• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 266
37 169
113
Ha mindet összeadom, akkor az csak kb. 39%. A többi részvény kinek a kezében van, kisbefektetők?
Eszerint az Intézménzi befektetők birtokolják valószínűleg a többi részvény nagy részét.
Meg ott vannak a kisbefektetők is.

A Rheinmetall csatlakozik a német DAX indexhez
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Megnyugodtam...:).Mint írtam korábban 20 évet folyamatosan német közép és felsővezetőkkel dolgoztam együtt illetve álltam velük kapcsolatban és bátran kijelentem, hogy a német ipar illetve gazdaság sikerének az egyik alapköve az a szemlélet és gondolkodás, hogy a nagy hozzáadott értékű produktumok gyártását nem nagyon adják ki a kezükből (vagy csak annyi pénzért amennyiért már bőven megéri nekik) és ez a haditechnikai iparágra fokozottan igaz, pláne a jelenlegi (és a közeljövőben várható ,"hála Putyinnak") piaci környezetben .
Szép elmélet, de a legtöbb nagy "német" cég, a hadipariak is már kurvára nem német kézben vannak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 565
113
Igen!

Az HTKA-n is többször idézett amerikai "mester-terv", ami az európai ipar termelés élvonalát adó --főleg német-- cégek átvétele és költöztetése az USA-ba, az elműlt egy évben megteremtett --USA-LNG-- energia-függöségen, és annak szándékos bizonytalanságán keresztül!

Egy-két hetes a hír, hogy a Rheinmetall "megnyerte az amcsi teherautó-tendert! ...amerikai gyárakkal!! :oops:
Szerintem inkább az a helyzet --a háttérben--, hogy az USA háttér-hatalma nyerte meg a Rheinmetall-t!

Ennek a tőzsdei részleteiről is volt megvalósíthatónak tűnő megoldás is betéve! => önálló részfeladat!




Nicsak, nicsak:

(Köszönöm!)


A tulajdon-százalékok arra utalnak, hogy az RM-alapszabályban 2% felett kezdődik a komolyabb részvényesi érdekérvényesítés! :oops:


U.I.: Egy valódi Nemzeti Politikai Vezetés a Leopard/Lynx mellé sürgősen elkezdené építeni a haderő második-vonalas mennyiségét, a jelenleg egyetlen szankciós fenyegetésel lenullázható tervezett RM-es termék-bemutatónak!


(Látszat-)Nemzeti Vezetésünk lépéseire kíváncsi vagyok!
Szeretnék tévedni!

.
Ok
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 337
113
Eh, németek… így kezdik a “fejlesztőközpontot”, pár mérnökkel, meg egy ide dobott idegenlégiós jürgennel, hogy megtanulják a német precizitást ;)
Mondjuk 10 év múlva lesz érdekes ránézni, hogy mit sikerült addig összehozni (pontosan milyen szinten kapnak autonómiát, hányan lesznek, stb).

Őszintén remélem, hogy nem valami zsákutca projektet dobnak ide, mint mondjuk a Panther.

Fejleszthetnek a Lynx alvázára minden szir-szart. Ahogy szó is volt róla, legaláb képek erejéig. Személy szerint nem tudom, hogy azok hol tartanak.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 527
93 817
113
Itt felsorolják a főbb részvénytulajdonosokat, köztük van érdekességképpen a BlackRock 2.28% Vanguard 2.73% Norges Bank Investment Management 2.79%, Harris Associates LP 11.6%
Lassan már mi is delegálhatnánk egy igazgatósági tagot. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 527
93 817
113
Eszerint az Intézménzi befektetők birtokolják valószínűleg a többi részvény nagy részét.
Meg ott vannak a kisbefektetők is.

A Rheinmetall csatlakozik a német DAX indexhez
Kicsit gugliztam. Elég nehéz megtalálni ki a tulajdonos...

2004-2099-es hír, de ekkor került családi tulajdonból intézményi befektetők kezébe. Persze itt is családok állnak csak már lekövethetetlen...?



Mannheim - Gazdát cserélt a Rheinmetall fegyvergyártó cég. A Röchling vállalkozócsalád több mint 75 intézményi befektetőnek eladta a Leopard 2 harckocsi építésében és az új Puma gyalogsági harcjármű fejlesztésében részt vevő csoport többségi részesedését – jelentette be a mannheimi Röchling Industrie Verwaltungs GmbH. .

A Rheinmetall szóvivője hangsúlyozta, hogy az új részvényesek között nincs iparvállalat vagy társult cég. A befektetők közel 20 százaléka Németországból, túlnyomó többsége Európából érkezik. A Röchling család birtokában volt legutóbb a szavazati jogot biztosító törzsrészvények 73,7 százaléka, a szavazati joggal nem rendelkező elsőbbségi részvények 10,48 százaléka. Ez körülbelül 580 millió eurós piaci értéknek felel meg.

"A Rheinmetall üdvözli az új tulajdonosi struktúrát, és várakozással tekint az új befektetőkkel való konstruktív együttműködés elé" - mondta a csoport. A Rheinmetall főnöke, Klaus Eberhardt korábban ellenezte azokat a találgatásokat, amelyek szerint most egy amerikai versenytárs felvásárlása fenyeget. Semmi sem fog változni a fegyverzet- és autóipari beszállító cég orientációjában. Iparági szakértők szerint a Rheinmetallnál történt változás lehet a kezdeti szikra a német védelmi ipar átszervezéséhez, ahol korábban a katonai technológiai gyártók, a Rheinmetall, a Krauss Maffei Wegmann és a Diehl ragaszkodott függetlenségükhöz. A nemzetközi versenyre való tekintettel a konszolidáció elkésettnek tekintendő.

Egy külföldi befektető belépése azonban politikai kérdéssé válhat. Mert a fegyvergyártó cég több mint 25 százalékának külföldi cégek általi megszerzését megtilthatja a kormány, ha ez alapvető biztonsági érdekeket veszélyeztetne.

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 527
93 817
113

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Az a Rheimetall, aminek rövidesen amerikai lesz főrészvényes Gazdája??? :oops:
Akkor a következő frissítésnél tele lesz "hátsókapukkal"!!!

A várható fejlemény: Az a jelenleg számunkra megfizethető Merkava Rheinmetall-os névleges "integráció" után ismét dupla-áras lesz, az évszázados, alapvető német politikai érdek --a K-K-Európa-i gyarmatok megtartása-- miatt, ami az Európa-i német vezető szerep egyik megalapozója! Emiatt bármi áron el fogják érni --ahogy a kiderült utólagos infók alapján a rendszerváltás után is német nyomásra elérték--, hogy a magyar haderő a saját érdekek érvényesítésére képtelen, nano-haderő, disszemle-mennyiség legyen.

Láthatóan MOST is ilyet épít a Zrínyi-terv!
...nem pedig az elsődlegesen hazai érdekeket szolgáló haderőt!!! :mad:


U.I.: Szakmai kérdés a kommunikációs részhez: a szoftvert megkapjuk???
+ : Úgy volt. hogy magyar fejlesztésű, saját fejlesztésű MBS(Harctéri kommunikációs Rendszer) lesz!!!
Az egyetlen komoly előnye a Zrínyi-nek! Ezzel mi van? "Ugrott"???


.


Erről van valami infó?


Nem sokkal később más érdeklődésére is lett említve ez az általad kért hír/hsz/"konteo":

.
 
K

kamm

Guest
Igen!

Az HTKA-n is többször idézett amerikai "mester-terv", ami az európai ipar termelés élvonalát adó --főleg német-- cégek átvétele és költöztetése az USA-ba, az elműlt egy évben megteremtett --USA-LNG-- energia-függöségen, és annak szándékos bizonytalanságán keresztül!

Egy-két hetes a hír, hogy a Rheinmetall "megnyerte az amcsi teherautó-tendert! ...amerikai gyárakkal!! :oops:
Szerintem inkább az a helyzet --a háttérben--, hogy az USA háttér-hatalma nyerte meg a Rheinmetall-t!

Ennek a tőzsdei részleteiről is volt megvalósíthatónak tűnő megoldás is betéve! => önálló részfeladat!




Nicsak, nicsak:

(Köszönöm!)


A tulajdon-százalékok arra utalnak, hogy az RM-alapszabályban 2% felett kezdődik a komolyabb részvényesi érdekérvényesítés! :oops:


U.I.: Egy valódi Nemzeti Politikai Vezetés a Leopard/Lynx mellé sürgősen elkezdené építeni a haderő második-vonalas mennyiségét, a jelenleg egyetlen szankciós fenyegetésel lenullázható tervezett RM-es termék-bemutatónak!


(Látszat-)Nemzeti Vezetésünk lépéseire kíváncsi vagyok!
Szeretnék tévedni!

.
Ez a sok zavaros hulyeseget, anyamnesirass...

Erről van valami infó?
Mirol, a lazalmairol? Dehogy van, illetve csak toditani fogja.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Dehogynem. Nemet nyugdijalapok stb. Plusz a strategiai cegekben szinte a teljes vezerkar mind nemet.

Szerintem ti felreertitek, hogyan mukodnek a tozsdei cegek, plane Nemetorszagban...
Azt gondoltuk, hogy sötét Közép-európaiaként ezt sem értjük, sőt mi az, hogy nem Tsz? :)
De a német cégek tulajdonosi szerkezetében megjelenő amerikai és közelkeleti hadipari vállalatok nem arra engedtek következtetni, hogy itt teljes német dominancia uralkodik, és német érdek érvényesül...
 
K

kamm

Guest
Azt gondoltuk, hogy sötét Közép-európaiaként ezt sem értjük, sőt mi az, hogy nem Tsz? :)
Arra celzok, hogy egy publikus ceget a legritkabb esetben iranyitanak a reszvenyesek, ahogy controlling interest kell, es azutan tele kell raknod a boardot az embereiddel, akik utana lecserelik a konkret vezetoseget.
Ha egy BlackRock stb par szazalek erejeig reszvenyes, az semmi mas, mint a diverzifikalt portfolioinak egyike, hogy ebben a profitabilis iparagban is benn legyen egy csapja a millio kozul, koze nincs iranyitashoz.

De a német cégek tulajdonosi szerkezetében megjelenő amerikai és közelkeleti hadipari vállalatok nem arra engedtek következtetni, hogy itt teljes német dominancia uralkodik, és német érdek érvényesül...
Pedig de, lasd fenn. Raadasul pont a nemet cegjog sokkal erosebb, mint szinte barhol, amikor 'kuommunista' irtanyitasrol van szo, ha jol emlekszem 500 fo felett a board egyharmada a munkavallalok kepviseloibol all, 2000 fo felett pedig a board FELEt delegaljak mar az alkalmazottak. Emellett az itteni corporationokhoz kepest szigorubb minden masban is, mar par kmillios forgalomnal is ketevente vagy evente kotelezo audit van es hasonlo orultsegek, amit pl meg az eleg szigoru NYS sem kovetel meg amerikai cegektol (utobbit tudom, mert nekem is van incorporated cegem.)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113

Nekem egy volt Opeles főnököm szólt, hogy nem mennék-e át oda. Még agyalok, a jelenlegi munkahelyemen nagyon jó a fizetésem, és a melóm is ok., ezt tart vissza. Bejárás ugyan annyi lenne, 30 km most is Szombathelyre, Zalaegerszegre is 30 km lenne.
 
K

kamm

Guest
Nekem egy volt Opeles főnököm szólt, hogy nem mennék-e át oda. Még agyalok, a jelenlegi munkahelyemen nagyon jó a fizetésem, és a melóm is ok., ezt tart vissza. Bejárás ugyan annyi lenne, 30 km most is Szombathelyre, Zalaegerszegre is 30 km lenne.
Nem tudom, milyen a piac feletek, de ha lenyegesen tobbet igernek (>25%) meg a szerzodes is stabil ill jol fizet akkor is, ha felmondanak esetleg, akkor talan megeri...? Az interju biztosan nem art.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 527
93 817
113
Ki akartam szedni a lényeget, de túl érdekes.


Papperger úr, az Ukrajna elleni háború fordulatot hozott a fegyverkezési iparban és a Rheinmetallban, és azonnal javította a hírnevét. Mennyire térül meg anyagilag?

Az imázsjavulás oka igen szomorú: két éve még egyikünk sem hitte volna, hogy újra háború van Európában. Sok éve azt mondtam, hogy mi Európában túl keveset teszünk a biztonságunkért. Sok minden változott időközben. A politikusok kijelentették, hogy iparra van szükségük a Bundeswehr vagy a NATO csapatainak megerősítéséhez; az új német védelmi miniszter valamit együtt akar mozgatni velünk. Nagyon nagy az igény, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy megfeleljünk.

Tudnál egy kicsit konkrétabb?

A novemberi tőkepiaci napunkon azt mondtuk, hogy 2025-re megduplázzuk védelmi értékesítéseinket. Tavaly csoportként 6 milliárd euró felett voltunk, két év múlva – a spanyol Expal lőszergyártó felvásárlásával együtt – elérjük a 12 milliárd eurót. Mivel a lőszerszektorban nagyon erősen fejlődünk, feltételezem, hogy 2025-re csak ott 3 és 3,5 milliárd euró közötti árbevételre számíthatunk. Ott is ésszerű árrést érünk el, hogy két-három év múlva csak lőszerrel annyi profitot tudjunk termelni, mint ma az egész csoportban.

A fegyverkezési ipar reneszánsza villámcsapás, vagy fordulópont a hosszabb távú magasabb védelmi költségvetés mellett?

Ez nem lesz egy villanás. Először is vannak hosszú távú szerződések. A lőszer- és járműágazatban a kormányok öt, hét vagy nyolc évre szóló szerződéseket írnak alá. Másodszor, politikailag azt tapasztaltuk, hogy Európa-szerte sok területen szűkölködünk, és veszély fenyeget. A lőszerszektorban nincs semmi, ezért egyszerre kell feltöltenünk saját üzleteinket és segíteni Ukrajnát. Évente több mint egymillió tüzérségi lőszert használ fel. Ezeket a mennyiségeket jelenleg nagyon nehéz szállítani, bár a Rheinmetall közel 50 százalékát el tudná szállítani. De vannak más ügyfeleink is.

Minek kell történnie ahhoz, hogy további termelési kapacitásba fektessen be?

Már csináljuk. Magyarországon másfél év múlva készül el egy új üzem
. Egy porgyárról tárgyalunk itt Németországban, amiről reméljük, hamarosan döntés születik. Egy szászországi üzemről van szó, amely nemcsak magát a lőporüzemet tartalmazza, hanem egy kovácsműhelyt és egy üzemet is, amely évente akár 100 000 tüzérségi lőszert is elhelyezhet. 1,2 milliárd euróért megvásároljuk a spanyol Expal Systems lőszergyártót is. Ez a több mint 700 millió eurós németországi és a 400 millió eurós magyarországi beruházásokkal együtt jóval több mint 2 milliárd eurót tesz ki.

Hol legyen az üzem Szászországban?

Jelenleg több lehetséges helyszínről is tárgyalnak az állam kormányával. Az sem biztos, hogy valóban megvalósul-e a projekt, mert ehhez a szövetségi kormány döntése szükséges.

A több mint kétmilliárd eurós összeget mostanság tudjátok kezelni, vagy vannak más projektjei is?

Az Expal Systems beszerzését egyedül fogjuk megoldani, de a magyarországi és németországi projekteket a kormányokkal közösen kell megoldanunk.


Hogyan kezeli, hogy a Rheinmetall főként egy háborúnak köszönhetően virágzik?

Több mint 33 éve vagyok a cégnél, és az első naptól kezdve meg voltam győződve arról, hogy mi teremtünk biztonságot. Hatalmas különbség van aközött, hogy egy agresszornak építünk valamit, és aközött, aki meg akarja védeni magát. Mindig is az volt a kiindulópontunk, hogy csak olyan országokért dolgozzunk, amelyek nem agresszorok. Ennek során elsősorban a szövetségi kormány értékelésére hagyatkozunk. Ez nem mindig működik, mert a dolgok változhatnak. De a külügyminisztérium, a nagykövetek, a titkosszolgálatok sokkal több információval rendelkeznek, mint mi. Ha nem kapunk kiviteli engedélyt, annak okai vannak. És ha megkapjuk őket, annak is megvan az oka.

2022. február 24-e után többletkapacitást teremtett lőszergyártáshoz. A Bundeswehr ebből miért nem kapott semmit az üres lőszerraktárak ellenére?

Ha jól tudom, a Bundeswehr 2022-es tervei között már szerepelt a lőszerbeszerzés. Ezt azonban az infláció miatt át kellett gondolni. Az ukrajnai háborúval az infláció tíz százalék körülire emelkedett. A szerződések feltételei, amelyek egy része öt-hét évre szólt, eredetileg legfeljebb három százalékos inflációt feltételezett. Inflációs index nélkül minden lövésért többet fizettem volna. A Bundeswehr újratervezése novemberig tartott. De aztán megérkeztek az első megrendelések, például a Puma lőszerre és a Gepard légelhárító tankra.

Folyt kövi
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 527
93 817
113
Ki akartam szedni a lényeget, de túl érdekes.


Papperger úr, az Ukrajna elleni háború fordulatot hozott a fegyverkezési iparban és a Rheinmetallban, és azonnal javította a hírnevét. Mennyire térül meg anyagilag?

Az imázsjavulás oka igen szomorú: két éve még egyikünk sem hitte volna, hogy újra háború van Európában. Sok éve azt mondtam, hogy mi Európában túl keveset teszünk a biztonságunkért. Sok minden változott időközben. A politikusok kijelentették, hogy iparra van szükségük a Bundeswehr vagy a NATO csapatainak megerősítéséhez; az új német védelmi miniszter valamit együtt akar mozgatni velünk. Nagyon nagy az igény, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy megfeleljünk.

Tudnál egy kicsit konkrétabb?

A novemberi tőkepiaci napunkon azt mondtuk, hogy 2025-re megduplázzuk védelmi értékesítéseinket. Tavaly csoportként 6 milliárd euró felett voltunk, két év múlva – a spanyol Expal lőszergyártó felvásárlásával együtt – elérjük a 12 milliárd eurót. Mivel a lőszerszektorban nagyon erősen fejlődünk, feltételezem, hogy 2025-re csak ott 3 és 3,5 milliárd euró közötti árbevételre számíthatunk. Ott is ésszerű árrést érünk el, hogy két-három év múlva csak lőszerrel annyi profitot tudjunk termelni, mint ma az egész csoportban.

A fegyverkezési ipar reneszánsza villámcsapás, vagy fordulópont a hosszabb távú magasabb védelmi költségvetés mellett?

Ez nem lesz egy villanás. Először is vannak hosszú távú szerződések. A lőszer- és járműágazatban a kormányok öt, hét vagy nyolc évre szóló szerződéseket írnak alá. Másodszor, politikailag azt tapasztaltuk, hogy Európa-szerte sok területen szűkölködünk, és veszély fenyeget. A lőszerszektorban nincs semmi, ezért egyszerre kell feltöltenünk saját üzleteinket és segíteni Ukrajnát. Évente több mint egymillió tüzérségi lőszert használ fel. Ezeket a mennyiségeket jelenleg nagyon nehéz szállítani, bár a Rheinmetall közel 50 százalékát el tudná szállítani. De vannak más ügyfeleink is.

Minek kell történnie ahhoz, hogy további termelési kapacitásba fektessen be?

Már csináljuk. Magyarországon másfél év múlva készül el egy új üzem
. Egy porgyárról tárgyalunk itt Németországban, amiről reméljük, hamarosan döntés születik. Egy szászországi üzemről van szó, amely nemcsak magát a lőporüzemet tartalmazza, hanem egy kovácsműhelyt és egy üzemet is, amely évente akár 100 000 tüzérségi lőszert is elhelyezhet. 1,2 milliárd euróért megvásároljuk a spanyol Expal Systems lőszergyártót is. Ez a több mint 700 millió eurós németországi és a 400 millió eurós magyarországi beruházásokkal együtt jóval több mint 2 milliárd eurót tesz ki.

Hol legyen az üzem Szászországban?

Jelenleg több lehetséges helyszínről is tárgyalnak az állam kormányával. Az sem biztos, hogy valóban megvalósul-e a projekt, mert ehhez a szövetségi kormány döntése szükséges.

A több mint kétmilliárd eurós összeget mostanság tudjátok kezelni, vagy vannak más projektjei is?

Az Expal Systems beszerzését egyedül fogjuk megoldani, de a magyarországi és németországi projekteket a kormányokkal közösen kell megoldanunk.


Hogyan kezeli, hogy a Rheinmetall főként egy háborúnak köszönhetően virágzik?

Több mint 33 éve vagyok a cégnél, és az első naptól kezdve meg voltam győződve arról, hogy mi teremtünk biztonságot. Hatalmas különbség van aközött, hogy egy agresszornak építünk valamit, és aközött, aki meg akarja védeni magát. Mindig is az volt a kiindulópontunk, hogy csak olyan országokért dolgozzunk, amelyek nem agresszorok. Ennek során elsősorban a szövetségi kormány értékelésére hagyatkozunk. Ez nem mindig működik, mert a dolgok változhatnak. De a külügyminisztérium, a nagykövetek, a titkosszolgálatok sokkal több információval rendelkeznek, mint mi. Ha nem kapunk kiviteli engedélyt, annak okai vannak. És ha megkapjuk őket, annak is megvan az oka.

2022. február 24-e után többletkapacitást teremtett lőszergyártáshoz. A Bundeswehr ebből miért nem kapott semmit az üres lőszerraktárak ellenére?

Ha jól tudom, a Bundeswehr 2022-es tervei között már szerepelt a lőszerbeszerzés. Ezt azonban az infláció miatt át kellett gondolni. Az ukrajnai háborúval az infláció tíz százalék körülire emelkedett. A szerződések feltételei, amelyek egy része öt-hét évre szólt, eredetileg legfeljebb három százalékos inflációt feltételezett. Inflációs index nélkül minden lövésért többet fizettem volna. A Bundeswehr újratervezése novemberig tartott. De aztán megérkeztek az első megrendelések, például a Puma lőszerre és a Gepard légelhárító tankra.

Folyt kövi
A német kormány 100 milliárd eurós "speciális alapot" hozott létre . Ez elég ahhoz, hogy a Bundeswehr ismét működőképes legyen?

Ma már közhely, hogy ez nem lesz elég. Csak a világítótorony-projektekről van szó, de nem a közöttük lévő „kenőanyagról”: például az úttörőkről és az egészségügyi dolgozókról. Még a lőszert sem tartalmazza. A főfelügyelő szerint a következő nyolc évben akár 40 milliárd euróra van szüksége pusztán lőszerre. Ezért megértem a honvédelmi miniszter urat, amikor több pénzt kér a védelmi költségvetésbe.

Milyen konkrét megrendelései vannak már a Rheinmetallnak a "speciális alapból"?

Jó néhány van, többek között a katonák egyéni védőfelszerelésére, de mindenekelőtt a Bundeswehr digitalizálására, például a Puma gyalogsági harcjárműre. Végső tárgyalásokat folytatunk a második Puma tételről és a Caracalról is, amely a légierő könnyű járműve. Összességében több milliárd eurós megrendelésről van szó.

A második tétel további 50 puma. Christine Lambrecht volt védelmi miniszter felfüggesztette a beszerzést, miután számos jármű meghibásodott egy gyakorlat során . Mennyire biztos abban, hogy ez a megbízás mégis aktiválásra kerül?

A decemberben felmerült problémákat a Bundeswehrrel és a minisztériummal már rég megoldottuk. Ekkor hagyták jóvá a Puma digitalizálására vonatkozó megrendelést. Ez a jóváhagyás bizakodóvá tesz, hogy a harmadik negyedévben aláírhatjuk a második tételre vonatkozó megrendelést.

Jelenleg a Leopard 2 fő harckocsikat próbálják megszerezni Svájcból . A berlini kormány támogatta a projektet. Meddig jutottál most?

Svájcnak van tartalék készlete Leopard 2-ből.Ha a Szövetségi Tanács és a Parlament úgy döntene, hogy felszámolják ezt a készletet, jó esélyt látok a tankok megvásárlására. Eddig azonban nem született olyan döntés Bernben, amelyről tudom.

Hány leopárdja van a Rheinmetall-nak?

Jelenleg 50 Leopard 2 és 100 Leopard 1 felújítása zajlik. Ezenkívül 36 Leopard 2-t szeretnénk vásárolni Svájcból.

Sajtóértesülések szerint a Rheinmetall 96 Leopard 1-et is szeretne vásárolni a svájci Ruag cégtől, amely azokat Olaszországban vásárolta meg. Igaz ez?

Leopard 1 tankokat vettünk, de Olaszországban.

De nem mindegy, hogy kitől vette a Leopard 1-et. Ha az eladó a svájci Ruag cég, akkor az Ön ukrajnai megbízása jogi, de mindenképpen politikai problémává válhat. Innen a kérdés ismét: a tankok a Ruag tulajdonai voltak, amikor megvásároltad őket?

nem tudom. Egy olaszországi cégtől vettem őket. (
Vmit még Papi sem tudhat, nah :D )

Ukrajnában harckocsigyárat kívánnak építeni. Megbeszélte már ezeket a terveket a német kormánnyal?

Igen. Fel kell hatalmaznunk Ukrajnát arra, hogy megvédje magát. Egy ilyen gyár nem egyik napról a másikra épül fel. Tehát most el kell kezdenünk a tervezést. Erre kidolgoztunk egy koncepciót és benyújtottuk a német kormánynak.

Ha gyárat épít Ukrajnában, akkor német know-how-t exportálna a fegyvergyártáshoz. Megvan a szükséges engedélye a német kormánytól?

Nem, még nem vagyunk olyan messze. Mindenekelőtt az ukrán kormány döntésére is szükségünk van. Nem mi finanszírozzuk ezt a munkát, de Ukrajnának vagy egy másik országnak meg kell tennie, hogy segítséget nyújtson Ukrajnának. Nem is a mi gyárunk lenne, hanem Ukrajna építi, mi pedig béreljük.


Az üzemet a háború alatt kell építeni, vagy csak annak vége után?

Erről Ukrajnának kell döntenie. Ez az ő munkája.

Hogy jól értsük: Ukrajna saját felelősségére építené ezt az üzemet, a Rheinmetall pedig bérelné, hogy ott termeljen?

Így csináljuk ezt a magyarországi üzemünkben is.
(a magyar modell működik);)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 527
93 817
113
A német kormány 100 milliárd eurós "speciális alapot" hozott létre . Ez elég ahhoz, hogy a Bundeswehr ismét működőképes legyen?

Ma már közhely, hogy ez nem lesz elég. Csak a világítótorony-projektekről van szó, de nem a közöttük lévő „kenőanyagról”: például az úttörőkről és az egészségügyi dolgozókról. Még a lőszert sem tartalmazza. A főfelügyelő szerint a következő nyolc évben akár 40 milliárd euróra van szüksége pusztán lőszerre. Ezért megértem a honvédelmi miniszter urat, amikor több pénzt kér a védelmi költségvetésbe.

Milyen konkrét megrendelései vannak már a Rheinmetallnak a "speciális alapból"?

Jó néhány van, többek között a katonák egyéni védőfelszerelésére, de mindenekelőtt a Bundeswehr digitalizálására, például a Puma gyalogsági harcjárműre. Végső tárgyalásokat folytatunk a második Puma tételről és a Caracalról is, amely a légierő könnyű járműve. Összességében több milliárd eurós megrendelésről van szó.

A második tétel további 50 puma. Christine Lambrecht volt védelmi miniszter felfüggesztette a beszerzést, miután számos jármű meghibásodott egy gyakorlat során . Mennyire biztos abban, hogy ez a megbízás mégis aktiválásra kerül?

A decemberben felmerült problémákat a Bundeswehrrel és a minisztériummal már rég megoldottuk. Ekkor hagyták jóvá a Puma digitalizálására vonatkozó megrendelést. Ez a jóváhagyás bizakodóvá tesz, hogy a harmadik negyedévben aláírhatjuk a második tételre vonatkozó megrendelést.

Jelenleg a Leopard 2 fő harckocsikat próbálják megszerezni Svájcból . A berlini kormány támogatta a projektet. Meddig jutottál most?

Svájcnak van tartalék készlete Leopard 2-ből.Ha a Szövetségi Tanács és a Parlament úgy döntene, hogy felszámolják ezt a készletet, jó esélyt látok a tankok megvásárlására. Eddig azonban nem született olyan döntés Bernben, amelyről tudom.

Hány leopárdja van a Rheinmetall-nak?

Jelenleg 50 Leopard 2 és 100 Leopard 1 felújítása zajlik. Ezenkívül 36 Leopard 2-t szeretnénk vásárolni Svájcból.

Sajtóértesülések szerint a Rheinmetall 96 Leopard 1-et is szeretne vásárolni a svájci Ruag cégtől, amely azokat Olaszországban vásárolta meg. Igaz ez?

Leopard 1 tankokat vettünk, de Olaszországban.

De nem mindegy, hogy kitől vette a Leopard 1-et. Ha az eladó a svájci Ruag cég, akkor az Ön ukrajnai megbízása jogi, de mindenképpen politikai problémává válhat. Innen a kérdés ismét: a tankok a Ruag tulajdonai voltak, amikor megvásároltad őket?

nem tudom. Egy olaszországi cégtől vettem őket. (
Vmit még Papi sem tudhat, nah :D )

Ukrajnában harckocsigyárat kívánnak építeni. Megbeszélte már ezeket a terveket a német kormánnyal?

Igen. Fel kell hatalmaznunk Ukrajnát arra, hogy megvédje magát. Egy ilyen gyár nem egyik napról a másikra épül fel. Tehát most el kell kezdenünk a tervezést. Erre kidolgoztunk egy koncepciót és benyújtottuk a német kormánynak.

Ha gyárat épít Ukrajnában, akkor német know-how-t exportálna a fegyvergyártáshoz. Megvan a szükséges engedélye a német kormánytól?

Nem, még nem vagyunk olyan messze. Mindenekelőtt az ukrán kormány döntésére is szükségünk van. Nem mi finanszírozzuk ezt a munkát, de Ukrajnának vagy egy másik országnak meg kell tennie, hogy segítséget nyújtson Ukrajnának. Nem is a mi gyárunk lenne, hanem Ukrajna építi, mi pedig béreljük.


Az üzemet a háború alatt kell építeni, vagy csak annak vége után?

Erről Ukrajnának kell döntenie. Ez az ő munkája.

Hogy jól értsük: Ukrajna saját felelősségére építené ezt az üzemet, a Rheinmetall pedig bérelné, hogy ott termeljen?

Így csináljuk ezt a magyarországi üzemünkben is.
(a magyar modell működik);)
Többek között a Rheinmetall által tavaly bemutatott Panther harckocsit szeretnék megépíteni Ukrajnában. Milyen hajótest van jelenleg ennek a tanknak?

Jelenleg három fogalom létezik. Az egyik a "Panther light", amely ma is Leopard hajótesttel és új Panther toronnyal rendelkezik, egy másik a "Panther full" saját és jobb futóművel, mint a Leopard 2. Ezzel azonban még nem végeztünk.
( Ezt az újságíró kurvara benézte. Az Örég 3 koncepciót említ, de csak kettőt mutat be, a harmadikra nem kérdez vissza... az lesz a KF51HU:cool:)

Megengedik egyáltalán a "Panther light" megépítését, ha annak Leopard hajóteste van, és így a versenytársa, Krauss-Maffei Wegmann által kifejlesztett hajótest?

A Rheinmetall birtokolja a jogokat a Leopard 2A4-ig. És ez egy Leopard 2A4 hajótest. Ezer Leopard 2A4-et építettünk saját szellemi tulajdonunk alapján.

Milyen messze van a párduc?

Vezet, forgat, rádiózik, most szeretnénk némi stabilitást vinni bele. Ez nem egy műanyag tartály, ahogy mások állítják. Sokan vezették már, és bizonyították, hogy ez egy jó jármű, a fő harckocsi új generációja. Tizenöt-tizennyolc hónap múlva készen állunk a sorozatgyártásra.

Sajtóértesülések jelezték, hogy a Rheinmetall által újonnan kifejlesztett Skyranger légvédelmi rendszert már használták Ukrajnában. Ez helyes?

Nem. Megállapodás született azonban arról, hogy az év végéig Ukrajnába szállítják a helyhez kötött Skynex rendszert, valamint a Skyranger típusú egyéb mobil változatokat kerekes tankokon.


Egy podcastban azonban azt mondta, hogy két Rheinmetall légvédelmi rendszert kivontak Berlinből, és Ukrajnában használatban vannak. Most mi a helyes?

Ezek közül a rendszerek közül még egyik sem található Ukrajnában, egyelőre csak a gepárd.

Kérelmezte már a szövetségi kormányt, hogy jóváhagyja e rendszerek szállítását?

Igen, és már rendelkezésre áll a helyhez kötött rendszer szállításához.

Mindkét rendszer egy része nem a svájci Oerlikon leányvállalatától származik? Ha igen, a svájci törvények értelmében szállíthatja-e a rendszert Ukrajnába?

Ezek olasz rendszerek, amelyekhez nincs szükségünk Svájcból származó exportengedélyre.


A Rheinmetall repülőgép-építéssel szeretne foglalkozni, és törzsalkatrészeket szeretne gyártani az amerikai F-35-ös vadászrepülőgéphez . Hogyan történt?

Hosszú ideig tartó együttműködésünk van a Lockheed Martinnal, aki az F-35 középső szakaszáról tárgyalt az Airbusszal és velünk. Az Airbus visszautasította, mondván, ez nem üzleti eset volt számukra. De számunkra ez egy nagyszerű munka. Mindannyian ismerjük a felhasznált anyagokat. 2025/26-ban szállítjuk az első alkatrészeket, és legyártjuk a középső részeket minden F-35-höz, amelyet az USA-n kívülre szállítanak, beleértve Svájcot is. 400-500 alkatrészről van szó.

Hol épül majd erre a gyár?

Erről még nem döntöttek, de több szövetségi állam jelezte érdeklődését. A helyszínről a következő két hónapban döntünk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 527
93 817
113
Többek között a Rheinmetall által tavaly bemutatott Panther harckocsit szeretnék megépíteni Ukrajnában. Milyen hajótest van jelenleg ennek a tanknak?

Jelenleg három fogalom létezik. Az egyik a "Panther light", amely ma is Leopard hajótesttel és új Panther toronnyal rendelkezik, egy másik a "Panther full" saját és jobb futóművel, mint a Leopard 2. Ezzel azonban még nem végeztünk.
( Ezt az újságíró kurvara benézte. Az Örég 3 koncepciót említ, de csak kettőt mutat be, a harmadikra nem kérdez vissza... az lesz a KF51HU:cool:)

Megengedik egyáltalán a "Panther light" megépítését, ha annak Leopard hajóteste van, és így a versenytársa, Krauss-Maffei Wegmann által kifejlesztett hajótest?

A Rheinmetall birtokolja a jogokat a Leopard 2A4-ig. És ez egy Leopard 2A4 hajótest. Ezer Leopard 2A4-et építettünk saját szellemi tulajdonunk alapján.

Milyen messze van a párduc?

Vezet, forgat, rádiózik, most szeretnénk némi stabilitást vinni bele. Ez nem egy műanyag tartály, ahogy mások állítják. Sokan vezették már, és bizonyították, hogy ez egy jó jármű, a fő harckocsi új generációja. Tizenöt-tizennyolc hónap múlva készen állunk a sorozatgyártásra.

Sajtóértesülések jelezték, hogy a Rheinmetall által újonnan kifejlesztett Skyranger légvédelmi rendszert már használták Ukrajnában. Ez helyes?

Nem. Megállapodás született azonban arról, hogy az év végéig Ukrajnába szállítják a helyhez kötött Skynex rendszert, valamint a Skyranger típusú egyéb mobil változatokat kerekes tankokon.


Egy podcastban azonban azt mondta, hogy két Rheinmetall légvédelmi rendszert kivontak Berlinből, és Ukrajnában használatban vannak. Most mi a helyes?

Ezek közül a rendszerek közül még egyik sem található Ukrajnában, egyelőre csak a gepárd.

Kérelmezte már a szövetségi kormányt, hogy jóváhagyja e rendszerek szállítását?

Igen, és már rendelkezésre áll a helyhez kötött rendszer szállításához.

Mindkét rendszer egy része nem a svájci Oerlikon leányvállalatától származik? Ha igen, a svájci törvények értelmében szállíthatja-e a rendszert Ukrajnába?

Ezek olasz rendszerek, amelyekhez nincs szükségünk Svájcból származó exportengedélyre.


A Rheinmetall repülőgép-építéssel szeretne foglalkozni, és törzsalkatrészeket szeretne gyártani az amerikai F-35-ös vadászrepülőgéphez . Hogyan történt?

Hosszú ideig tartó együttműködésünk van a Lockheed Martinnal, aki az F-35 középső szakaszáról tárgyalt az Airbusszal és velünk. Az Airbus visszautasította, mondván, ez nem üzleti eset volt számukra. De számunkra ez egy nagyszerű munka. Mindannyian ismerjük a felhasznált anyagokat. 2025/26-ban szállítjuk az első alkatrészeket, és legyártjuk a középső részeket minden F-35-höz, amelyet az USA-n kívülre szállítanak, beleértve Svájcot is. 400-500 alkatrészről van szó.

Hol épül majd erre a gyár?

Erről még nem döntöttek, de több szövetségi állam jelezte érdeklődését. A helyszínről a következő két hónapban döntünk.
Önnek van egy leányvállalata Svájcban az RWM Switzerlandtal, az egykori Oerlikon Contraves Pyrotec. Mennyiben akadályozzák működésüket a fegyverexportra vonatkozó svájci korlátozások ?

Minden attól függ, milyen egyéb korlátozások vannak érvényben. Ha csak Svájcnak tudnánk ott termelni, az már nem lenne jövedelmező, mert Svájcnak nincs szüksége annyi lőszerre. Ukrajna számára egy új németországi gyártósor építésével találtunk megoldást. Nem látom, hogy a svájci oldalt fenyegetnék , de nem fog úgy növekedni, ahogy elképzeltük. Akár csökkenhet is, attól függően, hogy hány korlátozás van.

A Rheinmetallnak van egy polgári pillére is, amely az autóipari beszállítókra összpontosít. Tavaly ősszel eladtad a nagyfuratú dugattyús üzletet . Mi lesz a többi részleggel?

A civil szektorban már nem minden tartozik az alaptevékenységünkhöz. Kisebb személygépkocsik és teherautók dugattyúiban nagyon közel vagyunk ahhoz, hogy Indiában és Japánban értékesítsük üzletünket. Aztán ott van Mexikó, Brazília, Csehország és Németország. Ezeket az egységeket is szeretnénk idén értékesíteni. De nincs tervben a következő értékesítési hullám azonnali elindítása utána.

Milyen jól értékesíthetők a belsőégésű motor gyártósorai?

Ennek most rossz az időzítése. De szerintem jobb lesz a helyzet. Egyes autógyártók azon a véleményen vannak, hogy a belső égésű motor még tovább fog élni, mint azt Európában elképzelik. Kínában, Indiában, Észak- és Dél-Amerikában és Afrikában is vannak piacok.

Hol látja a legnagyobb jövőbeli potenciált a civil szektorban?

Főleg új üzleti területeinken. Például otthonok fűtésére használt hőszivattyúkhoz gyártunk kompresszorokat, és van egy jól növekvő hidrogénüzletünk. A Rheinmetall nem egy ágyúgyártó, hanem egy integrált technológiai csoport. Korábban az ágyúgyártás volt a zászlóshajó, de ma már csak az eladások egy százalékát teszi ki.

Az EU 2035-től be akarja tiltani a belső égésű motorokat . Ez bosszant téged?

Bármivel együtt tudok élni. Viszonylag jól sikerült az elektromos autóra való átállás. Emellett az utolsó ember stratégiáját is követjük. Ennek keretében továbbra is megbízható partnerek maradunk ügyfeleink számára a belsőégésű motorok terén. 2022-ben például minden korábbinál több belső égésű motor megrendelést kötöttünk le az Egyesült Államokban.

Mi a véleménye a klímasemleges szintetikus üzemanyagokról, az e-üzemanyagokról? Nyitva kell tartania ezt a lehetőséget?

Azt hiszem. Ma nem tudjuk megbecsülni, milyen lesz 2030 vagy 2035. Ezért gondolom helyesnek Wissing közlekedési miniszter megközelítését a technológia iránti nyitottságról. Azt sem szabad elfelejtenünk, hogy az ügyfeleknek technológiát kell akarniuk. Általában nem a politikai specifikáció vezet sikerhez, hanem a piaci szabályozás.