[HUN] Rheinmetall Skyranger

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 205
113
Valakinek van esetleg pár jó saját fotója a Skyranger toronyokról, amik kecskeméti repnapon voltak kiállítva?
Wikipédia cikkhez kellene, de sajnos oda csak saját (jogtiszta) fotót lehet feltölteni...
Magánban írjon, aki tud segíteni! Nagyon kevés a magyar témájú fotó a WikiCommonsban, amúgy is... Köszönöm!

Egyébként a Leopard-2A4-esekről és a Gidránról szóló Zrínyi kiadvány is tényként írja, hogy lesz páncélozott csapatlégvédelem...
"A levegőből leselkedő veszélyforrások ellen a szintén páncélozott járműalvázra telepített közeli hatótávolságú légvédelmi rendszerek oltalmazzák a fő ütőerőt jelentő Leopard 2-eseket illetve Hiúz gyalogsági harcjárműveket..." (21. oldal)
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Wikipédia cikkhez kellene, de sajnos oda csak saját (jogtiszta) fotót lehet feltölteni...

Félig viccesen kérdem, hogy te még nem írtál levelet a RM Hungarynak? Szerintem nem fognak makacskodni, ha te ingyen promó anyagot szeretnél készíteni. Akár videókból kiszedett pillanatképekkel is.
Persze jó dolog, ha a mieink képe is jól sikerült, de szerintem érdemes akár arra is rákérdezni, hogy van-e olyan képük, amit ők nem tartanak jogvédettnek, szabad felhasználású. (Gondolom a sajtó munkatársaknak sem kell fizetniük semmit, ha szeretnének illusztrációkat berakni egy Skyrangert dicsérő cikkbe.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 205
113
Félig viccesen kérdem, hogy te még nem írtál levelet a RM Hungarynak? Szerintem nem fognak makacskodni, ha te ingyen promó anyagot szeretnél készíteni. Akár videókból kiszedett pillanatképekkel is.
Persze jó dolog, ha a mieink képe is jól sikerült, de szerintem érdemes akár arra is rákérdezni, hogy van-e olyan képük, amit ők nem tartanak jogvédettnek, szabad felhasználású. (Gondolom a sajtó munkatársaknak sem kell fizetniük semmit, ha szeretnének illusztrációkat berakni egy Skyrangert dicsérő cikkbe.)
Írtam nekik (konkrétan a Skyrangerért felelős PR-osnak) de egyelőre nincs válasz... :(
Már két hét eltelt - ha decemberre sem jön válasz, akkor szerintem már nem is fog - és kap tőlem RM egy "feketepontot"! :D
Egyelőre reménykedem, hogy csak arról van szó, hogy sok emberen kell átmenni, hogy milyen infó mehet ki és előbb utóbb megérkezik a válasz legalább néhány kérdésben. Ha csak a felére mondják hogy ez titok, akkor már jó! :)
Direkt nem kérdeztem konkrét eladásokról, meg MH dolgairól csak általános műszaki dolgokról. Meglátjuk! :)

A Wikipéda nagyon kekec, ami szerzői jogokat illeti: olyan képeket dobnak vissza, amivel tele van a félinternet és szerintem a fegyvergyártó is örülne ha "még jobban tele lenne"...
Még olyan fotókba is bele köt, amit akár én is lőhettem volna egy Eurosatory kiállításon - az ottani Lynxet kb. több százan vagy ezren lefotózták...
Szóval jó lenne pár olyan kép, amivel még nincs tele az internet, mert azt hamar kiszúrják. Erről szól a "felhívásom". :)
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon and honved
K

kamm

Guest
Írtam nekik (konkrétan a Skyrangerért felelős PR-osnak) de egyelőre nincs válasz... :(
Már két hét eltelt - ha decemberre sem jön válasz, akkor szerintem már nem is fog - és kap tőlem RM egy "feketepontot"! :D
Egyelőre reménykedem, hogy csak arról van szó, hogy sok emberen kell átmenni, hogy milyen infó mehet ki és előbb utóbb megérkezik a válasz legalább néhány kérdésben. Ha csak a felére mondják hogy ez titok, akkor már jó! :)
Direkt nem kérdeztem konkrét eladásokról, meg MH dolgairól csak általános műszaki dolgokról. Meglátjuk! :)
Masold ide, pls, mit irtal.

A Wikipéda nagyon kekec, ami szerzői jogokat illeti: olyan képeket dobnak vissza, amivel tele van a félinternet és szerintem a fegyvergyártó is örülne ha "még jobban tele lenne"...
A Wiki nekem meg sosem dobott vissza semmit... mit adtal meg copyrightnak?

Még olyan fotókba is bele köt, amit akár én is lőhettem volna egy Eurosatory kiállításon - az ottani Lynxet kb. több százan vagy ezren lefotózták...
Szóval jó lenne pár olyan kép, amivel még nincs tele az internet, mert azt hamar kiszúrják. Erről szól a "felhívásom". :)
A Wiki semmi lyesmit nem csinal tudomasom szerint. Alapvetoen abbol indul ki, amit megadsz...?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 205
113
A Wiki nekem meg sosem dobott vissza semmit... mit adtal meg copyrightnak?


A Wiki semmi lyesmit nem csinal tudomasom szerint. Alapvetoen abbol indul ki, amit megadsz...?
Oké, jobb híán magamat adtam meg jogosultként netes képekhez - olyanhoz is, amit akár én is lőhettem volna. (pl. védelmi kiállítások képei) Arra hivatkozva törölték hogy ezen és ezen a linken megjelent már. Van olyan amit meg sem találtak a neten még is flaggelték, hogy copyright problémás. 10-ből 1-2 képem csúszott át...

Te simán tudsz netes képeket feltölteni?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Oké, jobb híán magamat adtam meg jogosultként netes képekhez - olyanhoz is, amit akár én is lőhettem volna. (pl. védelmi kiállítások képei) Arra hivatkozva törölték hogy ezen és ezen a linken megjelent már. Van olyan amit meg sem találtak a neten még is flaggelték, hogy copyright problémás. 10-ből 1-2 képem csúszott át...

Te simán tudsz netes képeket feltölteni?

He? Mi az, hogy magadat adtad meg tulajdonosnak? Én úgy tudtam, hogy a Wikire ha feltöltesz, automatice bárki által onnan letölthető és tovább terjeszthető, a kikötés, hogy a forrást meg kell jelölnie a további felhasználónak. Valami ilyesmi volt, nagyjából talán stimmel. Lehet nagyobb sikerrel jársz, ha megadod őszintén honnan van a kép és beírod, hogy ezt bárki szabadon felhasználhatja ezzel a megkötéssel.
De rábízlak Kammmra, már régen volt, hogy wikiből szerkesztettem át faszságokat releváns infokra. Szóval akár már meg is változhatott az a szabály, amit nekem alkalmaznom kellett anno.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 205
113
He? Mi az, hogy magadat adtad meg tulajdonosnak? Én úgy tudtam, hogy a Wikire ha feltöltesz, automatice bárki által onnan letölthető és tovább terjeszthető, a kikötés, hogy a forrást meg kell jelölnie a további felhasználónak. Valami ilyesmi volt, nagyjából talán stimmel. Lehet nagyobb sikerrel jársz, ha megadod őszintén honnan van a kép és beírod, hogy ezt bárki szabadon felhasználhatja ezzel a megkötéssel.
De rábízlak Kammmra, már régen volt, hogy wikiből szerkesztettem át faszságokat releváns infokra. Szóval akár már meg is változhatott az a szabály, amit nekem alkalmaznom kellett anno.
Ha nem magadat adod meg akkor, nem engedi feltölteni vagy írásos engedélyt kér a fotó jogtulajdonosától... Őrület! :D
Mindezt olyan képekről amivel tele van a net és világon senkit nem érdekel, hogy ki mikor hol fotózta őket.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ha nem magadat adod meg akkor, nem engedi feltölteni vagy írásos engedélyt kér a fotó jogtulajdonosától... Őrület! :D
Mindezt olyan képekről amivel tele van a net és világon senkit nem érdekel, hogy ki mikor hol fotózta őket.

Oké! Ez nekem akkor új.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 205
113
Miért törölgetnek amúgy????
Mert kopirájt-dilijük van! :mad:
OFF
Ha (tök szubjektíve) úgy gondolják, hogy ez a kép nem a tied, akkor törlik!
Engem még tiltottak is egy hétre, pedig pár képről ők sem tudták megmondani honnan van, csak szerintük nem lehet az enyém - mert mittudom én! A "közjóért" írogatok aztán engem szívogatnak olyan képekkel, amivel tele van fél internet és "oktatási" célból használnám fel. Ezért tiltás jár! :mad:
Megdumáltam @bel kollégával hogy használhatom a kecskeméti képeit sajátként a Wikin. Ha ezt is letörlik akkor k@pják be! 80-100.000 ember fotozott ott össze-vissza - ha szerintük nem lehettem ott és nem én fotóztam akkor idióták...Feladom!
ON