• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Mint a sicc :D

De ha megvesszük a céget, az egy nagy összeg egyben, aztán jön a megrendelés ami több száz torony. Lehet elég lenne kivételesen csak vásárolni tőlük és nem megvenni a pékséget egy heti kenyérért :D
Hát a cégnek van nemzetközi piaca, a BW légidesszantos lántctalpas trabantkombijára is az ő egyik tornyuk került. Szóval én, a'lá Hirtenberger módon rántanám be alle zuzammen :D

Az mást kérdés, hogy ezzel a RM ellen dolgoznánk ami rontja az együttműködést (szerintem ezért sem lépték meg)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
483
3 115
93
bruh a szomszédaink addigra tervezik kiválasztani a ifv-iket mire a mi első adagunk beérkezik ...

Nekem az az igazi nagy félelmem ezzel a nagyon fejlett haderősdivel, hogy kivész belőle az ember. Ez elég sok dologgal így kezd lenni a társadalomban, és egyirányú uralkodássá válik kevesek kezében. Ha a hadrővel is így lesz, teljesen robotizáljuk a végére, akkor végül a robotok joga lesz az erőszak, illetve azon keveseké, akik parancsokat adnak nekik, pedig ez a mi világunk, a mi rájuk fordított erőforrásaink, stb. Ha kiesünk a háború megvívásából. Akkor a robotoknak robotok ellen kell küzdeniük, ami a számunkra semmit nem jelent, majd a robotok robotok elleni küzdelmének a kevesek által irányított parancsrendszerének csúcsán ülök öröme vagy bánata szerint viszont nekünk kell a következményeket viselni. Amit ha nem akarunk, nos, nekik vannak robotjaik, nálad meg egy csúzli sem lehet már most sem.
Hát ez így alakult a világtörténelemben mindig most is a jövőn izgulunk, hogy mi lesz velünk, pedig a mostani jelenünk egykor ugyanilyen aggodalmat keltő jövő volt. Képzelje el bárki a kard-kard elleni küzdelem mellett megjelenő tűzfegyverek korában ugyanezt érezte minden "hős", hogy mostmár elég egy gyenge ujj egy ravaszon és bármely hős a porba hull...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 547
10 846
113
Hát a cégnek van nemzetközi piaca, a BW légidesszantos lántctalpas trabantkombijára is az ő egyik tornyuk került. Szóval én, a'lá Hirtenberger módon rántanám be alle zuzammen :D

Az mást kérdés, hogy ezzel a RM ellen dolgoznánk ami rontja az együttműködést (szerintem ezért sem lépték meg)
A RM nem gyárt a weboldal szerint ilyen kategóriájú tornyokat (a nagyobb IFV-re valókat leszámítva).
Itt az a kérdés, hogy ha fokozódik a nemzetközi helyzet (márpedig fokozódik) akkor mivel kellene kimennetek terepre. Ez jelenleg egy koporsó amit egy hőkamerás NSzV lerendez éjjel, stand-off. RM érdek vs. a harcolók élete. Vagy legyenek szívesek Rheinmetallék kitalálni valami nagyon hasonlót és gyorsan szállítani.
 
K

kamm

Guest
Még mindig (túl) optimista:D
Szerintem jók leszünk, ha 2023-ra összeáll a fejlesztő csapat és a koncepció.
Ketlem. Maroth eleg ovatos es 2023-ra protot igert, raadasul azt is mondta, hogy ennek elhanyagolhatoan alacsony az ara, par millio (gondolom euroban), magyaran a RM viszonylag kesz tervei lehettek mar, ami azert is logikus, mert azokat latvan szalltunk be ilyen hirtelen.

Ez nagyjából megvan mivel az RM 2016 óta hegeszti ezt a cuccot és a korábbi dizájnjaikkal elég sok a közös pont. Azért is ígérik a bemutatót 23-ra.

Yup.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
A RM nem gyárt a weboldal szerint ilyen kategóriájú tornyokat (a nagyobb IFV-re valókat leszámítva).
Itt az a kérdés, hogy ha fokozódik a nemzetközi helyzet (márpedig fokozódik) akkor mivel kellene kimennetek terepre. Ez jelenleg egy koporsó amit egy hőkamerás NSzV lerendez éjjel, stand-off. RM érdek vs. a harcolók élete. Vagy legyenek szívesek Rheinmetallék kitalálni valami nagyon hasonlót és gyorsan szállítani.
https://www.rheinmetall-defence.com...systems_and_products/turret_systems/index.php

Lance és Fieldranger család.
 
K

kamm

Guest
Hát a cégnek van nemzetközi piaca, a BW légidesszantos lántctalpas trabantkombijára is az ő egyik tornyuk került. Szóval én, a'lá Hirtenberger módon rántanám be alle zuzammen :D

Az mást kérdés, hogy ezzel a RM ellen dolgoznánk ami rontja az együttműködést (szerintem ezért sem lépték meg)
A RM nem gyárt a weboldal szerint ilyen kategóriájú tornyokat (a nagyobb IFV-re valókat leszámítva).
Itt az a kérdés, hogy ha fokozódik a nemzetközi helyzet (márpedig fokozódik) akkor mivel kellene kimennetek terepre. Ez jelenleg egy koporsó amit egy hőkamerás NSzV lerendez éjjel, stand-off. RM érdek vs. a harcolók élete. Vagy legyenek szívesek Rheinmetallék kitalálni valami nagyon hasonlót és gyorsan szállítani.
Ha 30-as kell, akkor Lance (tobbfele is) van, ha eleg 12.7+40mm akkor Snake/Vipera, ASLS es auto-fire opciokkal.

De szerintem egy kurva buznyakot nem szabad a fenntartason kivul a BTRekre kolteni.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
  • Tetszik
Reactions: kamm

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 547
10 846
113
  • Tetszik
Reactions: krisss

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Ha már úgy is csinálunk itthon valamit a SkyRanger 30-al, annak az alapjain lehetne egy fasza kis rcws-t tervezni. Az Oerlikon helyett MK 30-2, manpads helyett atgm, tűzvezetés a Lance-ből. A BTR is elbírná talán komolyabb módosítások nélkül és plusz munkát is biztosítana jó sokáig itthon. :)
Nem kell túlbonyolítani, gyorsan össze lehetne hozni.

De én a Valhallát is megvenném kilóra, ők úgy is sokkal inkább egy design bureau, pár emberrel, minimális gyártókapacítással. Terveztetni velük egy alacsony tömegű, kompaktabb, távirányítású tornyot, itthon meg legyártani a Viperák mellet és csókolom.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Ha már úgy is csinálunk itthon valamit a SkyRanger 30-al, annak az alapjain lehetne egy fasza kis rcws-t tervezni. Az Oerlikon helyett MK 30-2, manpads helyett atgm, tűzvezetés a Lance-ből. A BTR is elbírná talán komolyabb módosítások nélkül és plusz munkát is biztosítana jó sokáig itthon. :)
Nem kell túlbonyolítani, gyorsan össze lehetne hozni.
Lance RC ?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Vagy akár az is, de a kérdés az mekkora a tömege, elbírná-e a BTR amíg át nem kerül az újra. A sima Lance 1 is már 3,3 tonna, a SkyRanger egy tonnával könnyebb nála.

Bűn ronda az új, amcsiknak szánt Lance RC és magas, az már az igazi alien királynő. :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Vagy akár az is, de a kérdés az mekkora a tömege, elbírná-e a BTR amíg át nem kerül az újra. A sima Lance 1 is már 3,3 tonna, a SkyRanger egy tonnával könnyebb nála.

Bűn ronda az új, amcsiknak szánt Lance RC és magas, az már az igazi alien királynő. :D
Mindenképpen új motor és felfüggesztés kéne (de minimum megerősített) a BTR alá, ez nem megkerülhető.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Mindenképpen új motor és felfüggesztés kéne (de minimum megerősített) a BTR alá, ez nem megkerülhető.
És itt visszakanyarodunk megint ahhoz, hogy nem éri meg rákölteni ennyi pénzt erre a rövid időre. A 22-es csapdája.

Legegyszerűbb, legkézenfekvőbb: átalakítani a 80/A tornyot távirányításúra az RM-el, hozzágyorskötözőzni az oldalához egy spike-ot, valahova biggyeszteni egy APU-t és így az áramellátása is meg van oldva nagyobb motor nélkül is... és a Currus is újrafestheti a száraz szenyát --> mindenki boldog. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 415
113
A BTR-felújítgatóknak: felejtsük már el ezt a járgány, amint lehet!
A standard 7,62x51mm-es páncéltörő puskalőszer bármilyen szögből átlövi pár száz méterről a BTR 7-9mm-es páncélzatát. Páncélvédettségben talán még a Gidrán is jobb!
Egy régebbi repnapon mondta nekem egy BTR mellett egy katona: ő azért nagyon nem szeretne benne lenni, amikor tényleg lőnek rá, mert bizonyos szögekből és távolságokról a sima AK-47 lőszer átüti a páncélját...

Minél előbb le kell cserélni a szovjet technikát! Szinte egy olyan sincs köztük, ami már 20 évvel ezelőtt is ne számított volna elavultnak.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 415
113
És itt visszakanyarodunk megint ahhoz, hogy nem éri meg rákölteni ennyi pénzt erre a rövid időre. A 22-es csapdája.

Legegyszerűbb, legkézenfekvőbb: átalakítani a 80/A tornyot távirányításúra az RM-el, hozzágyorskötözőzni az oldalához egy spike-ot, valahova biggyeszteni egy APU-t és így az áramellátása is meg van oldva nagyobb motor nélkül is... és a Currus is újrafestheti a száraz szenyát --> mindenki boldog. :)
A legegyszerűbb kidobni a BTR-t amint lehet és venni a piacról egy korszerűbb típust.
8x8-asokból barmi sok típus van! Boxer, Patria, stb.
Tudom, hogy sajátot akarnak fejlesztetni, de szerintem egyszerűbb lenne venni egy készet némi testreszabással...esetleg a Lynx gyárban szerelnék össze...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
A legegyszerűbb kidobni a BTR-t amint lehet és venni a piacról egy korszerűbb típust.
8x8-asokból barmi sok típus van! Boxer, Patria, stb.
Tudom, hogy sajátot akarnak fejlesztetni, de szerintem egyszerűbb lenne venni egy készet némi testreszabással...esetleg a Lynx gyárban szerelnék össze...
Kaposvári gyárban lesz összerakva a Gidránnal közösen. Visszaolvastál a topikjában? :p
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 415
113
És itt visszakanyarodunk megint ahhoz, hogy nem éri meg rákölteni ennyi pénzt erre a rövid időre. A 22-es csapdája.

Legegyszerűbb, legkézenfekvőbb: átalakítani a 80/A tornyot távirányításúra az RM-el, hozzágyorskötözőzni az oldalához egy spike-ot, valahova biggyeszteni egy APU-t és így az áramellátása is meg van oldva nagyobb motor nélkül is... és a Currus is újrafestheti a száraz szenyát --> mindenki boldog. :)
A legegyszerűbb kidobni a BTR-t amint lehet és venni a piacról egy korszerűbb típust.
Kaposvári gyárban lesz összerakva a Gidránnal közösen. Visszaolvastál a topikjában? :p
Igen, tudom. Annyit írtam, hogy a kaposvári gyár hiányában akár a Lynx gyár is össze tudná szerelni.
Egyébként a kaposvári munkahely teremtést leszámítva miért nem egy helyen van ez a gyár?