• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 939
113
Akkor ez lesz az:

rheinmetall-hungary-munitions-facility.png
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 140
38 637
113
Amúgy zsír új cég: 2022 november 15-én lett adószáma, még bejegyzés alatt áll maga cég is az online cégjegyzék szerint.
Elsőre meg sem találtam mert az RM honlapján elírták a cég nevét: Rheinnmetall Hungary Munitions Zrt. :D

Mondjuk ebben a cégben a magyar állam egyelőre nem tulajdonos, szóval még nem teljesen világos hogy magyar állam hogy fog szerepelni ebben a projektben...tulajdonjogilag.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 140
38 637
113
Egyébként az alábbi, kecskeméti repnapon készült (@bel fotója) képen jól látható, hogy milyen 120-as lőszereket fogunk gyártani várhatóan:
  • DM63A1 páncéltörő
  • DM11 programozható repesz romboló
  • DM78A7 gyakorló
  • RH88 TP-T gyakorló
  • RH31 HE SQ - nincs a képen de ez is esélyes, mint a DM11 "olcsított" változata.
img-1692.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: honved and bel

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 140
38 637
113
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 819
113
Miért ne legyen benne?
Az ütemezés (miszerint 2022-2024 között települ át a HDS) egy idei ATV-s műsorban mondta MG vagy Palkovics van...többször elmondták hogy át fogják hozni, mert azért vették. Van annyira biztos szerintem mint a RM-gyár...
Nem teljesen értem az észrevételed...
Nem az a kérdés, hogy Várpalotára költöztetik-e a Hirtenberger aknavető lőszer gyártása, hanem hogy az RM gyárba vagy csak mellé. Ha jól emlékeszem, ezt még így senki nem mondta ki hivatalosan hogy egyben lesz a kettő. Persze így lenne logikus. Meghallgattam újra a Szimulátor adást, mert már nem emlékeztem rá. MG azt mondta hogy a HDS megvásárlása egy stratégiai lépés volt, ami ahhoz kellett/vezetett hogy az RM vegyesvállalatokat akarjon velünk alakítani. Akkor az RM megvetette velünk a HDS-t 2019-ben (amit ő is meg akart venni), így mi ezzel szálltunk be abba a közös lőszergyárba, amit 2020 végén jelentettek be? De ha csak 2024-re készül el az RM gyára Várpalotán, akkor 2022-2024 között hová települ át a HDS? Persze ez csak részletkérdés, lehet nem jól számoltak a csúszásokkal.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 140
38 637
113
Nem az a kérdés, hogy Várpalotára költöztetik-e a Hirtenberger aknavető lőszer gyártása, hanem hogy az RM gyárba vagy csak mellé. Ha jól emlékeszem, ezt még így senki nem mondta ki hivatalosan hogy egyben lesz a kettő. Persze így lenne logikus. Meghallgattam újra a Szimulátor adást, mert már nem emlékeztem rá. MG azt mondta hogy a HDS megvásárlása egy stratégiai lépés volt, ami ahhoz kellett/vezetett hogy az RM vegyesvállalatokat akarjon velünk alakítani. Akkor az RM megvetette velünk a HDS-t 2019-ben (amit ő is meg akart venni), így mi ezzel szálltunk be abba a közös lőszergyárba, amit 2020 végén jelentettek be? De ha csak 2024-re készül el az RM gyára Várpalotán, akkor 2022-2024 között hová települ át a HDS? Persze ez csak részletkérdés, lehet nem jól számoltak a csúszásokkal.
Az tényleg nem egyértelmű, hogy mi lesz egybe vagy mi nem - erről még nincs infó. Egyelőre egyetlen nagy várpalotai lőszergyár komplexumról szól a cikk. A két üzem között lesz-e egy kerítés és egy másik cégtábla azt még nem tudjuk. Amint kiderül, pontosítom a cikket, de egyelőre egy komplexumként egy fajta "hadi ipari parkként" kezelem a cikkben (ezért sem Rheinmetal Hungary Munitions Zrt a cikk címe), ahová sok minden betelepül - talán még a DND is. 150 hektár óriási terület még ha pár száz méter van is az egységek között.

Ha többet tudunk, akkor tisztázom, hogy ez a komplexum több céget és üzemet foglal magába.

Amúgy szerintem a HDS teljesen magyar tulajdon, az RM-nek nincs hozzá köze. Vélhetően társbérletben lesznek egymás mellett önálló cégekként...majd kiderül.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 140
38 637
113
Épp a DND-t keresem, hogy mit is nyilatkoztak erről legutóbb...
Ott nagy a csend - tavasszal lehetett utoljára hallani erről valamit.

Talán ez volt az utolsó híradás róla:


Amúgy ebben a riportban azt mondja MG, hogy 2022 tavaszán elkezdődik/elkezdődött a HDS építése Várpalotán - aztán lehet, hogy csúszik ez is...
 

Rapesz

Well-Known Member
2021. május 9.
325
1 120
93
Nem az a kérdés, hogy Várpalotára költöztetik-e a Hirtenberger aknavető lőszer gyártása, hanem hogy az RM gyárba vagy csak mellé. Ha jól emlékeszem, ezt még így senki nem mondta ki hivatalosan hogy egyben lesz a kettő. Persze így lenne logikus. Meghallgattam újra a Szimulátor adást, mert már nem emlékeztem rá. MG azt mondta hogy a HDS megvásárlása egy stratégiai lépés volt, ami ahhoz kellett/vezetett hogy az RM vegyesvállalatokat akarjon velünk alakítani. Akkor az RM megvetette velünk a HDS-t 2019-ben (amit ő is meg akart venni), így mi ezzel szálltunk be abba a közös lőszergyárba, amit 2020 végén jelentettek be? De ha csak 2024-re készül el az RM gyára Várpalotán, akkor 2022-2024 között hová települ át a HDS? Persze ez csak részletkérdés, lehet nem jól számoltak a csúszásokkal.
Szerintem fogalmazzunk úgy, hogy létrehoznak egy "hadi-ipari" parkot. A RM az első fecske, a mostani hírek erre vonatkoznak.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 410
8 712
113
Michael Krebs, a Rheinmetall várpalotai gyáregységének vezérigazgatója a beruházásról
A Rheinmetall fontos partnere a magyar kormánynak, amelynek stratégiai célja a védelmi ipar fejlesztése. Ennek része a várpalotai mellett a zalaegerszegi gyártókapacitás és fejlesztőközpont, ahol harcjárművek (például a Lynx) készülnek, a budapesti részleg, amely a szenzor-, informatikai és információtechnológiai területen működik együtt a Magyar Honvédséggel, de a terveink között szerepel egy a civil elektromobilitással összefüggő, a védelmi iparhoz nem kötődő beruházás Szegeden is – mondta Michael Krebs, a várpalotai gyáregység vezérigazgatója.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 140
38 637
113
Rheinmetall Magyarországon...

Rheinmetall Hungary Zrt. - Zalaegerszeg
Rheinmetall Hungary Munitions Zrt. - Várpalota
Rheinmetall Electronics Hungary Kft. - Budapest
Rheinmetall PolyCharge GmbH - Szeged

Maps_HU.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 819
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 140
38 637
113
És mi lesz a szegedi gyártás?! Fénykardokat állítunk elő választható színű pengével?

Új fajta kondenzátorok gyártása lesz elektromos járművekhez: megvette az RM egy ezzel foglalkozó amcsi céggel létrhozott egy közös céget (75% RM) és valamilyen gyártás akar Szegedre vinni ha jól értem. Hitronhoz lehet köze a projektnek, de civil hibrid és elektromos hajtású járgányokhoz is eladják majd ezeket. Kevés részlet ismert, de valami ilyesmiről lehet szó...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 360
113
Új fajta kondenzátorok gyártása lesz elektromos járművekhez: megvette az RM egy ezzel foglalkozó amcsi céggel létrhozott egy közös céget (75% RM) és valamilyen gyártás akar Szegedre vinni ha jól értem. Hitronhoz lehet köze a projektnek, de civil hibrid és elektromos hajtású járgányokhoz is eladják majd ezeket. Kevés részlet ismert, de valami ilyesmiről lehet szó...
inkább ipari járművekhez ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen