• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 930
5 036
113
Akkor ez alapján mire ment 50%-költség szerinted? Úgy hogy a darabszám nem változott.
Te szoktad írni, hogy ne gondoljunk bele túl sokat egy hírmorzsába. Hát ez ennek az iskolapéldája. Ez egy prezentáció amely olyan jó sikerült, hogy még a darabszámot (218) sem találja el. A tavaly nyár eleji prezentációjukban nem is szerepeltünk holott akkor már mindenben megállapodtunk a RM-al. (pont ti írtátok, hogy már egy éve tudtátok a bejelentés előtt). Tavaly aláírtuk a szerződést a RM-al amelyben nyilvánvalóan a pontos vételár és határidő is rögzítvw van amit nem lehet csak úgy 50%-al növelni. Ami érdekes kérdés azaz ÁFA mert Maróth pont erről nyilatkozta egyszer, hogy milyen bonyolult úgy beszerezni haditechnikát, hogy az ÁFA is megmaradjon. De egyébként bármi változhat pl. lehet, hogy a kritikák hatására mégiscsak a 35 mm-es Wotan gépágyút kérjük. Most még lehet változtatni, csak nyilván annak pluszköltsége van. Vagy egy további fejlesztés amely nem annyira nyilvános. Vagy egyszerűen csak elírták a prezentációt. Szerintem nem kell ebbe olyan sokat belegondolni. A honvédelmi bszerzéseket semmi nem fenyegeti: a tavalyi költségvetés 21.000 milliárd körül volt amit sikerült 5500 milliárddal túllépni. Ebből talán 250 miliárd volt honvédelmi beszerzés. Csepp a tengerben.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 463
113
Nem pont ide tartozik, de percekkel ezelőtt néztem a szlovák kormányinfót az új ún. Covid-Automat-ról, ami bevezetésre került, nos ... mikor már minden ország kilábalt ebből a vírusos osványból, mi (itt felvidéken) még mindig a gödör alján leszünk. Gazdaságilag is.
Szóval igen, igazad van, f.sza lesz, hogy lesznek F16-osaink, meg plusz két 'ingyen' Blackhawk, de dedikált nyomor lesz...nem láncos IFV.
Majd mi viszünk oda lynxet. :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 407
113
Az RM HU-nak köze nem lesz az Ausztrál megrendeléshez...!
A magyar megrendeléshez is van köze az ausztráloknak és ez részben fordítva is jó eséllyel igaz lesz. Ha csak kis részében is az üzletnek. De elsősorban az europai cseh, szlovak, szlovén üzletre gondoltam. Ezekkel számolnak a németek. Ha a fele megvan, jók vagyunk.
Ha az amcsi is beesik, nem győzik Pappergerék hova dugni a pénzt. :p
Akkor ez alapján mire ment 50%-költség szerinted? Úgy hogy a darabszám nem változott.
34%-os emelkedés volt. 2,3-ról ment 3,1-re.
Jo magas az az AFA otthon...
27%
Te szoktad írni, hogy ne gondoljunk bele túl sokat egy hírmorzsába. Hát ez ennek az iskolapéldája. Ez egy prezentáció amely olyan jó sikerült, hogy még a darabszámot (218) sem találja el. A tavaly nyár eleji prezentációjukban nem is szerepeltünk holott akkor már mindenben megállapodtunk a RM-al. (pont ti írtátok, hogy már egy éve tudtátok a bejelentés előtt). Tavaly aláírtuk a szerződést a RM-al amelyben nyilvánvalóan a pontos vételár és határidő is rögzítvw van amit nem lehet csak úgy 50%-al növelni. Ami érdekes kérdés azaz ÁFA mert Maróth pont erről nyilatkozta egyszer, hogy milyen bonyolult úgy beszerezni haditechnikát, hogy az ÁFA is megmaradjon. De egyébként bármi változhat pl. lehet, hogy a kritikák hatására mégiscsak a 35 mm-es Wotan gépágyút kérjük. Most még lehet változtatni, csak nyilván annak pluszköltsége van. Vagy egy további fejlesztés amely nem annyira nyilvános. Vagy egyszerűen csak elírták a prezentációt. Szerintem nem kell ebbe olyan sokat belegondolni. A honvédelmi bszerzéseket semmi nem fenyegeti: a tavalyi költségvetés 21.000 milliárd körül volt amit sikerült 5500 milliárddal túllépni. Ebből talán 250 miliárd volt honvédelmi beszerzés. Csepp a tengerben.
Megnéztem, a tervezett kiadási oldal 23.500 milliárd idén.
 
  • Tetszik
Reactions: Tomsan1974
K

kamm

Guest
Nem pont ide tartozik, de percekkel ezelőtt néztem a szlovák kormányinfót az új ún. Covid-Automat-ról, ami bevezetésre került, nos ... mikor már minden ország kilábalt ebből a vírusos osványból, mi (itt felvidéken) még mindig a gödör alján leszünk. Gazdaságilag is.
Szóval igen, igazad van, f.sza lesz, hogy lesznek F16-osaink, meg plusz két 'ingyen' Blackhawk, de dedikált nyomor lesz...nem láncos IFV.

Csodas. Nem oromkodom, hanem sajnalom, de igen, az az F-16 egy nagyon ostoba otlet volt. Szerintem a vegen a duplajaban lesz 30 ev alatt, mint a mi vagy akar a csehek Gripenjei... a nagy kulonutaskodas meg okoskodas vege irtozatos rafizetes lesz, mikozben egy otmillios landlocked orszagrol van szo, ami a kutya nem akar megtamadni. :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 879
123 157
113
Csodas. Nem oromkodom, hanem sajnalom, de igen, az az F-16 egy nagyon ostoba otlet volt. Szerintem a vegen a duplajaban lesz 30 ev alatt, mint a mi vagy akar a csehek Gripenjei... a nagy kulonutaskodas meg okoskodas vege irtozatos rafizetes lesz, mikozben egy otmillios landlocked orszagrol van szo, ami a kutya nem akar megtamadni. :)
A csehek szerintem lefosták a bokájukat amikor a szlovákok F-16-ot vettek. A közös légvédelmi rendszer, közös pilótaképzési progi mind a gripenre volt kihegyezve.
 

K.Attila63

Active Member
2019. február 4.
158
143
43
Nicsak egy belengetett új Fuchs... micsoda meglepetés, jah nem... Csak nem hibrid hajtású lesz?! :D

Egy új Fuchs nem lenne rossz , de az is lehet, hogy egy olcsóbb Boxer vagy az Agilis lesz újragondolva a majdani itthoni gyártásban. Ami a mi igényeinknek és a majdani kevésbé tehetősebb országoknak megfelelne.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Egy új Fuchs nem lenne rossz , de az is lehet, hogy egy olcsóbb Boxer vagy az Agilis lesz újragondolva a majdani itthoni gyártásban. Ami a mi igényeinknek és a majdani kevésbé tehetősebb országoknak megfelelne.
Ha nem is Agilis, de egy kiszélesített Fuchs vagy valamilyen PMPV jellegű valami érdekes lehetne.
 
K

kamm

Guest
Nicsak egy belengetett új Fuchs... micsoda meglepetés, jah nem... Csak nem hibrid hajtású lesz?! :D
Egy új Fuchs nem lenne rossz , de az is lehet, hogy egy olcsóbb Boxer vagy az Agilis lesz újragondolva a majdani itthoni gyártásban. Ami a mi igényeinknek és a majdani kevésbé tehetősebb országoknak megfelelne.

En is ebben hiszek. Ahogy @krisss irja, biztos ideje lesz egy uszokepes, furge, modern, STANAG5 6x6 APCnek a jelenlegi Fuchsot levaltani, de ugyanakkor a 8x8 IFV meg elkerulhetetlen es sokkal nagyobb a piaca, mert sokkal komplexebb klfejleszteni, 6x6 APCt sokkal tobben tudnak.

Ha nem is Agilis, de egy kiszélesített Fuchs vagy valamilyen PMPV jellegű valami érdekes lehetne.

Szinte biztos vagyok benne, hogy kozos cuccai lesznek a Lynxszel, ugy van csak ertelme, raadasul a Boxerbol rengeteg cuccot tudnak legalisan is atemelni.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 551
76 424
113
A 2Mrd EUR már az elejétől kezdve is csak a vas volt!!!
2 lehetőség van.
  • benne van a szerződésben az utánrendelés opciós menyisége is (ezt szállítói oldalról gyakran szeretik hencegve a biztos megrendelés mellé csapni)
  • azóta aláírásra került a support szerződés is.


Nem-nem! Már nem tudom megmondani, hogy melyik RM forrásból olvastam, de BIZTOS vagyok benne, hogy csak a vasak voltak benne.

Helmut Merch mondta 2020 novemberében, a 2020 3. negyedéves eredményeket ismertető telefonos konferencián (9. oldal közepén):

"The signed contract only covers the delivery for the vehicles, therefore weexpect additional contracts for ammunition, maintenance and spare parts to benegotiated and signed within the next 24 months."
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 942
7 703
113
btw az ár alapvetően az építkezés miatt ment fel 2 milliárdól 3.1-re ,

mert kitalálták hogy az egész gyárat h145-ösökről fogják felépíteni , gyorsabban szállítják az anyagot és jó tréning a pilótáknak , nah hát egy kicsit drága így de hosszú távon megéri !

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 551
76 424
113
Helmut Merch mondta 2020 novemberében, a 2020 3. negyedéves eredményeket ismertető telefonos konferencián (9. oldal közepén):

"The signed contract only covers the delivery for the vehicles, therefore weexpect additional contracts for ammunition, maintenance and spare parts to benegotiated and signed within the next 24 months."

Azaz a +1 milliárd Euro az nagy valószínűséggel lőszer, karbantartás és pótalkatrészek.

A januári RM preziben (34. oldal) is benne van hogy az adott eszközök ára általában csak a költség kb. egyharmadát jelenti, a supportból származik a költség kétharmada. Azaz lesz még költség, ez csak egy része lehet. Még jó hogy Magyarországon lesz a karbantartás és a lőszergyár is majd. Így a pénz egy része itt marad, ha már 49%-ban magyar az RM Hungary zrt. (és persze az adók, bérek miatt is)
 
K

kamm

Guest
Azaz a +1 milliárd Euro az nagy valószínűséggel lőszer, karbantartás és pótalkatrészek.

A januári RM preziben (34. oldal) is benne van hogy az adott eszközök ára általában csak a költség kb. egyharmadát jelenti, a supportból származik a költség kétharmada. Azaz lesz még költség, ez csak egy része lehet. Még jó hogy Magyarországon lesz a karbantartás és a lőszergyár is majd. Így a pénz egy része itt marad, ha már 49%-ban magyar az RM Hungary zrt. (és persze az adók, bérek miatt is)
Mitol lenne mar ketszer annyi a support? Sosem lattam meg olyat, max megegyszer annyit, de akkor meg hosszu idore (10 ev, stb.) Szerintem abba mindent beleszamolnak, upgradeket is, es vagy 30 evre, nem csak supportot.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 551
76 424
113
Mitol lenne mar ketszer annyi a support? Sosem lattam meg olyat, max megegyszer annyit, de akkor meg hosszu idore (10 ev, stb.) Szerintem abba mindent beleszamolnak, upgradeket is, es vagy 30 evre, nem csak supportot.

A supportban minden benne van. Terméktámogatás az élettartam végéig. Ez van az RM preziben is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113