• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 284
113
https://htdivision.com/ úgy néz ki Maróth a bejelentést elkapkodta vagy 2 gyár is lesz.
Vagy ugyanaz a gyár, de vegyes tulajdonban. Kiváltva részben, egészben az államot a HT Division hozza a zsét, az RM meg a védelmi ipari tudást, kapcsolatot.
Bár én úgy tudtam hogy ott alapból bérgyártást terveztek. a Hitron meg szerintem bukó. Az alternatív meghajtási rendszerek gyártása sem kapsvárra van tervezve.
A Hitron még nyitott oké.
De a Gidranról szól.
2021-ben eselyeszvolt, hogy vmilyen formában bekerül az RM protfolioba, főleg RM fegyverekkel.
Sztem a kaposvári gyár 3 ütemből áll.

1. Ami most van. Jön a török Gidrán, itt felszerelnek rá ezt azt. Rádiót, navit kommunikációt, tüzérségi felderítő verzióhoz szükséges Patria eszközöket.

2. Már itt is lesz szerelve a kocsi, részben akár gyártva.

3. Hozzáintegrálva a német fegyverek, részben RM gyár. 50-60 mrd volt a mese.

Ezt dobtam volna fel kérdésként.
a HT division a török termékekre jött létre elsősorban.
Ez oké, onnan hozzák az alapot,amit német fegyverekkel magyarositunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 177
113
Vagy ugyanaz a gyár, de vegyes tulajdonban. Kiváltva részben, egészben az államot a HT Division hozza a zsét, az RM meg a védelmi ipari tudást, kapcsolatot.

A Hitron még nyitott oké.
De a Gidranról szól.
2021-ben eselyeszvolt, hogy vmilyen formában bekerül az RM protfolioba, főleg RM fegyverekkel.
Sztem a kaposvári gyár 3 ütemből áll.

1. Ami most van. Jön a török Gidrán, itt felszerelnek rá ezt azt. Rádiót, navit kommunikációt, tüzérségi felderítő verzióhoz szükséges Patria eszközöket.

2. Már itt is lesz szerelve a kocsi, részben akár gyártva.

3. Hozzáintegrálva a német fegyverek, részben RM gyár. 50-60 mrd volt a mese.

Ezt dobtam volna fel kérdésként.

Ez oké, onnan hozzák az alapot,amit német fegyverekkel magyarositunk.
valószínüleg az vólt az alap elképzelés amit leírtál. csak a valóságba ez nem volt kivitelezhető. Erről jöttek is hírek MGtől hogy a németek miatt ez a triumvirátus nemigazán akar összejönni (legutolsó nyilatkozat szerint ha jól rémlik ellőrrehaladást értek el de nem teljes mértékben.(ez talán 1 éve is volt már) A németek a kapsvári üzletből ki lettek penderíte nagy valószínűséggel. (ami személy szerint engem nem is zavar.)

UGV jük meg lett véve (a többkerekes) legalábbis license... talán valami elektrooptikai rendszer (ami szerinte hensoldt és nem rm. és talán szintén license.) Zalaegerszegen van egy kutatási fejlesztési irodaépülete a HT divisionnak a HX alapú tüzérségi eszközökbe ott lehet eggyütműködés de erről sem tudunk semmi konkrétat csak hogy az RM megmutogatta (nekünk is.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 489
76 252
113
Ez Európa legmodernebb harcjárműgyártó és tesztüzeme.A gyártócsarnok mellett tesztlétesítmények lenyűgöző sorával büszkélkedhet, beleértve egy harcjármű tesztpályát, valamint nagy klíma- és anechoikus, azaz elektronikus berendezések tesztelésére szolgáló kamrákat. A létesítmény egyedülálló kutatás-fejlesztési központ is egyben, amely hozzájárul a létesítmény rentábilis üzemeltetéséhez.
Itt a Zala-Zone ipari park létesítményeire gondol?
Lynx kifejlesztésekor a modularitás kulcsfontosságú tényező volt. Ezt szem előtt tartva, a gyalogsági harcjármű változaton kívül már létrehozunk parancsnoki, sebesülthordó, páncélos felderítő és aknavetős változatot is.
"már létrehozunk"? Ez most már létrehoztunk (hol mutatták be ezeket a változatokat?) vagy még/majd létrehozunk akart lenni?
Végezetül szeretném hozzátenni, hogy egyszerűen nagyon jól éreztem magamat a Közszolgálati Egyetem Ludovika Fesztiválján töltött napom során. Sok fiatal és tehetséges diákkal beszéltem...
Azt az előadást inkább hagyjuk... A "The Future of War - Dr. Szenes Zoltán ny. vezérezredes / Paul Walf" előadásra Szenes csinált egy ppt-t és próbált érdekes tendenciákat kiemelni a jelen háborúiból, illetve beszélt arról hogy a kb. 20-30 évvel ezelőtti "jövő háborúja" elképzelésekből mi lett mára, Paul Walf pedig kb. az itt leírtakhoz hasonló általánosságokat tette néha hozzá közben az RM megoldásaira gondolva, mindezt zsebre tett kézzel keresztbe feltett lábbal, ami állítólag már Maróthnál sem jött be mindenkinek.
Kollégákat keresünk sokféle képességgel, Budapesttől Várpalotáig és Zalaegerszegig, a szoftverfejlesztéstől, a hegesztésig és a projektmenedzsmentig.
A nyírteleki radargyártás-fejlesztésről továbbra is nagy a hallgatás...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 889
38 058
113
A nyírteleki radargyártás-fejlesztésről továbbra is nagy a hallgatás...
Akár csak az ELTA radarokról is nagy kuss. Már 2022-ben meg kellett volna jönni az elsőnek, de most 2023 közepén sincs itt - legalábbis nincs róla hír.
Hallottam olyan pletykát, hogy a magyar fél kérte csúsztatását, mert nincs lé. Fene tudja hogy így van-e, de az tény hogy fotót leszállított magyar ELTA radarról még nem láttunk.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 721
113
Hamarosan beindul a sorozatgyártás és legkésőbb a jövő év elejére elhagyják a gyárat az első magyar gyártmányú járművek.

Akkor tovább csúszik a történet. Mert idénre már volt pár darab betervezve, hogy elkészül. A sorozatgyártást én is úgy tudom, hogy jövőre.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Akár csak az ELTA radarokról is nagy kuss. Már 2022-ben meg kellett volna jönni az elsőnek, de most 2023 közepén sincs itt - legalábbis nincs róla hír.
Hallottam olyan pletykát, hogy a magyar fél kérte csúsztatását, mert nincs lé. Fene tudja hogy így van-e, de az tény hogy fotót leszállított magyar ELTA radarról még nem láttunk.
Pedig apró pénz....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 489
76 252
113
Akár csak az ELTA radarokról is nagy kuss. Már 2022-ben meg kellett volna jönni az elsőnek, de most 2023 közepén sincs itt - legalábbis nincs róla hír.
Hallottam olyan pletykát, hogy a magyar fél kérte csúsztatását, mert nincs lé. Fene tudja hogy így van-e, de az tény hogy fotót leszállított magyar ELTA radarról még nem láttunk.
Én meg azt hallottam, hogy állítólag már itt van egy és (átvételi?) tesztelik. Azóta azon gondolkozom, hogy ha lenne egy ilyen szép nagy radarom, akkor hol tesztelném hogy senki se lássa meg...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 284
113
Itt a Zala-Zone ipari park létesítményeire gondol?

"már létrehozunk"? Ez most már létrehoztunk (hol mutatták be ezeket a változatokat?) vagy még/majd létrehozunk akart lenni?

Azt az előadást inkább hagyjuk... A "The Future of War - Dr. Szenes Zoltán ny. vezérezredes / Paul Walf" előadásra Szenes csinált egy ppt-t és próbált érdekes tendenciákat kiemelni a jelen háborúiból, illetve beszélt arról hogy a kb. 20-30 évvel ezelőtti "jövő háborúja" elképzelésekből mi lett mára, Paul Walf pedig kb. az itt leírtakhoz hasonló általánosságokat tette néha hozzá közben az RM megoldásaira gondolva, mindezt zsebre tett kézzel keresztbe feltett lábbal, ami állítólag már Maróthnál sem jött be mindenkinek.

A nyírteleki radargyártás-fejlesztésről továbbra is nagy a hallgatás...
Sztem az RM Canada. Nem tudom a cégnél a felosztást, de úgy vettem észre külön brancs kezeli.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 284
113
Akár csak az ELTA radarokról is nagy kuss. Már 2022-ben meg kellett volna jönni az elsőnek, de most 2023 közepén sincs itt - legalábbis nincs róla hír.
Hallottam olyan pletykát, hogy a magyar fél kérte csúsztatását, mert nincs lé. Fene tudja hogy így van-e, de az tény hogy fotót leszállított magyar ELTA radarról még nem láttunk.
A Twitteren a magyar látogatók rendszeres vendégek a cégnél, csak nem akarom mindig berakni,mert új infó nincs
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
A KF-51 a te mániád, semmi jel nem utal arra, hogy ez érdekli HM-et. 130-as löveg nem kell, sehol sincs rendszerben és most építünk 120-as lőszer gyárat. Az alváz sincs még kifejlesztve - nem létező termék, ami 2030 előtt nem is lesz kiforrott. A Lynxet 2016 óta fejlesztik és még mindig nem tökéletes...
Papperger meg mindenkunek nyom mindent - ebből semmi nem következik.


Hát tényleg kit érdekel - a mandinereseket semmiképp.


Miféle "kaposvári RM 4x4 gyár"? Milyen 4x4-est gyárt egyáltalán az RM?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 417
93 284
113
Akkor tovább csúszik a történet. Mert idénre már volt pár darab betervezve, hogy elkészül. A sorozatgyártást én is úgy tudom, hogy jövőre.
Zajlik,de fékezett habzással az előszéria. Gondolom a konstrukciós témákat javitgatják, vagy vmi alkatrészhiány van.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 935
30 050
113
Én meg azt hallottam, hogy állítólag már itt van egy és (átvételi?) tesztelik. Azóta azon gondolkozom, hogy ha lenne egy ilyen szép nagy radarom, akkor hol tesztelném hogy senki se lássa meg...
Hát igazából a Gidránokat is bújtatták hónapokig meg a hiúzt is úgy hozták be, hogy senki se vette észre szóval szerintem ha nagyon akarják akkor megcsinálják.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 721
113
Zajlik,de fékezett habzással az előszéria. Gondolom a konstrukciós témákat javitgatják, vagy vmi alkatrészhiány van.

Mindkettő szerintem. Illetve, nem tudjuk épp hányan dolgoznak kint a németeknél még Zalaegerszegről. Az is lehet nem is a mi Lynx harcjárműveinken, hanem az ukránoknak szánt Marder-1 harcjárműveket pofozzák. Persze, ez csak egy rosszízű feltételezés részemről. De nagy lehet a politikai nyomás Pappergeren, hogy az ukrán meló a prioritás. Minden más utána.
 
  • Tetszik
  • Dühítő
Reactions: fitom and SilvioD

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Mindkettő szerintem. Illetve, nem tudjuk épp hányan dolgoznak kint a németeknél még Zalaegerszegről. Az is lehet nem is a mi Lynx harcjárműveinken, hanem az ukránoknak szánt Marder-1 harcjárműveket pofozzák. Persze, ez csak egy rosszízű feltételezés részemről. De nagy lehet a politikai nyomás Pappergeren, hogy az ukrán meló a prioritás. Minden más utána.
Azonnal bekéretni a karmelitába...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány