• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 645
76 599
113
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 645
76 599
113
Ilyen mondatok vannak a 2020-as évről szóló jelentéseken...

"Rheinmetall achieved an important milestone in this regard last year in Hungary, acquiring a customer for its new Lynx infantry fighting vehicle for the first time with the Hungarian armed forces. Integration of the Lynx will take place in a local joint venture led by Rheinmetall and is linked to the leveraging of local value added. We will also supply Hungary with radar systems from our Canadian subsidiary and – work-ing in close cooperation with the country’s armed forces – we envisage further business potential over the years ahead. "

...

"The partnership with the EU member state and NATO partner Hungary is worth mentioning in particular. We achieved a breakthrough on the Hungarian market with the newly developed Lynx infantry fighting vehicle and were awarded a major order to supply 218 infantry fighting vehicles and 9 Buffalo armored recovery vehicles with a total value of over €2 billion. Together with its partner Israel Aerospace Industries (IAI), Rheinmetall also succeeded in acquiring an important order to supply active 3D radar systems. This has made Hungary our top export customer for radar system integration. "

...

" The division’s single biggest order was the radar system for the Hungarian armed forces with a total value of €276 million, which is being delivered by the Canadian subsidiary. "

...

Notes to the consolidated financial statements Shareholdings
Rheinmetall Hungary Zrt., Budapest/Hungary
Indirect share of capital in %: 51
Equity in€ '000: 595


....

Major programs start contributing from 2022 onwards

Ammunition (HU) - Order potential
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 137
15 764
113
Mennyi esélye van, hogy a Rheinmetall gyárban esetleg összehoznának valamiylen Patria modot?

Csak mert a hlten a youtubon már kétszer belefutottam Patria reklámba.

Úgy emlékszem legutóbb a Gripen beszerzéselőtt futottam bele JAS-39-esrekámba, akkor ugye főleg újságokban nyomultak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 645
76 599
113
Mennyi esélye van, hogy a Rheinmetall gyárban esetleg összehoznának valamiylen Patria modot?

Csak mert a hlten a youtubon már kétszer belefutottam Patria reklámba.

Úgy emlékszem legutóbb a Gripen beszerzéselőtt futottam bele JAS-39-esrekámba, akkor ugye főleg újságokban nyomultak.

Milyen reklám? Az RM csinált valamit a Patriára?

20 éve még nagyon más világ volt, a Youtube-Google-facebook nem figyelt meg téged és a korábbi kereséseid alapján nem ajánlott fel neked néznivalót.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
Mennyi esélye van, hogy a Rheinmetall gyárban esetleg összehoznának valamiylen Patria modot?

Csak mert a hlten a youtubon már kétszer belefutottam Patria reklámba.

Úgy emlékszem legutóbb a Gripen beszerzéselőtt futottam bele JAS-39-esrekámba, akkor ugye főleg újságokban nyomultak.
Annyi Patrias hirt talaltam a héten, hogy a bolgarok pályázatán indultak, kb 200-as megrendelés, de anyagi okok miatt csúszik a projekt, akár éveket.

De inkább az RM riválisának gondolom őket.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 992
23 106
113
Ha valaki esetleg jó melót keres
c096bd69b9efc715bb16cb64b69e9f48.jpg

6857cb64972e049d3a62c484e6337718.jpg

98e8df8be3adf9e2a1c20f9468687fa1.jpg

20435a9ec6171d17e88e553cf2b47961.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Ez alapján az RM kiadvány alapján Lynx darabára 8,5m € körül van. Azt nemtom' a "support" benne van-e vajon, vagy csak a "vas".
Benne van?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Ezt hol írták vagy melyik dokumentum melyik adatából számoltad ki?
Azt írta, hogy 2 milliárd $ a magyar Lynx csomag, a 9 Wiesel-lel.
A 9-t 150 milliónak becsültem8max.). A "maradék osztva 218-cal! :eek:



Lynx darabár kb.: 8,5millió €

"Csak" az nem "tiszta" -nem írja-, hogy ez tartalmaz-e valami support-ot.




Nekem ebből ez volt egy fontos infó!