• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
- a lézer mint drón pusztító eszköz teljesen reménytelen és felejtős. Ennek három oka van:
1.) a lézerek alkalmazása erősen időjárás függő. Esőben, hóban, ködben, füstben nem működik.
2.) a drónok védelmét sokkal egyszerűbb felskálázni lézerek ellen mint a lézerek energiáját növelni. A kutatók vért pisilnek minden egyes alkalommal hogy a duplájáráa növeljék a lézerek teljesítményét (ami természtesen azzal jár hogy a lézerek egyre bonyolultabbak lesznek (pl. a bonyolult optika hűtése) másrészt egyre nagyobb méretű energia források kellenek hozzá). A drónok védelmét (reflektivitását) meg egy egyszerű fény visszaverő festéssel x100 ra lehet növelni.
részletek itt: https://www.popsci.com/laser-guns-are-targeting-uavs-but-drones-are-fighting-back/
3.) a lézerek is zavarhatók. A lézereket egy bonyolult optikai rendszernek pontosan fókuszálnia kell a célpont drónra. A távolságot mérő lézer könnyedén zvarható, ha pedig elrontják a távolság adatot akkor legfeljebb csak szépen kivilágítják a célpontot de lelövés nem lesz.

- nincs semmiféle mikrohullámú fegyver. Amit annak néztél az az Izraeli RADA cég AESA radarjai egy kis Polaris quadra szerelve.
lsd.: https://www.rada.com/radars
Na,akkor vegyük sorba!
1 : Időjárásra a válaszom ott van.
2 : Hogy mit meddig lehet skálázgatni nem az én reszortom,ha ilyen egyszerű lenne a dolog nem fejlesztenének gőz erővel lézerfegyvereket.
3 : Senki nem állított olyat hogy nem zavarhatóak. Minden zavarható ha már itt tartunk...
4 : " nincs semmiféle mikrohullámú fegyver" Ezt Te írtad. Én meg egy Amerikai katonai beszerzésekkel foglalkozó oldalon olvastam hogy bizony létezik,és be is vetették Iráni drónok ellen,méghozzá teljes sikerrel. És az a kép ( film ) volt hozzá mellékelve amit belinkeltem. Ha hazudnak,akkor én is,de erősen kétlem.
Ha lesz időm kikeresem azt az oldalt ahol tényként számolnak be erről.
Ennyi.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 904
91 509
113
Most futottam bele egy román oldalon ebbe a hírtöredékbe, ami nekem eddig nem tűnt fel.

Papperger elmondta, hogy a Rheinmetall mintegy 600 millió euró értékű beruházást tervez Magyarországon a következő években.

Ez 210 milliárd HUF. Ez sztem nagyon fontos infó.
  • 30 miliárd a Lynx gyár. Igazából 60 milliárd, de sztem annak a felét a magyar állam állja a tulajdonrészért cserében
  • Várpalota, lőszer, robbanóanyaggyárhoz nem közöltek összeget. Ez is majd felesbe megy.
  • HUN kebabos. Ehhez sem, de lehet ez a költség meg 3 felé oszlik. ( török-magyar-RM )
  • Kaposvár, gumikereskes páncélozott.
  • és a zaklaegerszegi polgi megemltett egy januári-februári RM beruházást is.
Ezzel nem tudom, hogy teljes-e a sztori, de szép!
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 199
113
- a lézer mint drón pusztító eszköz teljesen reménytelen és felejtős. Ennek három oka van:
1.) a lézerek alkalmazása erősen időjárás függő. Esőben, hóban, ködben, füstben nem működik.
2.) a drónok védelmét sokkal egyszerűbb felskálázni lézerek ellen mint a lézerek energiáját növelni. A kutatók vért pisilnek minden egyes alkalommal hogy a duplájáráa növeljék a lézerek teljesítményét (ami természtesen azzal jár hogy a lézerek egyre bonyolultabbak lesznek (pl. a bonyolult optika hűtése) másrészt egyre nagyobb méretű energia források kellenek hozzá). A drónok védelmét (reflektivitását) meg egy egyszerű fény visszaverő festéssel x100 ra lehet növelni.
részletek itt: https://www.popsci.com/laser-guns-are-targeting-uavs-but-drones-are-fighting-back/
3.) a lézerek is zavarhatók. A lézereket egy bonyolult optikai rendszernek pontosan fókuszálnia kell a célpont drónra. A távolságot mérő lézer könnyedén zvarható, ha pedig elrontják a távolság adatot akkor legfeljebb csak szépen kivilágítják a célpontot de lelövés nem lesz.

- nincs semmiféle mikrohullámú fegyver. Amit annak néztél az az Izraeli RADA cég AESA radarjai egy kis Polaris quadra szerelve.
lsd.: https://www.rada.com/radars
Ne butáskodj... Tükör fényes anyagon is tud sok ezer kelvines elnyelődést
Érdemes lenne a fizikai alapjait ismerni (nem a star warsból); kutyát nem érdekli, hogy milyenre festesz egy felszínt (ami még növeli is a felület érdességét, tehát még több energiát nyel el), vagy az mennyire "tükrös". Iszonyú nagy energia nyaláb, ráadásul a hullámhossza miatt a köd eleve kevésbé zavarja (a nyomvonalába eső kondenzált cseppek szerinted mennyire gyorsan válnak kámforrá?). A célzást kell megoldani, de a 20 kw az bizony borzalmasan sok. A céltárgyon meg szerintem mindegy, h 1800 celsusra, vagy 9700-ra , vagy 30000-re hevül...ha a fókusz nem lenne tökéletes. A zavarást meg maximum a célkövetésnél alkalmazhatod, ha tudod.
 
K

kamm

Guest
Most futottam bele egy román oldalon ebbe a hírtöredékbe, ami nekem eddig nem tűnt fel.

Papperger elmondta, hogy a Rheinmetall mintegy 600 millió euró értékű beruházást tervez Magyarországon a következő években.

Ez 210 milliárd HUF. Ez sztem nagyon fontos infó.
  • 30 miliárd a Lynx gyár. Igazából 60 milliárd, de sztem annak a felét a magyar állam állja a tulajdonrészért cserében
  • Várpalota, lőszer, robbanóanyaggyárhoz nem közöltek összeget. Ez is majd felesbe megy.
  • HUN kebabos. Ehhez sem, de lehet ez a költség meg 3 felé oszlik. ( török-magyar-RM )
  • Kaposvár, gumikereskes páncélozott.
  • és a zaklaegerszegi polgi megemltett egy januári-februári RM beruházást is.
Ezzel nem tudom, hogy teljes-e a sztori, de szép!

Ezt a 600M EUR elmondtak mar a magyar sajtoban tobb helyen is, en is meg keresgélek, hogyan tervezik elkolteni ill jon ki az osszeg...
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
- a lézer mint drón pusztító eszköz teljesen reménytelen és felejtős. Ennek három oka van:
1.) a lézerek alkalmazása erősen időjárás függő. Esőben, hóban, ködben, füstben nem működik.
2.) a drónok védelmét sokkal egyszerűbb felskálázni lézerek ellen mint a lézerek energiáját növelni. A kutatók vért pisilnek minden egyes alkalommal hogy a duplájáráa növeljék a lézerek teljesítményét (ami természtesen azzal jár hogy a lézerek egyre bonyolultabbak lesznek (pl. a bonyolult optika hűtése) másrészt egyre nagyobb méretű energia források kellenek hozzá). A drónok védelmét (reflektivitását) meg egy egyszerű fény visszaverő festéssel x100 ra lehet növelni.
részletek itt: https://www.popsci.com/laser-guns-are-targeting-uavs-but-drones-are-fighting-back/
3.) a lézerek is zavarhatók. A lézereket egy bonyolult optikai rendszernek pontosan fókuszálnia kell a célpont drónra. A távolságot mérő lézer könnyedén zvarható, ha pedig elrontják a távolság adatot akkor legfeljebb csak szépen kivilágítják a célpontot de lelövés nem lesz.

- nincs semmiféle mikrohullámú fegyver. Amit annak néztél az az Izraeli RADA cég AESA radarjai egy kis Polaris quadra szerelve.
lsd.: https://www.rada.com/radars
A Rheinmetall egyébként már fejlesztett 30 kW-os és 20 kW-os lézerágyút.
A 2012-es tesztek során 1 km-es távolságból vágtak ketté egy 15 mm átmérőjű acélrudat és megsemmisítettek egy pilóta nélküli repülőgépet is 2000 méteres távolságból a Skyguard radarjának segítségével. A következő kísérlet során egy 82 mm átmérőjű acélgolyót semmisítettek meg, mely 50 m/s-os sebességgel haladt egy adott röppályán.
De mivel folyamatos a kutatás fejlesztés,a lézernek a titkosított kommunikációban is nagy jövőt jósolnak.
Aknamentesítő robotokra is lézert akarnak telepíteni.
Lézeres cél megjelölés.
Lézeres önrávezetés.
Lézeres felderítő, képalkotó eszközök - LIDAR. stb stb...
Ezer meg egy helyen alkalmazzák és még fogják is. Mindezeket folyamatosan fejleszteni " csiszolgatni" kell.
Szóval Pappergernek és az RM embereinek van miért Szegedre menni. Őket a lézer mint kutatási célpont érdekli. Közvetetten mint számtalan technológiai fejlesztés tárgya,és közvetlenül is mint tényleges fegyver fejlesztési lehetőség.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ezer meg egy helyen alkalmazzák és még fogják is. Mindezeket folyamatosan fejleszteni " csiszolgatni" kell.
Igen, számos alkalmazás van ahol a lézer hasznos.....szép isőben még drónok ellen is jó lehet, de kinek kell olyan drón elhárító rendszer ami ellen pofon egyszerű védekezni ráadásul már alapból súlyos alkalmazási korlátai vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Igen, számos alkalmazás van ahol a lézer hasznos.....szép isőben még drónok ellen is jó lehet, de kinek kell olyan drón elhárító rendszer ami ellen pofon egyszerű védekezni ráadásul már alapból súlyos alkalmazási korlátai vannak.
Ez a téma nem ilyen egyszerű.
Az általad idézett cikk is írja,hogy hiába " festik " le a drónt,az csak egy meghatározott szűk tartományban nyújt védelmet. Tehát akkor egy váltakozó széles tartományban működő lézer minden gond nélkül leszedi... PONT
Ezzel csak az akarom neked mondani,hogy ez nem az a kategória hogy lefestem oszt jó van.. Ez ennél sokkal sokkal összetettebb történet..
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 215
73 899
113
Most futottam bele egy román oldalon ebbe a hírtöredékbe, ami nekem eddig nem tűnt fel.

Papperger elmondta, hogy a Rheinmetall mintegy 600 millió euró értékű beruházást tervez Magyarországon a következő években.

Ez 210 milliárd HUF. Ez sztem nagyon fontos infó.
  • 30 miliárd a Lynx gyár. Igazából 60 milliárd, de sztem annak a felét a magyar állam állja a tulajdonrészért cserében
  • Várpalota, lőszer, robbanóanyaggyárhoz nem közöltek összeget. Ez is majd felesbe megy.
  • HUN kebabos. Ehhez sem, de lehet ez a költség meg 3 felé oszlik. ( török-magyar-RM )
  • Kaposvár, gumikereskes páncélozott.
  • és a zaklaegerszegi polgi megemltett egy januári-februári RM beruházást is.
Ezzel nem tudom, hogy teljes-e a sztori, de szép!

Ezt a 600M EUR elmondtak mar a magyar sajtoban tobb helyen is, en is meg keresgélek, hogyan tervezik elkolteni ill jon ki az osszeg...

Emlékeztek még arra a telekonferencia átiratra, ahol az RM vezére valami olyasmit mondott hogy 4-5 milliárd eurós csomag lesz a teljes üzlet?
Csak mi akkor ezt úgy értelmeztük, hogy a magyar és a cseh üzletre gondol együtt...
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and kamm
K

kamm

Guest

komoly, pdf-es metasploit-tal bemenni egy ilyen kaliberű céghez... Jár a kakasnyalóka

""Prepared very carefully"
In the case of Renk AG based in Augsburg, websites were set up in October that looked like a mailbox into which employees were supposed to enter their access data.

Peter Kálnai from the Slovak IT security company Eset dealt extensively with the "Lazarus" hackers. In two cases, his company helped companies remove the group from the networks. "You have prepared your approach very carefully," he says. Sometimes weeks have passed in which the hackers tried to build trust in the chat before sending out the alleged job offer. In his opinion, a professional team is at work. Kalnai does not want to speculate whether a state is behind the group."


En ezen is gondolkodom az utobbi par honapban, hogy ahogy beindul majd a hazai hadiipar, sokkal komolyabb cyber defense kell nemcsak ezek kore, de az egesz kormanyzati infra kore...
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Nincs olyan hogy váltakozó széles tartományban működő lézer...
Nézd meg ezt a videót.
Elég jól elmagyaràzza hogy működnek a korszerű, nagy teljesítményű száloptikàs lézerek
Az csak egy fikció volt!
Csak demonstrálni akartam egy példával.
Nincs olyan,de teljesen elképzelhető hogy ki lehet fejleszteni. Ebbe ne is menjünk bele,mert az eszmecsere parttalanná válik.
Arról nem is beszélve,hogy aki a drónt gyártja pl-ul,annak tudnia kellene azt a tartományt amin nem sebezhető,tudnia kellene előállítani azt a spéci bevonatot (remélem nem gondolod hogy két talibán ki keveri egy barlangban) ami arra pont jó,itt jó esettel ipari kémkedés,és titkos szolgálati eszközök is szükségesek már stb stb..
Jelenleg ott tartunk,hogy nagyon hatékonyak a lézerfegyverek drónok ellen. Az általad betett cikk is előre vetítő gondolatokat testesít meg. Hogy a jövő mit hoz,azt nem tudhatjuk. Kár is most itt mélyebben belemenni.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 845
113
""Prepared very carefully"
In the case of Renk AG based in Augsburg, websites were set up in October that looked like a mailbox into which employees were supposed to enter their access data.

Peter Kálnai from the Slovak IT security company Eset dealt extensively with the "Lazarus" hackers. In two cases, his company helped companies remove the group from the networks. "You have prepared your approach very carefully," he says. Sometimes weeks have passed in which the hackers tried to build trust in the chat before sending out the alleged job offer. In his opinion, a professional team is at work. Kalnai does not want to speculate whether a state is behind the group."


En ezen is gondolkodom az utobbi par honapban, hogy ahogy beindul majd a hazai hadiipar, sokkal komolyabb cyber defense kell nemcsak ezek kore, de az egesz kormanyzati infra kore...

ez is gyerekcipőben jár, persze legtöbbször már csak akkor kapcsolnak, amikor késő. Reverse shell-es payload-et csinálni pdf-be nem nagy kaland. Ha dolgoztál már pár évet nagyvállalati környezetben, millió e-mail mintád van, frankó kis kamu-emailt lehet csinálni, amit tutit, hogy megnyitnak.

És akkor mi most csak arról a vektorról beszélünk, hogy kapsz egy e-mailt.

A fizikai védelem a cégek többségénél vicc, kevés helyen figyelnek erre igazán. El tudom dobni az agyam, amikor bevisznek egy irodába, hogy itt várjak amíg nem jön a Gipsz Jakab. Előttem 2-3 számítógép, milliónyi kábellel. Vajon észre vennék, ha "véletlenül" egy Zero-n keresztül reverse SSH-t nyitnék? Kötve hiszem.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Az csak egy fikció volt!
A fikcióiddal a fiziika nem tud mit kezdeni...
Nincs olyan,de teljesen elképzelhető hogy ki lehet fejleszteni.
Mint fent...ha megérted a fizikai alapját a dolognak - ezért linkeltem a videót - akkor magad is ràjöhetsz hogy nincs ilyen.
Arról nem is beszélve,hogy aki a drónt gyártja pl-ul,annak tudnia kellene azt a tartományt amin nem sebezhető,tudnia kellene előállítani azt a spéci bevonatot (remélem nem gondolod hogy két talibán ki keveri egy barlangban) ami arra pont jó,itt jó esettel ipari kémkedés,és titkos szolgálati eszközök is szükségesek már stb stb..
A lézer müködési hullámhossza a légkör elnyelő képessége miatt igen szűk tartományban mozoghat.
Azok az "ablak" hullámhossz tartományok ahol a katonai lézereket érdemes működteni minden iskolai tankönyvben benne vannak és nyilvánvalóan a lézerek is ezeken a hullámhosszokon működnek = a reflektivitást növelő bevonatok is ezekre a hullámhosszokkra lesznek optimalizálva - akár hullámhosszonként több rétegben is.
Typical-absorption-spectrum-of-tropospheric-air-with-laser-wavelengths-superimposed.png

Ja, és gondolom neked is nyilvánvaló hogy itt már messze nem a talibánokról van szó....
Jelenleg ott tartunk,hogy nagyon hatékonyak a lézerfegyverek drónok ellen.
Egyáltalán nem hatékonyak drónok ellen.
Ott tartunk hogy tiszta időben, pàr tízkilós drónokat hosszú, (több másodperces) megvilágítási idő után, pár km-ről képesek leszedni.

Egyszóval teljesen bizonyos hogy nem a lézerek lesznek a megfelelő megoldás a drónok ellen.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
A fikcióiddal a fiziika nem tud mit kezdeni...

Mint fent...ha megérted a fizikai alapját a dolognak - ezért linkeltem a videót - akkor magad is ràjöhetsz hogy nincs ilyen.

A lézer müködési hullámhossza a légkör elnyelő képessége miatt igen szűk tartományban mozoghat.
Azok az "ablak" hullámhossz tartományok ahol a katonai lézereket érdemes működteni minden iskolai tankönyvben benne vannak és nyilvánvalóan a lézerek is ezeken a hullámhosszokon működnek = a reflektivitást növelő bevonatok is ezekre a hullámhosszokkra lesznek optimalizálva - akár hullámhosszonként több rétegben is.
Typical-absorption-spectrum-of-tropospheric-air-with-laser-wavelengths-superimposed.png

Ja, és gondolom neked is nyilvánvaló hogy itt már messze nem a talibánokról van szó....

Egyáltalán nem hatékonyak drónok ellen.
Ott tartunk hogy tiszta időben, pàr tízkilós drónokat hosszú, (több másodperces) megvilágítási idő után, pár km-ről képesek leszedni.

Egyszóval teljesen bizonyos hogy nem a lézerek lesznek a megfelelő megoldás a drónok ellen.
" Egyszóval teljesen bizonyos hogy nem a lézerek lesznek a megfelelő megoldás a drónok ellen "
Nem akarom újra kezdeni.... Bocs
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 131
26 797
113
Egyáltalán nem hatékonyak drónok ellen.
Ott tartunk hogy tiszta időben, pàr tízkilós drónokat hosszú, (több másodperces) megvilágítási idő után, pár km-ről képesek leszedni.
Egyszóval teljesen bizonyos hogy nem a lézerek lesznek a megfelelő megoldás a drónok ellen.
Tehát a lézer a tökéletes megoldás, mert pontosan ez az elvárás. Hogy az ISTAR drónokat és a cirkálódrónokat leszedjük vele közvetlenül az oltalmazott célok felett. Ezt már most is képesek produkálni.

A lézer az VSHORAD.
 
  • Tetszik
Reactions: éber
K

kamm

Guest
ez is gyerekcipőben jár, persze legtöbbször már csak akkor kapcsolnak, amikor késő. Reverse shell-es payload-et csinálni pdf-be nem nagy kaland. Ha dolgoztál már pár évet nagyvállalati környezetben, millió e-mail mintád van, frankó kis kamu-emailt lehet csinálni, amit tutit, hogy megnyitnak.


És akkor mi most csak arról a vektorról beszélünk, hogy kapsz egy e-mailt.

20+ eve tervezek es epitek halozatokat, tobbszaz fos cegeknek, sot, studioknak csinaltam a teljesen paranoid halojat, viszonylag kepben vagyok az attack vectorokat es a vedelmet illetoen.
Az end-user problemat viszonylag egyszeru megfogni, raadasul tobb szinten is, nem csak trening, de kliensoldali vedelemmel, no meg nincs nekik elevated permission sehol stb.

A fizikai védelem a cégek többségénél vicc, kevés helyen figyelnek erre igazán. El tudom dobni az agyam, amikor bevisznek egy irodába, hogy itt várjak amíg nem jön a Gipsz Jakab. Előttem 2-3 számítógép, milliónyi kábellel. Vajon észre vennék, ha "véletlenül" egy Zero-n keresztül reverse SSH-t nyitnék? Kötve hiszem.

Eszre. Ez nem rocket science.
Eleve ra sem tudsz allni a hlozatomra, kezdjuk ott. Ha amator vagy, akkor mar a honeypot wifim megfog es miutan elmentel, feljelentest teszek az FBInal es mellekelem a logokat - aznap este mar valoszinuleg a gyujtoben alszol (hacsak nem kezdenek el figyelni es adatot gyujteni rolad, hogy utana annyira bevarrathassanak, hogy a muanyag lakat radrohad. :D).
Ha aljzatot talalnal, az valoszinuleg nincs bepatchelve,
Ha megis, akkor meg a switcholdali ACL miatt semmi forgalom nincs megengedve.
Ha valamiert van belso embered, aki odaenged a gepehez, akkor ott a permission hianya miatt nem tudsz semmit csinalni; ha lehuzod a gepet es radugod a dobozodat, az ACL lecsapja a portot azonnal es a monitoring sw ertesit a rouge endpoint kiserletrol.
Ha a belsos embered mondjuk IT admin, akkor lehet valamilyen szintu permissionje - az sem domain-wide, ugye -, de ha te telepitesz ilyesmit, azt egybol kiszurja a 2-3 nonstop futo sentinel serverem es csendben ertesit rola mindenkit - ha nem lecelsz le 2 perce belul a helyszinrol, akkor 15 percen belul mar a rendoroknek adnak at a ceges biztonsagiak, akiket bekuldtem, hogy fogjanak ott.