• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 284
113
Zalaegerszegi gyárunk építése befejeződött. Idén januárban a terveknek megfelelően elkezdtük a LYNX gyalogsági harcjárművek alacsony ütemű gyártását. Hamarosan beindul a sorozatgyártás és legkésőbb a jövő év elejére elhagyják a gyárat az első magyar gyártmányú járművek. Engedjék meg azonban, hogy egy kicsit pontosítsak, ugyanis amit a Rheinmetall magyar partnereivel Zalaegerszegen felépített az sokkal több, mint egy csak „gyár”.

Ez Európa legmodernebb harcjárműgyártó és tesztüzeme.
A gyártócsarnok mellett tesztlétesítmények lenyűgöző sorával büszkélkedhet, beleértve egy harcjármű tesztpályát, valamint nagy klíma- és anechoikus, azaz elektronikus berendezések tesztelésére szolgáló kamrákat. A létesítmény egyedülálló kutatás-fejlesztési központ is egyben, amely hozzájárul a létesítmény rentábilis üzemeltetéséhez.

Terveink szerint már jövőre megkezdjük a Lynx és hozzá hasonló harcjárművek 30 milliméteres gépágyú lőszereinek gyártását, amelyet hamarosan 120 mm-es harckocsi és 155 mm-es tüzérségi lőszer követ. Ugyanezen a 300 hektáros területen belül a magyar kormány döntése nyomán felépül egy üzem a nagy kaliberű lőszerekben használt robbanóanyag előállítására. Természetesen ez a képesség növeli Várpalota, mint lőszergyártó központ vonzerejét. Ugyanis az ott előállított RDX robbanóanyag fogja ellátni a Rheinmetall európai gyárhálózatát, és egyúttal nagymértékben csökkenti Európa jelenlegi függőségét a külső beszállítóktól. Ezzel a lépéssel a magyar kormány nagymértékben hozzájárul az európai stratégiai autonómiához és növeli az EU biztonságát.

A Rheinmetall Budapesten és Szegeden is jelen lesz. Budapesten elkezdtük egy digitalizációs és szoftverfejlesztő központ felépítését, amely a Honvédség digitalizációját fogja támogatni. Szegeden pedig a Rheinmetall civil tevékenységének részeként hidrogént és e-mobilitási alkatrészeket gyártó üzem létesül.
...
Lynx kifejlesztésekor a modularitás kulcsfontosságú tényező volt. Ezt szem előtt tartva, a gyalogsági harcjármű változaton kívül már létrehozunk parancsnoki, sebesülthordó, páncélos felderítő és aknavetős változatot is.

A Rheinmetall már néhány évvel ezelőtt felfigyelt a drónok által jelentett növekvő veszélyre,
és úgy döntött, hogy egyesít két olyan területet, amelyben erős: a páncélozott járműveket és a légvédelmet. Szakembereink Svájcban azóta kifejlesztették a Skyranger tornyot 30 mm-es és 35 mm-es változatban egyaránt, válaszul ezekre a veszélyekre. Mivel a Lynx ideális platform a Skyranger torony számára, nem alaptalan arról beszélni, hogy hamarosan láthatjuk majd a Lynx Skyrangerrel ellátott változatát is.
...
a védelmi beruházások – úgy az eszközök, mind az őket létrehozó ipari kapacitás felépítése időbe telik.
Ez különösen igaz napjainkban amikor a korábban csak csordogáló megrendelések hirtelen özönleni kezdtek, ráadásul a járvány okozta ellátásilánc-problémák sem oldódtak még meg. A területtel kapcsolatos döntések halogatása jelentős késedelmet okozhat a jövőbeli vásárlók esetében.
(Varga hallod???)
...
Végezetül szeretném hozzátenni, hogy egyszerűen nagyon jól éreztem magamat a Közszolgálati Egyetem Ludovika Fesztiválján töltött napom során. Sok fiatal és tehetséges diákkal beszéltem, és csak nem bírtam kibújni a bőrömből, amikor a tanulmányaik befejezése után munkahelyként a Rheinmetallt ajánlottam. Elvégre dolgozni vagyok itt! Na jó csak viccelek, de azért komolyan is gondoltam. Rohamosan bővítjük magyarországi tevékenységünket és folyamatosan keresünk tehetséges embereket számos különböző területekre. Kollégákat keresünk sokféle képességgel, Budapesttől Várpalotáig és Zalaegerszegig, a szoftverfejlesztéstől, a hegesztésig és a projektmenedzsmentig. Komolyan gondolom, amikor azt mondom: itt a nagyszerű pillanat, hogy csatlakozzanak a magyarországi Rheinmetallhoz, mert a fiatal, motivált emberek együtt fejlődhetnek magyar vállalkozásainkkal!


Jó interjú volt, nekem 4 kérdés hiányzott.
KF51, Hitron, Gidrán-RM + Maróth
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 889
38 058
113
Jó interjú volt, nekem 4 kérdés hiányzott.
KF51, Hitron, Gidrán-RM + Maróth
Talán mert irreleváns, már nem lényeges dolgok.

KF-51 és HITRON scifi kategória, nem létező cuccok így számunkra nem lényegesek: 2028-ig mindent meg akarnak venni, nincs idő várni az RM fejlesztgetéseire.
Maróth már a múlt - a kormánymédia oszlopos tagja nem fog egy "bukott politikusukról" kérdezgetni. Nyilván jó okkal rakták kis szuper gyorsan . még ha mi nem is tudjuk mi ez az ok. Orbán szinte soha nem vált embert ciklusközben, csak ha nagyon kell...MG esetében valamiért nagyon kellett.
Gidrán-RM - ide nem tudom mit vinne az RM, mert mint kiderült az info-komm rendszer végül ELBIT lett/lesz minden magyar harcjárművön. A tüzérségi felderítő rendszer is magyar-izraeli. Max. RCWS lehetne RM, de abból meg vélhetően olcsóbb a török illetve szerintem simán ki tudnánk fejleszteni sajátot 1-2 év alatt. A Gestamen vezér utalt is erre...
Szóval RM bevonása a Gidrán projektbe már lehet hogy túlhaladott. A Ragnarok aknavető lehet talán ami onnan jön, bár más is tudna aknavetőt hozni a Gidránba....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 284
113
Talán mert irreleváns, már nem lényeges dolgok.

KF-51 és HITRON scifi kategória, nem létező cuccok így számunkra nem lényegesek: 2028-ig mindent meg akarnak venni, nincs idő várni az RM fejlesztgetéseire.
Folyamatosan nyomja a cég a KF51 promot és gyártási bázisként Papi Magyarországgal traktálja a német médiát.
Elég releváns kérdésnek tűnik, hogy ezer év után gyárthatunk tankot.
Ráadásul az első lépcső, Leopárd upgrade, alapulhatna a mi A4-eseinken is.
Maróth már a múlt - a kormánymédia oszlopos tagja nem fog egy "bukott politikusukról" kérdezgetni. Nyilván jó okkal rakták kis szuper gyorsan . még ha mi nem is tudjuk mi ez az ok. Orbán szinte soha nem vált embert ciklusközben, csak ha nagyon kell...MG esetében valamiért nagyon kellett.
Kiafaszt érdekel, hogy politikus, ha ő lett a legmagasabb beosztású magyar az RM-nél.
Gidrán-RM - ide nem tudom mit vinne az RM, mert mint kiderült az info-komm rendszer végül ELBIT lett/lesz minden magyar harcjárművön. A tüzérségi felderítő rendszer is magyar-izraeli. Max. RCWS lehetne RM, de abból meg vélhetően olcsóbb a török illetve szerintem simán ki tudnánk fejleszteni sajátot 1-2 év alatt. A Gestamen vezér utalt is erre...
Szóval RM bevonása a Gidrán projektbe már lehet hogy túlhaladott. A Ragnarok aknavető lehet talán ami onnan jön, bár más is tudna aknavetőt hozni a Gidránba....
RM-Ragnarök verziót teszteltük a Gidrannal. De nem is ez a kérdés, hanem a kaposvári RM 4x4 gyár
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 889
38 058
113
Folyamatosan nyomja a cég a KF51 promot és gyártási bázisként Papi Magyarországgal traktálja a német médiát.
Elég releváns kérdésnek tűnik, hogy ezer év után gyárthatunk tankot.
Ráadásul az első lépcső, Leopárd upgrade, alapulhatna a mi A4-eseinken is.
A KF-51 a te mániád, semmi jel nem utal arra, hogy ez érdekli HM-et. 130-as löveg nem kell, sehol sincs rendszerben és most építünk 120-as lőszer gyárat. Az alváz sincs még kifejlesztve - nem létező termék, ami 2030 előtt nem is lesz kiforrott. A Lynxet 2016 óta fejlesztik és még mindig nem tökéletes...
Papperger meg mindenkunek nyom mindent - ebből semmi nem következik.

Kiafaszt érdekel, hogy politikus, ha ő lett a legmagasabb beosztású magyar az RM-nél.
Hát tényleg kit érdekel - a mandinereseket semmiképp.

RM-Ragnarök verziót teszteltük a Gidrannal. De nem is ez a kérdés, hanem a kaposvári RM 4x4 gyár
Miféle "kaposvári RM 4x4 gyár"? Milyen 4x4-est gyárt egyáltalán az RM?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 177
113
Folyamatosan nyomja a cég a KF51 promot és gyártási bázisként Papi Magyarországgal traktálja a német médiát.
Elég releváns kérdésnek tűnik, hogy ezer év után gyárthatunk tankot.
Ráadásul az első lépcső, Leopárd upgrade, alapulhatna a mi A4-eseinken is.

Kiafaszt érdekel, hogy politikus, ha ő lett a legmagasabb beosztású magyar az RM-nél.

RM-Ragnarök verziót teszteltük a Gidrannal. De nem is ez a kérdés, hanem a kaposvári RM 4x4 gyár
kaposváron nem RM gyár lessz. hanem HT division
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 284
113
A KF-51 a te mániád, semmi jel nem utal arra, hogy ez érdekli HM-et. 130-as löveg nem kell, sehol sincs rendszerben és most építünk 120-as lőszer gyárat. Az alváz sincs még kifejlesztve - nem létező termék, ami 2030 előtt nem is lesz kiforrott. A Lynxet 2016 óta fejlesztik és még mindig nem tökéletes...
Papperger meg mindenkunek nyom mindent - ebből semmi nem következik.
Sztem egy kérdés igen. Az, hogy az én mániám mi, az valóban a kutyát sem érdekli, de ha Papperger szerint lehetne nálunk gyártani, az érdekesebb.
Hát tényleg kit érdekel - a mandinereseket semmiképp.


Miféle "kaposvári RM 4x4 gyár"? Milyen 4x4-est gyárt egyáltalán az RM?
Hagyjuk....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 284
113
kaposváron nem RM gyár lessz. hanem HT division
Maróth Gáspár tavaly tavasszal jelentette be, hogy ősszel kezdődik a Rheinmetall Hungary Zrt. hadiipari gyárának építése Kaposváron és így a tervek szerint évente legalább száz katonai jármű készülhet el a somogyi megyeszékhelyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 284
113
Miféle "kaposvári RM 4x4 gyár"? Milyen 4x4-est gyárt egyáltalán az RM?
Ahol magyar témát találtam.

13.oldal
Legfontosabb piacok a védelmi kiadások tükrében. A német, ausztrál, UK, USA mellett mi is bent vagyunk a Top 5-ben az RM szempontjából.

21 oldal
4x4 HU JV


22. Oldal
Lynx esélyek.
Újdonság az olaszok is jatszanak 10 milliard eurós biznisz.

23.oldal
Az Additional Lynx nem tom mit rejt. Vmi új szerződés??

62.oldal
Magyar lőszer beszerzés 2022-től. Gondolom a várpalotai gyárhoz kapcsolódóan.
Kivastagitva azRM preziből
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 177
113
Maróth Gáspár tavaly tavasszal jelentette be, hogy ősszel kezdődik a Rheinmetall Hungary Zrt. hadiipari gyárának építése Kaposváron és így a tervek szerint évente legalább száz katonai jármű készülhet el a somogyi megyeszékhelyen.
https://htdivision.com/ úgy néz ki Maróth a bejelentést elkapkodta vagy 2 gyár is lesz. Bár én úgy tudtam hogy ott alapból bérgyártást terveztek. a Hitron meg szerintem bukó. Az alternatív meghajtási rendszerek gyártása sem kapsvárra van tervezve.

a HT division a török termékekre jött létre elsősorban.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 889
38 058
113
Sztem egy kérdés igen. Az, hogy az én mániám mi, az valóban a kutyát sem érdekli, de ha Papperger szerint lehetne nálunk gyártani, az érdekesebb.
Papperger szerintem a folyamatosan rakétázott Ukrajnában is lehet bármit gyártani - pl. akár KF-51-est is, ami kész sincs. Lynx gyárat is ígért bárkinek.
Tényleg hagyjuk, hogy Papperger mit mond! :D
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: kamm and Pogány