• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 564
93 956
113
A supportban minden benne van. Terméktámogatás az élettartam végéig. Ez van az RM preziben is.
Ezért volt anno olyan csillagászati az ausztrál megrendelés tervezett összege is. Anno beszéltünk is róla.

A mostani preziben egy nagyon visszafogott összeg áll ott. Az hasonlít a mi kezdő osszegunkhöz darabra lebontva.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 649
8 325
113
Szerintem is lesz 8x8 Boxer IFV új meghajtással, meg úszóképes Fuchs vagy Fuchs utód.
Duna-Tisza, muszáj úszóképest is venni valamennyit.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 564
93 956
113
Ez legyen meg itt is.

Ez nekem a tegnapi hirekből nem egészen jött át, de a nyírteleki radargyártó üzem is a Rheinmetall Hungary beruhazásaként valósul meg.

05_radar_hz.jpg
 
K

kamm

Guest
A supportban minden benne van. Terméktámogatás az élettartam végéig. Ez van az RM preziben is.
Erdekes szóhasználat... mondjuk a nemetek angolja mindig is funky volt, lasd Mittelsdorf YT szerepleseit, nem jon zavarba, de ezzel az angollal Amerikaban nem rugna labdaba sem, itt gondolom a Textron vagy a Raytheon adja majd a PR teamet, azok meg kulon fogjak reszletezi a supportot, a maintenancet avagy az uogradeket, ahogy tt szokas.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 649
8 325
113
Jaja, ez nekem is hasfajasom, ezert is bizom abban, hogy az a kerekes 8x8 modularis lesz, azaz uszokepes alapbol, aztan lehet meg ra pakolni vedelmet (mission moduls reszekent), ha kell...
Ha Boxer 8x8 alapú lesz, akkor nem igazán.
Valami újabb verziójú Fuchs esetleg...
 
K

kamm

Guest
Ha Boxer 8x8 alapú lesz, akkor nem igazán.
Valami újabb verziójú Fuchs esetleg...
Az uszokepesseg nem igazan a formajatol fugg, a Patria meg a Boxer nincs olyan messze, az utobbi is uszthatna, ha ugy tervezik (=nem lenne ilyen baromi nehez), de nem volt szempont, inkabb egy gurulo erod. :D
A Fuchs egy APC/recon, masra nem jo ill. kicsi es nem eleg pancelozott, viszont a RM sajtotajon IFV-t, mobil VSHORAD, mortar stb mutogattak a preziben...
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 649
8 325
113
Az uszokepesseg nem igazan a formajatol fugg, a Patria meg a Boxer nincs olyan messze, az utobbi is uszthatna, ha ugy tervezik (=nem lenne ilyen baromi nehez), de nem volt szempont, inkabb egy gurulo erod. :D
A Fuchs egy APC/recon, masra nem jo ill. kicsi es nem eleg pancelozott, viszont a RM sajtotajon IFV-t, mobil VSHORAD, mortar stb mutogattak a preziben...
Igen, és remélem, @Green Leader hamarosan cikkezni fog ezekről (is) ;)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
25-28 tonnáig.

Wiki szerint elvileg most ez van:

Mass24,000 kg (standard); 36,500 – 38,500 kg (combat)[2]


Elvileg ha elhagynák a mission modulos felépítést azzal szeritnem kapásból nyernének 2-3 tonnát.
Az a gond, hogy ez a lényege a Boxernek.
És pont emiatt nem nagyon lehet vízhatlan. Az illesztést nem nagyon lehet vízhatlanná tenni.
Lehet, hogy egy fix építésű Boxer működhetne, mert ott belső szerkezeti elemeken lehetne tömeget spórolni. Ezen felül a rátét páncélok helyére lehetne úszótesteket rögzíteni. A kipufogót át kellene alakítani.
De ami a fő probléma, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a jármű tömegeloszlása alkalmassá teszi magát arra hogy ússzon. A Boxer sokkal inkább orrnehéz konstrukció, mint a AMV XP például. A tömegeloszláson meg szerintem nem fognak tudni komolyan változtatni, vagy csak teljes áttervezéssel.
Az meg már egy teljesen másik jármű lenne. Ott max. alkatrész szinten lehet egyezés, de valószínű, hogy teljesen más testet kell tervezni.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses
K

kamm

Guest
Az a gond, hogy ez a lényege a Boxernek.
És pont emiatt nem nagyon lehet vízhatlan. Az illesztést nem nagyon lehet vízhatlanná tenni.
Dehogynem, csak dragan. :)

Lehet, hogy egy fix építésű Boxer működhetne, mert ott belső szerkezeti elemeken lehetne tömeget spórolni. Ezen felül a rátét páncélok helyére lehetne úszótesteket rögzíteni. A kipufogót át kellene alakítani.
Ezek mind megoldhatoak lennenek, csak nem volt szempont.
De ami a fő probléma, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a jármű tömegeloszlása alkalmassá teszi magát arra hogy ússzon. A Boxer sokkal inkább orrnehéz konstrukció, mint a AMV XP például. A tömegeloszláson meg szerintem nem fognak tudni komolyan változtatni, vagy csak teljes áttervezéssel.
Az meg már egy teljesen másik jármű lenne. Ott max. alkatrész szinten lehet egyezés, de valószínű, hogy teljesen más testet kell tervezni.
Pontosan, az armor meg a modularitas volt a prioritas, emiatt a tomege eszement lett. Az alakja igazabol mindegy, ezzel is uszhatna, de ahhoz ugy kellett volna tervezni, a tomeget szem elott tartani. A sulypontban plane igazad van, arra nem is gondoltam.

Szerintem ez lesz amugy a fo csapasiranya a hibrid 8x8-nak, hogy a Boxerbol atemelve, amit lehet, egy kevesbe brutalis, opcionalisan uszokepes, modern, STANAG 4-szintu 8x8-at faragjanak.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 649
8 325
113
Dehogynem, csak dragan. :)


Ezek mind megoldhatoak lennenek, csak nem volt szempont.

Pontosan, az armor meg a modularitas volt a prioritas, emiatt a tomege eszement lett. Az alakja igazabol mindegy, ezzel is uszhatna, de ahhoz ugy kellett volna tervezni, a tomeget szem elott tartani. A sulypontban plane igazad van, arra nem is gondoltam.

Szerintem ez lesz amugy a fo csapasiranya a hibrid 8x8-nak, hogy a Boxerbol atemelve, amit lehet, egy kevesbe brutalis, opcionalisan uszokepes, modern, STANAG 4-szintu 8x8-at faragjanak.
Boxer 8x8 lesz nekünk, új típusú meghajtással.
De akkor mi lesz a szingapúri kapcsolat?? ;)