Hungary might become the launch customer
"Should a contract be signed before the end of summer 2022, Rheinmetall states that a demonstrator will be delivered in 2-years time, an initial operational capability being planned for late 2025-early 2026, although what exactly IOC means for Hungary remains classified."
Beteszem fordítóval
Az Eurosatory 2022 kiállításon a Skyranger 30Boxer 8×8 páncélozott járműre szerelt torony volt a Rheinmetall standon kiállított fő mobil légvédelmi tárgy. A
Skyranger 35-höz képest a sokkal könnyebb tömeg, 2,4 tonna a 4,6 tonnával szemben, rugalmasabb rendszerré teszi a platform-integráció szempontjából. Gyilkos ereje bőven elegendő a mai légi fenyegetettség egyik kulcsproblémájának, a csatatéren, a drónoknak és wz öngyilkos drónoknak a kezelésére, ugyanakkor jó hatékonyságot nyújt a RAM (Rocket Artillery Mortar) fenyegetéssel szemben is. Az Oerlikon illetékesei szerint a C-RAM kérdés újra napirendre került a különböző hadseregeknél, köztük a
briteknél és a magyaroknál, utóbbiaknál ilyen Lynx 41-es alvázba integrált toronyra van szükség, amelyet az adott hadsereg már a gyalogságban átvett. harcjármű konfiguráció.
A magyar követelmény két Mistral 3 rakéta MBDA által történő beépítését írja elő a toronyba, ami könnyen kivitelezhető, mivel ezek a rakéták tüzel és felejtsd típusúak.
A Rheinmetall új drónfenyegetéseken dolgozik, a méretek, a radarkeresztmetszet csökkentése és a műanyagok kiterjedt használata a problémák közé tartozik, de a fő probléma továbbra is a rajok kérdése. Élő tüzeléseket végeznek az algoritmusok kiigazítása érdekében, amelyek optimalizálják az AHEAD lövedékek használatát a drónrajok ellen. A teszteket egy nyolc drónból álló raj ellen végezték. A küldetést az összes drón egyidejű követésével, a raj súlypontja felé lövéssel hajtották végre, egy 18 körös lövéssel, amely lehetővé tette az egész raj semlegesítését, bár a drónok többsége az első 6 körrel megsemmisült.
A Rheinmetall megoldását szeretné kiterjeszteni a nem katonai műveletekre is. A polgári területeken történő műveletek lehetővé tétele érdekében EW-megoldások, például emissziós lokátorok és zavaró berendezések, valamint lézeres megoldások, kiállításra kerül a céges lézerfegyver makettje, amely kulcsfontosságú C-UAS effektornak hivatott az ún. a Skyranger 30 HEL (High Energy Laser) változat. Ez egy új kialakítású gerendaképző egységen alapul. Ez nem jelenti azt, hogy a Rheinmetall már nem dolgozik a hagyományos lőszerek teljesítményének további javításán; A vizsgálatok folyamatban vannak, de a cég illetékesei azt mondták az EDR On-Line-nak, hogy még túl korai bármilyen adatot közzétenni. Főleg a 30 mm-es kaliberben mozog valami, az eredetileg repülőgépágyúnak kifejlesztett KCA 30×173 mm-es Skyranger 30 a Saab Viggenre került, percenként 1200 lövésre képes.
A Rheinmetall új technológiák beiktatásával korszerűsítette, kompatibilissé tette az AHEAD töltények használatával, új formájában pedig a fegyver a minősítéshez közelít. Az AMMR radar, a FIRST infravörös szkenner, valamint egy optronikus érzékelő gondoskodik a célmeghatározásról és -követésről.
Mint mondta, Magyarország lehet az indító ügyfél, „Február 24- e után számos információ- és árajánlatkérés érkezett különböző országokból, elsősorban európai országokból, mivel a Skyranger megoldás, akár 35, akár 30 mm-es méretben, hiánypótló a mobil légvédelem területén. , amelynek célja, hogy megvédje a páncélos alakulatokat az új fenyegetésektől, és néhány régi Gepard átrendezése iker 35 mm-es ágyújával ezt mutatja” – közölték a vállalati források.
Németország NNbS (Nah- und Nächstbereichsschutz, közeli hatótávolságú védelem) követelmény kezdetben egy 12,7 mm-es géppuska- és rakétamegoldásra irányult, de úgy tűnik, hogy ez egy hosszabb hatótávolságú effektor felé fejlődött, a Stinger rakétákkal integrált Skyranger 30 formájában, Puma vagy Boxer alvázra kell felszerelni. Az EDR On-Line megértette, hogy a britek eredeti érdeklődése a Skyranger 30 iránt volt, amelyet valószínűleg a Boxerre szereltek fel, és a 8 × 8-at a brit hadsereg szerezte be nagy mennyiségben; az Egyesült Királyság MoD azonban láthatóan a nagyobb kaliber felé fordult, és most a Skyranger 35-öt fontolgatja.
A rajkísérlet során a Skyranger 30-at egy speciálisan kifejlesztett stabilizátorokkal felszerelt RMMV HX2 6×6 teherautó fölé helyezték. A Rheinmetall szerint 24 hónapra lenne szükség a teljes termékstátusz eléréséhez, azonban a cél az, hogy ezt az időt a felére csökkentsék.
Visszatérve a magyar lehetséges megoldáshoz, a cég szakértői szerint
a torony Lynx KF41-be való integrálása kisebb kihívást jelent, mint egy 8×8-as kerekes járműre való felszerelése, bár a Boxer is moduláris felépítésű.
Az IFV-kkel és más, a Magyar Honvédségnél hamarosan szolgálatba lépő változatokkal való teljes közös használat miatti csökkent logisztikai és kiképzési lábnyom mellett a nagy védett mennyiség bizonyos rugalmasságot tesz lehetővé.
A Lynx konfigurációban a járművezető mellett két kezelői konzol lenne a hátsó modulban, a parancsnok és a lövész számára. A napi 24 órában elérhető rendelkezésre állás biztosítása érdekében további személyzetet is elhelyezhetnek az extra helyen. Egy másik választás lehet az extra lőszer szállítása, bár az utánpótlás jármű megoldását is fontolgatják. Információink szerint a
Mistral 3 integrálása nem része a fejlesztésnek. Az MBDA France olyan interfész-dokumentumokat fog rendelkezésre bocsátani, amelyek lehetővé teszik a Rheinmetall számára, hogy biztosítsa a rendszert ezekhez a rakétákhoz, de nem. Ha
2022 nyarának vége előtt megszületik a szerződés, a Rheinmetall kijelenti, hogy egy demonstrátort 2 éven belül szállítanak, a kezdeti működési képességet 2025 végére-2026 elejére tervezik, bár az, hogy a NOB pontosan
mit jelent Magyarország számára, továbbra is titkos.