• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 252
113
A csarnok/gyár nincs kész. Ami volt a lapokban, az egy PR jellegű esemény volt. Az épületnek nincs még használatbavételi engedélye, a gyárnak pedig nincs telepengedélye a gyártáshoz. A technológia telepítése megkezdődhet, ami mostantól kb. 3-4 hónap. Aztán beszabályozások és próbaüzem. És eljött az év vége. Gyártás jövő év elején indulhat Zalaegerszegen.

Szerintem. Elnézve a "gyárátadás" fotókat, amelyeken az eseményre összedobott díszvilágításon kívül nincs csarnokvilágítás...
Armin Papperger, a Rheinmetall elnöke utalt az Orbán Viktorral folytatott korábbi megbeszélésekre, és kifejtette: az együttműködés első célja egy beruházási program megvalósítása volt. „Ennek eredménye a Rheinmetall zalaegerszegi gyára, ahol három hónap leforgása alatt megnyitjuk a világ legmodernebb katonai páncélos járművét készítő gyártósorát" – jelentette ki. „Elsőként Lynx gyalogsági harcjárművek készülnek Zalaegerszegen.”
Dátum: 2022.03.26
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
Jaja! Mindenki ingyen dolgozik, és az alapanyagokat is ingyen kapják. o_O
Ne menjünk már le dedóba srácok!
A gyárat fel kell szerelni, aminek az amottizációs költségeit évente költségként elszámolják.
A munkaerőt fizetni kell, ha havi 1 Lynx le a sorról, meg ha 4 akkor is!
Egy gyár elindítása kapcsán elég sok időnek kell eltelnie, amíg annyira felpörög a termelés, hogy haszonnal tufnak termelni.
Mivel nem ismerem a RM Hungary megtérülési számait, így nem tudom hány darabot kell havonta legyártani, hogy már profitot termelni, de ha 1 éven belül ezt elérik (22 nyár - 23 nyár intervallum ) akkor az szerintem már szuper lesz.
Mellesleg a iparűzési adó alól, 1-2 évig különben is mentesíteni szokták a cégeket.
A hivatalos menetrend az, hogy idén nyáron elindul a termelés. Ha nem is komplett gépek fognak lejönni a sorról, hanem csak a alkatrészek, akkor is ez meg fog állni.
Gondolom, hogy a RM úgy tervezte meg a szállítást, hogy folyamatos legyen. Azaz ne kelljen a német kontingens után éveket várni az itthon gyártott gépekre.
Neki az nettó veszteség, ha a már felvett embereknek csak bért fizet, de szállítani meg nem tud.

Ha nyáron hozzák át a gépeket akkor az első hiúzoknak lassan jönniük kell.

Ha csak nem úgy szervezik az kinti gyártást, hogy az utolsó darabokat végszerelik kint, itthon meg már rakják össze az első szerszámokat és sablonokat.


Azok az engedélyek nem azért nincsenek kiadva, mert a hivatalok lassúak
Tetű lassúak.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
979
2 787
93
Nem érdekünk, hogy 6-12 hónap kedvéért buheráljunk. Azok az engedélyek nem azért nincsenek kiadva, mert a hivatalok lassúak, hanem mert konkrétan nincsenek meg a feltételek. (És bármennyire is szeretne a közönség erre a fórumra naponta egy szenzációs hírt a Zrínyiről, ez még mindig az a kategória, hogy a németeknek leesik az álla, őket nem ilyen határidőkhöz szoktatták Romániában meg Csehországban. Otthon álmodnának ilyenről, ha lenne igény mostanában ott új hadiüzem átadására.)
Jaj ne már. Arra van engedély amire leszólnak fentről. Konkrétan olyan gyárra kaptunk használatbavételi engedélyt aminek nem vol teteje. A tűzoltó kijött, tisztelgett és aláírta a papírt…
 
  • Vicces
Reactions: arcas

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Jaj ne már. Arra van engedély amire leszólnak fentről. Konkrétan olyan gyárra kaptunk használatbavételi engedélyt aminek nem vol teteje. A tűzoltó kijött, tisztelgett és aláírta a papírt…

Akkor félre értettük egymást. Mi a többiekkel a gyártás megkezdését beszéltük ki, úgy értettem. Téged meg ezek szerint csupán a papír érdekelt. Én arról beszéltem, hogy konkrétan nem véletlenül lett beleírva a követelményekbe, hogy egy gyárba kell villany huzalozás mondjuk a világításhoz. Ki lehet állítani bármilyen papírt tényleg nagyon gyorsan, de ettől még ezek nem lesznek ott. És a szalagfűrészgépet pont nem fogja érdekelni a te pecsétes papírod.

És innenstől kezdve nem vagyok hajlandó a megbeszélés azon részében részt venni, hogy mennyivel előbbre tudjuk hazudni a termelés megkezdését, engem a legyártott Lynxek minősége és darabszáma érdekel.
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
Akkor félre értettük egymást. Mi a többiekkel a gyártás megkezdését beszéltük ki, úgy értettem. Téged meg ezek szerint csupán a papír érdekelt. Én arról beszéltem, hogy konkrétan nem véletlenül lett beleírva a követelményekbe, hogy egy gyárba kell villany huzalozás mondjuk a világításhoz. Ki lehet állítani bármilyen papírt tényleg nagyon gyorsan, de ettől még ezek nem lesznek ott. És a szalagfűrészgépet pont nem fogja érdekelni a te pecsétes papírod.

És innenstől kezdve nem vagyok hajlandó a megbeszélés azon részében részt venni, hogy mennyivel előbbre tudjuk hazudni a termelés megkezdését, engem a legyártott Lynxek minősége és darabszáma érdekel.

Akkor téged a gyárátadó is hidegen hagy?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Akkor téged a gyárátadó is hidegen hagy?

Mert miért izgulnék rá egy félig elkészült gyár átadására a választás előtt. Láttuk hogy néz ki, maguk az átadó kormánypárti politikusok azt állítják egyhuzamban, hogy nincs kész és nem tud megkezdődni a termelés. Legkorábban nyáron lesz befejezve, és ami rohanás van, az azért, hogy év második felében kész legyen a berendezése, letudják a próbagyártást.

Ha jól értem az izgalom okát néhány nem-kormánypárti-nem-politikus fejébe vette, hogy félkész gyárcsarnokban hazafias kötelességünk lenne erőltetve elkezdeni a gyártást.

Bocsi a politikailag nem semleges véleményért, de én vakon hiszek a kormánypárti politikusoknak azokkal szemben, akik jobb színben akarják őket feltüntetni, mint amit magukról mondanak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and bel

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
Mert miért izgulnék rá egy félig elkészült gyár átadására a választás előtt. Láttuk hogy néz ki, maguk az átadó kormánypárti politikusok azt állítják egyhuzamban, hogy nincs kész és nem tud megkezdődni a termelés. Legkorábban nyáron lesz befejezve, és ami rohanás van, az azért, hogy év második felében kész legyen a berendezése, letudják a próbagyártást.

Ha jól értem az izgalom okát néhány nem-kormánypárti-nem-politikus fejébe vette, hogy félkész gyárcsarnokban hazafias kötelességünk lenne erőltetve elkezdeni a gyártást.

Bocsi a politikailag nem semleges véleményért, de én vakon hiszek a kormánypárti politikusoknak azokkal szemben, akik jobb színben akarják őket feltüntetni, mint amit magukról mondanak.

Hát, azt nem állítom, hogy értelek, viszont egyre keveseb kohéziót vélek felfedezni a mondandóid között.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Papi a 4iGben.

Jászai Gellért a 4iG elnök-vezérigazgatójának felkérésére két új taggal bővül az infokommunikációs vállalatcsoport tanácsadó testülete. A nemzetközi kapcsolatok fejlesztésével, komplex tanácsadói feladatokkal megbízott advisory board a Rheinmetall védelmi- és járműiparban kiemelkedő tapasztalatokkal rendelkező elnök-vezérigazgatójával Armin Pappergerrel, valamint a nemzetközi pénzügyi világban széleskörűen elismert szakértővel, Sunil Sabharwallal egészül ki. Az immáron hét főből álló testület a 4iG igazgatóságának döntéselőkészítő és stratégiai munkáját támogatja. https://www.portfolio.hu/uzlet/2022...ovul-a-4ig-szakmai-tanacsado-testulete-540755
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Papi a 4iGben.

Jászai Gellért a 4iG elnök-vezérigazgatójának felkérésére két új taggal bővül az infokommunikációs vállalatcsoport tanácsadó testülete. A nemzetközi kapcsolatok fejlesztésével, komplex tanácsadói feladatokkal megbízott advisory board a Rheinmetall védelmi- és járműiparban kiemelkedő tapasztalatokkal rendelkező elnök-vezérigazgatójával Armin Pappergerrel, valamint a nemzetközi pénzügyi világban széleskörűen elismert szakértővel, Sunil Sabharwallal egészül ki. Az immáron hét főből álló testület a 4iG igazgatóságának döntéselőkészítő és stratégiai munkáját támogatja. https://www.portfolio.hu/uzlet/2022...ovul-a-4ig-szakmai-tanacsado-testulete-540755
Armin Papperger elnöke, a berlini központú és a 221 védelmi iparban működő német vállalatot tömörítő szövetségnek, a BDSV-nek (Bundesverband der Deutschen Sicherheits- und Verteidigungsindustrie). A BDSV a Német Ipartestület, az Európai repülési, űrkutatási, védelmi és biztonsági iparági szövetségnek, az ASD-nek, valamint a NATO tanácsadó csoportjának (NIAG) is tagja. Armin Papperger emellett a Német Iparszövettség (BDI) elnökségének és a német hadsereget támogató, egyesületi formában működő lobbiszervezet, a Förderkreis Heer elnökségi tagja.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 042
27 241
113
Papi a 4iGben.

Jászai Gellért a 4iG elnök-vezérigazgatójának felkérésére két új taggal bővül az infokommunikációs vállalatcsoport tanácsadó testülete. A nemzetközi kapcsolatok fejlesztésével, komplex tanácsadói feladatokkal megbízott advisory board a Rheinmetall védelmi- és járműiparban kiemelkedő tapasztalatokkal rendelkező elnök-vezérigazgatójával Armin Pappergerrel, valamint a nemzetközi pénzügyi világban széleskörűen elismert szakértővel, Sunil Sabharwallal egészül ki. Az immáron hét főből álló testület a 4iG igazgatóságának döntéselőkészítő és stratégiai munkáját támogatja. https://www.portfolio.hu/uzlet/2022...ovul-a-4ig-szakmai-tanacsado-testulete-540755
019b4f50480d7ac502e60e49d736f4fea61477fa.jpeg
 
K

kamm

Guest
System Engineer Mechatronics (m/f/d)
Rheinmetall Hungary Zrt. - Zalaegerszeg
Preparation of overall system and subsystem specifications. Concept development for complete systems and their assemblies.
1 day ago


Climate chamber Engineer (m/f/d)
Rheinmetall Hungary Zrt. - Zalaegerszeg
Setup and design of testing tasks for internal and external customers. Failure analysis with root cause identification and corrective actions.
2 days ago


Test Engineer (m/f/d)
Rheinmetall Hungary Zrt. - Zalaegerszeg
Preparation of verification and validation instructions for assemblies as well as for complete vehicles and weapon systems.
2 days ago


EMC Engineer (m/f/d)
Rheinmetall Hungary Zrt. - Zalaegerszeg
Execution, support and documentation of tests to ensure electromagnetic compatibility on vehicle systems (civil and military), assemblies and testing tasks from…
2 days ago


Project Quality Engineer (Mission Modul) (m/f/d)
Rheinmetall Hungary Zrt. - Zalaegerszeg
Preparation of risk assessments for assemblies and systems. Independent internal project management with reference to assemblies.
2 days ago


Development Engineer Electrics / Electronics (m/f/d)
Rheinmetall Hungary Zrt. - Zalaegerszeg
Experience in the design of vehicle wiring systems. Design of the electrical system of armoured vehicles. Electrical design with the tool E³.series.
2 days ago


Design Engineer Mechanical (m/f/d)
Rheinmetall Hungary Zrt. - Zalaegerszeg
Create and analyze classical and composite electric motor component solutions, including the whole integrated electrical propulsion systems with highest power…
2 days ago


Verification & Validation Engineer (m/f/d)
Rheinmetall Hungary Zrt. - Zalaegerszeg
Experience with BUS systems required. Preparation of verification and validation instructions for assemblies as well as for partial and complete systems for…
2 days ago


:D :D :D Life :D :D :D Firing Test Engineer (m/f/d)
Rheinmetall Hungary Zrt. - Zalaegerszeg
Plan and organize acceptance shooting for all RHUN weapons. Conduct equipment verification/weapon testing in accordance with acceptance protocol with customer…
2 days ago


Development Engineer - Mechanic Designer (m/f/d)
Rheinmetall Hungary Zrt. - Zalaegerszeg
Analysis and evaluation of changes for system compatibility. High level of understanding of the overall system. Independent and structured way of working.
2 days ago


Team Lead Surface Treatment and Machining (m/f/d)
Rheinmetall Hungary Zrt. - Zalaegerszeg
Vocational education as a mechanical engineer (m/f/d) or other technical engineer (m/f/d). Supervise and motivate the team.
2 days ago


Project Quality Engineer - Software (m/f/d)
Rheinmetall Hungary Zrt. - Zalaegerszeg
Determination of test settings and testing of system integration. Independent internal project management with reference to software.
2 days ago