[HUN] Rheinmetall Skyranger

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

H

Hummen23

Guest
Még bejelentés nincs, de már biztosra vehetjük amit egy ideje sejtünk. Legyen ennek is saját topicja.

"The Hungarians are looking Lynx-based, an air defense system with a 35 millimeter turret. This with a searching radar and a tracking radar.
So we are able 24/7 to protect our troops. This is for convoy protection. "

"We are looking now to create all the digital systems in Hungary.
"

 
H

Hummen23

Guest
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 034
11 915
113
Még bejelentés nincs, de már biztosra vehetjük amit egy ideje sejtünk. Legyen ennek is saját topicja.

"The Hungarians are looking Lynx-based, an air defense system with a 35 millimeter turret. This with a searching radar and a tracking radar.
So we are able 24/7 to protect our troops. This is for convoy protection. "

"We are looking now to create all the digital systems in Hungary.
"

Ezek után kérném az érveket a 30 mm-es IFV torony mellett
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 056
26 616
113
"The Hungarians are looking Lynx-based, an air defense system with a 35 millimeter turret. This with a searching radar and a tracking radar.
So we are able 24/7 to protect our troops. This is for convoy protection. "

"We are looking now to create all the digital systems in Hungary.
"
Mi ennek a forrása?
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 077
27 322
113
Mi ennek a forrása?
Ez pedig itt a telekonferencia átirata, a prezentáció magyarázataként.

Ebből mi mindent fogtok érdekesnek találni? :rolleyes:

Ilyen mondatok vannak benne:

"The Hungarians are looking Lynx-based, an air defense system with a 35 millimeter turret. This with a searching radar and a tracking radar.
So we are able 24/7 to protect our troops. This is for convoy protection. "

"We are looking now to create all the digital systems in Hungary.
"
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 785
113
Én meg mertem volna rá esküdni, hogy nálunk a Skyranger 30 lesz rendszeresítve.
Bár - ha a Lance 2 képes lesz a extrém szögállásokra is, akkor az kiváltja egyben a 30mm csöves vshorad funkciók zömét és - elég lehet mellé néhány 35-ös távolabbi célok leküzdésére. Ez lehet egy koncept.
 
  • Tetszik
Reactions: Hummen23

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 056
26 616
113
Az egész szöveg érdekes"

"Thank you for the question. So let's start with the loitering ammunition. Very soon Rheinmetall will have also loitering ammunition in our portfolio. So we invested in that area and we think that loitering ammunition has also a future. So loitering ammunition is munition that we can fire over a distance of up to 30 kilometer, which is able to make a top attack. If you have a loitering ammunition, you need also tank ammunition for sure, because tank cannot fire, usually it should not fire loitering ammunitions because as you know, it's totally different because it's a much faster speed and it's totally different role that you, how to fight with your enemies. But we also have countermeasure systems against this loitering ammunition. So our people on the R&D side are working on good countermeasure systems, also on loitering ammunition. The other point is, and this is one of the biggest problems is the area of swarm attack. And this is a clear statement, I got it yesterday also from our planning chief to say, we need something against swarm attack. On the swarm attack, you usually cannot fight with missiles. So what you need is you need a gun based system, and we have a perfect system for that. This is the 35 millimeter airburst munition. And I expect this year an order intake for a new air Defence system. Maybe, and I think so it should be boxer based. The Hungarians are looking Lynx-based, an air defense system with a 35 millimeter turret. This with a searching radar and a tracking radar. So we are able 24/7 to protect our troops. This is for convoy protection. This is exactly against that, what you have seen in Bergkarabach. So we are working on countermeasures directly on the tank, and we are working on this 35 millimeter ammunition or turret. So is there an impact on the ammunition side? We think no because it's an add on ammunition because it has another mission. And if you have an auxiliary ammunition, yes, you have to fire a lot of ammunitions inside. This, because you want to block the enemy. With the loitering ammunition, there is a possibility to have much, much cheaper the opportunity to go into tank brigades and to destroy them. But as I told you, we are working on counter systems, and I think this is a good business, long-term also for us."
 
H

Hummen23

Guest
Ez mit jelent ? Az adott lynx kizárólag légvédelmi feladatra lesz felcuccolva?
Igen. Kérdés, hogy benne van-e a 218 alvázban, vagy azon felül jönnek. A napokban megjelent negyedéves jelentésben 209 ifv-ről írtak, miközben eddig úgy tudtuk 176 db tornyot kapunk. Ebből talán lehet arra következtetni, hogy +33 db lynxet veszünk skyranger 35 toronnyal.
Nem tudom ezekbe integrálva lesz az összes felderítő rendszer, vagy azok +járműveket igényelnek e.
Kicsit sok lenne a +1 milliárd a 33 járműért.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 085
13 485
113
Még bejelentés nincs, de már biztosra vehetjük amit egy ideje sejtünk. Legyen ennek is saját topicja.

"The Hungarians are looking Lynx-based, an air defense system with a 35 millimeter turret. This with a searching radar and a tracking radar.
So we are able 24/7 to protect our troops. This is for convoy protection. "

"We are looking now to create all the digital systems in Hungary.
"

Csakhogy a torony, amit ilusztációként felraktál Skyranger 30
Skyranger 35 így néz ki:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 056
26 616
113
Igen. Kérdés, hogy benne van-e a 218 alvázban, vagy azon felül jönnek. A napokban megjelent negyedéves jelentésben 209 ifv-ről írtak, miközben eddig úgy tudtuk 176 db tornyot kapunk. Ebből talán lehet arra következtetni, hogy +33 db lynxet veszünk skyranger 35 toronnyal.
Nem tudom ezekbe integrálva lesz az összes felderítő rendszer, vagy azok +járműveket igényelnek e.
Kicsit sok lenne a +1 milliárd a 33 járműért.
A csapatlégvédelem inkább külön tétel lesz, eddig szó se esett róla.
 
H

Hummen23

Guest
Akkor célszerű lesz a várpalotán 35 mm-t is gyártanunk.
Hmm.
@krisss írta, hogy az áremelkedés tartalmaz olyan változást, aminek örülni fogunk. Lehetséges volna a Wotan 35 mm integrációja a Mauser MK30-2/ABM helyett?
Logikus volna azonos kalibert használni, és durva képesség növekedést jelentene.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 085
13 485
113
Tudom, magyar színekben. De betettem a Rheinmetall ide vonatkozó oldalát is. Úgy gondolom a 30-as koncepcióba integrálható a 35-s ágyú.
De csak egy megérzés. ;)
Nem az ágyú integrálása a gond, hanem a muníció tomege. A gyalogsági harcjármúvekben egyszeruen csokkentik a szálitott muníció menyiségét, ez viszont egy légelhárító fegyvernél nem igazán lehet opció. A torok Korkut 35-ek is ezért bazi nagy a tornya.
CTAammo.jpg

esh_2088_1.jpg
 
H

Hummen23

Guest
Nem az ágyú integrálása a gond, hanem a muníció tomege. A gyalogsági harcjármúvekben egyszeruen csokkentik a szálitott muníció menyiségét, ez viszont egy légelhálitó fegyvernél nem igazán lehet opció. A torok Korkut 35-ek is ezért bazi nagy a tornya.
CTAammo.jpg

esh_2088_1.jpg
Itt éppen 2x annyi kell a 2 fegyver miatt.
Lehet hogy igazad van, majd kiderül.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 987
113
Naa lépjetek a stoppra úgy kurva gyorsan. A 30-as rendszerébe bele van integrálva a radar és a VSHORAD rakéta is egy járművön. A 35-ösbe nincs. Ebbe gondoljatok bele hatékonyság szempontjából mert nem az fog dönteni, hogy a 35-ös nagyobbat pukkan...

Illetve 300-adszorra leírva:
A Német vezetésű közös közép európai hadosztály 30-ast használ (mi még lőszert is azonost) és a tűzrendszerek kialakítása valamint a logisztika (meg olcsóbb) egyszerűsítése szól a 30-as mellett.