• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Ez egy érdekes rész:
Second, we have a huge, a really huge, maybe one of the biggest factories in UK, in Telford. This is the old, this is the biggest tank factory in the United Kingdom and this is now under Rheinmetall control and we can really produce hundreds of tanks per year there. It's an unbelievably huge factory that we have there. Another huge factory is now in Australia and this is brand new and we are building at the moment the trucks and the 8X8 and hopefully very soon the Lynx in Australia, but there is more space.
Second, we have a huge, a really huge, maybe one of the biggest factories in UK, in Telford. This is the old, this is the biggest tank factory in the United Kingdom and this is now under Rheinmetall control and we can really produce hundreds of tanks per year there. It's an unbelievably huge factory that we have there. Another huge factory is now in Australia and this is brand new and we are building at the moment the trucks and the 8X8 and hopefully very soon the Lynx in Australia, but there is more space. Then we have Hungary as a new factory and all of that we did without a huge cash out. So it's there. It's not that we said okay, we are fully popped into our factories that we have. It's a lot of capacity that we build it up with governmental money from the government and we rented that stuff. And in like Australia after 10 years, we get it for one Aussie dollar. So this is a fantastic situation for Rheinmetall, which is really good.

Ha jól értem bérelni fogják Zalán a gyárat, amit 10 év után jelképes összegért megvesznek majd. Elvileg Ausztráliában is ez a modell ahol 10 év múlva atveszik a kormánytól a gyárat 1 dollárért.
Ahogy látom baromi sok kapacitásuk van… ezek után nem értem minek nekik még a szlovákoknál is gyár, pontosabban értem az okát, csak nem tudom mit fog csinálni ha legyártotta a szlovák rendelést. Várpalota is fura, annak fényében, hogy azt mondta fenntartották a hideg háborús kapacitást. Minden bizonnyal ott a mi rekord rendelésünket fogják gyártani.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 918
36 231
113
Ez egy érdekes rész:
Second, we have a huge, a really huge, maybe one of the biggest factories in UK, in Telford. This is the old, this is the biggest tank factory in the United Kingdom and this is now under Rheinmetall control and we can really produce hundreds of tanks per year there. It's an unbelievably huge factory that we have there. Another huge factory is now in Australia and this is brand new and we are building at the moment the trucks and the 8X8 and hopefully very soon the Lynx in Australia, but there is more space.
Second, we have a huge, a really huge, maybe one of the biggest factories in UK, in Telford. This is the old, this is the biggest tank factory in the United Kingdom and this is now under Rheinmetall control and we can really produce hundreds of tanks per year there. It's an unbelievably huge factory that we have there. Another huge factory is now in Australia and this is brand new and we are building at the moment the trucks and the 8X8 and hopefully very soon the Lynx in Australia, but there is more space. Then we have Hungary as a new factory and all of that we did without a huge cash out. So it's there. It's not that we said okay, we are fully popped into our factories that we have. It's a lot of capacity that we build it up with governmental money from the government and we rented that stuff. And in like Australia after 10 years, we get it for one Aussie dollar. So this is a fantastic situation for Rheinmetall, which is really good.

Ha jól értem bérelni fogják Zalán a gyárat, amit 10 év után jelképes összegért megvesznek majd. Elvileg Ausztráliában is ez a modell ahol 10 év múlva atveszik a kormánytól a gyárat 1 dollárért.
Ahogy látom baromi sok kapacitásuk van… ezek után nem értem minek nekik még a szlovákoknál is gyár, pontosabban értem az okát, csak nem tudom mit fog csinálni ha legyártotta a szlovák rendelést. Várpalota is fura, annak fényében, hogy azt mondta fenntartották a hideg háborús kapacitást. Minden bizonnyal ott a mi rekord rendelésünket fogják gyártani.
Nekem úgy tűnik hogy az RM-et nem igazán érdekli a várpalotai lőszergyár: ez magyar kormány projektje stratégiai, szuverenítási okokból. Az RM csak ad hozzá technológiát és know-how-t és ha kell kapacitás, akkor rendel onnan, de amúgy nekik sokadlagos hogy lesz-e Várpalotán lőszergyár vagy sem. A németekszempontjából így is jó, úgy is jó...
A Lynx-gyár és a lőszer gyár épülésének sebességén is látszik, hogy melyik projekt fontos igazán mindkét félnek...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 518
113
Nekem úgy tűnik hogy az RM-et nem igazán érdekli a várpalotai lőszergyár: ez magyar kormány projektje stratégiai, szuverenítási okokból. Az RM csak ad hozzá technológiát és know-how-t és ha kell kapacitás, akkor rendel onnan, de amúgy nekik sokadlagos hogy lesz-e Várpalotán lőszergyár vagy sem. A németekszempontjából így is jó, úgy is jó...
A Lynx-gyár és a lőszer gyár épülésének sebességén is látszik, hogy melyik projekt fontos igazán mindkét félnek...
Alapvetően igazad van, kivéve az utolsó mondatod. Nem gondolom, hogy lassan épül a lőszergyár. Ez egy későbbi döntés tárgyalás volt. A Várpalotai gyár kapacitása miatt nem aggódok. Sokkal nyeresegesebb lesz, mint a német társa. Ha választaniuk kell, melyik menjen 5 év múlva, nem lesz kérdés.

Az olasz Lynx együttműködés volt még érdekes. Meglévő olasz kapacitásokra épitenének alapvetően. Együttműködve olasz cégekkel.

A szlovák Lynx gyárat meg sem említette. Sztem az inkább egyedi projektgyár lesz. A szükséges össze lszerelő gyár, hogy vidd a projektet.
 

Rapesz

Well-Known Member
2021. május 9.
320
1 109
93
Ez egy érdekes rész:
Second, we have a huge, a really huge, maybe one of the biggest factories in UK, in Telford. This is the old, this is the biggest tank factory in the United Kingdom and this is now under Rheinmetall control and we can really produce hundreds of tanks per year there. It's an unbelievably huge factory that we have there. Another huge factory is now in Australia and this is brand new and we are building at the moment the trucks and the 8X8 and hopefully very soon the Lynx in Australia, but there is more space.
Second, we have a huge, a really huge, maybe one of the biggest factories in UK, in Telford. This is the old, this is the biggest tank factory in the United Kingdom and this is now under Rheinmetall control and we can really produce hundreds of tanks per year there. It's an unbelievably huge factory that we have there. Another huge factory is now in Australia and this is brand new and we are building at the moment the trucks and the 8X8 and hopefully very soon the Lynx in Australia, but there is more space. Then we have Hungary as a new factory and all of that we did without a huge cash out. So it's there. It's not that we said okay, we are fully popped into our factories that we have. It's a lot of capacity that we build it up with governmental money from the government and we rented that stuff. And in like Australia after 10 years, we get it for one Aussie dollar. So this is a fantastic situation for Rheinmetall, which is really good.

Ha jól értem bérelni fogják Zalán a gyárat, amit 10 év után jelképes összegért megvesznek majd. Elvileg Ausztráliában is ez a modell ahol 10 év múlva atveszik a kormánytól a gyárat 1 dollárért.
Ahogy látom baromi sok kapacitásuk van… ezek után nem értem minek nekik még a szlovákoknál is gyár, pontosabban értem az okát, csak nem tudom mit fog csinálni ha legyártotta a szlovák rendelést. Várpalota is fura, annak fényében, hogy azt mondta fenntartották a hideg háborús kapacitást. Minden bizonnyal ott a mi rekord rendelésünket fogják gyártani.
Pont ezt olvastam én is és akartam idézni. Valóban úgy tűnik, hogy mi megépítjük állami pénzből a gyárat, ők bérlik tíz évig aztán megkapják gombokért. Érdekes.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 217
73 912
113
A legutóbbi nyilatkozatok szerint Várpalota valamikor 2024-ben kezdi majd el a lőszergyártást.
A harceszközökkel beérkezés után kb. fél évvel már lőni fognak, mert a katonákat előtte már külföldön kiképzik.
Nem tudom, hogy a Leo 2A4-ek lőszerellátása hogy van megoldva a lízingben, de szerintem ahhoz is venni kell már.

2020: 12 db Leopard 2A4
2021:-
2022: kb. 12 Pzh, kb 20 német Lynx
2023: kb. 12 Pzh, kb 26 német Lynx, kb. 30 db magyar Lynx, kb. 12 db Leo 2A7HU
2024: kb. 30 db magyar Lynx, kb. 24 db Leo 2A7HU, lejár a lízing és magyar tulajdonba kerülnek a Leo 2A4-re
2025: kb. 30 db magyar Lynx, kb. 8 db Leo 2A7HU
2026: ...

Azaz 2023-ban végén lesz 24 PzH2000, 76 Lynx, 12 Leo 2A4, 12 Leo 2A7HU, amihez kell hogy legyen elég lőszer. És a következő évben még érkezik további kb. 54 harcjármű. Valószínűleg az ezekhez szükséges minimális lőszermennyiség a 0,85 milliárd euro. A többit pedig majd megrendelik, ha majd elindul a várpalotai gyár.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 061
12 028
113
Ez egy érdekes rész:
Second, we have a huge, a really huge, maybe one of the biggest factories in UK, in Telford. This is the old, this is the biggest tank factory in the United Kingdom and this is now under Rheinmetall control and we can really produce hundreds of tanks per year there. It's an unbelievably huge factory that we have there. Another huge factory is now in Australia and this is brand new and we are building at the moment the trucks and the 8X8 and hopefully very soon the Lynx in Australia, but there is more space.
Second, we have a huge, a really huge, maybe one of the biggest factories in UK, in Telford. This is the old, this is the biggest tank factory in the United Kingdom and this is now under Rheinmetall control and we can really produce hundreds of tanks per year there. It's an unbelievably huge factory that we have there. Another huge factory is now in Australia and this is brand new and we are building at the moment the trucks and the 8X8 and hopefully very soon the Lynx in Australia, but there is more space. Then we have Hungary as a new factory and all of that we did without a huge cash out. So it's there. It's not that we said okay, we are fully popped into our factories that we have. It's a lot of capacity that we build it up with governmental money from the government and we rented that stuff. And in like Australia after 10 years, we get it for one Aussie dollar. So this is a fantastic situation for Rheinmetall, which is really good.

Ha jól értem bérelni fogják Zalán a gyárat, amit 10 év után jelképes összegért megvesznek majd. Elvileg Ausztráliában is ez a modell ahol 10 év múlva atveszik a kormánytól a gyárat 1 dollárért.
Ahogy látom baromi sok kapacitásuk van… ezek után nem értem minek nekik még a szlovákoknál is gyár, pontosabban értem az okát, csak nem tudom mit fog csinálni ha legyártotta a szlovák rendelést. Várpalota is fura, annak fényében, hogy azt mondta fenntartották a hideg háborús kapacitást. Minden bizonnyal ott a mi rekord rendelésünket fogják gyártani.
Ha ez igaz, akkor überszopás van.
Kérdem én hogy igazak-e a fenti kondíciók a magyar Lynx gyárra is?
Tehát a mi pénzükből felépítjük, 10 éven keresztül eltartjuk rendeléssel, ők a nyereséget 11 évig elteszik az eredménytartalékba, azután 1 forintért megveszik az egész hóbelevancot, majd a 11. év végén kifizetik saját maguknak a felhalmozódott nyereséget???
:mad::mad::mad::mad::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 
Last edited by a moderator:

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 918
36 231
113
Alapvetően igazad van, kivéve az utolsó mondatod. Nem gondolom, hogy lassan épül a lőszergyár. Ez egy későbbi döntés tárgyalás volt. A Várpalotai gyár kapacitása miatt nem aggódok. Sokkal nyeresegesebb lesz, mint a német társa. Ha választaniuk kell, melyik menjen 5 év múlva, nem lesz kérdés.

Az olasz Lynx együttműködés volt még érdekes. Meglévő olasz kapacitásokra épitenének alapvetően. Együttműködve olasz cégekkel.

A szlovák Lynx gyárat meg sem említette. Sztem az inkább egyedi projektgyár lesz. A szükséges össze lszerelő gyár, hogy vidd a projektet.
Alapvetően kételkedtem, hogy gazdaságos lesz-e egy lőszer gyár nálunk, de az orosz-ukrán háború kitörése miatti "fegyverkezési hullám" jó ötletnek tartom ezt a projektet. Szerintem a következő 5-10 évben hidegháborús szintet közelítő kereslet lesz lőszerre, miközben az európai kapacitások összességében biztos, hogy lecsökkentek 1990 óta.
Fontos, hogy le ne maradjunk a "keresleti bummról", mert ugye még egy kapavágás sem történt szinte...
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 852
4 857
113
Nekem úgy tűnik hogy az RM-et nem igazán érdekli a várpalotai lőszergyár: ez magyar kormány projektje stratégiai, szuverenítási okokból. Az RM csak ad hozzá technológiát és know-how-t és ha kell kapacitás, akkor rendel onnan, de amúgy nekik sokadlagos hogy lesz-e Várpalotán lőszergyár vagy sem. A németekszempontjából így is jó, úgy is jó...
A Lynx-gyár és a lőszer gyár épülésének sebességén is látszik, hogy melyik projekt fontos igazán mindkét félnek...
Szerintem meg az üzem jelentős részben RM tulajdon lesz. Maróth mondta, hogy nagy európai versenyben sikerült azzal nyerni, hogy a Hirtenberger is oda telepíti a gyárást. Egyébként Franciaoszág, Olaszország is szerette volna a gyárat, ami arra utal, hogy ők is fognak innen vásárolni. A várpalotai lesz messze a legnagyobb hazai hadiipari üzem. Fél európát ez fogja ellátni gá,hk, AV, tüzérségi lőszerrel, robbanóanyaggal. A múltkor még az USA vezérkari főnök is megdicsérte miatta RR-t, tehát a jenkiknek is fog szállítani az üzem.
Szerintem meg a választás miatt jegelték addig a dolgot. Plusz egy ilyen veszélyes üzem engedélyezése nem a szokásos 30 nap. Gondolom a hatásvizsgálatok, hatósági engedélyezés több hónapot igényelt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 518
113
Ha ez igaz, akkor überszopás van.
Kérdem én hogy igazak-e a fenti kondíciók a magyar Lynx gyárra is?
Tehát a mi pénzükből felépítjük, 10 éven keresztül eltartjuk rendeléssel, ők a nyereséget 11 évig elteszik az eredménytartalékba, azután 1 forintért megveszik az egész hóbelevancot, majd a 11. év végén kifizetik saját maguknak a felhalmozódott nyereséget???
:mad::mad::mad::mad::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Jójójó.
1 dolgot ne feledj, itt a részvényeseknek próbálta elmagyarázni Papi, miért kell új magyar lőszergyár, amikor a német kapacitások annyira kihasználatlanok, hogy 1 műszaknyi melót is csak negyedévre képesek biztisítani.

10 évig bérlik, aztán az RM tulajdonba kerül. Hány százaléka?? Erre kitért?? Mert úgy a Lynx gyárban 49%-nyi, a Airbusban 33%-nyi állami tulajdon van. Nem hiszem, higy 100%-ot kapnak. A 4iG-vel a műholdas digitalizációs együttműködésben is csak többségi, nem kizárólagos tulajdonuk lesz.

Sztem van olyan jó a magyar - RM együttműködés, hogy mindkét fél számára gyümölcsöző lesz. Ráadásul nem egyedi üzleti modell, az ausztrak gyárberuházás lett koppintva.

Egyébként kizárt, hogy 10 evig csak magyar rendelés futna benne. A térség legnagyobb és Europa egyik legnagyobb kapacitású lőszer és robbanóanyaggyára épül. Eleve exporttal is szamoltak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 518
113
Már 1 év késés van. Az első nyilatkozatokban még 2023-ra mondták a gyártás megkezdését.
Én most hirtelen nem találtam infót 23as kezdésről, csak ezt. Szeptemberi cikk. .

A műszaki egyeztetések megkezdődtek az RWM szakembereivel a gyár létrehozásáról. Jelenleg a várpalotai helyszín beruházásra történő alkalmassá tétele zajlik, az üzem építtetője a Nemzeti Védelmi Ipari Innovációs Zrt. lesz” – folytatta a kormánybiztos. A tervek szerint ősszel megindulhat a gyár tervezése, majd a kivitelezés. Ezt követően a sorozatgyártás már 2024-től megkezdődhet
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 217
73 912
113
Én most hirtelen nem találtam infót 23as kezdésről, csak ezt. Szeptemberi cikk. .

A műszaki egyeztetések megkezdődtek az RWM szakembereivel a gyár létrehozásáról. Jelenleg a várpalotai helyszín beruházásra történő alkalmassá tétele zajlik, az üzem építtetője a Nemzeti Védelmi Ipari Innovációs Zrt. lesz” – folytatta a kormánybiztos. A tervek szerint ősszel megindulhat a gyár tervezése, majd a kivitelezés. Ezt követően a sorozatgyártás már 2024-től megkezdődhet
Ne az utolsó cikket keresd meg a témában, hanem az elsőket... vagy lehet hogy csak fórumos ötletelésekre emlékszem?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 518
113
Ne az utolsó cikket keresd meg a témában, hanem az elsőket...
Az elsőnél nem volt dátum..... o_O

 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 518
113
Ne az utolsó cikket keresd meg a témában, hanem az elsőket... vagy lehet hogy csak fórumos ötletelésekre emlékszem?
Legy3n mkinek igaza!! :D

Európa egyik legjelentősebb nagy kaliberű lőszer- és robbanószer-gyára épül meg hamarosan Várpalotán. Az üzemben számos folyamat automatizálva lesz, az építés jövőre, a gyártás 2023 végén, 2024 elején indulhat meg – mondta el a Portfolio-nak Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos.

@ravenlord
Egyébként a befektetést 10 év alatt az export az üzleti tervek szerint lazán behozza. Gondolom az idei ukrán háború megugró kereslete bele sincs kalkulálva.

2026-RA MÁR MINTEGY 2 MILLIÁRD EURÓ ÉRTÉKBEN EXPORTÁLHAT AZ ÜZEMKOMPLEXUM LŐSZEREKET ÉS ROBBANÓSZER-ALAPANYAGOKAT A NEMZETKÖZI PIACRA.

A beruházás egyébként 200 millió euróból valósul meg, így ez egy gyorsan megtérülő projektnek tűnik

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 217
73 912
113
Legy3n mkinek igaza!! :D

Európa egyik legjelentősebb nagy kaliberű lőszer- és robbanószer-gyára épül meg hamarosan Várpalotán. Az üzemben számos folyamat automatizálva lesz, az építés jövőre, a gyártás 2023 végén, 2024 elején indulhat meg – mondta el a Portfolio-nak Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos.
Mondtak olyat is hogy az építkezés 2021 végén, de legkésőbb 2022 elején megkezdődik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 518
113
Legy3n mkinek igaza!! :D

Európa egyik legjelentősebb nagy kaliberű lőszer- és robbanószer-gyára épül meg hamarosan Várpalotán. Az üzemben számos folyamat automatizálva lesz, az építés jövőre, a gyártás 2023 végén, 2024 elején indulhat meg – mondta el a Portfolio-nak Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos.

@ravenlord
Egyébként a befektetést 10 év alatt az export az üzleti tervek szerint lazán behozza. Gondolom az idei ukrán háború megugró kereslete bele sincs kalkulálva.

2026-RA MÁR MINTEGY 2 MILLIÁRD EURÓ ÉRTÉKBEN EXPORTÁLHAT AZ ÜZEMKOMPLEXUM LŐSZEREKET ÉS ROBBANÓSZER-ALAPANYAGOKAT A NEMZETKÖZI PIACRA.

A beruházás egyébként 200 millió euróból valósul meg, így ez egy gyorsan megtérülő projektnek tűnik

Még jó hogy utánanéztem. Kifejezetten emiatt emlékszek erre a cikkre. Kicsit off, mert nem RM.

:hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

Maróth Gáspárt megkérdeztük arról is, hogy lehetséges-e, hogy a Leopard harckocsik és Panzerhaubitze 2000-es önjáró tarackok (alkatrész-)gyártására a jövőben Magyarországon kerüljön sor. A kormánybiztos elmondta: ilyen jellegű tárgyalásokat nem folytatnak a harcjárműveket gyártó Krauss-Maffei Wegmannal, viszont nem teljesen kizárható, hogy hosszabb távon sor kerül erre.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
A lőszergyárat kár lenne túlpörögni. Mert ezt maguk a tulajdonosok sem értették.

A beszámoló elején -vagyis ahol a "megírt" szöveget mondja fel egyhuzamban és a dicsjelentést- kedvenc németünk pont arról beszél, hogy a német kormány 4 év alatt -vagyis a saját ciklusa alatt- akarja elkölteni 100m eurót és a 2% fölött pluszban. Ők meg közölték velük, hogy jó lesz ez 10 év alatt is. És inkább egy biztonsági alapnak, amiből finanszírozható lesz majd az évi 2%.

A végén az egyik befektető direkt rákérdez, hogy te megduplázódó bevételekről beszélsz és nem kellene-e ehhez gyárakat építened, ha kétszer akkora mennyiségű árut akarsz eladni mostantól? És itt meg flexel, hogy megvannak a hidegháborús kapacitások és a lőszerből 8-12-szeres rendelést is a németországi telephely tudna teljesíteni. Meg járműgyártásban a megvásárolt angol tud simán évi 100 tankot is akár.

Szóval hogy is van ez? Nem tudok ilyen nagy tételben 5 év alatt szállítani, de amúgy megvan a többszörösére is már most a kapacitásom?

Ahogy pár órával korábbi hsz-emben kiemeltem, a szűk keresztmetszet az nekem a fehér rabszolga, úgy tűnik. Eredetileg 750 fős bővítéssel számoltak, a bejelentés után 2-3.000-rel. És ennek csak a fele Németben. Valószínűleg nálunk Zalán és az épülő Kaposváron is a napokban emelkedett a létszám vagy a közeljövőben -ha kész szerződések lesznek a kezükben- emelkedni fog.

Lőszergyártásnál én első sorban a lőpor és egyéb alapanyagokra lennék nagyon kíváncsi. Mert skuló az ágyúba potenciál van mindenhol. De Romániáról tudom, hogy évek óta izzad porgyártás megteremtésével, Ukrajnában is ez az egyik legnagyobb probléma. Magából a késztermékből nekünk csak annyi kell, hogy a saját békebeli igényeinket ki tudjuk elégíteni és ha arabok, törökök vagy mások -embargó gyanúsak- rendelnek az RM-től, azt velük tudják leszerződni, mert ezektől az embargóktól a gyártóknak már eddig is ki volt a faszuk. Azt ne várjuk már el, hogy majd Németországba is innen fog menni minden szállítmány!

Azért én óvatos lennék velük, mert látjuk a cseh tendert is, hogy az állami céget mind a három nyugati igyekszik kitúrni. Idehaza is a töröknek megfelel az állami cég felújított üzem csarnoka, RM nem kapkod egyikért sem. Olaszországban meg jó a meglévő kapacitás? Angoloknál úgy örülünk, hogy megszereztük az üresen kongó hidegháborús telephelyeket csak most mi sem tudunk még mit kezdeni vele?
Én örülök annak, hogy modern fegyvereket szereztük és gazdasági alapokban gondolkodik a jelenlegi kormány, de legalább annyira bízom benne, hogy legalább részegységeket a meglévő képességünk tud majd beszállítani és az nekem tökéletes, ha a német a körmükre néz, hogy megfelelő-e a minőség.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 735
5 815
113
Ez egy érdekes rész:
Second, we have a huge, a really huge, maybe one of the biggest factories in UK, in Telford. This is the old, this is the biggest tank factory in the United Kingdom and this is now under Rheinmetall control and we can really produce hundreds of tanks per year there. It's an unbelievably huge factory that we have there. Another huge factory is now in Australia and this is brand new and we are building at the moment the trucks and the 8X8 and hopefully very soon the Lynx in Australia, but there is more space.
Second, we have a huge, a really huge, maybe one of the biggest factories in UK, in Telford. This is the old, this is the biggest tank factory in the United Kingdom and this is now under Rheinmetall control and we can really produce hundreds of tanks per year there. It's an unbelievably huge factory that we have there.

Még annak idején, mikor Palkovics megpendítette, hogy esetleg Győrben kinézhet egy hk felújítás, PH agyalt azon, mekkora biz’ lenne a Chally2 upgrade-et idehozni, úgyis az RM csinálja, akár még a platóról hozzánk is beeshetne néhány.

Merész ötlet volt, de csak most lett biztos, hogy ez Telford lesz, nem Győr. Ettől függetlenül még mindig nagyon jó üzletnek tűnik, a feles darabokért a csehek éspervagy románok szerintem már hó elején bejelentkeztek.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 185
10 941
113
Ezt a Lynx és az Airbus gyárnál is így gondoltuk... aztán váratlanul aláírtak még egy szerződést/megállapodást (a 3. pont), azt amitől már biztos lett hogy az egészből lesz is valami. Én Várpalotával kapcsolatban két dologra emlékszem: 2020 decemberében volt a bejelentés hogy lesz Várpalota is és 2021 szeptemberében aláírtak valamit.

Szeretnek aláírni, na.

Gondolom az idei ukrán háború megugró kereslete bele sincs kalkulálva.

Csak nehogy lecsússzunk róla.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely