[HUN] Rheinmetall Skyranger

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
A Wikiadminok mostanra te képed is törölték...:mad:
Azert az sem veletlen, hogy az itteni emlites utan hirtelen torlik, de elotte egy evig semmi baj vele... gondolom, anonym ruman bozgor rajongotaborunk feljelentette - az ilyesmi igencsak karakteres tevekenyseg bocskoros hegyi korokben, ne feledjuk.

Majd este revert es feljelentem a botot, csak hogy szorakoztassam az alban-szokeveny rumanokat. :p
 
  • Vicces
Reactions: vasszekely

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 344
35 182
113
Azert az sem veletlen, hogy az itteni emlites utan hirtelen torlik, de elotte egy evig semmi baj vele... gondolom, anonym ruman bozgor rajongotaborunk feljelentette - az ilyesmi igencsak karakteres tevekenyseg bocskoros hegyi korokben, ne feledjuk.

Majd este revert es feljelentem a botot, csak hogy szorakoztassam az alban-szokeveny rumanokat. :p
OFF
Én is betettem a Gidránhoz egy képet - azt kiszúrták és ha már ott voltak leszedték a tiedet is.
Egy kecskeméten lőtt képpel igyekszem visszapótolni - arról csak nem mondhatják hogy nem én csináltam...bár nem látom a rendszert abban mit vesznek le és mit nem. Egyelőre úgytűnik hogy mindent törölnek szinte...
ON
 
  • Dühítő
Reactions: vasszekely

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 344
35 182
113
Egyébként Skyranger 30-cal kapcsolatos kérdéseimre maga a project manager: Dr. Moritz Vischer válaszolt a Rheinmetalltól. (Vele készült a rendszert eddig legjobban bemutató interjú az ERD magazinban)

Mindjárt össze szerkesztem, hogy a kérdések is láthatóak legyenek aztán be teszem a Skyranger topikba.

A válaszok rövidek, egy részét elintézi azzal, hogy titkos, de legalább válaszolt! Jár a piros pont Rheinmetallnak!

1. Is the Skyranger 30's programmable AHEAD ammunition the same as the KF41 Lynx's ABM ammo? Are they at least interchangeable?
Yes the Skyranger 30 uses the same 30mmx173 KETF round as in the KF41
2. The AESA radar arrays seem to be a weak spot on the turret. Do they have any ballistic protection? What level?
Due to the functioning principles of Radar an armor protection is difficult to achieve. The armor concept of the Skyranger 30 takes this into consideration and has implemented several concepts to prevent the AEASA Panels posing an undue risk to the turret in general.
3. Does Skyranger 30's radar do target tracking while scanning? Is a separate tracking radar needed like on the Skyranger 35 system?
The AESA radar can indeed perform track while scan. It is possible to equip the Skyranger 30 with a dedicated tracking radar on the EO mount.
4. Does Skyranger 30 have mobile C-RAM capability? Is it able to hit mortar shells and rockets or even top attack ATGMs, which have similar trajectories?
This question is not clearly formulated an would need a common understanding of definitions. Cannon based C-RAM does not usually happen whilst the platform is moving. Whilst the Skyranger 30 is capable of hitting targets with a very high trajectory, the C-RAM capability is limited. I would like to point out that top attack ATGW and C-Ram targets do not have the same trajectory.
5. Is it possible to integrate the HALCON Skyknight Missile to this turret or it would be too large? What is the size or weight limit for the missile pack for this turret?
It seems to me that it could easily accept up to 4 Stinger or Mistral sized missiles (2x2 in a square like arrangement), but your brochures say only two would fit, which seems to be inadequate in a target rich enviroment of drone warfare.
The unique hatch of the Skyranger 30 allows the inclusion of Vertical launch missiles or HEL effectors at a later stage. Please also note that classical SHORAD missiles are not cost effective for engaging drone targets.
6. What is the approx. reaction time from target detection to gun firing?
Confidential
7. How many targets could be destroyed (approx.) using the 252 rounds available in the turret? Is the gun reloadable from inside the vehicle?
Depends on the chosen burst length. Fully programmable. The magazine can be loaded under partial cover, but we are aiming for a complete magazine exchange.
8. How many Skyranger 30 vehicles would be adequate to provide proper SHORAD for a battalion of mechanized infantry or a battalion of tanks?
Depending on the CONOPS and customer wishes.
9. When do you expect your turret to be "market ready" (TRL8) and have the first customer?
Depending on many factors. Difficult to give an expected in service date.
10. Can anything be known about the passive (non-radar) detection range of this system? (FIRST system approx range?)
There are a number of passive sensors solutions ready to be included in the Skyranger. Many are to date still confidential.
11. Could this system remotely operated (umanned) like an effector in a larger air defence network?
The Skyranger 30 is already a Remote Controlled Turret. Therefore it can be controlled from the vehicle or from a command post. Of course data links issues must be looked at in detail.

Hát ennyi. :)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 467
18 523
113
Egyébként Skyranger 30-cal kapcsolatos kérdéseimre maga a project manager: Dr. Moritz Vischer válaszolt a Rheinmetalltól. (Vele készült a rendszert eddig legjobban bemutató interjú az ERD magazinban)

Mindjárt össze szerkesztem, hogy a kérdések is láthatóak legyenek aztán be teszem a Skyranger topikba.

A válaszok rövidek, egy részét elintézi azzal, hogy titkos, de legalább válaszolt! Jár a piros pont Rheinmetallnak!

1. Is the Skyranger 30's programmable AHEAD ammunition the same as the KF41 Lynx's ABM ammo? Are they at least interchangeable?
Yes the Skyranger 30 uses the same 30mmx173 KETF round as in the KF41
2. The AESA radar arrays seem to be a weak spot on the turret. Do they have any ballistic protection? What level?
Due to the functioning principles of Radar an armor protection is difficult to achieve. The armor concept of the Skyranger 30 takes this into consideration and has implemented several concepts to prevent the AEASA Panels posing an undue risk to the turret in general.
3. Does Skyranger 30's radar do target tracking while scanning? Is a separate tracking radar needed like on the Skyranger 35 system?
The AESA radar can indeed perform track while scan. It is possible to equip the Skyranger 30 with a dedicated tracking radar on the EO mount.
4. Does Skyranger 30 have mobile C-RAM capability? Is it able to hit mortar shells and rockets or even top attack ATGMs, which have similar trajectories?
This question is not clearly formulated an would need a common understanding of definitions. Cannon based C-RAM does not usually happen whilst the platform is moving. Whilst the Skyranger 30 is capable of hitting targets with a very high trajectory, the C-RAM capability is limited. I would like to point out that top attack ATGW and C-Ram targets do not have the same trajectory.
5. Is it possible to integrate the HALCON Skyknight Missile to this turret or it would be too large? What is the size or weight limit for the missile pack for this turret?
It seems to me that it could easily accept up to 4 Stinger or Mistral sized missiles (2x2 in a square like arrangement), but your brochures say only two would fit, which seems to be inadequate in a target rich enviroment of drone warfare.
The unique hatch of the Skyranger 30 allows the inclusion of Vertical launch missiles or HEL effectors at a later stage. Please also note that classical SHORAD missiles are not cost effective for engaging drone targets.
6. What is the approx. reaction time from target detection to gun firing?
Confidential
7. How many targets could be destroyed (approx.) using the 252 rounds available in the turret? Is the gun reloadable from inside the vehicle?
Depends on the chosen burst length. Fully programmable. The magazine can be loaded under partial cover, but we are aiming for a complete magazine exchange.
8. How many Skyranger 30 vehicles would be adequate to provide proper SHORAD for a battalion of mechanized infantry or a battalion of tanks?
Depending on the CONOPS and customer wishes.
9. When do you expect your turret to be "market ready" (TRL8) and have the first customer?
Depending on many factors. Difficult to give an expected in service date.
10. Can anything be known about the passive (non-radar) detection range of this system? (FIRST system approx range?)
There are a number of passive sensors solutions ready to be included in the Skyranger. Many are to date still confidential.
11. Could this system remotely operated (umanned) like an effector in a larger air defence network?
The Skyranger 30 is already a Remote Controlled Turret. Therefore it can be controlled from the vehicle or from a command post. Of course data links issues must be looked at in detail.

Hát ennyi. :)
Na ez tök jó! :rolleyes:
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 467
18 523
113
@Xpert most jöhet a KMW! Tervez e Magyarország + harckocsikat és önjáró tüzérséget beszerezni?!
Ne kamuzzatok mert ugrik a szilva pálinka!
Tervez e Magyarország együttműködési megállapodást kötni harckocsik modernizációjáról?!
Ha azt írod bizalmas a sültkolbász is ugrik!:rolleyes:
Kb ilyeneket!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 344
35 182
113
Ami igazán érdekes az a függőlegesen indítható drón elleni rakéta - nyilván Skyknightra gondolt.
Mivel ez egy pici torony viszonylag, így a Lynx hátsó desszent terébe lehetne egy kisebb 10-12 rakétás konténer elhelyezni Skyknightnak. Ha ketté osztják (oldalanként 5-6) akkor az ülések helyére elfér és középen lesz egy folyosó ki-beszálláshoz...
 
  • Tetszik
Reactions: dkes and Venom85

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Egyébként Skyranger 30-cal kapcsolatos kérdéseimre maga a project manager: Dr. Moritz Vischer válaszolt a Rheinmetalltól. (Vele készült a rendszert eddig legjobban bemutató interjú az ERD magazinban)

Mindjárt össze szerkesztem, hogy a kérdések is láthatóak legyenek aztán be teszem a Skyranger topikba.

A válaszok rövidek, egy részét elintézi azzal, hogy titkos, de legalább válaszolt! Jár a piros pont Rheinmetallnak!

1. Is the Skyranger 30's programmable AHEAD ammunition the same as the KF41 Lynx's ABM ammo? Are they at least interchangeable?
Yes the Skyranger 30 uses the same 30mmx173 KETF round as in the KF41
2. The AESA radar arrays seem to be a weak spot on the turret. Do they have any ballistic protection? What level?
Due to the functioning principles of Radar an armor protection is difficult to achieve. The armor concept of the Skyranger 30 takes this into consideration and has implemented several concepts to prevent the AEASA Panels posing an undue risk to the turret in general.
3. Does Skyranger 30's radar do target tracking while scanning? Is a separate tracking radar needed like on the Skyranger 35 system?
The AESA radar can indeed perform track while scan. It is possible to equip the Skyranger 30 with a dedicated tracking radar on the EO mount.
4. Does Skyranger 30 have mobile C-RAM capability? Is it able to hit mortar shells and rockets or even top attack ATGMs, which have similar trajectories?
This question is not clearly formulated an would need a common understanding of definitions. Cannon based C-RAM does not usually happen whilst the platform is moving. Whilst the Skyranger 30 is capable of hitting targets with a very high trajectory, the C-RAM capability is limited. I would like to point out that top attack ATGW and C-Ram targets do not have the same trajectory.
5. Is it possible to integrate the HALCON Skyknight Missile to this turret or it would be too large? What is the size or weight limit for the missile pack for this turret?
It seems to me that it could easily accept up to 4 Stinger or Mistral sized missiles (2x2 in a square like arrangement), but your brochures say only two would fit, which seems to be inadequate in a target rich enviroment of drone warfare.
The unique hatch of the Skyranger 30 allows the inclusion of Vertical launch missiles or HEL effectors at a later stage. Please also note that classical SHORAD missiles are not cost effective for engaging drone targets.
6. What is the approx. reaction time from target detection to gun firing?
Confidential
7. How many targets could be destroyed (approx.) using the 252 rounds available in the turret? Is the gun reloadable from inside the vehicle?
Depends on the chosen burst length. Fully programmable. The magazine can be loaded under partial cover, but we are aiming for a complete magazine exchange.
8. How many Skyranger 30 vehicles would be adequate to provide proper SHORAD for a battalion of mechanized infantry or a battalion of tanks?
Depending on the CONOPS and customer wishes.
9. When do you expect your turret to be "market ready" (TRL8) and have the first customer?
Depending on many factors. Difficult to give an expected in service date.
10. Can anything be known about the passive (non-radar) detection range of this system? (FIRST system approx range?)
There are a number of passive sensors solutions ready to be included in the Skyranger. Many are to date still confidential.
11. Could this system remotely operated (umanned) like an effector in a larger air defence network?
The Skyranger 30 is already a Remote Controlled Turret. Therefore it can be controlled from the vehicle or from a command post. Of course data links issues must be looked at in detail.

Hát ennyi. :)

Igazán szép munka! És nagyon kevés volt, amire abszolút nem adhatott ki semmi válasz. (Illetve egy, a dandár igényei, ahol teljesen jogos, hogy nem ők állítják fel a katonákat. De még ezt is érdemes volt megpróbálni. Ugyan ilyen a hány darab drónt tud lelőni... amennyi lőszert egy UAV-ra szánsz. Van humora.)

Szerintem ez olyan anyag lesz, amire nagyon sokszor fogjuk frissen regisztrálóknak a jövőben mondani, hogy te felraktad valahova, olvasson vissza!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 344
35 182
113
Igazán szép munka! És nagyon kevés volt, amire abszolút nem adhatott ki semmi válasz. (Illetve egy, a dandár igényei, ahol teljesen jogos, hogy nem ők állítják fel a katonákat. De még ezt is érdemes volt megpróbálni. Ugyan ilyen a hány darab drónt tud lelőni... amennyi lőszert egy UAV-ra szánsz. Van humora.)

Szerintem ez olyan anyag lesz, amire nagyon sokszor fogjuk frissen regisztrálóknak a jövőben mondani, hogy te felraktad valahova, olvasson vissza!

Igazából a mennyi járgány kell egy zászlóalj légvédelméhez kérdéssel arra akartam kilyukadni, hogy mennyit vehet majd MH, de ügyesen kikerülte, szóval marad a tippelgetés. Zászlóaljanként 6-12 között bármi lehet. Elvileg +38 Lynx alvázat rendelnek, abba sok minden belefér...szerintem nem is mind lesz légvédelmis.
Ha már így direktben levelezek a doktorral (eredetileg a PR osztálynak írtam), akkor lehet hogy még kérdezek pár dolgot, de még átgondolom mi legyen az...
Pl. nekem baromi kilőhetően tünnek az AESA radarok antennái, erre eléggé ködös választ adott, hogy van valami védelem, de talán többet is mond ha újra rá kérdezek másként. (pl. valamilyen kompozit-kevlár borítás egy Level1 védelmet csak tud hozni...)
A másik hogy ajánlgatják a Skyranger 35 Ku-sávos követő radarját hozzá több promó anyagban. Ha az AESA simán tud követést (irány és tábolság mérést) akkor minek rá Ku-radar? Tartalék?
A C-RAM képesség kapcsán is érdekes, hogy egyáltalán cél-e hogy tudjon ilyet? Máshol is olvastam, hogy mobil C-RAM nem igazán kivitelezhető, menetből nem tud aknagránátot lelőni. Viszont szerintem a Lynx alapú légvédelmi jármű sem fog egyfolytában menni.
Úgy képzelem, hogy felvesz egy jó pozíciót a IFV-k mögött valamennyire és csak akkor gördül tovább, ha a front ill. a saját védendő egységek kezdenek nagyon kiérni a védernyője alól. Statikusan tudna-e C-RAM képességet a Skyranger? Célja-e ez egyáltalán a projektnek?
A függőlegesen induló drón elleni rakéták (Skyknight) is egy érdekes újdonság - idáig végig a felnyíló indítóba próbáltuk beleképzelni ezt a rakétát, méretei miatt ez nem is "sikerült". Függőlegesen magába a toronyba most sem lenne egyszerű, de a Lynx deszant-terébe már beférhetne egy komolyabb mennyiség. Szóval lehet, hogy ez a felnyíló indító végül "kuka" lesz és extra lőszer vagy más érzékelő esetleg EW rendszer kerül a helyére.
A komplett tárcsere ötlete is újdonság. Szerintem 252 lőszer társzerű cseréjéhez már daru kellene...

Szóval felmerült még pár kérdés. :)
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ami igazán érdekes az a függőlegesen indítható drón elleni rakéta - nyilván Skyknightra gondolt.
Mivel ez egy pici torony viszonylag, így a Lynx hátsó desszent terébe lehetne egy kisebb 10-12 rakétás konténer elhelyezni Skyknightnak. Ha ketté osztják (oldalanként 5-6) akkor az ülések helyére elfér és középen lesz egy folyosó ki-beszálláshoz...

Egyre inkább az az érzésem hogy a Rheinmetall a Skyranger rendszert csak kicsi, lassú felderítő és kamikaze drónok elleni harcra szánja, némi limitált C-RAM képességgel kiegészítve.
A leírtak alapján TB2 szintű közepes drónok már kívül fognak esni a Skyranger hatótótávolságán.

Kérdés hogy akkor mi fog harcolni a a szintén rendkívül veszélyes közepes drónok ellen?
NASAMS ból kevés lesz és még teljesen széttelepítve sem fognak tudni kellően nagy területet védeni.

Lehet hogy inkább a Gepárdod kellett volna továbbfejleszteni?
Annak tornya elég nagy ahhoz hogy az iker 35 mm es gépágyú mellett akár AMRAAM-ot vagy VT1-est is lehessen rá tenni.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 075
113
Egyébként Skyranger 30-cal kapcsolatos kérdéseimre maga a project manager: Dr. Moritz Vischer válaszolt a Rheinmetalltól. (Vele készült a rendszert eddig legjobban bemutató interjú az ERD magazinban)

Mindjárt össze szerkesztem, hogy a kérdések is láthatóak legyenek aztán be teszem a Skyranger topikba.

A válaszok rövidek, egy részét elintézi azzal, hogy titkos, de legalább válaszolt! Jár a piros pont Rheinmetallnak!

1. Is the Skyranger 30's programmable AHEAD ammunition the same as the KF41 Lynx's ABM ammo? Are they at least interchangeable?
Yes the Skyranger 30 uses the same 30mmx173 KETF round as in the KF41
2. The AESA radar arrays seem to be a weak spot on the turret. Do they have any ballistic protection? What level?
Due to the functioning principles of Radar an armor protection is difficult to achieve. The armor concept of the Skyranger 30 takes this into consideration and has implemented several concepts to prevent the AEASA Panels posing an undue risk to the turret in general.
3. Does Skyranger 30's radar do target tracking while scanning? Is a separate tracking radar needed like on the Skyranger 35 system?
The AESA radar can indeed perform track while scan. It is possible to equip the Skyranger 30 with a dedicated tracking radar on the EO mount.
4. Does Skyranger 30 have mobile C-RAM capability? Is it able to hit mortar shells and rockets or even top attack ATGMs, which have similar trajectories?
This question is not clearly formulated an would need a common understanding of definitions. Cannon based C-RAM does not usually happen whilst the platform is moving. Whilst the Skyranger 30 is capable of hitting targets with a very high trajectory, the C-RAM capability is limited. I would like to point out that top attack ATGW and C-Ram targets do not have the same trajectory.
5. Is it possible to integrate the HALCON Skyknight Missile to this turret or it would be too large? What is the size or weight limit for the missile pack for this turret?
It seems to me that it could easily accept up to 4 Stinger or Mistral sized missiles (2x2 in a square like arrangement), but your brochures say only two would fit, which seems to be inadequate in a target rich enviroment of drone warfare.
The unique hatch of the Skyranger 30 allows the inclusion of Vertical launch missiles or HEL effectors at a later stage. Please also note that classical SHORAD missiles are not cost effective for engaging drone targets.
6. What is the approx. reaction time from target detection to gun firing?
Confidential
7. How many targets could be destroyed (approx.) using the 252 rounds available in the turret? Is the gun reloadable from inside the vehicle?
Depends on the chosen burst length. Fully programmable. The magazine can be loaded under partial cover, but we are aiming for a complete magazine exchange.
8. How many Skyranger 30 vehicles would be adequate to provide proper SHORAD for a battalion of mechanized infantry or a battalion of tanks?
Depending on the CONOPS and customer wishes.
9. When do you expect your turret to be "market ready" (TRL8) and have the first customer?
Depending on many factors. Difficult to give an expected in service date.
10. Can anything be known about the passive (non-radar) detection range of this system? (FIRST system approx range?)
There are a number of passive sensors solutions ready to be included in the Skyranger. Many are to date still confidential.
11. Could this system remotely operated (umanned) like an effector in a larger air defence network?
The Skyranger 30 is already a Remote Controlled Turret. Therefore it can be controlled from the vehicle or from a command post. Of course data links issues must be looked at in detail.

Hát ennyi. :)
Ez a te megkeresésed volt felé?
Ha igen, gratulálok, hasznos nagyon!
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 344
35 182
113
Ez a te megkeresésed volt felé?
Ha igen, gratulálok, hasznos nagyon!
Igen - fordítva alig ha lehetett: szerintem azt sem tudták, hogy létezem! :D
A Skyranger PR-osának írtam, az meg lepasszolt Dr. Vischernek aki az aláírása szerinte légvédelmis "atyaúristen" a RMnél.

"Dr. Moritz Vischer
Product Manager Effectors
Air Defence and Radar Systems"

Ennél tutibb infó forrás nincsen - még ha nem is hajlandó mindenre válaszolni... :)
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 075
113
Igen - fordítva alig ha lehetett: szerintem azt sem tudták, hogy létezem! :D
A Skyranger PR-osának írtam, az meg lepasszolt Dr. Vischernek aki az aláírása szerinte légvédelmis "atyaúristen" a RMnél.

"Dr. Moritz Vischer
Product Manager Effectors
Air Defence and Radar Systems"

Ennél tutibb infó forrás nincsen - még ha nem is hajlandó mindenre válaszolni... :)
Csak így tovább!
Mi a következő interjúd? :)
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
NASAMS ból kevés lesz és még teljesen széttelepítve sem fognak tudni kellően nagy területet védeni.
AMRAAM ER-el ellátott indítóból elég 20 db az egész ország lefedéséhez. Elméletben, a domborzatot figyelmen kívűl hagyva. Mondjuk elég drága cucc minden TB2-es drón ellen.
AMRAAM-os indítóból értelemszerűen 4x ennyi kellene. Annyi soha nem lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 344
35 182
113
Egyre inkább az az érzésem hogy a Rheinmetall a Skyranger rendszert csak kicsi, lassú felderítő és kamikaze drónok elleni harcra szánja, némi limitált C-RAM képességgel kiegészítve.
A leírtak alapján TB2 szintű közepes drónok már kívül fognak esni a Skyranger hatótótávolságán.
Lesz rajta rakéta - minimum Mistral (7,5km) vagy SkyKnight 8-10km

Kérdés hogy akkor mi fog harcolni a a szintén rendkívül veszélyes közepes drónok ellen?
NASAMS ból kevés lesz és még teljesen széttelepítve sem fognak tudni kellően nagy területet védeni.
Pont a széttelepítés miatt lesz jó! Ez előny nem hátrány!
Konkrétan legalább az ország kétharmada lefedhető lesz velük!

Az egyes elemek egmyától több mint 25km-re telepthetőek, de rádiórelék, adat továbbítókkal ez több is lehet.
Képzeld el hogy 20km-eneként le van rakva egy indító. JElen állás szerint legalább vettünk 20-24 indítót, de lehet hogy másféleszer ennyit! Majdnem Tisza vonalát végig tudod rakni velük!

Számoljunk azzal hogy csak 20km a NASAMS hatótávja "sima" AMRAMM-C7 rakétával: egy indító 1256 négyzetkilométert fed le - és ez az alsó becslés! AMRAAMER-re is számoljunk csak 40km-et akkor máris 5000 négyzetkilométer, ami lefedhető!
Tehát 19-20 indító elméletileg (pl. domborzattal nem számolva) lefedi az egész országot!
Legalább 20-24 indítónk lesz...

Szóval nem igazán értem miért gondolod, hogy egy Bányaraktárt nem szedünk le NASAMS-szel... :D
A Skyranger a loitering lőszerek, mini drónok és persze a helikopterek ellen van - azok sem tűntek még el!

Lehet hogy inkább a Gepárdod kellett volna továbbfejleszteni?
Annak tornya elég nagy ahhoz hogy az iker 35 mm es gépágyú mellett akár AMRAAM-ot vagy VT1-est is lehessen rá tenni.
A Gepardon nem volt ABM/AHEAD lőszer - direkt találatot kellett elérni. Egyébként kíváncságod teljesült: a Gepard tovább fejlesztése a Skyranger-35, bár önálló célfelderítés nélkül egyelőre, de már ABM/AHEAD lőszerrel.

Igazából a Skyranger 30 és 35 között a kb. 1,5km-es hatótáv a különbség, meg mondjuk a 30-asból talán pár lövéssel több kell ugyan ahhoz a repeszhatáshoz.

Szerintem azért lesz egyébként Skyranger 30 nálunk mert ugyanazt az ABM lőszer használja mint a Lynx - logisztikai okokból előnyösebb.
A legjobb az lenne, ha Skyranger 30 érzékelő rendszerét egy 35-ös gépágyúköré tennék, de úgy tünik nem ez az irány...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85