• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

H

Hummen23

Guest
Még jó hogy utánanéztem. Kifejezetten emiatt emlékszek erre a cikkre. Kicsit off, mert nem RM.

:hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

Maróth Gáspárt megkérdeztük arról is, hogy lehetséges-e, hogy a Leopard harckocsik és Panzerhaubitze 2000-es önjáró tarackok (alkatrész-)gyártására a jövőben Magyarországon kerüljön sor. A kormánybiztos elmondta: ilyen jellegű tárgyalásokat nem folytatnak a harcjárműveket gyártó Krauss-Maffei Wegmannal, viszont nem teljesen kizárható, hogy hosszabb távon sor kerül erre.
Ez további megrendelést feltételezhet a részünkről.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 356
113
Nekem úgy tűnik hogy az RM-et nem igazán érdekli a várpalotai lőszergyár: ez magyar kormány projektje stratégiai, szuverenítási okokból. Az RM csak ad hozzá technológiát és know-how-t és ha kell kapacitás, akkor rendel onnan, de amúgy nekik sokadlagos hogy lesz-e Várpalotán lőszergyár vagy sem. A németekszempontjából így is jó, úgy is jó...
A Lynx-gyár és a lőszer gyár épülésének sebességén is látszik, hogy melyik projekt fontos igazán mindkét félnek...

Egy hónappal ezelőtt az egyik cikkben még nem ezt mondta...
 
  • Tetszik
Reactions: polyfag and Aladeen

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Ez egy érdekes rész:
Second, we have a huge, a really huge, maybe one of the biggest factories in UK, in Telford. This is the old, this is the biggest tank factory in the United Kingdom and this is now under Rheinmetall control and we can really produce hundreds of tanks per year there. It's an unbelievably huge factory that we have there. Another huge factory is now in Australia and this is brand new and we are building at the moment the trucks and the 8X8 and hopefully very soon the Lynx in Australia, but there is more space.
Second, we have a huge, a really huge, maybe one of the biggest factories in UK, in Telford. This is the old, this is the biggest tank factory in the United Kingdom and this is now under Rheinmetall control and we can really produce hundreds of tanks per year there. It's an unbelievably huge factory that we have there. Another huge factory is now in Australia and this is brand new and we are building at the moment the trucks and the 8X8 and hopefully very soon the Lynx in Australia, but there is more space. Then we have Hungary as a new factory and all of that we did without a huge cash out. So it's there. It's not that we said okay, we are fully popped into our factories that we have. It's a lot of capacity that we build it up with governmental money from the government and we rented that stuff. And in like Australia after 10 years, we get it for one Aussie dollar. So this is a fantastic situation for Rheinmetall, which is really good.

Ha jól értem bérelni fogják Zalán a gyárat, amit 10 év után jelképes összegért megvesznek majd. Elvileg Ausztráliában is ez a modell ahol 10 év múlva atveszik a kormánytól a gyárat 1 dollárért.
Ahogy látom baromi sok kapacitásuk van… ezek után nem értem minek nekik még a szlovákoknál is gyár, pontosabban értem az okát, csak nem tudom mit fog csinálni ha legyártotta a szlovák rendelést. Várpalota is fura, annak fényében, hogy azt mondta fenntartották a hideg háborús kapacitást. Minden bizonnyal ott a mi rekord rendelésünket fogják gyártani.
Ne fárasszatok már.. Nem ezt írja! :D
Azt taglalja,hogy az aussziknál klasszikus lízing felállásban valósult meg a gyár. Bár ezt a szót nem használja pontosan ( leasing ) de teljesen nyilván való hogy ilyen konstrukcióban valósult meg.
Tehát a kormánytól kaptak pénzt a gyáralapításra,amit szépen részletekben ki fizettek részletekben,ezt írja is. És a végén ahogy lenni szokott minden ilyen konstrukciónál,egy dolcsiért övék lett,ÁMEN..
Itt meg úgy jutnak gyártókapacitáshoz,hogy egy vasat sem tesznek a dealbe,és ez nekik kurva előnyös! Ezt mondja..
A mi gyárunkat,ellenpéldának állítja az aussziban létesülttel szemben.
Mivel nálunk mi tettük bele a zsetont,és ezért tapsikol. De itt nem is lesz a gyár az övék!!!
Ez egy közös vállalkozás,szinte fifti fifti alapon.
Az ausszi meg homogén RM...
Remélem érthetően leírtam...
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Ne fárasszatok már.. Nem ezt írja! :D
Azt taglalja,hogy az aussziknál klasszikus lízing felállásban valósult meg a gyár. Bár ezt a szót nem használja pontosan ( leasing ) de teljesen nyilván való hogy ilyen konstrukcióban valósult meg.
Tehát a kormánytól kaptak pénzt a gyáralapításra,amit szépen részletekben ki fizettek részletekben,ezt írja is. És a végén ahogy lenni szokott minden ilyen konstrukciónál,egy dolcsiért övék lett,ÁMEN..
Itt meg úgy jutnak gyártókapacitáshoz,hogy egy vasat sem tesznek a dealbe,és ez nekik kurva előnyös! Ezt mondja..
A mi gyárunkat,ellenpéldának állítja az aussziban létesülttel szemben.
Mivel nálunk mi tettük bele a zsetont,és ezért tapsikol. De itt nem is lesz a gyár az övék!!!
Ez egy közös vállalkozás,szinte fifti fifti alapon.
Az ausszi meg homogén RM...
Remélem érthetően leírtam...
Nézd lehet rosszul értelmezem de ez:"And in like Australia after 10 years, we get it for one Aussie dollar" azt jelenti és csak úgy mint Ausztráliában 10 év után, ahol meg fogjuk kapni 1 ausztrál dollárért. Előtte pedig végig a Zalai gyárról beszél.
Nem vagyok nyelvtanár szóval, ha rosszul értelmezem elnézést kérek, de szerintem ezt jelenti.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Nézd lehet rosszul értelmezem de ez:"And in like Australia after 10 years, we get it for one Aussie dollar" azt jelenti és csak úgy mint Ausztráliában 10 év után, ahol meg fogjuk kapni 1 ausztrál dollárért. Előtte pedig végig a Zalai gyárról beszél.
Nem vagyok nyelvtanár szóval, ha rosszul értelmezem elnézést kérek, de szerintem ezt jelenti.
Rosszul értelmezed.
Ezt a mondatot ellen példának szánja hogy nem úgy mint ott! :)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 144
10 859
113
Nézd lehet rosszul értelmezem de ez:"And in like Australia after 10 years, we get it for one Aussie dollar" azt jelenti és csak úgy mint Ausztráliában 10 év után, ahol meg fogjuk kapni 1 ausztrál dollárért. Előtte pedig végig a Zalai gyárról beszél.
Nem vagyok nyelvtanár szóval, ha rosszul értelmezem elnézést kérek, de szerintem ezt jelenti.

Rosszul értelmezed.
Ezt a mondatot ellen példának szánja hogy nem úgy mint ott! :)

Hát ebben nem értünk egyet.


Utána kéne kérdezni. :)
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Nem hiszem, hogy annyira ki kell ezen akadni… itt az épületről beszél nem a közös vállalatról. Gondolom az RM Hungary 10 évig bérli az államtól, ami utánna jelképes összegért az RM Hungary tulajdonába kerül. Így gyakorlatilag az állam teljesen megelőlegezi a gyár építést melyet később ha úgy tetszik bérleti díjakban törleszt az RM. Valószínű égy értette Pappenger hogy ez a gyár az RM-nek semmibe nem kerül, szinte ibgyen jut kapacitáshoz. Szerintem nincs ebbe semmi…
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
R
Nem hiszem, hogy annyira ki kell ezen akadni… itt az épületről beszél nem a közös vállalatról. Gondolom az RM Hungary 10 évig bérli az államtól, ami utánna jelképes összegért az RM Hungary tulajdonába kerül. Így gyakorlatilag az állam teljesen megelőlegezi a gyár építést melyet később ha úgy tetszik bérleti díjakban törleszt az RM. Valószínű égy értette Pappenger hogy ez a gyár az RM-nek semmibe nem kerül, szinte ibgyen jut kapacitáshoz. Szerintem nincs ebbe semmi…
Ráadásul az RM Hu 49%-a állami tulajdon.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 332
9 879
113

@Terminator Helyzet van Zalában. Áthelyezed ahova illőnek találod? Köszi!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 356
113

@Terminator Helyzet van Zalában. Áthelyezed ahova illőnek találod? Köszi!

Nehéz kitalálni, hogy melyik lenne a megfelelő topik, ha ilyen képek vannak... :)

harcigyarmti.jpg