglehet úszni,akkor én is megfejeltem volna a multkor a rendőr haveromat,mert megette a kakaós csigámat és letagatta...
szégyen amit ebben az országban megcsinálnak "ítélet" címen...
Naluk anno foglalkozas koreben minden tesin egy utes tesztel kezdtuk tiszthelyettes a tisztel parba allt es izombol pofozni kellett egymast, eloszor nem igen akartak (kiveve tesom o izombol azonnal kiutotte a feletteset EGY POFONNAL!) Utana ilyet szol mi van puha pocsok most lehet buntetlenul utni oket :oops: :D
De ha tudom ennyivel meg lehet uszni tegnap a rendor kollegakat meg simogattam volna a lusta bandajukat.
 
  • Vicces
Reactions: megazez