• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Sebaj...az a lènyeg hogy megértsd a dolgokat. :)
Szerintem te nem értettél meg dolgokat,hogy ha te A-t mondasz,én B-t fogok mondani. És lehet,hogy több létjogosultsága van mint a tiédnek. Az utolsó végső megállapításodat is azért tettem idézőjelbe,mert ha figyelmesen végig olvastad volna azt amit a legelején írtam,akkor már rég tudhatnád az én végső következtetésemet is. De mivel rugóztál a lézeren ezért kicsit belefolytam,mert ez a téma nem ilyen egyszerű azért. De szerintem eleget taglalgattuk ezt már.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 704
16 989
113
Ezt csak úgy itt hagyom; a LASER "definíciója" nagy energiájú, koherens, monokromatikus, fénnyaláb. A lényeg, h szűk spektrumba (pl. Blueray dvd-nél uv közeli, infra lézernél vörösön túli a hullámhossz) dolgozik.
Ha harckocsit nem is lő (még ki), de, hogy a levegőben repülő (majdnem) bármi ellen jó, az tuti.
 
  • Tetszik
Reactions: éber

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
te áruld már el, mi a péklapátért akarsz drónok ellen lézert, amikor 10+ éve megvan ellenük a hatásos eszköz...úgy hívják ahead lőszer...javaslom @molnibalage témába vágó írását...
csak amellett, hogy az ahead jó drón ellen, egy csomó más, földi célok elleni célra is használható, ellenben a lézerrel...
Ne haragudj,magam részéről már ezt a témát ki lőtem a tegnapi napon. Leírtam mindent mit gondolok és látok. Nem kezdek újra semmit leírni.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 624
8 255
113
Német célpontok

A Nyugat idegességét csak fokozza, hogy az elmúlt órákban kiderült: egy észak-koreai hekkercsoport célkeresztjébe került két német hadiipari óriás. Az egyikük a már komoly magyarországi érdekeltséggel is rendelkező legnagyobb német hadiipari vállalat, a düsseldorfi székhelyű Rheinmetall. A másik betámadott cég az augsburgi székhelyű Renk AG, amely erőátvitali rendszereket gyárt hadihajók és tankok számára.

Az észak-koreai Lazarus Group hekkercsoport az FBI megítélése szerint egy államilag szponzorált szervezet. A Reuters jelentése kiemeli, hogy az elmúlt időszakban a Lazarus Group kimondott érdeklődést mutatott a COVID elleni vakcina-fejlesztések iránt is.
https://privatbankar.hu/cikkek/makr...tamadjak-putyin-es-kim-dzsongun-hekkerei.html
 
S

speziale

Guest
Ne haragudj,magam részéről már ezt a témát ki lőtem a tegnapi napon. Leírtam mindent mit gondolok és látok. Nem kezdek újra semmit leírni.

szíved joga...csak akkor ne kezd el tudatlanul osztani az észt...meg mondjuk @rudi -t le trollozni elég vicces...a fórumon egy csomó komoly vitához tök hasznos infókat tett hozzá...
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and gacsat
W

Wilson

Guest
te áruld már el, mi a péklapátért akarsz drónok ellen lézert, amikor 10+ éve megvan ellenük a hatásos eszköz...úgy hívják ahead lőszer...javaslom @molnibalage témába vágó írását...
csak amellett, hogy az ahead jó drón ellen, egy csomó más, földi célok elleni célra is használható, ellenben a lézerrel...

Szerintem felesleges késhegyre menő vitát folytatni azon,hogy mennyire van létjogosultsága a lézernek a drónok elleni hadviselésben elég komoly hadipari cégek horibilis pénzeket invesztálva a dologba foglalkoznak a kérdéssel rövidesen kiderül mire jutottak.:)
 
S

speziale

Guest
Szerintem felesleges késhegyre menő vitát folytatni azon,hogy mennyire van létjogosultsága a lézernek a drónok elleni hadviselésben elég komoly hadipari cégek horibilis pénzeket invesztálva a dologba foglalkoznak a kérdéssel rövidesen kiderül mire jutottak.:)

én nem tudom, hogy mennyire invesztálnak bele horribilis pénzeket...mindenesetre ez a valóban használható harcászati lézer kezd olyan lenni, mint a fúziós erőmű...40 éve folyamatosan 30 évre vagyunk tőle ;)

megjegyezném, hogy a technológilaiag sokkal kisebb kihívást tartogató ETC ágyú sincs sehol a harckosiknál, noha abból már a 90-es években volt valóban működő és használható proto...mert egyszerűbb és olcsóbb volt a csőhossz növelés/penetrátor fejlesztés a jobb anyagoknak köszönhetően a kamranyomás növelés, illetve jelenleg a kaliber növelés
 
  • Tetszik
Reactions: alali77 and Pogány

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
én nem tudom, hogy mennyire invesztálnak bele horribilis pénzeket...mindenesetre ez a valóban használható harcászati lézer kezd olyan lenni, mint a fúziós erőmű...40 éve folyamatosan 30 évre vagyunk tőle ;)

megjegyezném, hogy a technológilaiag sokkal kisebb kihívást tartogató ETC ágyú sincs sehol a harckosiknál, noha abból már a 90-es években volt valóban működő és használható proto...mert egyszerűbb és olcsóbb volt a csőhossz növelés/penetrátor fejlesztés a jobb anyagoknak köszönhetően a kamranyomás növelés, illetve jelenleg a kaliber növelés
A légkörön nem tudsz változtatni. Ami Izraelben működik, az nem biztos hogy fog Norvégiában. Vagyis biztos, hogy nem fog.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Német célpontok

A Nyugat idegességét csak fokozza, hogy az elmúlt órákban kiderült: egy észak-koreai hekkercsoport célkeresztjébe került két német hadiipari óriás. Az egyikük a már komoly magyarországi érdekeltséggel is rendelkező legnagyobb német hadiipari vállalat, a düsseldorfi székhelyű Rheinmetall. A másik betámadott cég az augsburgi székhelyű Renk AG, amely erőátvitali rendszereket gyárt hadihajók és tankok számára.

Az észak-koreai Lazarus Group hekkercsoport az FBI megítélése szerint egy államilag szponzorált szervezet. A Reuters jelentése kiemeli, hogy az elmúlt időszakban a Lazarus Group kimondott érdeklődést mutatott a COVID elleni vakcina-fejlesztések iránt is.
https://privatbankar.hu/cikkek/makr...tamadjak-putyin-es-kim-dzsongun-hekkerei.html
A világ kibertámadásainak 2/3a É-Amerikából indul. Angliával együtt ez 3/4.
É-Koreában mit vártak? Tőzsdén jegyzett magáncéget?
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
"mi a péklapátért akarsz drónok ellen lézert, amikor 10+ éve megvan ellenük a hatásos eszköz...úgy hívják ahead lőszer...javaslom @molnibalage témába vágó írását...
csak amellett, hogy az ahead jó drón ellen, egy csomó más, földi célok elleni célra is használható, ellenben a lézerrel..."

kérlek áruld el, hogy ebben hol látsz személyeskedést...te reagáltál erre az írásra olyan stílusban, hogy "értem és csak leszarom"



lehet meglepő lesz számodra, de visszaolvastam...és nem azért kell valakinek a véleményét elfogadni mert régebben regisztrált ide...hanem azért mert mondjuk az adott témában járatosabb...
Nem úgy tűnik!
Mert folyamatosan kész,kézzelfogható tényeket cáfolt. Csak mantrázta az általa gondoltakat. A tények makacs dolgok,jobb ha elfogadja az ember,mert másképp bele süsül. Ezt minden rossz indulat nélkül írom. Venni kell egy nagy levegőt,és elfogadni az igazságot.
 
W

Wilson

Guest
én nem tudom, hogy mennyire invesztálnak bele horribilis pénzeket...mindenesetre ez a valóban használható harcászati lézer kezd olyan lenni, mint a fúziós erőmű...40 éve folyamatosan 30 évre vagyunk tőle ;)

megjegyezném, hogy a technológilaiag sokkal kisebb kihívást tartogató ETC ágyú sincs sehol a harckosiknál, noha abból már a 90-es években volt valóban működő és használható proto...mert egyszerűbb és olcsóbb volt a csőhossz növelés/penetrátor fejlesztés a jobb anyagoknak köszönhetően a kamranyomás növelés, illetve jelenleg a kaliber növelés

Komoly pénzeket öltek a kutatás,fejlesztésbe ezen a téren,de mint korábban írtam szerintem felesleges emiatt egymás torkának esni(de persze mindenki saját maga dönti el mivel tölti el az idejét:))mert rövidesen kiderül mennyire életképes a dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and éber

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Komoly pénzeket öltek a kutatás,fejlesztésbe ezen a téren,de mint korábban írtam szerintem felesleges emiatt egymás torkának esni(de persze mindenki saját maga dönti el mivel tölti el az idejét:))mert rövidesen kiderül mennyire életképes a dolog.
Így van.
Amit fentebb belinkeltem a Raytheon oldalán ott van a kontíneres kivitele a mikrohullámú verziónak. Tömeges drónra az lesz a befutó szerintem. De számomra is meglepő volt hogy ők a kettőt párhuzamosan használják ,a lézert az egyedülikre " hegyezték " ki a mikrót pedig a tömeges támadásra.
 
S

speziale

Guest
Nem úgy tűnik!
Mert folyamatosan kész,kézzelfogható tényeket cáfolt. Csak mantrázta az általa gondoltakat. A tények makacs dolgok,jobb ha elfogadja az ember,mert másképp bele süsül. Ezt minden rossz indulat nélkül írom. Venni kell egy nagy levegőt,és elfogadni az igazságot.

szerintem van tény és releváns tény...
az, hogy egy csomó cégnek van 10-20-30 kw-os proto lézere az valóban tény...
az is tény, hogy ezek kb. próbalövészeteken meg bemutatókon nem nagyon jutottak túl
az is tény, hogy noha az RM is mutatott be lézeres rendszert ami VShorad rendszert eladtak a közelmúltban az mantis vagy oerlikon skyshield rendszer volt...megjegyzem mostanában sokkal inkább a skyranger-t nyomatják

ezen felül meg javaslom a drónok elleni hadviselés topik olvasgatását....jelenleg ott tart a technika, hogy ha egy hadoszlopban van 1 radaros jármű ami felderíti a drónt, onnantól pl. a Puma optikai rendszere segítségével és ahead lőszerével képes a drónok leküzdésére... érted...bármelyik IFV-d lehet drón killer....innentől kezdve megint kérdezem: mit akarsz te lézerrel bohóckodni?
 
M

molnibalage

Guest
"mi a péklapátért akarsz drónok ellen lézert, amikor 10+ éve megvan ellenük a hatásos eszköz...úgy hívják ahead lőszer...javaslom @molnibalage témába vágó írását...
csak amellett, hogy az ahead jó drón ellen, egy csomó más, földi célok elleni célra is használható, ellenben a lézerrel..."

kérlek áruld el, hogy ebben hol látsz személyeskedést...te reagáltál erre az írásra olyan stílusban, hogy "értem és csak leszarom"



lehet meglepő lesz számodra, de visszaolvastam...és nem azért kell valakinek a véleményét elfogadni mert régebben regisztrált ide...hanem azért mert mondjuk az adott témában járatosabb...
A lézer az én szememben egy vicc.

Az AHED lőszer potenciálja n+1 eltérő urmeret esetén akkora, amire szavak nincsenek. Konkrétan ott tartunk, hogy a mindenféle csilivili szarral telirakott járművekről mindent le tudnak bontani meg 35-40 mm urneretben is. És semmit nem ér az aktív védelem sem. Egy 120 mm AHED lőszer több tucat méterről mindent beterít. Az IFV-k tuzgyorsasaga meg akkora, hogy édes mindegy.

A lézer meg az egy balsafa drónt nem szed le néhány km ről távolból ideális körülmények között sem.

A digitális kor, data link es más élből elavulttá tette lezert. Aminél szintén amúgy a celfelderites pont ugy kéne. De egy mai "digitális" fegyvertotony oda lő, ahova a generalt digitális celkoordinata mondja l.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
" mit akarsz te lézerrel bohóckodni? "
Most ez komoly???
Neked is csak azt tudom mondani mint Rudi-nak...
Írj egy levelet a fejlesztő cégnek,és oktasd ki őket is,hátha a fejükhöz kapnak még időben! :D
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat
W

Wilson

Guest
A lézer az én szememben egy vicc.

Az AHED lőszer potenciálja n+1 eltérő urmeret esetén akkora, amire szavak nincsenek. Konkrétan ott tartunk, hogy a mindenféle csilivili szarral telirakott járművekről mindent le tudnak bontani meg 35-40 mm urneretben is. És semmit nem ér az aktív védelem sem. Egy 120 mm AHED lőszer több tucat méterről mindent beterít. Az IFV-k tuzgyorsasaga meg akkora, hogy édes mindegy.

A lézer meg az egy balsafa drónt nem szed le néhány km ről távolból ideális körülmények között sem.

A digitális kor, data link es más élből elavulttá tette lezert. Aminél szintén amúgy a celfelderites pont ugy kéne. De egy mai "digitális" fegyvertotony oda lő, ahova a generalt digitális celkoordinata mondja l.

Ebben igazat adok neked többek között ezért is vagyok kíváncsi arra,hogy mennyire lesz életképes illetve költséghatékony a lézer.
 
M

molnibalage

Guest
" mit akarsz te lézerrel bohóckodni? "
Most ez komoly???
Neked is csak azt tudom mondani mint Rudi-nak...
Írj egy levelet a fejlesztő cégnek,és oktasd ki őket is,hátha a fejükhöz kapnak még időben! :D
Te tényleg azt hiszed, hogy soha senki nem fejlesztett még használhatatlan rendszert? Csak vannak divatos hülyeségek. Régen az eszement szarul páncélozott hadihajók, vagy ma a hyperloop. Nem először erőltetik a hülyeséget a történelemben...
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 704
16 989
113
A lézer az én szememben egy vicc.

Az AHED lőszer potenciálja n+1 eltérő urmeret esetén akkora, amire szavak nincsenek. Konkrétan ott tartunk, hogy a mindenféle csilivili szarral telirakott járművekről mindent le tudnak bontani meg 35-40 mm urneretben is. És semmit nem ér az aktív védelem sem. Egy 120 mm AHED lőszer több tucat méterről mindent beterít. Az IFV-k tuzgyorsasaga meg akkora, hogy édes mindegy.

A lézer meg az egy balsafa drónt nem szed le néhány km ről távolból ideális körülmények között sem.

A digitális kor, data link es más élből elavulttá tette lezert. Aminél szintén amúgy a celfelderites pont ugy kéne. De egy mai "digitális" fegyvertotony oda lő, ahova a generalt digitális celkoordinata mondja l.
Jól értem, h egy közönséges "srapnel gránátot" emelsz piedesztálra, mint jövőbemutató fegyvert? Persze megvan a létjogosultsága, de mennyi is a maximális lőtávolság? Ne tegyünk úgy, mintha majdnem minden gyártó hülye lenne, akik lézerfegyvert fejlesztenek. Van pár komoly előnye (nincs visszahatása, "lövedék" sebesség, energiaszint, pontosság, lőtáv), ami kecsegtető. Ne egy poros csatatérre tegyük (pl. repülőgép, műhold!...egyik sem saját ötlet) és máris életképes lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: éber

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Ebben igazat adok neked többek között ezért is vagyok kíváncsi arra,hogy mennyire lesz életképes illetve költséghatékony a lézer.
Költséghatékonyságról csak annyit hogy klasszisokkal kedvezőbb az üzemeltetése. " Lövésenkén kb " 10 dollár...! Ugye nevetséges!!??
Pedig ennyi,ráadásul elméletileg kifogyhatatlan lövést tud le adni. Az őskori pufogtatás már a múlté lassan. Ezért írtam a Carl Gustaf hasonlatot,amibe megint csak belekötött a " kolléga" mintha nem tudná mire írtam.
 
W

Wilson

Guest
Költséghatékonyságról csak annyit hogy klasszisokkal kedvezőbb az üzemeltetése. " Lövésenkén kb " 10 dollár...! Ugye nevetséges!!??
Pedig ennyi,ráadásul elméletileg kifogyhatatlan lövést tud le adni. Az őskori pufogtatás már a múlté lassan. Ezért írtam a Carl Gustaf hasonlatot,amibe megint csak belekötött a " kolléga" mintha nem tudná mire írtam.

Ok csak azt vedd figyelembe,hogy mennyibe fog kerülni egy lézeres rendszer az energia igényéről nem is beszélve mennyire lesz mobilis,van több dolog ami még homályos a lézerrel kapcsolatban.