• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Azt látom, hogy nem megy szövegértés vagy csak szándékosan nem akarod megérteni, amit mondok - inkább utóbbi.
Eldöntötted, hogy mivel nincs időm és energiám több ezer oldalnyi fórumot végig olvasni visszamenőleg (amivel sosem "büszkéledtem", egyszerűen ez a helyzet), mindenképp "csak hülye lehetek" és szinte minden hozzászólásomból ezt próbálod kihozni, bebizonyítani. Ráadásul bicskanyitogató stílusban!
Nos, akkor nézzük:
Arra reagáltam hogy "A legegyszerűbb kidobni a BTR-t amint lehet és venni a piacról egy korszerűbb típust." Az "amint lehet" kitételen mi nem érthető?!?
A "háborús vészhelyzet" felállás sem ment át neked! Hábrúban még a "páncélozott biciklire" is van igény, mert jobb mint csupaszseggel ott állni. (Figyelem: a "páncélozott bicikli" most vicc volt, nem BTR váltótípus! Még milőtt ezt is kiforgatnád...)
Kikezdhetetlen logikával ezt hoztad össze...
Nem gondolod, hogy a BTR pontosan a "páncélozott bicikli"? Ráadásul már rendszeresítve van. Rendelkezésre áll, viszonylag nagy mennyiségben. Valószínűleg ha szükséges, akkor a kibelezett gépeket is viszonylag gyorsan fel lehet támasztani, ha szereznek hozzá alkatrészeket. (Türk kapcsolatokkal nagyon gyorsan lenne hozzá alkatrész) A katonák, műszakiak ismerik a nyűgjeit, és nem véletlenül ezt tartjuk meg áthidalónak. Az sem véletlen, hogy rákérdeztem, hogy tudod-e, hogy mivel jár egy új típus rendszeresítése.
Én magam is egy fosnak tartom (volt hozzá nekem is szerencsém), de egy elfogadható kompromisszum, ami nem vesz el jelentős forrásokat más területektől.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
@pöcshuszár és @Vogon
Még mindig nem igazán arra reagáltok amit írtam, mert én sem dobnám ki a BTR-t, amíg nincs váltása, bár kész csoda lesz ha ezek elműködnek a 2020-as évek végéig - ennél előbb nem hiszem, hogy nagyobb mennyiségben elérhető lesz a saját fejlesztésű 8x8-as.

Elengedem a témát, mert így is messzebbre ment mint amit érdemel és egyébként is ez a Rheinmetall topik...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
@pöcshuszár és @Vogon
Még mindig nem igazán arra reagáltok amit írtam, mert én sem dobnám ki a BTR-t, amíg nincs váltása, bár kész csoda lesz ha ezek elműködnek a 2020-as évek végéig - ennél előbb nem hiszem, hogy nagyobb mennyiségben elérhető lesz a saját fejlesztésű 8x8-as.

Elengedem a témát, mert így is messzebbre ment mint amit érdemel és egyébként is ez a Rheinmetall topik...
2025 re már késsz lessz. (alkatrész fügvénye hogy meddig müködnének el a 60 asok is sok helyen rendszeben vannak ezzel nem azt akarom írni hogy rendszerbe kellene maradniuk 2030 után bármilyen formába) (esetlegpár tucat jobbálapotú amit nem tudnánk eladni a/A sakból valami raktárban elférhetne...) de ameddig el lehet passzolni szerintem addig el kellene adni. (akáár specializát vagy pimpelt formába egy részüket.)
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
@pöcshuszár és @Vogon
Még mindig nem igazán arra reagáltok amit írtam, mert én sem dobnám ki a BTR-t, amíg nincs váltása, bár kész csoda lesz ha ezek elműködnek a 2020-as évek végéig - ennél előbb nem hiszem, hogy nagyobb mennyiségben elérhető lesz a saját fejlesztésű 8x8-as.

Elengedem a témát, mert így is messzebbre ment mint amit érdemel és egyébként is ez a Rheinmetall topik...

Tényleg?

2, Alternatívaként az első általad megfogalmazott elképzelés a boltban a polcról vásárlás. Hogy nem kéne az egésszel szenvedni, mert a Patria meg a többi jól bevált vas, majd a külföld legyártja és mi csak kifizetjük meg használjuk. (Ezzel egyetlen szép gesztussal tennéd inasba Kaposvárat, a hazai termelést és K+F-et, amiért mások nem keveset gürcöltek. Leginkább a kormány, amihez neked egyedi hozzáállásod van.)
A legegyszerűbb kidobni a BTR-t amint lehet és venni a piacról egy korszerűbb típust.
8x8-asokból barmi sok típus van! Boxer, Patria, stb.
Tudom, hogy sajátot akarnak fejlesztetni, de szerintem egyszerűbb lenne venni egy készet némi testreszabással...
A legegyszerűbb kidobni a BTR-t amint lehet és venni a piacról egy korszerűbb típust.
5-6 évre meg már minek...ha hirtelen nagy szükségünk lenne kerekesekre 5-6 éven belül mert a "nemzetközi helyzet fokozódik", akkor majd vesznek a piacról készen valamit gyorsan. (1-2 év vs. 5-6 év)
3. Ha gyorsan kell (háborús helyzet/fenyegetettség miatt) egy 8x8-as, akkor készen lehet venni piacról.


3, Másik alternatívaként fogalmazod meg azt, hogy ha ránk rohad egy Égszakadás, még mielőtt bármilyen irányban is mozdulni tudnánk egy modern APC felé, akkor kukáznád a BTR-t és inkább Gidránt kezdenél el helyette gyártani.
APC-nek rövidtávon, áthidaló megoldásként a Gidránok is megfelelnek - nagyobb biztonságban lennének benne a katonák, mint a BTR-ben még ha nem is annyira mozgékonyak terepen.
3. Háborús helyzetben lehet a Gidránt APC-nek használni (mint írtam rövidtávon, áthidaló megoldásként)
A gidránjaink közt elenyésző lesz a személyszállító (lesz de nem sok) kialakítású darab szóval nem tudjuk őket így használni mert nem fér bele majd a nép még áthidalásként sem.
Akkor harmadszor: háborús vészhelyzetben lehet csapatokat mozgatni (klasszikus APC feladatkör) Gidránnal, mert jobb a páncélvédettsége - Afganisztánban is MRAP járművekkel közlekedtek, nem BTR-rel.


Azt látom, hogy nem megy szövegértés vagy csak szándékosan nem akarod megérteni, amit mondok - inkább utóbbi.


Úgy látszik, félre értettelek. Elismerem, tényleg nem írtál olyat, hogy ha kitör egy háború, akkor ki kell dobni a BTR-t és inkább gyorsan venni a piacról. Meg háború esetén nem BTR-rel mennének Krisss-ék, hanem inkább menjenek Gidránnal! Ööööö... áthidaló megoldásként, amíg meg nem jön a készen vásárolt Patria vagy Boxer vagy bármi.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 014
113
A problémája szerintem az a konkrét kérdésben Huszárnak, hogy az időtényező nagyon neccesen jön össze abban, amit mondasz. Kicsit részletesebben leírom, hogy nekem hogy jött át és majd mindenki kibogarássza, hogy tényleg arra gondolt-e vagy másra.

1, Azt mondod, hogy a BTR-eket ki kell dobni. Itt Pogány kollégával egyeztess, aki rendszeresen elmondja, hogy ha lenne még T-34-esünk, egy helyi konfliktusban -mondjuk román-magyar privát háború külföldi beavatkozás nélkül- akkor még a T-34-eseket is betolná a frontvonalba. No, nem a hivatásos katonák szórakoztatására, hanem a sorozásnál fegyvert adni minden kézbe meg a visszahódított területek magyar lakosságából verbuválódó félkatonai szervezeteknek.
Szóval vigyázz ezen a fórumon, hogy mire írod azt, hogy kohóba olvasztanád!
2, Alternatívaként az első általad megfogalmazott elképzelés a boltban a polcról vásárlás. Hogy nem kéne az egésszel szenvedni, mert a Patria meg a többi jól bevált vas, majd a külföld legyártja és mi csak kifizetjük meg használjuk. (Ezzel egyetlen szép gesztussal tennéd inasba Kaposvárat, a hazai termelést és K+F-et, amiért mások nem keveset gürcöltek. Leginkább a kormány, amihez neked egyedi hozzáállásod van.)
3, Másik alternatívaként fogalmazod meg azt, hogy ha ránk rohad egy Égszakadás, még mielőtt bármilyen irányban is mozdulni tudnánk egy modern APC felé, akkor kukáznád a BTR-t és inkább Gidránt kezdenél el helyette gyártani.
Na, ezzel nekem például az a bajom, hogy ha hirtelen kopogtat Mr. Történelem és szól nekünk, hogy megint elaludtunk, onnantól kezdve nem fogunk -és erről biztosíthatlak- elkezdeni több száz "APC-nek is beillő"-t gyártani, hanem menni fognak a BTR-ek a frontra.

Szóval azt leszámítva, hogy kinek mennyire kedves vagy nem kedves az a két megoldás, hogy vagy csak Lengyelország mintájára, ahogy ők az Abramset berendelték és majd az USA mindent elintéz, ez mennyire lenne szimpatikus és hosszú távon kifizetődő... Azt is meg kell értened, hogy a 300 Gidrán, amit most gyártani fogunk és a szerződésben benne van, azokba nem fog beférni egy lövész raj. És nem fogják kivenni a tüzérségtől a felderítőket, csak azért, hogy legyen APC-szerű egy elavult, de valóban APC-nek tervezett dolog helyett. Teljesen logikátlannak tűnik más célra kialakított járművet ilyen célra használni, amibe nem fér bele a legénység, de cserébe nem is lehet az APC más szerepébe sem használni, mert a háború első napján nem fognak neked 30 miliset felrakni egy terepjáróra.

Másfelől az tényleg igaz, hogy nincs értelme a BTR-t modernizálni és pénzt költeni rá. Arra a technikára kell költeni, amit használunk. Csak itt ez az én véleményem, másoknak meg az, hogy szuper lenne a modernizáció pénzének felét elkölteni BTR-ekre, amik egy háborúban együtt mennének a szintén modernizált T-72-esekkel. És a magyar katonának elsődleges fegyverzetének egy Bren2 kellene, hogy legyen, másodlagos fegyver egy pisztoly és harmadlagos fegyvere egy két méteres pallos; a kiegészítő fegyvere meg vagy lézervető vagy Carl Gusztáv.
A kohóba olvasztás ezen a forúmon csak is akkor játszik ha egy másik BTR-t öntesz belőle!:)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
A BTR egyértelmű kuka, vagy tartalékosok. Bár részemről ott is fenntartással. Mivel védelme egyszerűen csapnivaló. Nem beszélve arról, bármeddig, bárhol is lesz rendszerben, alkatrész igénye annak a harcjárműnek is lesz még. Lehet morbid, de a Gidrán már így is potensebben tűnik, mint a BTR, ha csak a szállító feladatokat nézzük. Védelme jobb. Ugyan gépágyúja nincs, de a távirányított fegyvertorony, nagyon jónak tűnik. Amennyiben ATGM is lesz hozzá, akkor akár a tartalékos lövészek szállítására sokkal jobb megoldás, mint a BTR. Mivel egy raj, abban is elfér. Más kérdés, hogy nem tudjuk mennyi lesz olyan jármű, ami raj szállítójármű lesz. Mert lehet, a többség, harctámogató lesz. Mindenesetre én a tartalékosok esetében, ha csak könnyűlövészek lesznek, komolyabb felhozatal nélkül, akkor a Gidránt preferálnám nekik. Mivel itthon gyártani fogjuk. Mert jelenleg, a területvédelem, alapban lövész és nem több még.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Lehet morbid, de a Gidrán már így is potensebben tűnik, mint a BTR, ha csak a szállító feladatokat nézzük. Védelme jobb. Ugyan gépágyúja nincs, de a távirányított fegyvertorony, nagyon jónak tűnik. Amennyiben ATGM is lesz hozzá, akkor akár a tartalékos lövészek szállítására sokkal jobb megoldás, mint a BTR.
Vigyázz! Szét leszel hülyézve mint én! :D
@pöcshuszár tááámadááás! :D
 
  • Vicces
Reactions: SilvioD

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Hát nemnagyon. Max ha kint van a felszerelés. De mondjuk ha importálunk pár ezer ghurkát vagy filippínót akkor ők elférnek.
Utánfutó? :D

Egyébként ha jól tudom a Bradleybe sem fér bele egy amerikai raj, szóval szétosztják az embereket a járművek között...mondjuk nem ideális megoldás az tény.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Hát nemnagyon. Max ha kint van a felszerelés. De mondjuk ha importálunk pár ezer ghurkát vagy filippínót akkor ők elférnek.

Értem, akkor az elképzelésem kivérzett. Mégis lehet hogy a tartalékosok kapják a BTR-t. Illetve meglátjuk mivé lesz a területvédelem, végül is, mert még az elején vagyunk a dolgoknak.
 
T

Törölt tag 467

Guest
A "Bochkoros" videón 1.20-tól látható, ahogy beszáll hátra négy normál méretű magyar ember. Csöppet szorosan vannak szegénykéim.
 
  • Dühítő
Reactions: Király Fika

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Értem, akkor az elképzelésem kivérzett. Mégis lehet hogy a tartalékosok kapják a BTR-t. Illetve meglátjuk mivé lesz a területvédelem, végül is, mert még az elején vagyunk a dolgoknak.
Mig a 72eket megtartanám,a BTReket nem.Egyszerűen nem elég erős a váz,hogy elbirjon egy modernizációt.Tartalékosoknak meg végképpen nem adnám.Az elavultságát harcászati tudással kéne ellensúlyozni-namost egy alig kiképzett/megkopott tudású gyakorlatlan tartalékosnak az dupla hátrány.

Régi jó vesszőparipám....
1l-image-Mbombe-4-Armoured-Personnel-Carrier-APC.jpg

1359030003_66.jpg

Kisebbiket a Gidrán helyett-meg a nagyobbikat is.Meg a BTR helyett.RMmel közösen helyi változatok kialakitásával.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Mig a 72eket megtartanám,a BTReket nem.Egyszerűen nem elég erős a váz,hogy elbirjon egy modernizációt.Tartalékosoknak meg végképpen nem adnám.Az elavultságát harcászati tudással kéne ellensúlyozni-namost egy alig kiképzett/megkopott tudású gyakorlatlan tartalékosnak az dupla hátrány.

Régi jó vesszőparipám....
1l-image-Mbombe-4-Armoured-Personnel-Carrier-APC.jpg

1359030003_66.jpg

Kisebbiket a Gidrán helyett-meg a nagyobbikat is.Meg a BTR helyett.RMmel közösen helyi változatok kialakitásával.
Mi ez a járgány?